Titanic

• Česko Titanic 3D (více)
USA, 1997, 194 min (Alternativní 187 min)

V dubnu 1912 vyrazila luxusní zaoceánská loď Titanic z Anglie na svou první, a bohužel i poslední plavbu. Své pasažéry ale do cíle cesty nikdy nedovezla – narazila na ledovec a klesla pod hladinu. Tím začalo drama největší námořní katastrofy v dějinách lidstva. V ledových vodách Atlantiku skončilo mnoho životů a osudů. Mezi nimi byla i jedna láska, která vlastně ani pořádně nezačala. Americký velkofilm v režii Jamese Camerona, oceněný jedenácti Oscary®, katapultoval mezi nejzářivější hvězdy Hollywoodu oba představitele hlavních rolí – Kate Winsletovou a Leonarda DiCapria. (Cinemax)

forsythia

O Titanicu jsem dlouho prohlašovala, že to je film, který ani nechci vidět. Odolávala jsem úspěšně skoro 20 let. Klidně jsem mohla bez úhony odolávat dál. ()

Thorn

Stejně jako byl Titanic králem všech lodí je tento snímek tak trochu něco jako král všech filmů. Nevím, jak se to Jamesi Cameronovi vůbec podařilo, ale v tomto filmu prostě všechno funguje naprosto dokonale. Snad každá scéna je něčím výjimečná. Je přitom s podivem, že poklidná první polovina je stejně zábavná a zajímavá jako napínavá a akční druhá polovina. Co bych opravdu vyzdvihl jsou skvělé herecké výkony ústřední dvojice ztvárněné Leonardem DiCapriem a Kate Winslet. Je zajímavé, že ačkoliv ani jednoho z nich moc nemusím, tak zrovna v tomto filmu se mi oba velice líbili. Třetím v pořadí by pak byl Billy Zane, který si hlavního padoucha zahrál opravdu s chutí. Samozřejmě potěšila také Kathy Bates. Na Titanicu bych ocenil především také to, že u mě jako jeden z velmi mála filmů dokázal vzbudit skutečné emoce. Ani sám nevím, jestli to byla tragédie všech těch obyčejných lidí, kteří zemřeli, protože nepatřili do vyšší třídy nebo ta celková bezmoc cestujících, když věděli, že nemají žádnou šanci. Možná, že to byla i ta scéna s hudebníky, nevím. Prostě to na mě velmi silně zapůsobilo a něco takového se mi u sledování filmů moc často nestává. Už jen za tohle u mě má Titanic vyhrazeno zvláštní místo mezi mými oblíbenými snímky. Konec je pak poněkud povinně tragický, ale i přesto úžasný. Cameronovi se vlastně podařilo vytvořit dojem, že ten film skončí velmi šťastně a to uznávám. Do toho pak ještě ta překrásná hudba, která pro mě nemá obdoby. Samozřejmě také píseň k filmu je jasná klasika. Když to všechno shrnu, je Titanic naprosto výjimečný snímek, jakých existuje jen opravdu velmi málo. Kdo ho neviděl, jako by nebyl. Skvělé filmové dílo a mistrovská práce. ()

Flyer

Velkofilm se vším všudy! James Cameron natočil skutečně velkolepé dílo, které ve filmové historii nemělo (a doposud nemá) obdoby. Pravda, snímek je místy značně sentimentální, ovšem u Titaniku bych to ani jako zápor nebral... ()

Slavníkovec

Láska, která vznikla mezi 2 úplně rozličnými lidmi, chudým gamblerem a kráskou z dobré rodiny, se díky katastrofě Titanicu rozplynula, ale ne úplně. Vtělila se totiž do šperku, který nosila Rose až do konce svého života. ()

Scratt

Jeden z nejpřeceňovanějších filmů vůbec. Po technické stránce není moc co vytknout (jako téměř ničemu od Camerona). Film by však měl být hlavně o ději a ten v Titanicu mě prostě neoslovil natolik abych mohl být v rozdávání hvězd štědřejší. 60% ()

Noviik

Upřímně musím říct, že to, o co jde ve filmu především, a sice o příběh dvou mladých lidí z odlišných sfér, jde tak trochu mimo mne. Kdyby se příběh soustředil o něco méně na romantično, ale o to více na hlavní motiv filmu, na potopení této "nepotopitelné" lodi, jejíž zkáza poznamenala lidstvo, tak by byl celý film ještě o hvězdičku výše. Jako filmový divák totiž rád vidím něco, co se opravdu stalo a byla to přelomová událost, něco, co zůstalo zapsáno v historii. Upřímně, pro mne film začíná v době, kdy začínají problémy na lodi snů, kdy se něco pokazí a začíná velký problém, který se přeci nemohl stát a hlavně se neměl nikdy stát. Režie je naprosto dokonalá a herecké výkony taktéž skvělé. Závěr je velmi silný, nebýt vyprávění 101 leté (filmově) Glorii Stuart, tak by šlo o ochuzený film. Jen to u mne nikdy nevyvovalo to, co zřejmě u většiny diváků. Slzy ... ()

okkac

Pro mne osobně druhý nejhorší Cameronův film. Nejhorší je samozřejmě Piraňa 2. :-) Bez té lovestory jak z červené knihovny by to bylo o * víc. UPDATE po 14 letech. Dávám 4*. Přeci je to Cameron a ta production value je tam neskutečná. ()

wendelin9

Tenhle film je klasikou, která je podle mého velice dobře zpracovaná... Romantický příběh bohaté, zasnoubené Rose a chudého Jacka zasazený do jedné z největších katastrof všech dob nepůsobí ani přehnaně a není ani utlačován v pozadí samotné katasrofy. Obě tyto línie do sebe skvěle zapadají a výsledný dojem je skvělý - tedy aspň pro mě :) ()

SoolenJV

Ano, je to romantické a místy značně nepravděpodobné a prvoplánově dojemné, ale zároveň je to dokonalé. Velkofilm, jak má být, perfektně natočený kus filmařiny a i přes svou délku napínavý a zábavný film. ()

tomeek

Proklatě dobrý film. I přes to, že je to nechutná romantika, tak je skvěle natočený, dechberoucí a "obrovský". Doporučuju přečíst si zajímavosti :) "Bylo mi ctí s Vámi hrát, pánové." ()

Gavin87

Jako katastrofický a tudíž věrohodný film by se mi to líbilo. Ale jakožto romantický film o lásce chudého Dickapria a penězi zhýčkané Winslet mi to nepříjde jako film mému oku blízký. Ač uznávám propracovanost celého filmu a nesporné herecké kvality obou hlavních představitelů, nemohu hodnotit jinak, než-li dvěma hvězdami. Jsou to ale hvězdy plně zasloužené, neboť se mi u podobných romantických "dojáků" velice pohodlně a příjemně žehlí košile. ()

zombkiler

Můj nejolblíbenější film.Krásný příběh a především triky to je Titanic.Hrozně se mi líbilo jak se valila voda celou lodí, která ještě svítila no prostě bomba.Už víc nevím co k tomuhle krásnému filma napsat.Čistých 100% ()

vesper001

To, co dělá Titanic velkofilmem, není lovestory Jacka a Rose, ale tragický příběh skutečné lodi, která si s sebou ke dnu vzala i tolik lidských životů a tolik lidské pýchy. Být to vymyšlené, byla by životnost snímku v lepším případě pár měsíců, takhle ale každý záběr na „nepotopitelnou loď“ a minidramata lidí, kteří si za své peníze mohli koupit všechno kromě života, vyvolává minimálně mrazení v zádech. ()

SeanLSD

Záver jednej z najfascinujúcejších epoch v dejinách civilizácie bol monumentálny. No už 2 roky pred vypuknutím svetovej vojny sa rozplynul sen o ľudskej dokonalosti a optimistická teória o tom, že technický pokrok vyrieši všetky ľudské problémy. Čo vytknúť vysnívanému dielu geniálneho megalomana, podobného ľuďom z tej skvelej doby, čo vytvorili nepotopiteľný Titanic, ten triumf ľudského ducha, umu, šikovnosti, vedy a techniky ? - hlavne ak v dokonalých kulisách predvádza tak archetypálny príbeh nerovnej lásky, osudovej a krátkej, s režijnou bravúrou, ktorá si nedá do ničoho rozprávať ? Cameron presne vie, čo znamená sila filmu, doznenie záberu, vyznenie atmosféry... v ceste za svojou víziou sa nestará o dĺžku ani o náklady - a jeho rytmický a kompozičný cit, megalomanstvo i detailizmus, neskutočná energia, zanietenosť a dôkladná príprava i neunáhlenosť v prinášaní nových diel zaručujú, že mu to na rozdiel od iných stále vychádza a pritom vytvára niečo skutočne pôsobivé a nezabudnuteľné. ()

Nivenx

TITANIC je nádherným dílem Jamese Camerona. Parádní film o historické události o potopení největšího parníku světa, který byl do té doby vytvořen a kterému se říkala nepotopitelná lod'. Jelikož toto téma není tak silné, aby se z něho dalo vytvořit něco skvělého, tak režisér vymyslel děj chudého Jacka a ženy z bohaté rodiny Rose, kteří se do sebe zamilovali. Snímek se může pochlubit opravdu detailním zpracováním a chováním postav, kde herci předvádí naprosto geniální výkony a tím si získávají srdce diváků. Chvíle kdy se začíná parník potápět mě úplně dostala a při potápění jsem byl napjatý až do úplného konce. Mě si tento film získal také a já dávám 95%. ()

Stirek45

Je to nejlépe natočený film o potopení Titanicu. A jako bonus k tomu je příběh o chudém chlapci, který se zamiluje do bohaté dívky. Překvapivě to všechno do sebe ladí a já se můžu jen divit jaký film to natočil, James Cameron. ()

Courtemanche odpad!

Kolik lidí musí zemřít na jedné lodi aby konečně v popředí byla drama, místo sladké obyčejné omáčky? 10 000? 20 000? Víc? ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill