28 dní poté

• Velká Británie 28 Days Later (více)

Salvator

Slátanina s topornými herci a dialogy na úrovni Ordinace v Růžové zahradě. Dobré jsou jen záběry z vylidněného Londýna. ()

kolly13

Syrovost se až ztrácí v béčkovosti filmu, přestože to herci "myslí dobře". Scénář ujde také, ale prázdné ulice nezachrání plytkost děje. ()

brasek

Jeden z prvých apokalyptických hororov vôbec z novodobej kinematografie. Poteší, že má príbeh (žiaľ nebýva to pravidlom), zápletku, dynamiku a divák si príde na svoje. ()

Mlekarnik

Nádherné kontrasty v průběhu děje. V první třetině filmu jste obeznámeni s tím, že život, který jste žili před pár týdny, už žít nikdy nebudete. Pomalu se loučíte s problémy civilizovaného světa. Společně s pár lidmi, které ani neznáte, procházíte pusté, zaneřáděné ulice, sem tam utíkáte před hrstkou děsivých nakažených, kteří z vás chtějí sežrat vše, co drží na kosti, a celé dny se snažíte jen přežít. To se ale změní, v průběhu děje najednou sedíte v přírodě a děláte si piknik s lidmi, co již nejsou pouze spolu-přeživší, ale vaši přátelé. Cpete se rozinkami a konverzujete s ostatními. Ti vám přes vaší plnou pusu nerozumí, ale smějí se, protože tak vypadáte komicky. Poprvé vidíte vaše parťáky se usmívat, a teď se dokonce smějí i nahlas. Vidíte, jak na louce vedle vás spolu pobíhají čtyři koníci, skoro jako rodina. Jste dojatí. Již pouze nepřežíváte, ale skutečně žijete. Dochází vám, že váš život, ani celý svět, není ještě zatracen. Nyní máte naději. Co všechno uděláte pro to, abyste ji uchránil? Tento film udělal úplně všechno, za co mu nemám vůbec žádný problém dát pět hvězd. Do dvou hodin filmu stihnul vytvořit dobré pouto mezi postavami a divákem, nechal mě trnout při vyvrcholení děje, a dal mi konec, co mne plně uspokojil. Z filmu jsem si odnesl nejen krásný zážitek, ale i nádhernou hudbu, kterou pánové filmu vybírali a tvořili, se znalou péčí. Těším se, až se na něj někdy v budoucnu zase podívám. ()

ProsteDub

Jeden z nejlepších zombie hororů, ve kterém paradoxně žádní zombie nefigurují. Čtyři hvězdičky + pátá za scénu s vránou. ()

Stepca

Jeden z kultovních průkopníků zombie žánru s rychlými zombie / nakaženými, ze kterého pocházejí proslulé scény z vylidněného Londýna. Právě ona první polovina filmu v Londýně a poté i na cestě z něj je to nejlepší co ve filmu uvidíte. Když se na plátně objeví agresivní nakažení, tak jde většinou o zajímavé scény, které jsou díky zvukům a kameře nepříjemné a napínavé. S příběhem to není zas tak horké, ale k filmu to bohatě stačí. Kámen úrazu přichází od druhé poloviny, kdy začíná příběhová linka s vojáky, která je v mnoha ohledech předvídatelná a společně s nepropracovanými postavami se stává i nudnou. Strach z nakažených i samotní nakažení úplně vymizí a my zůstáváme s jednodimenzionálními charaktery, kteří opravdu nestačí, aby film utáhly. Od filmu jsem měl vysoké očekávání, a to hlavně kvůli dobrým ohlasům hororových fanoušků, a proto jsem byl poté vcelku zklamaný a naštvaný, protože půlka filmu byla skvělou podívanou. Na druhou stranu je i přes svůj nízký rozpočet a slabou druhou část stále solidním filmem. ()

Dvojirakri

Snímek, který má dvě tváře. Ta pro mě nejpřijatelnější jsou rychlé, až klipové střihy během brutálních či hnusných scén, ty jsou opravdu špičkové. Ta druhá jsou naopak místa kdy se prakticky nic neděje a jsou k uzoufání nudná. Úplně stejně to mám s hudbou, některé tracky jsou vynikající a perfektně zakomponované, jiné naprosto nevhodné. Vlastně celý ten snímek balancuje mezi třemi a čtyřmi hvězdami. Proč jsem se rozhodl pro vyšší hodnocení? No, asi proto že vizuálně je to opravdu skvělý film, který si chci příště pustit hezky v noci, a možná i z toho důvodu, že končí dobře. I když k filmu který jsem stáhnul bylo po titulcích připojené ještě video s alternativním závěrem...?? ()

zuuzas

Známý námět - epidemie viru, avšak oproti jiným filmům bravurně ztvárněný.Vylidněný Londýn působí impozantně.Jediné co mě zklamalo, byl poněkud kýčovitý konec. ()

Parsek

Me tenhle typ filmu moc nebere, ale predevsim kvuli Garlandovi jsem to zkusil. Nebyl jsem zklaman, ale zazitek na cely zivot to nebyl. Hudba a Londyn super. Herci prumer... ()

RomanL

Zombie horor bez "zombie". Běžná komerce, nic originálního. Občas prapodivné chování postav. Žádná scéna mi nějak neuvízla v hlavě. Ale podívat se na to dá... ()

mikalana

Přestože se mi budou zdát noční můry, po letech jsem narazila na horor s myšlenkou. Lidstvo nakažené agresivitou - film vlastně upozorňuje na přítomnost agresivity v televizi a ukazuje na to agresivitou v televizi. Dokonalejší už to být ani nemůže. Atmosféra prázdného Londýna je nepopsatelná. Perfektní jsou záběry nenakažených svobodných koní a odlehčují celou situaci. Snímku dominuje přítomnost ženy - žena znamená naději a tento film zachránila postava mladé dívky. Bez postřehů dospívajícího dítěte horzeného do světa zabíjení by se snímek ztrácel, ona ho povznesla. Kameru jsem příliš nesledovala, protože jsem polovinu filmu koukala bokem při extra ošklivých scénách, ale jednu jsem viděla a ta mi stačila na několik let. ()

epsyn5

Opravdu zajímavý scénář, který rychle vtáhne do děje. Herecké výkony vyvážené a celý film má opravdu spád. Kdyby nebylo ubitého a neoriginálního závěru, dám klidně za 5*. ()

Bearder

Výborný postapokaliptický film který opravdu vyniká atmosférou plnou bezmoci nad světem který jsme si sami stvořily a do kterého jsou uvrhnuty všechny postavy a každý záběr výborně pasuje do celku. Hlavně se dokážete ztotožnit i s protější stranou nakažených lidí a představujete si jaké by to bylo z vaší strany v jakékoliv chvíly která vás napadne. Děj samozřejmě těží z legendární knihy Den Trifidů (nutnost přečíst!!!) a i přesto že se děj motá kolem jiného problému je nádech knihy který ji dělá unikátní výborně čitelný. Boyle prostě umí točit výborné filmy což dokázal i v Sunshinu se stejným hlavním hercem. Těším se na milionáře z chatrče a vím že Boyle zase nezklame. ()

karnát

První půlku velmi slabá kopie Romerova Day of the Dead, druhou půlku podviná akční slátania prošpikovaná nesmysly. Dobře, že Boyle všechny chyby nasekal tady, aby pak poučen mohl natočit dokonalé Sunshine :) ()

airman2655

Vcelku kvalitný, ľahko nadpriemerný film. Klasický námet mesta zasiahnutého infekciou a hŕstka ľudi bojujúcich o prežitie. Niekoľko prvých minút ma skutočne dostalo, ten pocit samoty, opustenosti a zúfalstva v úplne vyľudnenom Londýne ma celkom chytil za srdce. S objavením prvých nakazených sa tento pocit pomaly vytrácal, ale napätie ostávalo. Na pár miestach niekoľko predvídateľných ľakacích scén ktoré boli ale celkom solídne prevedené. Ku koncu filmu sa však všetko napätie vyparilo a zostala len krvavá akčná rúbačka. Vadilo mi aj občasné ale očividné hnanie sa hlavného hrdinu do problémov, napr. scéna "ale nemáme cheesburgery". Celkovo hodnotím film ale kladne, počas celej doby pozerania som sa nenudil a to je hlavné. (70%) ()

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

Cillian Murphy se vrací k zombíkům

18.05.2024

Kolem málokterého projektu je v posledních měsících takové haló jako okolo další Boyleovy apokalyptické vize. O pokračování filmů 28 dní poté a 28 týdnů poté, v nichž Británii zachvátil virus, který… (více)

28 let poté nabírá obsazení

28 let poté nabírá obsazení