poster

Animatrix: Neznámé území

 • USA

  The Animatrix: Beyond

 • USA

  Beyond

Animovaný / Krátkometrážní / Sci-Fi

USA, 2003, 15 min

 • Barak
  *****

  Výtvarné ztvárnění je opět velice hezké. Dům, ve kterém prý straší a přitom je to pohádkové místo, kde se ději "divné" věci. Ale nějak jsem nepochytil podstatu tohohle filmečku, který je plný různých znamení a krásných výjevů (holubice třeba, říznutí se do prstu....), takže slabší 5*. (U nás na přechodech by taky mohli dát nějakou melodii, než to, co tam máme teď....)(2.8.2007)

 • Aquarius
  ****

  Pre mňa najlepší diel Animatrixu. Rozprávková a bezpečná Zóna zo Stalkera zhustená na pár metrov štvorcových. Z vizuálu vynikajú sekvencie, pripomínajúce zábery z ručnej kamery alebo vlastného pohľadu. Jednotlivé 2-d vrstvy sa prekrývajú a sú rozanimované tak, že vzniká falošný dojem trojrozmerného priestoru. Prekrásna snová atmosféra, až vám je ľúto že to celé má jedno racionálne vysvetlenie. Pri scéne s lietajúcou Yoko som sa skoro rozplakal. Miesto, do ktorého chcete vstúpiť a zostať v ňom navždy.(5.5.2007)

 • Ištván87
  *****

  V této povídce je animace asi vůbec nejlepší. Je to radost sledovat zajímavý rozpor mezi realistickou a živě vyhlížející animací prostředí (občas jsem měl pocit že se jedná o naklíčované fotografie, do kterých vložili postavičky) a typickou anime stylizací postav, který se právě do tohoto příběhu skvěle hodí...(6.9.2010)

 • filmmovier
  ****

  Tahle chyba v Matrixu není vůbec špatná, ale čekal jsem o ní, že bude bezchybná, tudíž mě trochu zklamala. Ale jen moc málo. Trochu strašidelnější příběh, agenti a opět trochu nečekaný a šokující závěr, který příběh rovněž vytáhl nahoru. Pěkně to graduje, čím blíž je to konci, tím je to lepší a animace opět výborná, jeden z lepších příběhů, takže tomu dám 85%.(27.2.2014)

 • H34D
  ****

  Na první pohled klasický styl a prostředí japonských anime pohádek, ale stejně jako klidné městečko narušuje jeden tajemný dům, kde straší, i pohádkovou atmosféru nabourává znepokojivá chyba Matrixu... Tato epizoda je spíše skromnějšího a civilnějšího rázu, přičemž samotné atmosféře i naléhavosti Matrixu je poměrně vzdálená. Snad právě proto je má druhá nejméně oblíbená. Ale je zajímavé, že navzdory tomu, že jde o anime, se snímání obrazu snaží působit kamerovým stylem. 7/10(13.11.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace