Rudy má jediné přání - dostat se do fotbalového mužstva univerzity Notre Dame. Jeho chudá rodina si ho tam ale nemůže dovolit poslat a kvůli mizernému prospěchu ho na školu nepřijmou. Díky tvrdé práci se však Rudymu nakonec jeho sen splní. Rudy (Sean Astin), který vyrostl v katolické dělnické rodině v illinoiském městečku Joliet na počátku šedesátých let, má jediné přání - dostat se do fotbalového mužstva univerzity Notre Dame. Jenže jeho nevysoká postava, nedostatek atletických schopností a mizerné známky zaviní, že otec (Ned Beatty), učitelé, trenéři a dokonce i jeho přátelé mladíka zrazují od snů o fotbalové kariéře. Rudyho touha je ale silnější než zdravý rozum a chlapec si i navzdory otcovým radám dál stojí za svým. Vydává se autobusem do města South Bend, kde mu v boji se zdánlivě nepřekonatelnými překážkami pomáhají přátelský kněz (Robert Prosky) a nevrlý, ale dobrosrdečný správce (Charles S. Dutton). Film Bourák, který byl inspirován skutečnými událostmi, přesahuje hranice sportovního žánru a vypráví velmi inspirativní příběh o síle odhodlání a houževnatosti. (Cinemax)

PALINO

RUDY je jedným z mnoha filmov točiacich sa okolo amerického futbalu, no aspoň jeden originálny prvok v sebe nesie. Samotný RUDY nie je ani tak veľkým futbalovým talentom, ani nerozhodne rozhodujúci zápas v poslednej sekunde, ale práve naopak, je skromným chalanom s bojovným srdcom, ktorého snom je aspoň raz vybenhúť na trávnik v majstrovskom zápase po boku prvého mužstva. Celkovo je RUDY pekným filmom, no zároveň v ňom driemu všetky atribúty priemernosti. Až na jednu vec! A tou je nádherná hudba Jerryho Goldsmitha. Ústredný hudobný motív je vôbec jeden z najkrásnejších a najdojemnejších, aké som v priebehu svojho života počul a nebyť toho, že sa mi jedného dňa naskytla možnosť si ho vypočuť, asi by som si RUDYHO s najväčšou pravdepodobnosťou nikdy nepozrel. ()

charlie_ando

„Rudy, Rudy, Rudy…“ Inspirující film o obyčejném člověku „malého vzrůstu s obrovským srdcem na pravém místě“, který měl velký sen a pro jeho splnění byl ochoten udělat vše, co bylo v jeho silách. Milé filmové překvapení, které mě chytlo u srdce. ()

cab

Rozhodnuti mladeho kluka zahrat si za slavny tym Notre Dam hrajici americky fotnal se i pres nedostatek talentu a fyzickych predpokladu stava skutecnosti, i kdyz jen na kratkou chvili. At si americane mohou snit dale, ze nic neni nemozne a sny jsou dosazitelne. 60% ()

ElChe26

Atypický sportovní film o cestě za jedním velkým snem, obrovským srdcem nahrazující talent i svaly. Rudy se podle mě vymyká žánrovým kolegům tím, že postrádá tradiční sportovní klišé a stereotypy. Jak říká Rocky Balboa v posledním díle série: "život není o tom, kolik ran dokážeš rozdat, ale kolik jich dokážeš přijmout." Rudy je toho důkazem. :) ()

angloumene

Rudy je prostě taková ta sportovní klasika... Každopádně mě dost překvapil závěrečný komentář o ramenou, možná je to založené na skutečných událostech trochu víc, než většina filmů založených na skutečných událostech. No ale nevím, zjišťovat si to nebudu, studentské týmy amerického fotbalu jdou přece jen trochu mimo mě :D Navíc jsem čekala, že to bude trochu víc o fotbale, než o Rudyho snaze si ho zahrát, ale to bylo spíš příjemné překvapení. Celkově 72 %. ()

cityman

Naprosto průměrný film, něco na styl Rockyho, ale o americkém fotbale. Ovšem se zcela vyjímečnou hudbou Jerryho Goldsmithe. Prostě oddychovka. ()

phoorecek

Vzhledem k tomu že je film natočen podle pravdy, má u mě hvězdu navíc. Ve filmu jsme opět mohli vidět touhu společně s vůli jít si za svými sny, což je s častou na city hrající výhrou na konci pro tento druh filmů typické. Zde však za výhru není považována výhra týmu, ale osobní výhra. ()

Rondell

Netradiční a lidskému srdci blízký sportovní příběh. Přes trochu zdlouhavý začátek se film prokouše do pompézního závěru, ke kterému se stojí za to prokoukat. Jako film to ušlo, jako příběh člověka dokonalý. ()

Rokle

Mladý hrdina, který se mermomocí chce dostat do fotbalového týmu a přitom není nikterak chytrý a nemá dostatečné předpoklady pro hráče tohoto tvrdého sportu. Má ovšem to nejdůležitější - SRDCE a ODHODLÁNÍ. Je čistě na divákovi, zda tuto limonádu (nemyslím to špatně) snese nebo bude po hodině pouze vyčkávat na dovyprávění příběhu, kdy se sny plní. Byl jsem odhodlán dát hezké 3*, jenže za to co se mnou udělal závěr, nemůžu ani já prosťáčka Rudyho zklamat :) ()

boul

Jeden z mála kousků o americkém fotbale co jsem neviděl a po pravdě mě celkem dostal. Trošku jsem si představil sebe, jako amatérského hráče florbalu, jak bych se dostal do naší extraligy a mohl hrát po boku těch nejlepších borců. Rudy neměl prachy, podporu rodiny ani vědomosti na to být na jedné z nejlepších univerzit, ale šel si tvrdě za svým a všem ukázal že to jde. Rudy v podání Seane Astina známého víc jako Sama z Pytlíkova mě doslova rozsekal a na konci trošku dojal. Mému oblíbenému žánru musím nasolit plnou palbu... 80% ()

Meiers

Filmy ze sportovního prostředí mám rád a ted si nevybavim ni jediný, co bych pomluvil. No nicméně Rudy je trošku jiné kafíčko a musím říct, že mě to moc nebavilo. 90 minut stopáže kolem mě proběhlo bez náznaku sebevětšího zaujetí a snad až na perfektní konec, kde se opravdu derou slzičky do očí poněvadž dochází k očekávanému zadostiučinění, bych to hodnotil jako lehký podprůměr. Nicméně dávám tři hvězdy za emotivně strhující závěr. ()

Torpid

Pokud jste nekritickými fandy sportovních filmů, dostanete co očekáváte. Je to navařeno přesně tak, aby chutnalo. Nakonec všichni jásají za zvuků pompézní hudby a ve vás budou bublat endorfíny. Motivační filmeček, který rychle vyšumí jako pornografie, když už jste hotoví. S velkým srdcem je i nemožný sen možný. Jen mě tak napadá, co vlastně to velké srdce ve skutečnosti je? ()

Pantata

Kdyby to bylo zakončené tím, jak Rudy nastupuje v posledním zápase na posledních sedm vteřin za vyrovnaného stavu v rozhodujícím utkání a zázračně pokládá v poslední sekundě rozhodující touchdown, dám odpad! :) ()

Hpatrik

Inspirativní příběh o obrovské síle vůle, z dnešního pohledu trochu konzervativně pojatý. Skvělý Sean Austin a povedený Goldsmithův soundtrack. ()

matt85

Film, který si získa srdce a už ho nepustí. Skvělá hudba spojená s příběhem krásnějším, než vyhrát zlatou olympijskou medaili nebo mistrovství světa. Rudy je nejlepší ukázka toho, že když dřete, nakonec se vám splní to za co jste makali. Ať už je to sebemenší nebo sebevětší cíl. ()

junxi91

Tento odpočinkový film je o tom, že když se fakt budete snažit, tvrdě makat, chodit tam, kde Vás nechtějí a vnucovat se za každou cenu, tak dosáhnete všeho, čeho budete chtít. Děj se odehrává v 60. a 70. letech. Hlavním hrdinou je Daniel Eugene „Rudy“ Ruettiger, který sní o tom, že bude hrát fotbal za Notre Dame. Nicméně, je z chudé rodiny, má špatné známky, a tak po střední pracuje s otcem a starším bratrem v ocelárně. V roce 1972 navštíví Notre Dame a nemůže se přihlásit ke studiu. A tak na to musí postupně, pomalu, a využívat zdejší vlivné osoby, aby se na univerzitu dostal. Jednou z nich je místní kněz a bývalý prezident Notre Dame otec John Cavanaugh a druhým je údržbář na stadionu Fortune. Dalším je pak asistent učitelů D-Bob, který Rudymu pomůže za to, že jej naučí se socializovat s holkami. A tak Rudyho vytrvalá snaha, přesvědčování ostatních o svých kvalitách povedou k tomu, že se mu jeho sen splní a on si zahraje za fotbalový tým Notre Dame. Americký fotbal jsem nikdy nechápal a vždy se mi zdál jako příliš brutální a složitá hra na pochopení, a opravdu mě ten sport neoslovil. Film byl chvílemi dost nudný a naplněný spoustou klišé o tom, že se člověk nesmí nikdy vzdávat, s čímž úplně nesouhlasím, někdy je prostě lepší se na všechno vysrat a věnovat se tomu, na co jedinec stačí a co zvládá. ()

fruity

Moc pěkná hudba a příběh podle skutečnosti mě skoro vždycky dostane. Tenhle film mě dostane z deprese, když si myslim, že níž už jít nemůžu. Motivuje mě a učí mě se nikdy nevzdávat a bojovat až do konce. ()

markyzgero

pro všechny průměrný kokoty, co když do toho daj srdéčko, můžou něčeho docílit. no, já jsem nadprůměrnej kokot, takže radši zůstávam v B-týmu a ušetřim nás dojemnejch scén. ()

syphoon

Další sportovní film, který posledních 20 minut nabírá neskutečný grády! Při standing ovation v závěru už jsem držel plný kapesník :) BTW: tak trochu mi Rudy přípomínal Martyho McFly z Návratu do budoucnosti :D za mě 85% ()