poster

Animatrix: Neznámé území

 • USA

  Animatrix: Beyond, The

 • USA

  Beyond

Animovaný / Krátkometrážní / Sci-Fi

USA, 2003, 15 min

 • Aquarius
  ****

  Pre mňa najlepší diel Animatrixu. Rozprávková a bezpečná Zóna zo Stalkera zhustená na pár metrov štvorcových. Z vizuálu vynikajú sekvencie, pripomínajúce zábery z ručnej kamery alebo vlastného pohľadu. Jednotlivé 2-d vrstvy sa prekrývajú a sú rozanimované tak, že vzniká falošný dojem trojrozmerného priestoru. Prekrásna snová atmosféra, až vám je ľúto že to celé má jedno racionálne vysvetlenie. Pri scéne s lietajúcou Yoko som sa skoro rozplakal. Miesto, do ktorého chcete vstúpiť a zostať v ňom navždy.(5.5.2007)

 • Tyler
  ****

  Ano, Gemini má pravdu - "Neznámé území" je z celého "Animatrixu" jednoznačně nejpohádkovější a nejhravější. Ale rozhodně to není na škodu, dokonce naopak. V noční můře jménem Matrix působí prostor, kde neplatí fyzikální zákony a děti si tak mohou užít neskutečnou zábavu jako pohlazení po duši. Stačí se jen dívat a přitom se budete cítit, jako byste tam byli s nimi...Skvělé!(21.3.2006)

 • Barak
  *****

  Výtvarné ztvárnění je opět velice hezké. Dům, ve kterém prý straší a přitom je to pohádkové místo, kde se ději "divné" věci. Ale nějak jsem nepochytil podstatu tohohle filmečku, který je plný různých znamení a krásných výjevů (holubice třeba, říznutí se do prstu....), takže slabší 5*. (U nás na přechodech by taky mohli dát nějakou melodii, než to, co tam máme teď....)(2.8.2007)

 • Darth Sidious
  *

  Asi chyba Matrixu a nejen ve filmu. Ale doopravdy. Ani nevím proč chci dát jednu hvězdu a proč né odpad.... Asi nechci být tolik krutý. Nudil jsem se hrozně. ale dokoukal jsem to, tak asi proto. Malinko jsem byl napjatý, protože jsem čekal co z toho vyleze. A nevylezlo z toho vůbec nic zazračného co by se rovnalo hodnocení 85%.(2.7.2011)

 • Maynard.
  *****

  Jojo, tak tohle bych bral. Mít na hraní takovejhle "kouzelnej" koutek, kam bych chodil jako malej (i určo jako velkej) trávit volný chvíle. Nechci říkat, že je to lepší prostředí než v Dobrušce za bazénem nebo u splavu, ale asi bych dal přednost tomu se sem tam proletět, zpomalit... Moc hezkej pohled na Matrix dětskýma očima. Doufám, že až někdy uteče Rozárka (naše čtyřnohá kamarádka), tak že ji najdem v nějakým tom kouzelným baráku :o) A ne třeba na silnici (fůj, to bylo hnusný)(3.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace