Dva neohrožení kriminalisté Jack Colt a Wes Luger jsou na stopě rafinovaných překupníků drog. Šéf bandy, generál s temnou minulostí, neváhá zneužít ke svým nekalým záměrům i dívčí skautskou organizaci. Případ nebude tak jednoduché vyřešit. Detektivové, zločinci a svědkové se neustále dostávají do situací, které se na první pohled podobají proslulým scénám ze slavných filmů - od MLČENÍ JEHŇÁTEK přes ZÁKLADNÍ INSTINKT až po WAYNEŮV SVĚT. Ale stejně jako v životě i ve filmové komedii je najednou všechno úplně jinak... Podaří se statečným hrdinům a jejich krásné společnici překonat všechny léčky a nástrahy? (oficiální text distributora)

SeanLSD

Famózna paródia starého strihu, ktorá miluje svoju parodovanú predlohu - teda, predovšetkým SMRTONOSNÚ ZBRAŇ 1-3, založená na výbornej znalosti žánru namiesto kopírovania scén a trápneho zosmiešňovania. Chytil som ju v dobrom momente a naladení - a každá hláška bola kameňák a skoro každý obraz nápad. ()

Doudis19

Z počátku senzační parodie, plná hvězdných cameo momentů, která však minutu po minutě přichází jak o vkus, tak bohužel i o vtip a finále, to už je vyloženě slabé. ()

honx

Čím jsem starší, tím mě tyto parodie méně baví, navíc je velice těžké přiblížit se Bláznivým střelám. Nicméně že tvůrci zvolili hlavní schéma podle mých oblíbených Smrtonosných zbraní, určitě hvězdičku přidalo. ()

SantaKlaus

Misty se to pohybuje na hore misty dole ale fajn se u toho clovek nasmeje .... Dejte mi jmeno ! to by vam meli dat vasi rodice :-D ()

LiborGondek

Asi jako každá parodie má i Nabitá zbraň 1 scény, které se opravdu povedou, ale také pár slabších. Je důležité, aby těch horších momentů nebylo příliš mnoho. Zde je to tak půl na půl, znám mnohem povedenější. Obdivuju ale, jaká jména (Jackson, Goldberg, Sheen a zejména Willis) do filmu dostali, takže nakonec hodnotím 60%. ()

lennyd

Jack Colt (Emilio Estevez) se stále nemůže vyrovnat se ztrátou své milované přítelkyně, fenky Claire - a tak víc střílí, než se vyptává. Jeho pravý opak, detektiv Wes Luger (Samuel L. Jackson) má poslední den do důchodu, a doufá že jej prožije v poklidu. Plány jim obou změní ale brutální vražda Lugerovy dávné přítelkyně a bující obchod s kokainem, který využívá slavné americké kokosky....Parodie mám rád obecně, filmové pak ještě o chlup víc, a pokud většinu z parodovaných filmů zároveň znám, jsem spokojený maximálně. A to je přesně případ Nabité zbraně 1 - hlavní linie je převzata ze Smrtonosné Zbraně, nicméně fanoušci Základního instinktu či Mlčení Jehňátek si své také najdou. Při závěrečných titulcích mne udivilo, že tento film není z dílny slavných Zucker/Abrahams/Zucker - ale na filmu to vůbec není poznat. I Genemu Quintanovi se podařilo nabušit film takovou spoustou vtipných scén i známých jmen Asi nejlepší scéna celého filmu s Brucem Willisem či drobná scénka údržbáře Scottyho ze StartTreku... ()

noriaki

Gene Quintano scenárista hází jeden skvělý fór za druhým a Gene Quintano režisér z toho točí průměrnou komedii. A to měl k dispozici slušného Emilia Esteveze a výborného Samuela L. Jacksona. Cameo Bruce Willise nemá chybu. ()

Compadre

Udělat dobrou parodii, to taky není jen tak...z nepřeberného množství filmů z tohohle ranku jich vyčnívá pár, co stojej za víc než dvě zhlédnutí a Nabitá zbraň je někde napůl cesty. Některý situace mi přišly na deset hvězdiček, ale spousta jich bylo tak někde u ledu..ale jako neurazilo.. ()

JohnSmith

Parodie na Smrtonosné zbraně a další pecky osmdesátek. Nic moc jsem od toho nečekal a ve finále jsem se výborně bavil.Třešinkou na dortu pak byl výstup Bruce Willise. ()

Castrator

V době, kdy tento film šel do kin a byl vystřelen na videokazetách, šlo o průměrnou parodii. Bláznivé střely, Žhavé výstřely, Připoujte se, prosím a nejlepší Brooksovy filmy strčili NZ1 bez problému do kapsy. O skoro čtvrt století později už jde o jednu z nejlepších parodií všech dob, protože parodie se od té doby téměř přestaly točit a když už někdo nějakou spáchal, šlo o slabší počin (Scary Movie) nebo počin ještě slabší (pokračování Scary Movie) či počin úplně příšernej (skoro všechno ostatní), NZ1 naprosto neohrožující. ()

mirec88

Výborná paródia.na Smrtonosnú zbraň, Mlčanie jahniat, Základný inštinkt a ktovie čo ešte. Fakt vydarené a smial som sa od začiatku do konca. Nie sú to síce Horúce strely alebo Bláznivá strela, ale je to výborné. ()

Jaro.Krafcik

K nabitej dvojke sa asi nedostaneme, čo je škoda lebo táto paródia je uplne vydarená. Jackson v paródii? To už musíte oceniť. Vtipy sú tu podarené, na zabitie nudy film ako stvorený. 4* ()

Kaja

Opravdu povedená komedie,která je srovnatelná třeba se žhavými výstřely. Občas se tam ještě mihla známá tvář př.Bruce Willis nebo Charlie Sheen a to tomu ještě přidává.. ()