poster

Animatrix: Neznámé území

 • USA

  The Animatrix: Beyond

 • USA

  Beyond

Animovaný / Krátkometrážní / Sci-Fi

USA, 2003, 15 min

 • H34D
  ****

  Na první pohled klasický styl a prostředí japonských anime pohádek, ale stejně jako klidné městečko narušuje jeden tajemný dům, kde straší, i pohádkovou atmosféru nabourává znepokojivá chyba Matrixu... Tato epizoda je spíše skromnějšího a civilnějšího rázu, přičemž samotné atmosféře i naléhavosti Matrixu je poměrně vzdálená. Snad právě proto je má druhá nejméně oblíbená. Ale je zajímavé, že navzdory tomu, že jde o anime, se snímání obrazu snaží působit kamerovým stylem. 7/10(13.11.2009)

 • Tyler
  ****

  Ano, Gemini má pravdu - "Neznámé území" je z celého "Animatrixu" jednoznačně nejpohádkovější a nejhravější. Ale rozhodně to není na škodu, dokonce naopak. V noční můře jménem Matrix působí prostor, kde neplatí fyzikální zákony a děti si tak mohou užít neskutečnou zábavu jako pohlazení po duši. Stačí se jen dívat a přitom se budete cítit, jako byste tam byli s nimi...Skvělé!(21.3.2006)

 • Anderas
  *****

  Pointa této povídky je vlatně aktuální i pro náš skutečný svět, kdy se přirozená lidská fantasie prezentuje jako neduh společnosti, kdy se jakákoliv tvůrčí iniciativa, jakýkoliv záblesk imaginace ocejchuje termínem chyba v Matrixu a jako takový je ničen ve jménu racionální civilizace. Jako děti jsme s tím jistě neměli problém, čim jsme však dospívali, tím víc jsme pod vlivem okolního světa otupovali svůj potenciál až se z nás stal nekonenčně nudný prototyp moderního člověka.(14.2.2006)

 • Barak
  *****

  Výtvarné ztvárnění je opět velice hezké. Dům, ve kterém prý straší a přitom je to pohádkové místo, kde se ději "divné" věci. Ale nějak jsem nepochytil podstatu tohohle filmečku, který je plný různých znamení a krásných výjevů (holubice třeba, říznutí se do prstu....), takže slabší 5*. (U nás na přechodech by taky mohli dát nějakou melodii, než to, co tam máme teď....)(2.8.2007)

 • ScarPoul
  ****

  Snímok, ktorý je štylisticky rozmanitý, a rovnaké je to aj s obsahom. Príbeh celkom jednoduchý- hľadanie zatúlanej mačky, ktoré sa premení na objavovanie a prekonávanie fyzikálnych zákonov. Nájdenie podstaty detstva v mašinérií dospelosti a apatickosti. Príbeh mal niečo do seba. Jeho sila a dospelosť bola na jednu stranu veľmi osviežujúca, na druhú stranu chápem, že tento príbeh ešte vo mne dozreje a až potom sa k nemu budem môcť vyjadrovať slovami, ktoré si skutočne zaslúži.(7.1.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace