28 dní poté

• Velká Británie 28 Days Later (více)

stLukaz

Tak to prý neměli být vůbec zombie, ale nakonec se z nich stali zombie a sakra rychlí zombie. Dávám pět hvězd za bezkonkurenční soundtrack - In the House, In a Heartbeat. ()

Paulie2

Vhodný film pro začátečníky zombie fanoušky. Naprostá nutnost vidět, ale dvakrát bych se na to asi nepodíval. ()

Richie4422

Kvalitný zombie snímok, ktorý svojim spôsobom prekopal žáner. Vizuálne krásne nepríjemný, hlavne vďaka farbám a šumu, nespomínajúc niektoré artovejšie prvky. Soundtrack drsný a aj vďaka nemu sa vám celý film vryje do pamäti. Ja osobne môžem vytknúť menší počet zombies, ale nie som z tých. ktorí by nutne potrebovali zombie masaker. Nesúhlasím s komentárom o nedôveryhodnosti vývoja postáv a priblblosti dialógov. Páčilo sa mi poňatie armády a rýpania do ich motivácie, pripomenulo mi to hlavne Vietnam. Kvalitný a môj obľúbený survival horror road movie. ()

Mark1983

Nevím přesně,jak tenhle film popsat,ale i přesto ty tři hvězdičky mu dávám. Jinak,i když má film červené hodnocení,myslím si,že je nadhodnocený,ale to už je jen můj názor. Děj to má,ale přesto jsem u toho filmu nebyl natolik spokojený,jak bych měl být. ()

Snakefinger

Výborný film, který bohužel, ač řemeslně super zpracován, nevybočuje ničím z plejády kvalitních zombie filmů, takže za perfektní zpracování bod navíc. ()

jizvoun

Zombie apokalypsa viděna hrstkou přeživších, kteří se snaží dostat z Londýna do bezpečné zóny. Atmosféra "vylidněného" města je dokonalá, především záběry vyprázdněných ulic Londýna. ()

Smashed

Ve svý době určitě super povedenej sci-fi horůrek, ale na dnešní dobu nic moc. Ani jsem to nedokoukala a jen jsem přepínala filmem a hledala nějaký dobrý scény, kterých jsem bohužel moc nenašla... ()

P@\/EL

Apokalyptický film, který klasické zombie vyměnil za lehce modifikované genetické mutanty, každopádně tyhle zrůdy jsou neméně povedeně ztvárněné a řekl bych, že působí i o něco inteligentněji a agresivněji. To je právě ono, co posouvá celý žánr o úroveň výš. Na druhou stranu je film dějově spíše prázdnější a kloudnou zápletku ani nezavadí. Zejména konec, který se odehrává na vojenské základě, mi zde moc nesedí. ()

Sheevisnu

Mám rad tento film, má dobrý scenár a dobré herecké výkony. Ale obrazovou kvalitou je to asi najhorší film aký som kedy videl na blu-ray, kvalita je fakt otrasná, obraz nedosahuje ani priemerný dynamický rozsah, celý snímok je neostrý na vysokej clone, kvalita záznamu môže iba snívať o 35mm. ()

willebut

Wow! Tohle byl jeden z mých restů, který sem potkával na internetu velmi často, nicméně sem si ho pustil až teď a doslova mě vystřelil z bot. 2002, přišla éra digitálních kamer, které jsou levné... co to znamená? Můžeme rozpočet využít na dobré herce, natočit tunu záběrů, vyšperkovat příběh. Třešničkou na dortu je potom fakt, že ve finále ten „nefilmový digitální obraz” samotnému snímku vůbec neubírá. Naopak. Vytřískali z toho to nejlepší. Příběhová linka se dotkla typického problému - lidskost v čase „apokalypsy”. Opravdu jsou oni nemrtví tou největší hrozbou? ;) Soundtrack, herci, záběry, zkrátka BOMBA! Neskutečně sem si tenhle film užil. ()

Thalin

Cillian je můj oblíbenec, ale tady jsem mu nějak nepřišla na chuť. Film jsem viděla dvakrát, ale pořád tam asi nevidím ty kvality, co někteří ano. Bylo to předvídatelné, místy docela táhlé a postrádala jsem tam nějakou potemnělou atmosféru. Tváří se to dost dramaticky, ale já se místy docela nudila. ()

Filmantomas

Mark asi blbě šukal, když se na něm ta kráva Selena tak vyřádila! :D Po vizuální stránce trochu horší, než nepřekonatelný Snyderův Úsvit mrtvých, ale jinak stále parádní jízda nakaženou Anglíí s výborným Murphym v hlavní roli. ()

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

18.05.2024

Kolem málokterého projektu je v posledních měsících takové haló jako okolo další Boyleovy apokalyptické vize. O pokračování filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté, v nichž Británii zachvátil virus, který… (více)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení