Animatrix: Neznámé území

The Animatrix: Beyond

Beyond

Animovaný / Krátkometrážní / Sci-Fi

USA, 2003, 15 min

Tenhle příběh z Animatrixu mám bezpečně nejraději. Je jedno, jestli z důvodu mnou oblíbené japonské animace nebo krásné pointy minipříběhu. Komu by se nezachtělo jakýmkoliv způsobem si zaplachtit jen tak ve vzduchu? Mě osobně aspoň 3x denně.. Svým způsobem se Beyond hodně podobá Ghost in the shell. Umím si představit s Yoko a jejím světem vícedílné anime. Námetů se dá na toto téma (nejen ze světa Matrixu) vymyslet více než dost.(11.4.2010)

Na první pohled klasický styl a prostředí japonských anime pohádek, ale stejně jako klidné městečko narušuje jeden tajemný dům, kde straší, i pohádkovou atmosféru nabourává znepokojivá chyba Matrixu... Tato epizoda je spíše skromnějšího a civilnějšího rázu, přičemž samotné atmosféře i naléhavosti Matrixu je poměrně vzdálená. Snad právě proto je má druhá nejméně oblíbená. Ale je zajímavé, že navzdory tomu, že jde o anime, se snímání obrazu snaží působit kamerovým stylem. 7/10(13.11.2009)

V této povídce je animace asi vůbec nejlepší. Je to radost sledovat zajímavý rozpor mezi realistickou a živě vyhlížející animací prostředí (občas jsem měl pocit že se jedná o naklíčované fotografie, do kterých vložili postavičky) a typickou anime stylizací postav, který se právě do tohoto příběhu skvěle hodí...(6.9.2010)

Pre mňa najlepší diel Animatrixu. Rozprávková a bezpečná Zóna zo Stalkera zhustená na pár metrov štvorcových. Z vizuálu vynikajú sekvencie, pripomínajúce zábery z ručnej kamery alebo vlastného pohľadu. Jednotlivé 2-d vrstvy sa prekrývajú a sú rozanimované tak, že vzniká falošný dojem trojrozmerného priestoru. Prekrásna snová atmosféra, až vám je ľúto že to celé má jedno racionálne vysvetlenie. Pri scéne s lietajúcou Yoko som sa skoro rozplakal. Miesto, do ktorého chcete vstúpiť a zostať v ňom navždy.(5.5.2007)

Jojo, tak tohle bych bral. Mít na hraní takovejhle "kouzelnej" koutek, kam bych chodil jako malej (i určo jako velkej) trávit volný chvíle. Nechci říkat, že je to lepší prostředí než v Dobrušce za bazénem nebo u splavu, ale asi bych dal přednost tomu se sem tam proletět, zpomalit... Moc hezkej pohled na Matrix dětskýma očima. Doufám, že až někdy uteče Rozárka (naše čtyřnohá kamarádka), tak že ji najdem v nějakým tom kouzelným baráku :o) A ne třeba na silnici (fůj, to bylo hnusný)(3.5.2011)