Animatrix: Detektivní příběh

• USA The Animatrix: A Detective Story (více)
všechny plakáty

Agenti si najmú súkromného detektíva Asha, aby im pomohol vystopovať istého hackera, skrývajúceho sa pod prezývkou Trinity. Pri svojom pátraní odhalí mnohé zaujímavé skutočnosti. (Avathar)

filmmovier

Fantastická noirovka a pro mě nejlepší příběh celého Animatrixu. Atmosféra je, jak jinak, parádně noirová a animace také vede na plné čáře - hlavně tím, že nepoužívá moc barev. Zápletka je také nejlepší ze všech případ, sem tam nějaká variace na Alenku a jako třešnička na dortu Trinity, která opravdu vypadá líp kreslená. Tomuhle opravdu nemám co vytknout, můj absolutní favorit, který má tolik superlativů, že bych je snad ani nedokázal vyjmenovat. Tady jsem opravdu zalitoval toho, že to má jen pár minut, u Detektivního story je to opravdu škoda. 100%. ()

lennyd

Detektiv Ash je již rozmrzelý svojí prací - sledováním nevěrných manželek. A tak, když dostává práci, najít tajemného hackera Trinity - neváhá, a nový job i přes čišící nebezpečí přijímá. Brzy však bude postaven před zcela zásadní otázku, která může jeho život změnit navždy ... Naprosto úžasná noir detektivka, která částečně kopíruje děj prvního Matrixu - jen posazenou do zamračeného deštivého prostředí, tak jak je v tomto žánru obvyklé. A také návrat ztracené Trinity (o koho jde, víme všichni, že ano)... ()

vincent

Pekná noir-sci-fi časť Animatrixu. Depresívna, trochu psycho, veľmi pekne kreslená a s príjemným jazzovým podmazom :). ()

Maynard.

Opět plná palba. Tentokrát krátký, za to chytlavá detektivka z prostředí Matrixu. ISice pořád jenom tak tuším, co je to film - Noir, ale jestli něco je noir, tak by to mohlo bejt právě tohle. Rozhodně bych si nechal líbit celý film, který by byl natočený stejnou animací jako Detektivní příběh... ()

Devilian

Úžasný mrazivý noir. Svým laděním je úplně jiný než ostatní povídky, ale právě to mu dodává na zajímavosti. Velice mi připomněl Sin City nebo Smrtihlava (komu ne?). ()

h0n24

Film noir style detektivka. Hluboké. Vše, co se děje kolem nás, je jen v našich rukou. Ačkoli to tak mnohdy nevypadá. ()

BluT

Nechybí tomu vtip, zápletka, pointa, téměř vše, co bych mohl chtít. Škoda jen, že je to tak krátký a... plochý. Jsem asi zbytečně náročnej, ale tomuto mini-dílku chybí něco navíc. Něco, díky čemu bych si to pamatoval. 9 out of 10. ()

Bafo

Skvela Noir povidka z prostredi matrixu... Zasadit kyberpunk do takovehodle Noir prostredi mi prislo zvlastni avsak vysledek je navysost dobry... Asi druhy nejlepsi animatrix se skvelou hlavni postavou + suprova animace ()

Anderas

Osobitý styl a noirová animace vdechuje život této, pro mne jinak ne přilíš zajimavé, povídce. Rozhodně není špatná, jen jsem od ní asi moc čekal a ostatně žánrem noir zatím nejsem nijak zvlášť prodchnut, abych mohl kvalitu tohoto dílka naplno ocenit. Obsahově mi tahle povídka (stejně jako Osiris) oproti zbytku připadala sice hodně dějová, zato málo hluboká a to ji v konkurenci ostatních mírně srazilo hodnocení. ()

kwoky

Nádherný noir styl této epizodě sedí. Jen je škoda, že je to tak krátké, protože je cítit, že by se to dalo rozehrát mnohem víc. Sexy hlas Trinity tomu dodal o něco víc šťávy. ()

Rozjimatel

Ôsmy diel rozmanitej a podmanivej zmesi krátkych filmov zo sveta Matrixu, nazvanej The Animatrix. Poriadne divoká kombinácia klasického noir komixu a Matrixu, ale prečo nie. Má to príťažlivý čiernobiely štýl, výbornú atmosféru a aj pútavý detektívny príbeh. ()

Yaan

Udělat působivý filmeček na klasický 'soukromě detektivní' námět asi není příliš složité. Tenhle má ale vážně dobrý komixový styl (tak trochu Sin City). Trinity - do setkání skvělá gradace, pak až zázračná syntéza - nevěřil bych, že je možná takhle pěkně spojit dva úplně odlišné žánry. ()