Věci nejsou černobílé. Někdo to zjistí, až když pořádně narazí. Během šestatřiceti hodin se v Los Angeles protnou osudy několika zcela odlišných lidí. Třebaže jsou všichni odlišní, přece jen je spojuje víc než jen místo jejich bydliště. Všichni se totiž nějak potýkají s rasovými či etnickými předsudky. Dvojice černošských zlodějíčků využívá barvu pleti jako omluvu pro své kriminální jednání. Bílý prokurátor využívá rasovou problematiku pro svou kariéru, zatímco jeho psychicky labilní manželka nachází v okolí samé důkazy pro oprávněnost svých rasových předsudků. Perský obchodník je přesvědčen, že představitelé zákona jej diskriminují kvůli jeho původu. Bělošský policista bez skrupulí zneužívá svých pravomocí k ponížení noblesní černošské ženy před očima jejího manžela. Několik náhod, ve kterých sehraje roli autonehoda, výstřel ostrého nebo naopak slepého náboje, však každého z hrdinů postaví tváří v tvář pravdě o jeho vlastních slabostech a temných stránkách… (Česká televize)

MarkHoppus

Haggis nám ukázal minimálně velice zajímavý pohled na rasismus ve Spojených státech. Crash je dobře obsazený film a určitě patří mezi nadprůměrné filmy tohoto žánru. ()

alpeew

Brilantně vyprávěná mozaika krásných a velmi lidských příběhů odehrávající se v nejrůznějších společenských vrstvách LA,. Svět, v němž žijeme, není černobílý a čin každého ovlivní průběh životas někoho pto nás neznámého - pro zabránění větších nedorozumnění je dobré se řídit heslem "chovej se k lidem tak, jak chceš aby se oni chovali k tobě". Některé scény jsou silné bez jediného slova , často člověka smutek až zabolí. Není to prvoplánový dojákm, je to život sám. Nádhera!!! ()

maoc

Pěkné, ale pořád je to jen propaganda politické korektnosti. A já si nemohu cenit filosofie, která jednou zahubí celou naši slavnou euroatlanstkou civilizaci. Pokud to nestihne dřív některá jiná z našich neřestí. ()

frufru98

Opravdu pěkný film, který stojí za vidění. Některé scény v sobě měly zvláštní jiskru a dokázaly mě vtáhnout. Škoda jen toho nadměrného přepírání rasové otázky a polopatických vysvětlení některých situací (např. záběr na krabičku nábojů po použití revolveru). Také postava Iráčana a manželky Číňana mi moc nesedly a připadaly mi přehnaně umělé. I když slabší čtyři hvězdičky, budu si film dlouho pamatovat. ()

reygadas

Mám pocit, že z tohto filmu bolo cítiť Iňárritu-ovu poetiku z filmu 21 Grams a to hlavne v prepojení životných príbehov a osudov ľudí, ktorí sú si zdanlivo cudzí, ale spája ich určitá tragédia či životný údeľ. Ešte aj zobrazenie tragiky smrti a jej vplyv na životy hlavných protagonistov príbehu pripomínalo Iňárritu-ovu tvorbu. Tento film si ma získal, aj keď Brendan Fraser, Sandra Bullock a Ryan Phillippe nepatria k tým hercom, ktorých výkony na plátne by som vyhľadával. ()

bonekill

Jedno město, jedna společnost a jeden zásadní problém - rasismus. Krásně vykreslené problémy obyčejných lidí, které jim přináší jejich barva pleti. Nenávist, předsudky a strach. Krasná, dojemná i když trochu depresivní podívaná. ()

pekas

Za těch několik opravdu hodně silných momentů tento film zaslouží nejvyšší hodnocení. A poselství? To je prostě život. Ať hodnej, nebo zlej, na každého jednou dojde. Každý má někdy štěstí a jindy smůlu, ale nikdo není jen záporák, nebo jen klaďas. Tenhle film pouze takové momenty velice zajímavě dává dohromady. I po letech je to opravdu silný zážitek. 96% ()

Dub-C

Tento film nema chybu. Nechapu jak to muze nekdo hodnotit pod 4*, mozna proto ze to neni film podle jejich gusta. Ale kdo se v takovyhle filmech vyziva, ten ho musi videt ()

Bennyseq

To se mi opravdu líbilo, hodně postav, které se postupem času pozvolna potkávají a tvoří opravdu zábavný a kolikrát hodně dojemný příběh. Není to nijak křečovité, vše do sebe zapadá a příběh ukazuje jednání jednotlivých postav k rasové problematice. Doporučuji pěkný zážitek :) ()

blacktomas

Fenomenálně natočené drama s výbornou hudbou a s ještě lepším hereckým obsazením. Mozaika lidských osudů se střetne v jeden osudný den a jejich život už nebude nikdy stejný. Skvělý scénář s dokonalým vykreslením postav podtrhují herecké výkony všech zůčastněných. Nelze nedoporučit. ()

Kuzmik

Paul Haggis asi předvedl svůj životní výkon a v nejlepším co mohl. Sice tam nebyla žádná atraktivní akce, která by se do tohohle filmu ani asi nehodila, spousta hvězdných herců, kteří udělali vše co mohli. Dsný, strhujicí a silný zážitek pro diváka přinase tento film. **** ()

LukaZz

Rasismus, to je to, oč tu beží. Jak Paul Haggis vykreslil tenhle "fenomén" v L.A nelze nazvat jinak než opravdu výjimečně skvěle. Dvě hoďky uplynuly jako voda a já se bavil nejen dobrou hudbou, ale taky skvělými výkony herců, kteří mi opravdu náramně dokreslily obraz dnešní Ameriky, ve které opravdu nárdonostní nevraživost a strach hrajou první housle. Těch druhých se pak ve filmu ujala náhoda, která vždy umí potěšit, kdekoliv se objeví. Zde to nebylo výjimkou. Celkově vzato opravdu výjimečný film, který mě chytil a už nepustil. " You think you know who you are?" ()

miki68cz

Američtí Knoflíkáři, trochu Amorres peros, dokonalý průnik životních osudů a epizod v lidském životě. Haggis dokázal do dvou hodin narvat všechny pocity, city a domněnky a předsudky a odsouzení a nenávist a zlost a pohodu a prachy a chudobu a smíchal z toho všeho koktejl, který mne přibil na dvě hodiny do křesla, že jsem ani nedutal. Herecké výkony nelze porovnávat, tenhle film má snad padesát hlavních rolí a jednu lepší než druhou, snad jen Matt Dillon a Don Cheadle trochu vyčnívají. Režie a přehlednost babylonu příběhů je dobrá a jednotlivé prolnutí osudů je nenásilné. A MUZIKA ????? Schválně ji píšu velkým písmem, protože podobných tref do černého je opravdu málo. TENTO FILM ZE SRDCE DOPORUČUJI ()

yaqwsx

Perfektně natočené drama, které skvěle proplétá příběhy několik lidí. Spousta lidí se tu rozplývá nad hereckým obsazením; můžu se k nim přidat. Dádám snad jen, že herecké obsazení je perfektní jako celek, stačilo by vyměnit jediného herce a celý film by šel do kytek. Filmu by také možná neuškodilo rychlejší tempo, ale to už moc rýpu. ()

Queendom

Nádhera! Naprosto nechápu, jak mi taková pecka mohla tak dlouho unikat. Dodatek: nemůžu kvůli tomu filmu už hodinu usnout, možná ho začnu nesnášet. ()

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Oscary plné překvapení