Ve fantastickém světě, kde se meč a magie prolínají s prvky dobrodružné sci-fi, stojí temné království Krull. Tam se mladý král vydává na nelehkou výpravu s cílem vypátrat svou unesenou nevěstu a zachránit zemi před vesmírnými vetřelci. Vydejte se na cestu do tajemných časů a na místa, která nepatří ani do minulosti, ani do přítomnosti. Podivuhodné mytické bytosti zde provádějí svá neuvěřitelná kouzla a všem vládne hrozný, všemocný Netvor. Je to planeta Krull, která ožívá v této nádherné dobrodružné podívané. Princ Colwyn se vydává na nebezpečnou výpravu, aby zachránil svou mladou nevěstu, kterou Netvor drží v zajetí. Ale zabijáci a vetřelci na něj pod velením ďábelského monstra začnou dorážet na každém kroku. Colwyn se musí nejprve dostat ke vzdálené jeskyni a najít legendární zbraň zvanou Glaive, která je klíčem k neobyčejné síle. Při svém pátrání se Colwyn stane svědkem událostí, které přesahují i ty nejdivočejší představy. Nakonec musí stanout tváří v tvář Netvorovi a s pomocí kouzelného Glaiveu zachránit svou planetu před úplným zničením. (Cinemax)

Brooks

Samostatne sú Sci-Fi a Fantasy moje vôbec najmilovanejšie žánre, ale ich miešaniu do jedného celku som nikdy na chuť neprišiel. Obzvlášť v podobe, akú reprezentuje Krull. Tradičná výprava družiny za záchranou princezny, kde nechýbajú meče, čary a monštrá, je tu zmixovaná s hardcore sci-fi, kde sa zas vyskytujú zlí stormtrooperi s laserovými puškami a vesmírna loď, s futuristicky pôsobiacim interiérom, maskovaná ako meteorit. Vôbec to k sebe nesedí a je to presne tak hlúpe, ako to znie. Tri hviezdy len v rámci žánru a aj to len za až rozprávkovo krásne kulisy močiara a pavučej jaskyne a Hornerov soundtrack. P.S. Viac než tu často spomínaný Excalibur, mi to pripomínalo animovaný Oheň a ľad od Ralpha Bakshiho. ()

rhcp44

Asi největší příklad mojí osobní nostalgie! Dítě na takový film jednoduše nedokáže zapomenout. Projekce po letech sice odhalí nějaké ty nedostatky a vizuální stránka taky nic moc, ale jako dítě jsem to žral. Videokazetu s filmem jsem neustálým přehráváním těméř zničil. ()

Stejšn

Je to opravdu neuvěřitelně blboučké, i triky jsou mizerné, ale vzhledem k nostalgickému vztahu k tomuhle filmu nemohu dát hůř než za 3. Má ale dobrou Hornerovu hudbu. Zajímavostí je účinkování mladého Robbieho Coltranea v jedné z vedlejších rolí. Jenom kdyby ten hlavní hrdina nevypadal jako Marek Vašut... ()

Achilleus1

Tento film som videl iba dva razy. Prvý krát keď som mal 7 rokov a druhý raz teraz keď už som starší. Ale pôsobí na mňa stále rovnako. Príbeh je vynikajúci a Hornerova hudba takisto. Koniec nazabudnutelný :“príjmy oheň z mojich rúk...“, proste špica. Škoda len, že tie efekty nie sú trochu lepšie zvládnuté. ()

ma883

Planeta Krull je dnes pro většinu zapomenutým filmem, který osciluje mezi žánry sci-fi (pevnost netvora je vlastně kosmickou lodí z jiné planety) a fantasy (objevují se mýtické bytosti jako kyklop, věštec či ohniví koně). Já na něj však nikdy nezapomenu, protože mi v hlavě nikdy nepřestanou znít epické tóny ústřední melodie. Jedním z nejkrásnějších sountracků všech dob se dle mého pyšní právě tento snímek, který se v žádném případě nemůže zvát evergreenem. Pro mě jím však je a navždy bude. Vzpomínám, jak jsem v dětství nechápala, proč se ta krásná rudovlasá princezna Lyssa zamilovala do toho zarostlého Colwyna, který vůbec nevypadá jako princ. My byli zvyklí na vymydlené a oholené prince typu Pavel Trávníček a Colwyn takový vůbec není. Až dnes dokáži ocenit kouzlo poststředověké neuhlazenosti a tím objevuji na Planětě Krull neustále něco nového. Vždy mě ohromovaly i prvky spojené s netvorem, které ve mně vyvolávaly až hororové mrazení. Vzpomínáte na prodlužující se vražedné prsty, na zabijáky, jejichž mrtvé útroby se vsají do půdy jako klubko hadů, nebo na sklovitého pavouka v sídle černé vdovy? To vše ve mně zanechalo hluboké dojmy. Film je od začátku do konce výborný a nezkazí to ani pár trapně vtipných scén a naivních dialogů. ()

CrazmydRed

Už nikdy viac. Tento film mi znova dokázal, že fantasy nie je nič pre mňa :( Hurá, hurá, princ ide zachrániť princeznú. A hudba bola v popredí viac, ako samotný dej - pričom by to malo byť práve naopak... Tie príšery čo vychádzali z močiara mi veľmi pripomínali "The Knights who say NI!" ()

Weirdman

Nemám problém so slaboduchými fantasmagóriami, ale toto je exemplárna ukážka preplácanej tvorivej nemohúcnosti, v ktorej sa nič k ničomu nehodí. Aj ta Hornerova hudba je miestami ako päsť na oko... (●) ()

DooFooS

Typický přehled komerční dobové sci-fi tvorby, který má své nadčasové kouzlo a některé záběry krajiny spojené s hudbou dokáží zaujmout na sto procent i dnes. ()

Mr.Shon

Jeden okřídlený Excalibur, fight: rytíři v integrálních helmách versus Predators, k tomu jeden smutný Kyklop a „Vetřelec Matka“ se svou Hvězdou Smrti velkou jak Mount Everest. Totální mix všeho, stokrát provařená zápletka a prostoduché dialogy dělají z Planety Krull pilíř brakového fantasy žánru, kterou však zachraňuje parádní výprava. Přes všechny sympatie, které k tomuto filmu chovám, ho přesto musím hodnotit spravedlivě. ** ()

huhulalka

Ubrána jedna hvězda po čerstvém zhlédnutí, pohádka pěkná, filmové triky kouzelné ač zastaralé jak často namítají zastánci super grafiky. Jen škoda že hlavní zrůda nebyla tak trochu jinak, chtělo by to kapku Souboje titánů. ()

MartyMcFly89

Podstatou úspěchu (úspěch se zde = užít si film) je přijmout fakt, že toto je klišé. Jedno velké klišé od začátku až do konce. Potom je z toho slušná fantasy/pohádka. + nostalgický faktor (viděl jsem to kdyyysi dávno jako malý a pak až teď, 2010). ()

Kennedy_R

Pohádkové, místy i s lacinými efekty, přesto zajímavé, strašidelné, pravé fantasy, které vás vtáhne naplno do děje. Hvězda navíc za Marca Pola - Kena Marshalla. ()

William_Kirk

Film má naprosto dokonalou hudbu od Jamese Hornera. Za tu jedna *. Jinak mě příběh - zachránit princeznu ze spárů mimozemšťanů nijak neuchvátil. ()

wray

WTF ? velke tlacene W T F... Krull mal vraj vynikajuci soundtrack tak som si ten film pozrel kvoli tomu. Nielen ze som ten soundtrack ani velmi nepostrehol ale aj vsetko ostatne vo filme bolo nejake slabe. A ze cely cas som cakal kedy uz konecne pouzije hrdina tu legendarnu zbran a napokon na konci prislo to co prislo... Slaby film o putovani so slabym koncom, a tych par fajn scen to proste nema sancu zachranit. Mozno keby som to videl v 1983tom ale dnes mi to pride velmi velmi slabe :/ ()