poster

Pravdivé zpovědi

 • USA

  True Confessions

 • Velká Británie

  True Confessions

Krimi / Drama

USA, 1981, 108 min

 • liquido26
  ****

  Robert DeNiro a Robert Duvall hrají dva bratry - kněze a policajta v tomto příjemném retro snímku odehrávajícím se v roce 1947 v Los Angeles. Volně je to inspirované skutečným případem vraždy Černé Dahlie. Dlouho jsem tento film chtěl vidět než se mi ho povedlo sehnat. Sice jsem čekal trochu víc, ale zklamaný nejsem.(19.6.2016)

 • Rodin
  **

  Nevím tedy, zda dobré úmysly dláždí zrovna cestu do pekla, ale tady nevedly prakticky nikam. Sám bych se řídil asi tímto: když už zpracovat podobný námět, tak se nesnažit být v důsledku přehnaně religiózně politicky korektní. A když už použít dvě čerstvé Holywoodské ikony, tak jim umožnit prodat vše, co v nich je. A nenudit, prosím, nenudit.(21.4.2010)

 • gotham
  ***

  Zklamání. Ono to mělo daleko nejen ke Kmotrovi, ale i k té Černé Dahlii. Má to být o nejznámější vraždě v Hollywoodu, ale zde to vypadá spíš na vraždu z prostředí církve, stavebních koncernů a politiky. Děj mi přijde nepřehledný, divák nezná motivaci jednání jednotlivých postav, chybí mi tu i vygradování děje. De Niro tu nehraje, on se zde jen vyskytuje, jediný, kdo něco předvede, je Duvall. Začátek i konec filmu, kde jsou na plátně zobrazeni starší umírající bratři, má být dojemný a sentimentální, ale je mi spíš lhostejný. 50%(29.6.2013)

 • aLPaC
  **

  Před shlédnutím jsem si říkal, jak je možné, že film s takovýmto obsazením, který navíc vznikl v době, kdy oba Robertové byli na vrcholu, vidělo tak málo lidí. Po shlédnutí už to chápu. Film je totiž neuvěřitelně pomalý a nudný a to dokonce tak moc, že po hodině začnete usínat (v případě, že si jej pustíte po osmé na to vemte jed) a bude vám jedno, kdo tu vraždu spáchal a jestli ho dostanou. Hrát v tom neznámý herci, má to 40% a neštěkne po tom ani pes.(21.10.2012)

 • genetique
  ***

  Duvall a De Niro boli už vtedy pánmi svojho remesla a je to vidieť. K tomu sa ako námet priráta najslávnejšia hollywoodska vražda a stále je to málo na to, aby sa z tohto filmu venovala väčšia pozornosť. Dôvodom by mohlo byť len malé nadchnutie, ktoré som z filmu pocítil. Rozvláčnosť je miestami fajn zahnaná hercami a dobrou zápletkou, ale po hodine z nej začnú padať viečka a to už je niečo zle. Občas vzniknú aj dejové nejasnosti, ale tie aspoň diváka prinútia popremýšľať a hlavne nezaspať. Zaujímavo je do filmu vkomponovaná cirkev a zároveň točenie porna v '47 roku. Zaujímavý film určite je, to ho však pred priemernosťou neuchráni. 65%.(4.9.2008)

 • - Děj filmu je založen na skutečné nevyřešené vraždě Elizabeth Short, známé jako Black Dahlia.

 • - Toto byl první film Roberta De Nira po filmu Zuřící býk (1980). Důvodem bylo hledání té vhodné role pro něj, jež by odpovídala jeho charakteru.

 • - Film měl mít premiéru v roce 1980, ale kvůli filmu Zuřící býk (1980) byl posunut na rok 1981, a to nejdřív na únor a nakonec na září. Producenti nechtěli soupeřit proti svému filmu v jednom roce.