Náhrdelník

Drama / Romantický / Hudební
Československo / Německo, 1992, 9 h 48 min (Minutáž: 49 min)

Libuše Šafránková, Josef Abrhám, Viktor Preiss, Jana Preissová, Friedrich von Thun, Janette Rauch, Gedeon Burkhard, Oldřich Vízner, Květa Fialová (více)

Epizody(12)

Oblíbený výpravný dvanáctidílný česko–německý seriál vypráví příběh z první třetiny minulého století, z doby, kdy ve středoevropském teritoriu kralovala opereta, do lidských osudů však zasahovala i první světová válka. Budeme sledovat osudy lidí tak či onak rozesetých po světě, ale zároveň spjatých místem svého původu, které je navždy poznamenalo. Tím místem je Praha, na počátku minulého století ještě město česko-německé, domov českých a německých Pražanů. Prožijeme s nimi třicet let štěstí i bídy, bloudění a návratů. Budeme rovněž svědky vzniku secesního náhrdelníku, jehož cestu budeme sledovat během celého seriálu... (Česká televize)

Mylouch

Scénáristicky koprodukční sliz, kterému dokáže konkurovat jen ♫ hudba Jiřího Svobody, symbolizující veškerou úpornost i marnost snad nejlépe. ()

Decker

Jiste uz si nevybavim cely serial, ale co si vybavim jednoznacne a ciste, ze me moc nezaujal a ani nebavil a to i presto ze v nem hraji dobri herci, ale jak uz to tak bavi i sebelepsi herec nevyzdima ze scenare vic nez co je v nem napsano. ()

PatoP

Jednoznačne najslabší seriál od režiséra Františka Filipa, na hony vzdialené napr. od jeho skvostov ako "Byl jednou jeden dum", "Dobrá Voda" alebo "Chalupáři". Jednu hviezdičku dávam iba z úcty k pánovi režisérovi a ďalším tvorcom, ktorí sa v tomto prípade sekli. ()

ghatos

Po 30 letech jsem se v Římě vrátil k tomuto polozapomenutému seriálu. Radovan Lukavský byl skvělý. Celé to má jímavou, staromilskou atmosféru. První polovina seriálu je trošku lepší, ale celkově to funguje dobře 👍. 74%. ()

Braddy

Tento seriál mě tedy nikdy nezaujal. I přesto, že v něm hrála Libuše Šafránková. Nevím proč, jestli to bylo tématem, které mi přišlo "o ničem", nebo scénářem. ()

Matts

Moje hodnocení je výsledkem srovnání - kvalita TV seriálu v roce 1992 a dnes. Kam se to všechno, co dělalo seriál zajímavým (např. Náhrdelník) podělo? ()

velkyvezir

Neuvěřitelná ptákovina řešící, kdo kde s kým si vyměnil pravý nebo falešný náhrdelník, a kdo byl kdy skutečným rodičem. Jednou vidět mi bohatě stačilo, ukázka, že ne vždy byla myšlenka česko-německé produkce úspěšná. ()

Paity

Seriál, na kterém je jasné, že se natáčel na začátku 90. let v koprodukci s našimi západními sousedy. Hlavní roli si uzmula Libuše Šafránková a působí skutečně jako příjemné osvěžení či nový vánek. Úchvatné jsou zejména kostými a výprava, je vidět, že západní marky udělaly své, nebo už to byly jen marky? ()

mira007

V rámci svého žánru je to výpravné, dobře obsazené, solidní pohádková zápletka a je na každém, kdo co preferuje. Body dávám za kommisaře rexe Burkharda, protože jsem myslel že nikde jinde ten neherec nehrál ( pak teda zabodoval v Posledním vlaku ) ()

Dasa321

Podle mě velmi povedený seriál s dobře zvolenými herci . A kouzelnými melodiemi, nejen z operet. I tady Libuška potvrdila, že byla skvělou herečkou. Jakoby ta role byla napsána pro ni. ()

Haniczka

Koukala jsem na to poprvé na černobílé televizi a celý seriál od té doby vnímám nějak černobíle. Ale Libuška a Pepíček skvělí. ()

lukano

Mě se ten seriál líbil. Mělo to o proti dnešním seriálům hlavu a patu a hlavně neměl ∞ počet dílů. ()

Candida

V seriálové produkci - či spíš nadprodukci- posledních dvou dekád je to rozhodně nadstandard, co se týká kvality! ()

krabatt76

Ačkoliv mám secesní dobu velmi rád a seriál byl velmi dobře obsazen,tak na mne velký dojem neudělal.Zdál se mi dost rozvleklý a místy velmi nezáživný.Trochu mi tento seriál připomněl někdější slovenské pondělky v Československé televizi,které pro mne byly vždy symbolem televizní nudy. ()

quixote

Ten scénář opravdu nápady nehýří. Je to vážně škoda, že se nenašel schopnější autor - zvláště jde-li o takhle nákladný projekt. Hodně zachraňuje výprava, herci a vysoce profesionální režie Františka Filipa. Hodnocení na ČSFD dává jasný verdikt: průměr. Myslím ale, že diváci si seriál dost oblíbili, protože se - na rozdíl od mnoha jiných - pravidelně vrací na obrazovky a vždy má slušnou sledovanost. Na 4 hvězdy seriál hodnotím mj. kvůli hudbě a režii a hlavně díky L.Šafránkové, která celý seriál nese na svých bedrech a v ústřední roli je zcela suverénní. ()