Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gemini
  ****

  Spolu s Bitvou V Ardenách a Příliš Vzdáleným Mostem tvoří moji osobní svatou trojici mezi zahraničními válečnými filmy. Hvězdné obsazení, skvělá výprava, efektní vzdušné souboje a navíc výborná hudba Rona Goodwina (který se vyřádil i na Where Eagles Dare). Nad podobou Sira Laurence Oliviera a maršála Dowdinga budete žasnout, nicméně naši Nebeští Jezdci jsou pořád o třídu výš.(7.6.2003)

 • Piggsy
  **

  Výborně zpracované letecké a výbušné scény, obzvlášť vzhledem ke stáří filmu. Klobouk dolů - efektům se opravdu nedá vytknout vůbec nic. Zpracování děje a herecké výkony jsou také na úrovni a narozdíl od moderních leteckých filmů působí tento přesvědčivým, syrovým a nehollywoodským dojmem. Přes všechny klady si ale Bitva o Británii nedokázala udržet mou pozornost a po celých 130 minut jsem se víceméně nudil...(11.11.2010)

 • marvan
  ***

  Hamiltonovy režisérké schopnosti lze ocenit snad jen s přihlédnutím k době vzniku. To málo, co Hamiltona odlišuje od průměrného režiséra té doby, se mi s odstupem času jeví jako bezvýznamné. V podstatě velmi stupidní manipulativně - ideologický blábol. Přesně ve smyslu toho, co řekl Jiří David o památnících 2. světové války: z takových ideologicky uvědomělých sraček se o opravdové válce nedovíme nic.(19.8.2014)

 • L_O_U_S
  ***

  Nedokázal jsem si Bitvu o Británii vychutnat tak, jak se na válečný film sluší, a to především ze dvou důvodů. Za prvé jsem se ani za 133 minut nedokázal zorientovat v postavách, které se procházejí po hangárech, usedají do stíhaček, řídí vzdušné souboje a občas některá z nich zařve. Smrt leteckých důstojníků v takovém filmu mě nechává chladnou, protože ani nevím, kdo to vlastně zahynul, a marně pátrám v paměti, proč byl pro děj tak důležitý. A je jasné, že piloti RAF nebudou kvůli mně startovat bez kukel a masek, abych si lépe zapamatoval aspoň obličeje. Nu, a druhým důvodem mého nepříliš výrazného prožitku jsou samotné souboje, kterých je ve filmu zkrátka přespříliš. Ano, jsou na tehdejší dobu zpracovány dobře a vyjímají se zejména v širokoúhlé verzi (jestli někdy někdo tenhle film osekával do televizního formátu, měl si jako pokání usekat i ruce), jenže když se do sebe Angláni a Němci během dvou hodin pustí už posedmé, tak se prostě může stát, že divák znaveně zívne. (708., 6. III. 2012)(13.3.2012)

 • Mrkvič
  ****

  První polovinu filmu jsem žasl, jak film vypadá po skoro padesáti letech po technické stránce. A i ve druhé části (dokonce ještě výrazněji) byla znát obrovská snaha o reálnost vzdušných soubojů a všech těch možných letadel. Jen výjimečně byl rozeznat model od skutečného letadla a pády letadel do moří nebo na pevninu byly opravdu velkolepé. Snad jen na výbuších ve vzduchu se podepsal zub času. Problém filmu je v tom, že kromě technické stránky toho moc nenabízí. Pár hrdinů sice má nastíněno své osudy, ale je to bez emocí a tak nějak o ničem.(16.3.2017)

 • - Stuky ve filmu jsou jen modely. (Javert)

 • - Letouny Buchón byly rovněž použity i v dalších válečných filmech v roli Messerschmittu Bf 109, např. v Memphiské krásce (1990) nebo Letcích z Tuskegee (1995). (Foxhound#1)

 • - Ve scéně, kdy je Colin Harvey (Christopher Plummer) sestřelen, sedí ve Spitfiru, ale při záběrech mimo kokpit padá Hurricane, který navíc hoří a v dalším střihu nehoří. (Jirka_Globus)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace