Kvalitné spracovanie jednej z najväčších leteckých bitiek. Film som videl už veľmi dávno a rád som si ho po tak dlhom čase v tv opäť pripomenul. Priestor dostáva striedavo anglická i nemecká strana a takto to mám rád. Čo my trochu vadilo bolo to, že film postráda hlavnú alebo nejakú výraznejšiu postavu, ale to je v starších vojnových veľkofilmoch akosi bežné. Osobne mi vyhovuje skôr komornejšie podanie a film s 1-3 hlavnými postavami. Pochvalu si zaslúžia výborné letecké a bojové scény, ale i dobrá postava nervózneho ríšskeho maršála Goringa. 80%.(17.5.2014)

Z pohľadu vážnosti a dĺžke akcie pomerne krátky film, ktorý nám však okrem viacerých leteckých bojových scén neponúka toho až tak veľa. Boje vo vzduchu sú spočiatku zaujímavé, no kvôli slabšiemu trikovému efektu, na svoj vek však ešte celkom slušnému, sa po čase tieto scény opozerajú. Žiadny vedľajší rozvitejší príbeh, popri ktorom by boje prebiehali. Akosi mi to proste na tie hviezdičky nevychádza. 65%.(10.3.2007)

Pekná prehliadka lietadiel, ale to je asi tak všetko. Príbeh nie je zlý, ale postavy a herci skutočne nemajú čo ponúknuť a nikto nedokáže ničím zaujať. Dialógy sú niekedy zdĺhavé, nudné a prebytočné ako aj niektoré scény. Jediné na čo sa divák môže tešiť sú len akcie, ktoré sú pekne natočené, ale určite už tak neohúria v dnešnej dobe. Navyše finále už po tých predošlých akciách tiež moc neponúkne a nieje také výživné. Skrátiť to o pol hodinu, tak by to bolo rozhodne lepšie. 60% - 3*(19.4.2013)

Výborný vojnový film. Záujemcovia o históriu ocenia najmä reálne historické lietadlá aj keď nemecké messerschmitty 109 sú tu predstavované ich španielskou variantou s trochu iným motorom, ako mali originálne stroje. Británia vyhrala, aj keď to bol vtedy pre celý svet veľký zázrak, aj vďaka typickému britskému kľudu a pokoju za každej situácie. Celá bitva je zobrazená v surovej holej nahote, bez akéhokoľvek prikrášľovania a zbytočných hrdinských vyhlásení. Chvála bohu, že to netočil Hollywood, určite by z toho bola podobná sračka ako Pearl Harbor.(30.9.2008)

V roce 1969 lide pristali na Mesici, staveli Concorde a tocili kvalitni valecne filmy. Dnes je Mesic davno opusteny, Concorde v muzeu a pod "valecnym filmem" se rozumi slatanina prekroucene historie (aby vyznela co nejvice pateticky), love-story a nejakych tech pocitacovych omalovanek namisto skutecnych souboju. Tenhle valecny film je presne jak ma byt a jaky asi jeste hodne dlouho neuvidime. Castecne jako dokument, ktery se snazi pomerne presne popsat historii, pribehy jednotlivcu jsou redukovane na minimum, protoze jednotlivec zadnou bitvu nikdy nevyhral. A protoze ve valce nebojuje jen jedna strana, tak pomerne velky prostor dostavaji i Nemci. Ale to hlavni, pocetne letecke sceny maji perfektni kvalitu, ktere se dnesni CGI tezko muze rovnat. A vse zavrsuje vyborna hudba. Film by rozhodne zaslouzil lepsi dabing, treba Sejka mam moc rad, ale kdyz mluvi asi 5 postav, tak o urcite neni ono. 90%(13.8.2009)

• - Stuky ve filmu jsou jen modely. (Javert)

• - Na začátku filmu, kdy Angličané utíkají z letiště, přiletí němečtí "hloubkaři" a zaůtočí na letu neschopné stroje. Jeden Me-109 zaútočí směrem na kameru, proletí, vzápětí další útočí zprava a teprve po jeho průletu dopadají střely z prvního letounu. (Jirka_Globus)

• - V opravdové bitvě o Británii Němci použili i jiné létající stroje, než můžeme vidět ve filmu. Mezi některými jmenujme například Messerschmitt 110, Dornier 17 nebo bombardéry Junkers 88. Když se ale film natáčel, nebyly k dispozici žádné funkční exponáty. (Javert)