Na rozdiel od kolegov v Las Vegas, ktorí dokonale poznali prostredie suchej púšte, kriminalisti z Miami vyšetrujú zločiny v dusnej a vlhkej klíme bujnej subtropickej vegetácie Floridy.
V jednotke C.S.I. Miami ďalej pracujú Calleigh Duquesneová (EMILY PROCTEROVÁ) ), južanská kráska, ktorá sa špecializuje na balistiku a balistické testy, ďalej Tim Speedle (RORY COCHRANE), mladý vyšetrovateľ s dobrými stykmi v uliciach, Eric Delko (ADAM RODRIGUEZ), expert na vodu, ktorý vie všetko o riekach a močiaroch na Floride a pozná všetky biologické a fyzikálne procesy, ktoré sa v nich odohrávajú. Neoddeliteľným členom tímu je vševediaca súdna lekárka a koroner Dr ... (zobrazit celý text)
CSI: Miami je věrnou kopií svého staršího bratříčka. Tak věrnou, že kromě jiného vyšetřovacího týmu je to jen a pouze "more of the same". Navíc David Caruso nedosahuje úrovně Williama Petersena, ale to je zřejmě otázka čistě osobních sympatií. Rád se mrknu, když není v televizi nic lepšího a přítelkyně už spí:) Jako u takřka všech podobných seriálů některé díly dokáží chytnout a vyšetřování vypadá i celkem...no, ne reálně, ale bez z prstu vycucaných "haluzných" důkazů - jenže takových dílů (jako u tařka všech podobných seriálů:)) není mnoho a čest tak může zachránit jen nějaký ten pokus o prokreslení postav, lépe řečeno postavy a pak ještě atraktivní vyšetřovatelky...což ovšem taky nemá s realitou mnoho společného:) Ale kdo od věcí Jerryho Bruckheimera čeká realitu, že ano;) 70%
Ten kvalitativní propad není až tak rapidní, v podstatě se jedná o Kriminálku Las Vegas ochuzenou o Grissoma a "obohacenou" uširvoucím českým dabingem Lucky Vondráčkové, kterou jsem nemohl vystát ani "jako" Kim ve 24 hodinách.
Nijak obvyklá kriminálka...po prvním shlédnutí jsem si řikal, že je to stejné jako Las Vegas, ale po dvou, třech dílech už mě nebavila jako LV. Přemýšlel jsem čím to je....a jsou to herci...nějak jsem si nezvyk sledovat nový Crime Commando...I přesto je to dobrý seriál a stojí za zhlédnutí.(66%)
Celkem slušný seriál, který není tak kvalitní jako parta kolem Grissoma z Las Vegas, ale určitě to není žádný propadák, na který bych se rád nekoukl......
Vlastně je to jen Las Vegas s míň charismatickým vyšetřovatelem. Vondráčková by mimochodem už měla zalízt někam do popelnice, nevím, že se furt tak všude sere. Za chvilku budu mít aji strach otevřít konzervu. Jestli tu plánuje být jak její tetička čtyřicet let stále dvacítkou, tak mi to zkazí celej den.
„Dokážte mi to.“ – „Neprovokujte ma.“ Jerry Bruckheimer odštartoval záplavu „realistických vedeckých kriminálok“, ktoré sa jedna od druhej odlišujú... odlišujú sa... vlastne ničím. Sú akoby ich jedna mater mala a ja nechápem ich vysokú sledovanosť. Iste, je to poctivé remeslo. No to je aj veľa iných, podstate menej úspešných seriálov s kriminálnou zápletkou. Navyše mi ako nostalgickému vyznávačovi „starých prístupov“ („Profesionáli“, „Dempsey a Makepeaceová“) nesedia biedne pokusy o chladnokrvné osobnosti s odznakom“. Hľadať psychológiu tam, kde žiadna nie je, sa mi nechce, kvázi exotická výprava Miami ma pri najlepšej vôli neinteresuje, dialógy šuštia papierom a jediné, čo je na tejto sérii aspoň štipku originálne, je „prísne vedecký štýl vyšetrovania“ (či skôr pokus o prísne vedecký štýl vyšetrovania, lebo Dominik Dán o ňom hovorí ako o "úsmevnej sci-fi, ktorá v realite takto vôbec nefunguje"). Ale aby som len nehanil – ryšavý David Caruso, ktorého nemám rád (JADE, BOZK SMRTI), mi sadol.
Taká Americká rozprávočka o tom ako sa nedá tomu uveriť, že za pár okamžikov vyriešia prípad z minima záchytných dôkazov a to som moc nemusel starého dobrého Colomba. Seriál čo nič nové neponúkne a len zbytočne vizuálne vykráda pestrofarebnosť poňatú Tony Scottom, nehovoriac o podradných počítačových trikoch, ktoré vyznejú skôr smiešne než nápadito, o postavách a ich šikovnosti či obratnosti škoda hovoriť, všetky CSI podľa jednej zaužívanej šablóny a hlavne že je producent Jerry Bruckheimer aspoň to televízie ľahšie nakupujú. Možno zaujímavé to príde akurát tým čo nezachytili seriály 80. a 90.rokov ináč to nič nové neprináša.
V dnešní záplavě krimi sriálů je mezi nimi kriminálka miami rozhodně nadprůměrnej seriál. Příběhy jsou sice vcelku originální a nápaditý, ale ani tak to neni ždánej zázrak, většinou to je takový pomalý vyšetřování s minimální akcí a to pro mě moc neni. Jenže tenhle seriál si mě dostává něčim jiným. A to slušně propracovaným vyšetřováním a vizuálním zpracování úvah vyšetřovatelů, což znamená, že, že když na něco přijdou jak to mohlo být, tak se to takovým flashbackem ukáže a někdy to je opravdu pěkně udělaný, klidně se tam objeví i ukázky jak a kudy vnikla kulka do těla a to přímo zevnitř těla. A dokonce ani hlavní detektiv neni špatnej, žádnej moc belkej chytráček a sympatickej tak akorát.
S08E16 "L.A.", režíroval Rob Zombie, což je jasný už (a hlavně) v úvodu, kde jsme svědky vraždy (za projekce NOSFERATU...) na jakémsi maškarním večírku rozmazleného pornomagnáta. Z toho vyplývá veškerý další děj, přičemž kriminálka Miami letí udělat pořádek tam, kde má kriminálka L.A. bordel. V hostujících rolích se objeví (výborný) Malcolm McDowell, Michael Madsen, Jeff Daniel Phillips, William Forsythe a krátce taky Sheri Moon Zombie, Billy Gibons (ZZ Top) a dokonce (při "Virgin Witch") celá Zombieho kapela. Ač jsem totální neznalec veškerého CSI, myslím že tady Rob odvedl solidní práci a pootevřel si dvířka do možné další televizní tvorby. Jeho tradiční 'sprostou fousatou špínu' tu ale nenajdete. (screeny)
Pre mňa je CSI: MIAMI rovnako štvorhviezdičkovou záležitosťou ako jeho "kolegovia" z Las Vegas, či New Yorku, hoci mi už Horatiove zmyselné pohľady nevedno kam pomaly, ale iste začínajú liezť na nervy.:) -- Oddychová zábavka na večer, po ktorej ale siaham len v prípade, že nič 'lepšie, vhodnejšie, zaujímavejšie' nie je k dispozícii...
Musím přehodnotit svoje hodnocení. Miami se mi začalo líbit a asi 3 * z mého hodnocení ukousnul svým charakterem a temperamentem David Caruso. Přidejme si k tomu stejně efektní postupy a zápletky jako v Las Vegas + skvělou úvodní a závěrečnou znělku, kterou si musím pořád broukat, a máme tu parádní seriál.
Tak v úterý jsem viděl první díl třetí řady - huh, to je konina, vlas v utopenym autě, ryba v báglu odkazující na místo činu a podobné oslí můstky (jako ostatně ve všech dílech těhle sérií), k tomu nepřesvědčivé výkony a nesympatický team leader. I Čapek napsal lepší Velkou policejní pohádku.