První polovinu filmu jsem žasl, jak film vypadá po skoro padesáti letech po technické stránce. A i ve druhé části (dokonce ještě výrazněji) byla znát obrovská snaha o reálnost vzdušných soubojů a všech těch možných letadel. Jen výjimečně byl rozeznat model od skutečného letadla a pády letadel do moří nebo na pevninu byly opravdu velkolepé. Snad jen na výbuších ve vzduchu se podepsal zub času. Problém filmu je v tom, že kromě technické stránky toho moc nenabízí. Pár hrdinů sice má nastíněno své osudy, ale je to bez emocí a tak nějak o ničem.(16.3.2017)

Pocta letcům bitvy o Británii v předvečer jejího 30. výročí. Dramatický standard založený na historických datech, typových situacích a troše vztahů, dobová amortizace četných doživších letuschpných kousků britské i německé letecké techniky. Letecké operace sice skutečnost přiblíží jen kosmeticky, často selhává vztah akce-následek, velká část hudby je pouze produkční šablona, nejlépe po technické i emocionální stránce náhodou vycházejí akce polských perutí. Nás Čechy zase může těšit, jak dramaticky, dokumentárně i filmařsky a herecky dopadl s minimem prostředků tuzemský skvostný dobový kousek Nebeští jezdci. K trochu lepším kouskům pak patří i dobový koprodukční Tora! Tora! Tora!, případně starší Ďáblové v oblacích. 3-4*(10.5.2014)

Kvalitné spracovanie jednej z najväčších leteckých bitiek. Film som videl už veľmi dávno a rád som si ho po tak dlhom čase v tv opäť pripomenul. Priestor dostáva striedavo anglická i nemecká strana a takto to mám rád. Čo my trochu vadilo bolo to, že film postráda hlavnú alebo nejakú výraznejšiu postavu, ale to je v starších vojnových veľkofilmoch akosi bežné. Osobne mi vyhovuje skôr komornejšie podanie a film s 1-3 hlavnými postavami. Pochvalu si zaslúžia výborné letecké a bojové scény, ale i dobrá postava nervózneho ríšskeho maršála Goringa. 80%.(17.5.2014)

Efekty pěkné, jako pocta hrdinům bitvy o Británii ujde, ale jako film to moc nefunguje. Tedy aspoň po více než čtyřiceti letech. Místy je to nudné, příběhy postav jsou nezajímavé a nezapamatovatelné, stejně jako postavy samotné.Ony i ty efekty jsou sem tam až příliš nápadné. Opravdu zdařilé jsou ty letecké záběry, na proti tomu pozemní scény (bombardování Londýna) jsou již slabší a vypadají dost kulisovitě. Ale filmu nemůžu upřít historickou přesnost a poctu všem letcům, nejen britským, ale i polským, ČESKÝM a dalším. Viděl jsem verzi s dabingem, ale nemyslím, že by originální verze nějak ovlivnila mé hodnocení.(11.5.2014)

Tak takymto sposobom ma vyzerat spravne natoceny vojnovy film, kde je to zaujimave v kazdom momente, ked sledujete tento film. Od zaciatku az do konca je to vymyslene dobrym scenarom a co sa tyka vzdusnych bojov medzi Spitfire a Meserrschmitt a bombardermi, boli radost pozerat a aj explodovanie lietadiel boli na adekvatnej urovni. Film ma aj docela dlhu stopaz, co mu ani v najmensom neuskodilo. Hluchych miest som si ani nepovsimol vo filme. Toto je jeden z najlepsich vojnovych filmov, ktore sa odohravaju pocas druhej svetovej vojny.(10.3.2012)

• - Namísto skutečných Messerschmittů Bf 109 bylo použito 27 letadel Hispano Aviación HA-1112-M1L, což je po válce ve Španělsku licenčně vyráběná Bf 109G (s několika modifikacemi, zejména použití motoru Merlin 500-45 namísto Daimler-Benz řady 600). Pro potřeby Bitvy o Británii bylo nutno je upravit, aby vypadaly co nejvíc jako Bf 109E, což kromě odpovídajícího zbarvení znamenalo například doplnit vzpěry pod vodorovné ocasní plochy, odstranit 20mm kanony Hispano HS-404 či "zhranatit" zaoblené konce křídel. (ryba443)

• - V opravdové bitvě o Británii Němci použili i jiné létající stroje, než můžeme vidět ve filmu. Mezi některými jmenujme například Messerschmitt 110, Dornier 17 nebo bombardéry Junkers 88. Když se ale film natáčel, nebyly k dispozici žádné funkční exponáty. (Javert)

• - Letouny Buchón byly rovněž použity i v dalších válečných filmech v roli Messerschmittu Bf 109, např. v Memphiské krásce (1990) nebo Letcích z Tuskegee (1995). (Foxhound#1)