Terry Noonan (Sean Penn) se po deseti letech vrací domů do New Yorku, do irské čtvrti Hell´s Kitchen. Brzy se dává dohromady s kamarádem z dětství Jackiem Flannerym (Gary Oldman), který je členem irského mafiánského gangu, vedeného jeho bratrem Frankiem Flannerym (Ed Harris). Bratři Terryho najmou jako vymahače dluhů. Nikdo z nich ale netuší, že Terry je policistou. (Magic Box)

BuchtiCZ

Film, z kterého je zřejmé, že ani vynikající casting nezachrání nesmyslný scénář a nudné tempo. V podstatě jsem si odnesl jen to, že Irská mafie je banda dementů, která se vyřídí sama. Jedna hvězda za bradavky Robin a jedna za závěrečnou přestřelku. ()

Stanix

Na tohle se mi příjemně koukalo, má to ten správnej punc devadesátek. Gary "prodal" své sqelé herecké šílenství, Harris zase s chutí a snadnou uvěřitelností neschopného bosse a Sean v pohodě udává tah celým příběhem. Rozhodně bude v budoucnu další reprízování, k tomuhle se za čas určitě rád vrátím. ()

4k7

Pokud vás zajímají filmy z gangsterských prostředí, pak je to další film, který se oplatí vidět. Obsazení Ed Harris co by nelítostný šéf podsvětí, Gary Oldman jako časovaná bomba, u které nikdy nevíte kdy vybuchne a Sean Penn, který se snaží ze všeho vybruslit s čistým štítem, slibuje kvalitní podívanou. Jenom škoda závěru filmu, který se mi zdá až příliš uspěchaný. Finální přestřelka na mě rozhodně dojem neudělala ()

svetylko

Pro mě první film, kde nesnáším Eda Harrise a kde mi Gary Oldman mistrně ukázal, co v něm je. Vynikající režie - chytlo mě to a nepustilo od začátku do konce. Ideální kombinace akce a napětí. A konečně: zase jeden skvělý "UNI" film. ()

Ernie_13

I keď hlavná herecká štvorka predvádza skvelé výkony (obzvlášť Penn a Oldman), tak tomu niečo dejovo (resp. scenáristicky) chýbalo. Chýbala tomu akási dôležitá ingrediencia, ktorú neviem pomenovať, ale viem, že mi tam chýba. ()

Nightmare89

Stav milosti vás počas dvoch hodín preženie rôznymi "stavmi", pričom podvedome bude jednoznačne prevládať stav "kinematografického pôžitku" a zároveň vám nenápadne našepká odpoveď na otázku: Ako by vyzerali gangsterky keby ich točil David Fincher? ()

0verseer

Bezchybne zahrané Garym OIdmanom, ktorý si evidentne svoju úlohu celý čas užíva. Ed Harris v jednej z najnesympatickejších úloh, v akej som ho videl hrať (čo nie je zápor, ale klad) a mladý Penn síce v hlavnej role, ale v konečnom dôsledku hrajúci len tretie husle za Oldmanom a Harrisom. Príbehová linka je jednoduchá, v prvej polke sa nič moc nedeje (a mohla by byť o niečo kratšia), v druhej sa film konečne rozbehne a skončí slow motion prestrelkou, ktorá mi tu absolútne nesadla. Za štyri, aj keď tu tie hviezdičky idú hlavne za atraktívne obsadenie, ktoré ťahá film z priemeru... ()

Kanalizato

Dost dobre natoceny i zahrany, srazi to Sean Penn, kteryho proste nemusim a potom nesmyslna zaverecna prestrelka. Navic se nemuzu zbavit dojmu, ze Gary a Sean by si meli prohodit role, sedlo by jim to mnohem vic. ()

Nathaniell

Nějak si pořád nemůžu zvyknout na to, že Sean Penn hraje jen v samých sračkách. To mu snad schválně někdo dává role idiotů? Nějakej Hollywoodskej Megabůh si řekl: "Dobrý, na charaktery bez charakterů a role kokotů je dobrej jenom on..." ?? Pokud je Depp zárukou minimálně průměrného filmu, pak je pro mě Penn jistá sázka na průšvih. A to jsem nečekal opravdu nic. Gary Oldman byl oproti tomu dokonalý a jeho pohnutky i charakter byly pochopitelné. Jako u jediné z postav. Za něho 2*. Ostatní ani nestojí za zmínku. Hudba? Ta stála teprve za hovno. Kdyby tam žádná nebyla, tak zlatě, svatě. ()

johnsnow

Skrz naskrz priemer s prestrelkou ktorá keď je epická, tak zožerem katanu. Penn celkom fajn, Oldman výborný, každá scéna v ktorej je on je skvelá a Harris tu žiaľbohu pôsobí slabým dojmom, zvyšok postáv nič extra. Takže slabé 2* ale tretiu dám za skvelého Oldmana. A ešte k prestrelke, je tak slabá, krátka a celá spomalená, až ma z toho išlo poraziť. ()

psychohippo

Gary Oldman v jedné ze svých nejlepších kreací! Sean Penn je vedle něj postaven netypicky do role toho "klidnějšího", ale že by tam byl vůbec někdo za kladnou postavu (mimo ženy a též skvěle zahrané postavy Johna C. Reillyho), to zase ne. V rámci žánru nic nového, ale to je právě jedno z kouzel toho filmu. Je to prostě žánrovka, Irové proti Italům, poldové proti gangsterům, kamarádství proti lásce, rodina proti byznysu... Ed Harris jakoby nezapadal do role šéfa gangu, ale mě přišel ten jeho klidný, vykalkulovaný týpek ve své nenápadnosti hrozivější, než nagelovaní taloši. Takovýho bráchu bych fakt nechtěl... ()

hanazu

Použití zpomalených záběrů v něčem, co se sotva hýbe, je podpásovka. Dvě hvězdy za ruce v mrazáku. Za každou jedna. ()

DonFrolimo

škoda přepálený stopáže, jinak docela nosný drama (jak se dá všelijak hrát si na gangstera) se skvělou posmutnělou hudbou. co se týče "hvězdnýho obsazení": ed harris mě začíná přesvědčovat, jak špatnej herec to vlastně je. u oldmana je to díky bohu přesně naopak. penn průměr robinson lepší průměr. ()

kolodej1

viděl jsem to premiérově tedy hodně dlouho poté, co film vznikl, ale líbilo se mi to moc. Herecké obsazení špičkové, ostatně všichni hlavní představitelé byli úspěšní i v dalších filmech. Líbilo se mi ladění toho filmu a rytmus, to co jiní považují za problém - málo akce, to vnímám naopak jako pozitivní. Pro mě je rozhodně zajímavější film, kde postupně houstne atmosféra a střety nastávají až když je to nevyhnutelné, než filmy, kde se neustále střílí, jakmile se něco pohne. Mimo jiné je tohle pojetí i podstatně bližší realitě. Pro mě to byl silný zážitek ()

karnifex

Výborná atmosféra, výborné herecké výkony a skvělé prostředí New Yorku přelomu osmdesátých/devadesátých let. Příběh byl trochu slabší (a na mě tam bylo příliš surové krutosti), ale celkově nadprůměrný film. ()

aannemer

Pro mě to byla úmorná nuda, nekonečná, nekončící. A to jsem velký fanda všech hlavních protagonistů (Penn, Oldman, Harris). ()