Terry Noonan (Sean Penn) se po deseti letech vrací domů do New Yorku, do irské čtvrti Hell´s Kitchen. Brzy se dává dohromady s kamarádem z dětství Jackiem Flannerym (Gary Oldman), který je členem irského mafiánského gangu, vedeného jeho bratrem Frankiem Flannerym (Ed Harris). Bratři Terryho najmou jako vymahače dluhů. Nikdo z nich ale netuší, že Terry je policistou. (Magic Box)

Brain-D

Velice zdařilá gangsterka, která pojednává o volavce mezi podsvětím. Sean Penn je jedinej, kdo tam umí střílet - tak se bavte :) ()

JohnSmith

Docela slušný thriller o policajtovi v utajení. Hned jsem si vzpomněl na Skrytou identitu. Stav milosti je kvalitně obsazený, ale příběh není žádná výhra, je to místy nezajímavé. ()

cpt.Lynch

Velice slušná gangsterka s klasickou zápletkou policisty v utajení, který operuje tentokráte v irském gangu. Až westernový akční závěr plný odplaty a pomsty. Plusem jsou perfektní herecké výkony, mínusem dost „kečupovitá“ krev : ). K plnému hodnocení filmu přece jenom něco chybí, slabších 4,5*. ()

Gazi

Tenhle žánr patří mezi mé oblíbené a u tohoto filmu se navíc sešla skvělá partička herců v čele s Gary Oldmanem. Když Vám tvůrci filmu ještě přidají jednoduchý, ale podmanivý hudební motiv od E. Morricone a drsné prostředí New Yorku, tak není co řešit - pro milovníky gangsterských filmů téměř povinnost. Jen nechápu, kde se tento snímek skrýval, že jsem se němu dostal až po dvaceti letech od jeho uvedení!? ()

šerminator

Výborná gangsterka! Prostředí co má genius loci, parádní děj a vynikající hercké výkony, mezi nimiž vystupuje z řady postava Geryho Oldmana. Když to srovnám s filmem Krycí jméno Donnie Brasco, tak tohle je lepší. Možná časem dám plné hodnocení, ale určitě je to minimálně 4,5*. ()

bloodvomit

Yap, sice to neni na maximální hodnocení ale osciluje to mezi 4 a 5 hvězdama... díky Oldmanovi dávam 5 ;-) Intenzivní story o Irčounech v New Yorku, vykreslení jejich nátury si člověk vychutnává, příběh je hodně dobrej, herci naprosto trefně vybraný, prostě tenhle film by se měl stát klasikou ;-) ()

Maynard.

Na můj vkus film zbytečně dlouhej, kdyby byl o půl hoďku kratší, prospělo by mu to...Ale jinak celkem slušnej "mafiánskej" kousek. Škoda, že Ed Harris neměl větší charima, sice to byl bos, ale na komtra se prostě nechytal, to stejný jeho italskej protějšek, taky sem z něj nebyl připodělanej strachy. Tajnýho fizla sem odhalil mnohem dřív, než to rejža provalil všem, takže taky spíš slabší. Tenhle film asi nejvíc těží z hereckejch výkonů všech herců, nejvíc samozřejmě Penn a Oldman, tihle dva tomu jednoznačně dávaj na prdel. Ale za tejden už vůbec nebudu vědět na co sem to vlastně čuměl... ()

Seti

Gary Oldman byl děsnej magor. V noci se nachcat v kostele, ráno se vykropit ještě v autě po cestě do baru, v baru se zlejt jak motyka a pak ještě vystřílet bandu Taliánů...tak tomu řikam pravej irskej gangster:-) Skvělé herecké obsazení s třešničkou na dortu v podobě závěrečné přestřelky. Po nějakém čase zase poctivá gangsterka. ()

klukluka

Například závěrečná přestřelka Terryho s Frankiem už byla skutečně úsměvná, Frankie pálí a pálí a Terryho ne a ne trefit, ale jinak se mi ten příběh, kdy se do rodné čtvrti vrací proměněnej kámoš z mládí, jednoho bráchu má rád, druhýho nemusí, oba má ale dostat do lochu a ještě se zaplete s jejich ségrou, líbil moc. Zaujal mě i mladistvý vzhled Seana Penna, kterému už v té době táhlo na třicet. Ve stejném věku už jsem si kdysi připadal starý. Člověk se chová bláznivě, usvědčí se z toho ale až mnohem později. Stav milosti ale každopádně ve zkoušce času úplně neobstál, s novým filmem bych si ho určitě nespletl. Mělo to taky dost alibistický konec - všichni zemřeli, nikdo tak nemusí nic řešit. Mám rád střílečky, ale i osobní války se svědomím, tomu se tady zbaběle vyhnuli. ()

LEATHERFAC

Ruka ruku prý myje - proto je dobrý mít je odložený v mrazáku - můžou se někdy hodit. Oldman je tu dobře obsazený, na rozdíl od chudáka Eda, který je tu ryzí kástingový omyl, byť se snaží jak může, ale on prostě není mafiánský typ. Penn nemá bohužel moc co hrát a románek se sympatickou Robin tu působí spíš rušivě. Jinak celá konstrukce kolem Penna tu vyznívá celkově poněkud nepřesvědčivě. Celé se to táhne jako smrad a poslední půlhodina, která působí krajně unyle až nesmyslně, kdy nebezpečně často začnete koukat na hodinky, vás ještě uzemní závěrečnou přestřelkou, kterou si dáme hezky pěkně zpomaleně, aby to bylo ještě zdlouhavější. Mimochodem tato scéna mě už sama o sobě dost iritovala, ovšem neustálé prostřihy na dudající průvod, mě vyloženě vysíraly. Tenhle doslova "přestřelený" závěr plus absence nějakého většího přesahu či hloubky - pro mě o hvězdu níž... ()

Lookass

Aj keď som od Philla Joanuoa čakal podstane viac, v žiadnom prípad nemožno hovoriť o sklamaní. Čo filmu bohužiaľ dosť citeľne chýba je spád, gradácie sa dočkáte až v poslednej štvrtine snímku. Film sa niekedy až priveľmi vyžíva v dialógoch, ktoré sú často krát bezpredmetné. A inak, dokonalá atmosféra Hells Kitchen sa musí dostať pod kožu asi každému o to viac tomu, kto ju zažil v skutočnosti. ()

Tydlidáš

Neprovařená, třicet let stará gangsterka z New Yorku se třema hereckejma esama a hudbou co dodává atmosféru líp jak poppers při šmajchlovačce. Vřele doporučuji ()

Ezekiel1

Když hraje ve filmu Sean Penn jedná se skoro vždy o jistotu kvality první jakosti, ale v tomto filmu je neméně kvalitní i Gary Oldman. Je to vůbec první snímek, co jsem viděl, že nehraje "záporáka", ale říct to o něm, když hraje gangstera je poměrně na snadě:)Gagy, které se ve filmu objevují mi do značné míry připomínají Smrtonosnou zbraň, přestože jich není až zase tolik. Závěrečná scénka je trochu přitažená za vlasy, ale to mi nezkazí celkovým dojem, který činí 5*. ()

jasiska

V podstate nič originálne ale určite to lepšie zo svojho žánru. Samozrejme pomôže, keď v hlavných úlohách máte hercov ako Gary Oldman, Sean Penn a Ed Harris. Takéto filmy môžem. ()

DannyBoy80

65%. Průměr. Takových filmů už bylo hodně (Volavka, Krycí jméno Donnie Brasco) a všechny tyto byly kvalitnější. Penna mám hodně rád, ale tady ho Oldman přhrál o několik tříd. Děj je docela jednoduchý a proto dvouhodinová stopáž je na tento film moc, občas se to hodně táhlo. Každopádně závěrečná přestřelka je hodně efektní až přehnaná. Škoda mohlo to být o dost lepší. ()

Itar

Gary Oldman jako "ten hodný záporák" opět výtečný, stejně tak Sean Penn a můj favorit John Turturro. State of Grace si nehraje na vážné drama a místo toho se posouvá o něco blíž k akční one man show. I tak si ale drží gangsterský vizuál a výbornou atmosféru. Hudbu zmiňovat snad ani netřeba. ()

Garch

Pro mě byl nejvíc: dialog Seana Penna s pragmatickou (zde se rodila Mrs. Underwood) Robin Wright, před finále. Jako gangsterka je to ale celkově slabší průměr. ()

cesky_hrac

Při čtení přehledu filmu ,,STATE of Grace" jsem si říkal: ,, Jo. Tak to se mi bude líbít." A to se nestalo. Film se mi nelíbil. Nebyl vůbec nudný. Byl celkem zábavný ale to mi nestačí. Hlavní problém byl hlavní hrdina, který mě vůbec nezajímal. Příšlo mi, že ve filmu nebylo místo abych poznal lépe jeho charakter. Abych se s ní více sžil. Cítíl za něj. Jenže ne. Snímek na něho úplně kašlal. Ani nevím jak se jmenoval. Ferry nebo tak nějak si myslím. A ani mi to nevadí. (Vím, že se můžu podívat do obsahu. Ale jsem líný chlapík. )Jinak mi nic ve filmu nevadilo. Kdyby byl lépe vyřešení hlavní hrdina mohl bych filmu dát i dokonce čtyři hvězdy. Film si ode mě odnáší ubohých 4,5/10. Filme, mohl se´s více snažit.... ()