Mladý policista Jake Hoyt je povýšen, převelen do protidrogového oddělení a přidělen drsnému černošskému detektivovi Alonzovi Harrisovi. Na předměstí černošské čtvrti Alonzo zabaví drogy trojici studentů a donutí Jakea, aby drogu vyzkoušel. Nepozorovaně mu však podstrčí silnější dávku. Omámeného ho poté představí svému informátorovi, drogovému dealerovi Rogerovi. Jake neschvaluje Alonzovy drsné metody, a navíc si všimne, že jeho kolega se sám pohybuje za hranicí zákona, když si nechává zabavené drogy a peníze. Další cesta vede do luxusního podniku, kde se detektiv setká se třemi muži. S pomocí úplatku si obstará povolení k prohlídce a s několika členy protidrogové jednotky přepadne Rogerův dům. Pod podlahou tu najdou bednu se čtyřmi miliony dolarů. Jake však nepřijme svůj podíl a stejně tak odmítne zastřelit bezbranného Rogera. Nakonec to udělá Alonzo sám, vše narafičí tak, aby to vypadalo jako zabití v sebeobraně, a před přivolanými posilami společně vypovědí, že Rogera zabil Jake. Má ještě nějakou naději zachránit si život a pustit se s proradným kolegou do boje? (TV Nova)

Snakefinger

Jeden zasmušilý cool zaporák, jeden uvědomnělý greenhorn. První půlka je tak nějak o ničem, prostě se jenom tak bezmyšlenkovitě jezdí po L.A. Ve druhé půlce film, skoro bych řekl minutu před dvanáctou, dostane patřičný spád a čekají i dva tři veletoče za které by se nemuseli stydět ani představitelé českého parlamentu. ()

mcamino

Dlouho jsem se na tento film nepodíval, přestože jsem to dlouho plánoval. A byla to jízda. Naprosto nepředvídatelný průběh, což cením nejvíc, skvělé herecké výkony nejen dvou hlavních hrdinů. Celkově jsem od filmu čekal něco trochu jiného ale tohle byla jízda, která se stále rozjížděla a zvyšovala obrátky až do konce. Příběh jednoho dne plný zvratů, který dopadl naprosto jinak, než jsem očekával. Perfektní. ()

Vlkopec

Hodně drsný! Hodně hustý! Naprosto nevěrohodný a chatrný děj! Není to první krimifilm, který při klidném zpětném pohledu nedává žádný smysl. A ve kterém nejfikanější dealer a nejfrajerštější policajt bydlí hůř než Simpsonovi. Litoval jsem, že jsem po prní čtvrt hodině nedal na svůj dojem a nevypnul to. Moje chyba. Spoiler: Závěrečná scéna s vraždícími Rusy, kteří se jako polobohové zjeví a "potrestají" padoucha samopaly je až komická. "Někdo to rád horké" je podobně absurdní, ale mnohem zábavnější. ()

futislav

Zdařile natočeno, jaký neskutečný bordel může být v civilizované demokracii. Výborný Denzel Washington i Ethan Hawke. Trochu předvídatelný konec a nesmí chybět ani tradiční strůjci všeho špatného v USA - Rusové, což mě trochu otrávilo, protože to už je klišé jaxviňa.. ()

Bogrant

Nadpriemerná krimi s výbornou ústrednou dvojkou, i keď nominácie a ceny by sa dali rozoberať dlho, ale nie je treba. Fuqua vie točiť, s Denzelom si rozumie a Hawke mi nikdy nevadí. Slušné, hoci nie výnimočné. ()

Janoss98

Denzel tady byl vážně super. Netušil jsem, že bude hrát takovýho nepříjemnýho borce. To by mě ani ve snu nenapadlo. Skvěle se mu to podařilo. Už i z toho důvodu za to dostal Oscara a oprávněně. 80% ()

Xmarc

Film, který se s tím opravdu nesere ;-) No je to drsňácká policajtská akce, a kdyby u ní policajti v civilu občas nemávali policajtskýma plackama, tak si snad ani nevšimnete, nebo spíš možná ani nebudete věřit, že jde o drsňáckou policajtskou akci... teda drsňáckou rozhodně jo, ale ne policajtskou :-D Film na to jde opravdu přímočaře a na "policisty v akci" i hodně akčně, což mu ubírá na zpestřujících detailech a bližšímu podání postav, které tak zůstává celkem povrchní. Nudit se člověk ale nemá šanci a v podstatě jsem nezaznamenal nic zásadního, co by mě na filmu vyloženě vadilo. ()

V-TECH

Původně jsem chtěl dát hvězdičky jenom tři, ale když jsem o tom přemýšlel, nebylo by to vůči tomu filmu fér. Film má dobrý scénář, který je dobře natočen a herecké výkony jsou taky dobré. Vlastně ani nedokážu popsat, proč jsem z toho filmu měl tak divný pocit. Jestli to bylo atmosférou, kterou ve mě vyvolal, nebo tím, že jsem prostě původně čekal něco jiného. Vážně nevím. Film stojí za to vidět, ale nemám nejmenší chuť se na něj podívat podruhé. ()

Obi Wan

Myslím si že Denzel si toho oskara stoprocentě zasloužil zahrál zde dobře skorumpovaného a nesoucitného detektiva jen škoda že Ethan ho taky nedostal a film o sobě sám je skvělej. ()

JohnnyV

Perfektní krimi thriller. Denzel Washington, jak ho neznám. Bravurní, dokonalý. Stejně tak Ethan Hawke. Zajímavý námět. ()

xmartas

Slušný thriller, škoda toho konce. Film vtáhne do děje, je napínavý. Denzel Washington mi tam ale nesedí, nevím proč, přijde mi tam jak pěst na oko. Celkově nadprůměrný film. ()

marocco

Film má pomalý rozjazd ale slušný stred a očakávaný, ale dobrý záver. Denzel podľa mňa rozhodne nepodal Oscarový výkon, toho by si skorej zaslúžil Ethan Hawke ale to už je teraz jedno. ()

alyk.fake

Alonzo Harris je maser!!! a jeho zvraceny svět je proste bomba. Washington ho zahral vyborně a Hawke mu skvěle sekundoval. Skoda jen toho zavěru. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Scorseseho novinka se odsouvá na příští rok

Scorseseho novinka se odsouvá na příští rok

28.07.2022

Bude Apple příštích pár let dominovat oscarové večery? Přestože si z posledních Oscarů nikdo nepamatuje nic jiného než facku, kterou Will Smith uštědřil Chrisu Rockovi, vítězný snímek V rytmu srdce… (více)

Training Day se dočká prequelu

Training Day se dočká prequelu

13.10.2019

Studio Warner Bros. chystá prequel ke kultovnímu krimi drama Training Day. Hlavní role v původním filmu vynesla herci Denzelu Washingtonovi Oscara, zatímco Ethan Hawke si odnesl za vedlejší roli… (více)

Training Day se dočká pokračování

Training Day se dočká pokračování

07.02.2016

Kriminální klasika, za níž si Denzel Washington odnesl domů Oscara, míří na malou obrazovku. Pilotní díl nového seriálu natočí Antoine Fuqua, režisér filmového Training Daye, přičemž se do svojí… (více)