Oonika

Příběh mi přišel možná trochu lepší než v jedničce, ale stejně mi to přišlo pořád stejně překombinované a přecpané. Některé scény byly teda fakt klasa, to jsem se nasmála, ale pochybuju, že to byl prvotní záměr noooo... ()

deLaFere

Tak jsem se a to podíval po delší době znovu a musím přiznat, že jsem trochu vystřízlivěl, oproti jedničce je zde skutečně výrazný propad dolů a to jako téměř vždy především scénáristicky. Těch nelogičností a scénáristických mostů je tam prostě příliš mnoho. Jinak je snímek samozřejmě pořád nad průměrem v rámci sci-fi, ale ta logická komplikovanost jedničky je prostě pryč. Bohužel základní problém je celkový směr příběhu, který prakticky nedává smysl. Když se zamyslíte nad možnými řešeními, tak jediný způsob je zničení líhní, namísto pseudohumanismu, kdy všechny ty bytosti stejně osvobodit nelze, druhým problémem je Vědma, která je absolutní součástí systému, což by ve dvojkovém kódu muselo být jasné vidět, ale nikdo to vidět nechce. Vyvolený dával smysl v jedničce, po zjištění, že je pouze součástí systémových procesů, se ztrácí jedna ze základních premis příběhu a zbytek je již poměrně levná scénáristická konstrukce. ()

Shakaar

hodně slabé. Když jsem procházel hodnocení, říkal jsem si proč jsem tomu dal trojku. Teď už vím. Zdlouhavé souboje se Smithy na začátku, honička na dálnici, úplně nijaký konec. To vše symbolizovalo tento díl. Matrix Reloaded byl v podstatě prototipem pro dnešní blackbustery, kde příběh jde stranou a doménou jsou efekty. Jestliže jednička vás nabudila a po filmu jste vyloženě spokojeni. Po tomto filmu bych charakterizoval že moje tvář byla ve tvaru otazníka. Kdyby to spojili se třetím filmem dohromady by to dávalo mnohem větší smysl. Ono to možná byl jeden snímek dohromady, který pak natáhli a rozpůlili na dvě části. Škoda hodnotu tohoto projektu Wachowských to snižuje. ()

Pathrose

Pokračování kultovního snímku rozdělilo mnoho fanoušků Matrixu. Jedni ho velebí, druzí po jedničce zatracují. Mě se však dvojka velmi líbila. Není to sice ten nepoznaný pocit jako u jedničky, ale troufám si říct, že film hodně trpí tím, že byl natočen současně se třetím dílem a pouze jako schodek k velkému finále. Pár scén je však kultovních i zde, hlavně na dálnici. Dvojčata jsou taky skvělá. ()

0L0V0

Prvý krát keď som vlastnil Matrix: Reloaded na VHS, som sa cítil ako Boh. Viac akcie, napätia, skvelej hudby, menej príbehu. Zbožňoval som ten film, neustále pretáčanie VHS na bojové scény ktoré sa mi aj teraz premietajú v hlave. Neo ešte viac sympaticky, rýchlejší ako v predošlej časti. Až na ten uťatý koniec super. ()

bono22vox

Matrix Reloaded je raději lépe chápat jen jako první poločas, je to celé rozmáchlejší, okázalejší a méně kompaktní než jednička, ale pořád je to mega nálož parádní podívané v níž pokud jde o adrenalin, dálniční honička vede na plné čáře... škoda, že Wachowkým došel v trojce Revolutions dech... ()

Wyrdas

Druhý díl filmu Matrix byl pro mě velkým očekáváním, které z větší části splnil. V některých částech, jako třeba zpracování Zionu, postavami Dvojčat, nového Smithse či Serapfa mé očekávání dokonce předčil! Celkově na mě druhý díl působil velkolepěji než ten první. Má to ale i svá ALE. A to možná až přehnaně vyhrocené některé scény. Mnohdy bojové scény působí až moc digitálně a uměle (zejména pak souboj Nea se stovkou Smithsových kopií). Abych to nějak shrnul, tak na mě velice dobře působí bojové duely, propracování a zaměření se na jednotlivé postavy a jejich příběhy, navázání na předchozí díl se skvělým nápadem na novou zápletku a samozřejmě i závěrečná první část bitvy i Zion. Chvilku jsem uvažoval o čtyřech hvězdách, ale nakonec jsem se rozhodl udělat za mě z filmu pětihvězdičkový. Fanouška původního Matrixu neurazí a i nového diváka má čím zaujmout. ()

diodoros

Nevyhnutne slabšie ako jednotka. Stále to má charizmatické a primerane zahraté postavy, dobrú hudbu a prepracovanú choreografiu a akčné scény, ale predsa len už všetky tie spomalené zábery, uhýbanie guľkám, lietanie, skoky vysoké aj ďaleké a lietačkové súboje mimo prírodných zákonov pôsobia príliš prehnane a naťahovane až má z toho človek pocit, že už je toho naňho moc. Príbeh je tiež oproti prvému dielu prešpekulovanejší a hĺbavejší, stále ponúka úvahy na tému závislosti na strojoch, bližšie zobrazuje mesto Sion a zvyšky filmového "reálneho" sveta, aj ponúka pár úvah pre ten počítačový. Škodí mu ale uťatý záver a to, že film je "iba" predohrou posledného dielu, čo ho definitívne posúva na úroveň "iba" medzistupňa medzi začiatkom a koncom trilógie a zároveň z neho robí najrozporuplnejší diel trilógie, ktorý bez tretieho dielu sám neobstojí. Film u mňa ale zachraňuje scéna s Architektom, ktorá ho po dejovej a obsahovo-filozofickej stránke aj niekam (asi) posunula. ()

Mik_e

Přestože některé scény působí poněkud přetaženě a samoúčelně, po vizuální stránce diváka film omráčí a jako součást trilogie má Reloaded své pevně ukotvené místo. Kdysi, když jsem se vracel z kina, mi to celé přišlo jako vyhození peněz do kanálu. To už ale neplatí a naopak, stala se z toho má favorizovaná filmová sci-fi sága, a myslím, že zcela zaslouženě. ()

neo93

Druhé pokračování Nea, Morpfea a Trinity v boji proti strojům. A je to znovu skvělá podívaná. Snad ještě lepší. Rozhodně příběhově hlubší a propracovanější, všechno se připravuje na velkolepé finále do Matrix Revolutions. Začátek filmu, kdy se dozvídáme, že stroje se blíží k městu Sionu může působit trochu nudně, ale bez samotného vysvětlení by nešlo se posunout dál v dějové lince. Právě futuristické město Sion se mi také hodně líbilo, jak je náramně zpracované. Nechybí ani efektní bojové akce, kterých je zde obsaženo ještě snad více než v předchozím díle. Jak souboj Nea s agentem Smithem a jeho kopiemi, tak i akční scény na dálnici jsou prostě parádní. Vše doplněno o elektrizující hudbu, která neodmyslitileně patří k tomuto filmu. I po dalším zhlédnutí mě stále baví svět, kteří vytvořili bratři Wachowski a už se těším, až si znovu připomenu i následující díl trilogie. ()

GTS_PUNK

"As you adequately put, the problem is choice." Po štyroch rokoch sa vrátil legendárny, počítačom generovaný svet Matrixu. A narozdiel od svojho prvého dielu, ma tentokrát viac-menej bavil od začiatku do konca. Dej príbehu nadväzuje na udalosti z prvého dielu a divák sa tak stretáva so starými známymi postavami, ale takisto aj viacerými novými, hlavne z prostredia podzemného mesta Zion. To sa chystá zničiť armáda robotov za účelom vyhladenia ľudskej rasy, zatiaľ čo vo svete generovaného Matrixu idú skupinám ľudí po krku agenti, obzvlášť potom jeden z nich - chladný Agent Smith. Po novom dokáže zo svojich protivníkov vytvárať kópie samého seba a používať ich v boji proti každému, kto sa mu postaví do cesty. A to je hlavne Neo, ktorý už nezachraňuje len seba, ale okrem celého Matrixu aj milovanú Trinity. Vo svete počítačov sa nakoniec ukáže koľko človeka v ňom ešte skutočne ostalo. Narozdiel od prvého dielu som sa určite viac bavil. Film ako celok ponúka omnoho viac akcie, čo možno vidieť najmä pri súbojoch Nea proti Agentovi Smithovi a jeho klonom či takisto pri neskutočne akčnej a dynamickej naháňačke na diaľnici. Z pomedzi podobných scén automobilových naháňačiek vo filmoch, by som túto zaradil bezpochyby medzi tie najlepšie, aké som kedy videl. Okrem akcie sa tu dočkáte aj viacerých zaujímavých psychologických momentov a pútavých dialóg, pričom za vrchol celého filmu rozhodne možno považovať stretnutie Nea s architektom Matrixu, poukazujúcim na to, že ľudské pudy nemožno potlačiť ani v počítačom generovanom svete. Skutočná lahoda sledovať túto scénu. Matrix Reloaded je solídnym, dokonca lepším pokračovaním prvého dielu. Ponúka viac akcie, lepší príbeh a pestrejšiu paletu postáv zasadenú do takisto lepšie vyzerajúceho počítačové sveta. Chvíľami hrá na psychologickú strunu a má otvorený koniec, ktorý priamo nadväzuje na záverečnú časť trilógiu z rovnakého roku. Aj napriek všetkým týmto faktorom, som udelil rovnaké hodnotenie ako pri časti prvej. Aby som mohol udeliť hodnotenie vyššie, to by ma musel film zaujať maximálnym možným spôsobom a to sa, bohužiaľ, nestalo. ()

Klajondr

Poněkud jiný než díl první, ale i tak více než dostačující. Sice jsem místy moc nechápal, přesto se mi ale dostalo dalšího, velmi kvalitního sci-fi snímku. ()

Luxocculta

Některé scény, např. ta na dálnici, jsou parádní, ale z větší části je to bohužel nesnesitelně užvaněná otravnost. ()

Kingjiri

Zatimco jednička se víc spoléhala na příběh a poctivě budovala svět Matrixu, pokračování se nese ve stylu přímočarýho akčního scífka. Jestliže jsem si minule povzdech nad menší porcí akce, byl jsem v tomhle ohledu tentokrát naprosto spokojenej (a honička na dálnici je i po letech famózní záležitost). Osobně bych ale určitě zkrátil začátek na Sionu, díky čemuž byl úvod delší, než by se hodilo. Dál bych taky použil míň agentů Smithů (když je jich plnej záběr, už nemaj takovej efekt) a nedělal bych z Nea lítajícího Supermana. Jinak obdobná spokojenost jako minule, čtyři jistý hvězdy. ()

Zikus

Dvouhodinové akční scifi nahuštěné super efekty jak z počítačové hry, chytlavou hudbou, hereckými výkony a dramatem. Naprostá spokojenost. ()

m4xp4yn3

Více k oběma pokračováním jsem napsal pod Revolutions. K Reloaded snad jen to, že je zábavný a že pro svojí ambicióznost zapomíná na ostatní věci které tvoří film. Plně se tu odhalí všechny problémy trilogie, a příliš se spoléhá na divákovy sympatie, který promine neustálý příval přepálených efektů (jednička byla hustá, dvojku musíme udělat ještě hustější!), nepravděpodobných momentů a hodně volnou jehlou sešitá pravidla matrixího univerza. *** Herecké výkony nepatřily do výkladní skříně série, ale to co předvádí představitel Architekta je na zlatou malinu. Ten herec se prostě naučil svoje repliky a odříkal je způsobem, ze kterého je znát že vůbec nerozumí o čem mluví a k čemu se jednotlivé věty vztahují. ()

gemi

Není a nemůže to být tak dobré, jako jednička. Je tu sice víc a daleko opulentnější akce, nicméně překvapení v podobě odhalení konspirace Matrixu, postupné mysteriozní odlupování jednotlivých vrstev tajemství, to je prostě pryč. Zbyla jenom rutina, skládající se z dlouhých filosofických proslovů (které ale dávají smysl a určitě sem patří, jenom prostě nejsou v kontextu zbytku tak zábavné) a solidní akce. CGI je na velmi dobré úrovni. Silně kulhá jenom při zobrazování obličejů kohokoliv a výbuch elektrárny byl asi taky dělaný v rámci přesčasu. Pořád je to ale fakt solidní akce, kterou je potřeba vnímat jako součást celku, mezičlánek. Bez znalosti jedničky nemá smysl a bez trojky jakbysmet, protože nemá konec. ()

Baron Noktur

Ako mohli bratia Watchovski (dnes už sestry Watchovské) natočiť takýto nevkusný paskvil po tak úchvatnom prvom filme? Jednotka fungovala, pretože bola skromná a mala víziu. Malý počet postáv, pomaly sa odhaľujúce tajomstvá sveta, a aj keď šlo o presah medzi skutočnými reáliami a svetom vytvorenom strojmi, filmu sa stále darilo udržať sa pevnými nohami na zemi. Čo sa ale stalo v dvojke? Keď bol v jednotke spomenutý Zion, mnohí si určite predstavili miesto, kde žije len zopár ľudí, snažia sa prežiť v nehostinnom svete a nemajú veľmi, na koho sa môžu spoľahnúť. Predstavy to boli o mieste, kde sa pomaly tvorí odboj. Ako to je vo filme? Je to obrovské mesto plné ľudí, ktoré svojim štýlom a oblečením ľudí pripomína komparz davových scén v lacných seriáloch typu Herkules a Xena. Preč je mystérium, preč je pomyselný boj o prežitie. Takto na plné "gule" predstavenie Zionu rúca všetko, čo robilo Matrix dobré. Iste, to by sa ale dalo odpustiť, ak by scenár nebol taký retardovaný. Stroje si razia cestu do poslednej bašty ľudskej civilizácie a čo spravia Ziončania na čele s Morfeusom? Zorganizujú párty! Prisahám, toto je asi ten najväčší mindfuck, aký som kedy vo filmoch videl. Zorganizujú veľkú opulentnú a vulgárnu párty, na ktorej spotené polonahé telá tancujú blízko seba v rytme techna. K tomu si to Neo a Trinity rozdávajú, čo je inak úplne typická scéna tohto filmu. Ako to myslím? No tak, že je pre film absolútne zbytočná a nemá žiadne opodstatnenie. Tam, kde The Matrix ťažil z toho, že bol dokonale premyslený, tak tam Matrix Reloaded obsahuje tonu nezmyselných a totálne zbytočných scén. Matrix Reloaded by som troma slovami opísal ako film zbytočných scén. Okrem spomenutých sú to napríklad aj rozhovor Linka, nového operátora, so svojou frajerkou, sestrou bývalého operátora Tanka; každá scéna so Smithom a jeho trápnym humorom; scéna s Francúzom, ktorý privodí orgazmus hostke v reštaurácii; lacne vyzerajúci a pôsobiaci snem v Zione, ktorý pôsobí ako nejaká scéna z Babylonu 5; scéna s Monicou Belluci požadujúcou od Nea bozk; scéna, v ktorej sa vysvetľuje, že duchovia, ktorých vidia ľudia, upíri a podobné veci, sú vlastne počítačové programy opravujúce chyby v Matrixe (Alebo niečo také. Každopádne je to nezmysel, tak či onak); či scéna v Zione, v ktorej biedny ľud vidí v Neovi boha a prinášajú mu dary a prosia o pomocnú ruku (To bolo niečo strašné). Bratia Watchowski vzali komorné a premýšľavé kyberpunkové sci-fi a premenili ho na opulentnú gýčovitú bezvkusnú šaškáreň pre nenáročných násťročných divákov, ktorí si film nevedia predstaviť bez pitia coly a žrania chipsov. Tak ako kopec zbytočných scén je tu aj kopec zbytočných postáv. Mnoho som ich už vymenoval, hoci pridal by som k nim ešte trojicu nových Agentov, ktorí sa správajú tak, ako aj mnohé iné postavy vo filme, a to podľa pravidla "z ničoho nič sa objavím, z ničoho nič odídem". Ani akčné scény tu už nemajú šmrnc, hoci priznám, že dredatí kung-fu bratia a ich schopnosť sa odhmotniť/zhmotniť dovolila filmu vytvoriť niekoľko skutočne pekných a nápaditých scén. Na film trvajúci dva a pol hodiny je to ale málo. Tie neustále spomaľovačky aj tých najgenerickejších úderov tu už pôsobili unavene, nakoľko všetko sme to už videli v prvom filme. Aj tú všetkými ospevovanú akciu na diaľnici som skôr prezíval, hoci na jej konci som sa pekne zasmial. Najväčší nezmysel tohto filmu je postava menom Kľúčnik, teda Keymaker. To je človek, respektíve obyvateľ Matrixu, ktorý dokáže otvoriť všetky dvere. Je to vlastne počítačový program umožňujúci celému Matrixu ako keby využívať zadné vrátka. To samo o sebe dáva z IT hľadiska zmysel. Smiešne je ale jeho zobrazenie - malý utiahnutý Číňan, ktorý v malej zatuchnutej špinavej miestnosti vyrába kľúče. Nekecám. Toto je zobrazenie jedného z najmocnejších bytostí v Matrixe - malý chlapík s množstvom kľúčov. V tejto chvíli som si fakt pripadal, že tu film paroduje sám seba. Najlepšie je, ako na počkanie vyrába kľúče, aby mohol otvoriť dvere, kam potrebujú postavy prejsť. Akože, toto si snáď bratia Watchowski museli robiť ukrutnú srandu, keď toto písali. To len podčiarkuje presne to, čo som písal na začiatku. Komorné vkusné sci-fi premenené na nevkusnú zmes úplných nezmyslov a totálne prehnaných momentov. Toto malo byť pokračovanie jedného z najlepších sci-fi filmov všetkých čias? 3/10. () (méně) (více)

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Šílený Zorro