Komentáře uživatelů k filmu (639)

 • Houdini
  ***

  Křišťálový glóbus - výběr(11.5.2007)

 • Galadriel
  ****

  Zprvu štíhlý, později obtloustlý Johnny Depp s parukou, kterou mu i Penelope Cruz může závidět v jednom z kvalitních, ale ničím nevybočujících filmů o tom, že obchodovat s drogami sice nějaký čas hodně vynáší, ale taky vás to může stáhnout do pekel...(7.9.2007)

 • Matty
  ***

  „…a všichni byli zhulení“ Životní příběh člověka, který začal zásobovat Spojené státy prvotřídním kokainem je pojat trochu jako pocta jeho osobě, což není až tolik překvapující – vždyť vznikl v Hollywoodu (šňup, šňup…). Hlavní role byla prozřetelně svěřena miláčkovi davů, kterého z té změti zrádných bastardů instinktivně vyeliminujete coby toho „hodného“. Nemáte na vybranou. K naštvání, takováhle manipulace s divákem. Ale pravdou je, že po zhlédnutí Kmotra jsem se pro změnu chtěl stát členem Cosa Nostry, čili taky nemohla být řeč o nějakém dobrém vlivu na morálku. George Jung navíc po bizarním závěrečném rendezvous odchází jako poražený (což prosím neberte jako spoiler, ale jako konstatování skutečnosti), ač se slovy, že celý svůj život žil naplno, což by vratší jedince mohlo zviklat, ale dost už – kdo chce udělat kariéru jako drogový baron, ten stejně udělá kariéru jako drogový baron a sebepřesvědčivější film na to bude mít jenom minimální vliv. První minuty Kokainu (okolo kterého se všechno točí) jsou na pohodovou vlnu naladěným retrem, jež v rytmu dobových hitů svižně odsýpá. V druhé polovině se láme do patetického rodinného dramatu o vině a odpuštění, kdy se ukáže, jaká je George nespolehlivá svině, ale stejně mu to odpustíte a po citově vyděračském titulku v samém závěru možná i nějakou tu slzu uroníte. Ted Demme zemřel krátce po dokončení (následkem požití malé dávky kokainu dostal infarkt – jak vidno, osud má smysl pro morbidní humor) a když už nic jiného, zanechal po sobě jednu úhlednou lajnu, jejíž sjíždění skýtá (až na pár hrbolků) solidní zábavu. Tahle dávka by nezabila ani mistra svého oboru („Pro člověka je toxická dávka kokainu 1 až 1,5 gramů, podle toho, kolik váží… já bral 5 gramů denně“), natož méně trénovaného jedince, ona dokonce ani moc neposílí, jak je neškodná, ale vzhledem k její legálnosti nevidím důvod, proč ji alespoň nezkusit. 65% Zajímavé komentáře: Isherwood, Triple H(11.12.2007)

 • Radyo
  ****

  Johnny Depp si zaslouží za ztvárnění role George Junga minimálně pochvalu, protože jej zahrál opravdu věrohodně a udělal z něj jednoznačně nejvýraznější postavu filmu (což měl trochu usnadněné tím, že šlo o hlavní roli :)) ). Divák se opět může přesvědčit, že nastoupit do vlaku, jehož koleje vedou po šikmé ploše, je velmi snadné, ale poté, co se z vlaku stane rychlík, už se z něj dost dobře nedá vystoupit.(1.1.2003)

 • Isherwood
  ***

  Námět Kokainu, jehož rozjezd ve stylu Tarantinovy Jackie Brownové, který se brzy mění v neurčitého křížence De Palmovi Zjizvené tváře a Scorseseho Mafiánů, se nakonec zastavuje na nevyváženém sentimentu spojeným s nevyhnutelným účtováním zákona, určitě sliboval hodně. Zvláště, pokud je vše natočeno podle skutečných událostí. Jenomže k tomu, aby cesta na vrchol a dolů, byla ještě nějak zajímavá, musí mít neotřelé zpracování. Režisér Ted Demme zvolil dvouhodinovou faktografickou formu, která ničím nevybočuje z průměru, snad jen v kategorii hereckých výkonů, které jako vždy táhne skvělý Johnny Depp, společně s výtečným Rayem Liottou a Jordi Mollou. Penelope Cruz se snaží alespoň trochu setřít image krásky, ale stylové fetování mladých dam už jsem párkrát viděl a v mnohem lepším provedení. V souhrnu tedy ničím nezajímavá a z řady nevybočující žánrovka, jenž mohla dát víc. A nebo ani už ne?(2.9.2005)

 • Malarkey
  *****

  Nádherně vykonstruovaný životopisný film jednoho informacemi opravdu nabušeného překupníka, který jak to bývá začal u trávy ale skončil u kokainu, což je logické už podle názvu. Jediné co mu nemůžu vytknout, že si svůj život na plno užil, setkal se s řadou lidí, o kterých by si sám ani nesnil a aniž by chtěl byl neobvykle respektován a je prakticky až do dnes. Jedna z rolí mě, ale dokázala v jeho příběhu překvapit. Byl to jeho otec, kterého hrál starostlivý Ray Liotta a můžu říct, že opravdovější a citlivější roli jsem snad ještě neviděl a sledovat jeho zlomeného otce bylo tak nedostupné a přitom smutné až mi z toho bylo opravdu k pláči. Doporučuji všem milovníkům biografických filmů, kteří si nad tímto neobvyklým člověkem smlsnou, jako nad málo kterým.(6.10.2006)

 • Enšpígl
  ****

  Koukám, že Kokain přitáhl výtečnou hereckou skvadru. Vynikajícho Deppa, krásné a rovněž skvěle herecky vybavené Penelope Cruz a Franku Potente a dokonale hrajícího Ray Liottu. No prostě jak jde o Kokain, tak se filmové hvězdy můžou přerazit.(26.6.2007)

 • Djkoma
  ****

  Blow(Kokain) má jednu nevýhodu, tou je že zůstává vzadu ve stínu všech kokainových filmů, které vznikly v poslední letech a těch zrovna není málo. Při tom si to Blow(Kokain) nezaslouží. Johnny Depp stejně jako ve všech svých posledních filmech neskutečně exceluje a jeho herectví je pro mě touto dobou to nejlepší, na co se dá podívat. Penélope Cruz je krásná a velmi se hodí k Johnnymu, i když v závěru se z ní stane neskutečná mrcha. Ve 124 minutách je nám představen jeden muž a jeho život od počátku jeho drogové dráhy až po její konec. V podstatě je to smutný příběh jednoho muže, který chtěl žít na vrcholu se vším co k tomu patří a nezvládl to. Ted Demme k životopisu přistoupil velmi příjemně a pokud se na konci snímku najde někdo, kdo postavu Johnyho Deppa nemiloval či neobdivoval pochybuji o jeho lidskosti, protože tento film není o zlých a hodných, ale jen o těch zlých. Jejich důvodech, pocitech, touhách a jejich konci...(8.7.2007)

 • T2
  ***

  Rozpočet $53miliónovTržby USA $52,990,775Tržby Celosvetovo $83,282,296║ bez väčšej hĺbky, stále dookola ten istý chod je podávaný /55%/(11.12.2008)

 • gouryella
  ****

  Hodne zdarile vypraveni o zivote maleho drogoveho prekupnika, ktery se dokazal stal narkokralem. I kdyz bych asi nemel i diky presvedcivemu Deppovi jsem mu cely film fandil.(1.8.2002)

 • Renton
  ****

  Scénář: David McKenna, Nick Cassavetes .. Perfektní životopisný snímek. Moc se mi příběh bývalého drogového dealera, jehož kokain tehdy v Americe ochutnal opravdu každý (kdo na to měl), líbil. Skvěle natočené a zábavné. Nevím proč někomu vadí, že je zde pašerák a prodejce Jung vylíčen jako dobrák. I drogový boss je pořád člověk. Pokud nejde přes mrtvoly je to vlastně pořád jen obchodník – snad jen výběr komodity je trochu nešťastný:) Ovšem neslo mu to a pohled na krabice plné milionů dolarů je moc pěkný! Na čtyři hvězdy mu nechybí nic. Zajímalo by mě, jak se film líbil a co na něj říkal George Jung...(13.4.2005)

 • Radek99
  ****

  Velmi zajímavý životopisný film s opisně fabulovanou dějovou křivkou - od nevinných šedesátých let a všudypřítomné marihuany až po obsazení pozice narkokrále a plošné distribuci kokainu... Úžasně charismatický Johnny Depp opět dokazující, jak skvělý a velký je herec - a díky němu to moře sympatií pro jeho postavu narkomafiána, což je asi z morálního hlediska slušné faux pas. :-) Velké uznání ovšem zaslouží tvůrci za to, že odolali svodům natočit dobově módní stylovou komediální nebo tragikomickou jízdu a dokázali stvořit vážné drama o vzestupu a pádu člověka, který ignoruje etické imperativy a pohybuje se za hranou zákona. Kokain se tak řadí po bok těm nejlepším snímkům žánru vážných dramat z drogové scény: Traffic - nadvláda gangů, Mafiáni / Gangsteři či Americký gangster...(13.6.2007)

 • Superpero
  ****

  Jó Johnny Depp se nezapře. Celkově se na tenhle film dobře kouká. Postava Penelope Cruz mě tam neuvěřitelně pila krev. Ovšem výkon samotné Penelope je skvělý.(1.3.2005)

 • mandes
  *****

  rozpočet : $53 million tržby celosvetovo : $83,282,296(21.12.2006)

 • TheMaker
  *****

  ::::::::::::::::::::::::: Pokud je ten George Jung opravdu takový, jak ho ztvárnil Johnny Depp, pak musím říci toto: Normálně je mi toho George Junga líto ! Pusťte ho ! Už si odpykal dost ! Vždyť je to dobrý člověk s dobrým a laskavým srdcem ! Johny Depp byl úchvatný ! Teď mohu opravdu s klidným svědomím říci, že je to asi nejtalentovanější herec současnosti !!!! Je mi do pláče......ten konec mne dojal......celý film mne dojal....Ted Demme se pro tento film narodil......já to vím.......opravdu mne ten film dojal, tak jak už dlouho nic....... Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Geniální práce !!!!! :::::::::::::::::::::::::(4.1.2009)

 • Dever
  ***

  Soundtrack Graeme Revell: 1. Can't You Hear Me Knocking - Rolling Stones ,2. Rumble - Link Wray ,3. Glad And Sorry - Faces ,4. Strange Brew - Cream ,5. Black Betty - Ram Jam ,6. Blinded By The Light - Manfred Mann ,7. Let's Boogaloo - Willie Rosario ,8. Keep It Comin' - KC & The Sunshine Band ,9. Yellow World - J Girls ,10. That Smell - Lynyrd Skynyrd ,11. All The Tired Horses - Bob Dylan ,12. Can't You See - Marshall Tucker Band ,13. Push & Pull - Nikka Costa ,(19.5.2011)

 • Fr
  ****

  ,,JMENUJU SE GEORGE JUNG, FEDERÁLNÍ VĚZEŇ ČÍSLO 19225004 … A NIKDY JSEM NECHTĚL BEJT CHUDEJ“....... /// ,,Magico“. Muž, kterej má sen. Muž na vzestupu. Vzít nic a stvořit něco … všechno, co jste chtěli vědět o distribuci (asi teda…). Počátky budování impéria, vzestup a pád. Příběh, kterej psal sám život. A ten život nebyla nuda (teda do tý doby, než dostal těch 60let). Perfektní životopis a zajímavej pohled do prostředí, kam se (zřejmě) nikdy nepodívám. Hold Amíci říkaj ,,Blow“, my zase PIKO /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu ,,BLOW: How a Small-Town Boy Made $100 Million with the Medellin Cocaine Cartel and Lost It All“, kterou napsal v roce 1993 Bruce Porter, číst nebudu. 2.) Jmenuju se Gerge Jung a ve 2015 vám znova nakopu prdel! 3.) Thx za titule ,,dragon-_-“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(1.2.2013)

 • B!shop
  ****

  Docela zajimavej film o drogach, kterej se ale prezentuje jinak nez mafianskej film. Coz nevadi. Problem je v drobet nevyrovnanym deji, ale za to tvurci asi moc nemuzou, jelikoz museli jet podle skutecnejch udalosti. Prvni pulka filmu je paradni, Johnny rozjizdi kseft nejdriv s travou a postupne prejde na kokain, dela si nove pratele a dodavatele, obcas po nem jde policie, proste se porad neco zajimavyho deje. Druha pulka uz je bohuzel trosku slabsi, Johnny stridave s drogama prestava a zacina a spis se film prezentuje jako rodinny drama, kdy jde hlavne o dceru. Nicmene tempo si film udrzuje docela slusny po celou dobu a nikdy nezacne nudit. Co se tyce hercu, Johnny celej film tahne a krome toho, ze hraje paradne, tak je na nem taky skvele udelany starnuti. Mile me taky prekvapil Ray Liotta v roli dobrackyho tatky. Naopak me stvala Penelope Cruz, nejenze nehrala kdovijak uzasne a ani se nepredvedla aspon nahore bez, ale neustale si furt jen stezovala a rvala a byla fakt silne protivna. Nicmene i pres otravnou Cruz a trosku slabsi dej v druhy puli to na lepsi 4* bude.(20.8.2008)

 • movie
  ***

  Johnny Depp a Ray Liotta jsou parádní, Penélope Cruz je naopak děsně otravná. Místy trošku nezvládnuté tempo příběhu, ale jinak celkem poučná podívaná o skutečném králi kokainu, kdepak Tony Montana, ten by našemu Georgi Jungovi nejspíš rád řekl svoje "Svět je tvůj, tak si ber," smůla že když si George začal brát, bylo už obvykle dost pozdě. Mimochodem režisér Ted Demme umřel rok po premiéře na infarkt po té co se trošku narval kokainem a šel hrát baseball. Smůla.(5.3.2008)

 • Flipnic
  *****

  Film je přímo geniální a to rovnou ze dvou hledisek. Jednak je to opravdu úžasně natočený film a nedá se mu vytknout naprosto nic. Herci, vystižení doby, jistá "kokainová dynamika" a "marihuanová pohoda", ale hlavně scénář!! Scénář, který je přesným popisem skutečných událostí. Četl jsem o hlavní postavě tohoto filmu téměř vše, a vše, co o svojí dealerské kariéře ten člověk vypověděl naprosto sedí s filmem. Film se neodklonil ani o milimetr od (údajně) skutečných událostí a přitom byl podán naprosto úžasně emocionálně, zábavně a napínavě. Perfektní film, který se nikdy nestane kultem. U nás málokdo ví, co to je "žít s panem kokainem", na západě to ví téměř každý a proto o tom raději nikdo nemluví ... ;-) Ovšem to s filmem nesouvisí... Jak říkám a píšu, tohle je bombastický film s úžasným Deppem a všemi dalšími herci hned v závěsu.(13.12.2007)

 • Boss321
  *****

  Vynikajícím způsobem zpracovaný příběh o drogovém dealerovi, který se přes noc vyšvihl ve zbohatlíka se všemi jejich manýry. Je zde zachyceno období od prvních styků až po dovoz drog z Latinské Ameriky. Dealera skěle ztvárnil Johnny Depp a jeho manželku krásná Penelope Cruz. Jeden z nejlepších filmů o drogách, jaký jsem měl možnost doposud shlédnout.....(10.11.2007)

 • emma53
  ****

  Johnnyho jsem nemohla vážně skoro poznat, blondýn s kokainem měl za tu chvilku, co byl na svobodě, tolik zážitků, co se nepodaří snad stovce lidí za celej život. Píše se rok 2015 a tam říkají, že ho v tomto roce pustí. Takže Georgi vítej a už na starý kolena neblázni. Byla o tobě napsaná kniha, zfilmovaný jsi byl super hvězdou, možná, že nějaký ten dolárek z toho máš, to já nevím a jestli jo, tak jsi měl dost času promyslet si, jak s nimi parádně naložit a na kokain už dlabej. A Penelópe s Frankou to svými postavičkami doplňovaly s umem jim vlastní. Ray jako táta svou rolí docela překvapil a nedalo se s ním nesympatizovat, jak byl v určitých momentech dojemný. Velmi dobrý biografický počin.(7.9.2015)

 • pan Hnědý
  ****

  BLOW je můj šálek kávy a navíc je tu jeden z nejlepších výkonů Jonnyho Deppa. Dvouhodinový životopisný zážitek, který se zaryje pod kůži a nepustí (strhující závěr). Vynikající režie Teda Demmeho odejít se má v nejlepším, on to dokázal. KOKAIN je plnokrevný bratr Scarface. Mám moc rád tenhle film, ale přál bych si vidět tenhle příběh pod Scorseseho lupou.(21.7.2012)

 • Arx
  *****

  Velmi poutavé filmové zpracování o životním příběhu drogového dealera, kterého tu na výbornou stvárnil vynikající Johnny Deep. Nemám co bych filmu vytknul. Celé dvě hodiny jsem proseděl připoutaný k obrazovce a sledoval jsem ten neuvěřitelný příběh emocí. U mě jasných 5 hvezdiček(2.6.2007)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Mé sliznice ani žíly nikdy nepoznaly nadpozemskou krásu užívaných drog, uvolněná mládež s úsměvem demolující ulice mi navíc poněkud leze krkem a asi proto jsem nedokázal získat sympatie k Georgeovi Jungovi - bakaláři marihuany s doktorátem z kokainu, který pašoval drogy, rozhazoval prachy, čučel za mřížemi, pašoval drogy, rozhazoval prachy, čučel ...... a asi čučí dodnes. Dobře mu tak. Jinak je snímek skvěle obsazen, má pár výborných momentů a kdyby George zůstal s Tuňákem na pláži a pohodově oblboval plážové letušky travičkou zelenou, tak by se mi na monitor dívalo daleko líp.(24.2.2012)

 • Djoker
  ****

  Poutavě natočený příběh drogového krále, kterého si ve velkém stylu střihnul Johnny Depp, mě bavil od první do poslední minuty. Hlavní důvod? Přibližně každých deset minut nastane dějový zvrat, který má tendenci vyrazit dech. Snaha o autentičnost prostředí je patrná, viz. skvělé kostýmy nebo scény v Kolumbii. Penélope Cruz mě nebere ani jako herečka ani jako žena, ale semetryku zahrálá skvěle. Když už nic jiného, tak je skvělý sledovat vývoj Johnnyho hypísáckýho účesu.(7.11.2009)

 • Segrestor
  *****

  George Jung je jako filmová postava dokonalý antihrdina. Idiot z principu, co se týče jeho rodiny, jeho dcery zvlášť. Absolutní borec ohledně byznysu a z hlediska lidského odvážný, čestný, kamarádský, naivní, osamělý, paranoidní a nakonec asociální jedinec. Těžce asociální, protože vlastně profituje z prodeje drog. Z filmu pak máte pocit, že sice drogy jsou špatné, ale život chlápka, co na tom trhl majlant je celkem dobrodružná show lemovaná blahobytem i strastí. V momentě, kdy na scénu ležérně vtrhne sám Pablo Escobar, ikona jihoamerického trhu s kokainem, boss, který má na svědomí nejeden život, dostává film skutečné grády. Je to i přes kontroverznost tématu skutečně napínavá podívaná a film se tak stává pro mnohé jedním z těch nej, které kdy viděli. Jistým faktorem líbivosti se nejspíš stává, v jaké etapě života to člověk zhlédne. Jestli v době, kdy experimentuje a koketuje tak s lecjakou látkou posílajíc nejednu mysl kamsi do výšin nechápavého spektra barev a výjevů nebo v době, kdy právě doexperimentoval a v závislosti na rodině a své dceři zvlášť, zastává k této problematice postoj spíše negativní. Nic ale nemění fakt na tom, že partička herců předvedla strhující výkony a to je jen špička ledovce. Z filmového hlediska nyní můžeme pět jen samou chválu.(19.10.2011)

 • xxmartinxx
  ***

  Ucházející pokus o zasvěcení do podsvětí, ale když srovnáváme s velmi tematicky podobnými Scorseseho gangsterkami, vychází z toho Kokain jako mírný nadprůměr. Ale i když zapomenu na nechutné srovnávání, co mi zbude? Co mi film dal? Že brát drogy je špatné jsem věděl už před tím a tady to není prezentováno ani dost dramaticky ani dost s nadsázkou na to, aby s tím Kokain vystačil.(21.3.2010)

 • Lynn
  ****

  Výborná studie jednoho "amerického snu" ("Tehdy jsem se rozhodl, že nikdy nebudu chudý."). Johnny Depp svým strhujícím hereckým výkonem dokáže vždycky film vytáhnout ještě víš, ale tady to skoro není třeba díky vynikajícímu scénáři a jisté režii. Jediné, co mě trochu mrzí je, že se film málo věnuje popisu vztahů a vazeb mezi narkomafiány. Soustředí se převážně na hlavní postavu, popis prostředí tak zůstává jaksi v pozadí. I tak jeden z nejlepších filmů s tématikou drog.(13.1.2008)

 • gudaulin
  **

  Kokain mi připomněl produkci kanadských televizních a filmových společností sídlících na západním pobřeží, které se specializují na masovou produkci životopisných filmů a tzv. snímků podle skutečných událostí, kterými zaplavují trh a které obvykle končí v méně atraktivních vysílacích časech. Je to totiž po všech stránkách průměrně zpracovaná záležitost s předvídatelným dějem, charaktery i vývojem postav, kterou vytahuje nahoru pouze přítomnost oblíbených hereckých hvězd. Taková Penélope Cruz je ale veskrze zbytečná, protože její role od ní zkrátka nic nepožaduje a klidně by totéž mohla zahrát druhořadá herečka s přitažlivou vizáží nebo ještě líp snaživá modelka toužící po herecké kariéře. Depp je sice standardně dobrý, ale sám toho moc nezachrání, zvlášť když mu scénář a dialogy nevychází vstříc. Průšvih je především v přístupu k celému projektu. Kdyby Ted Demme skutečný příběh pašeráka drog dokázal natočit jako stylovou komediální nebo tragikomickou jízdu, jako se to povedlo Stevenu Spielbergovi ve filmu Chyť mě, když to dokážeš, mohlo jít o velmi zdařilou záležitost. Tomu by napomáhala přítomnost Ethana Supleeho známého jako retardovaný Randy ze seriálu Jmenuju se Earl, který je přímo stvořený pro komediální parodie. Jenže tvůrci uhnou jinam a protože nejspíš zaplatili skutečnému Gergovi Jungovi za exkluzivní informace a práva k natáčení, nechali ho taky ovlivnit scénář tak, že sledujeme příběh "hrdiny", který čelí nepochopení rodičů, ztrátě milované partnerky, zradě nejbližších přátel i zločinem vydělaných peněz a na konci marně bojuje o přízeň svojí dcery. Ta sebelítost, která z filmu čiší, je až trapná a ze spolehlivých tří hvězdiček mě nutí slevit na pouhé dvě a 45 % celkového dojmu.(1.1.2012)

 • Gilmour93
  ***

  „There are no more white horses or pretty ladies at my door.“ Zjizvená tvář Light pro gymnazisty s vyznamenáním a ženy v domácnosti.. Depp s účesem zpěváka Blue System jako obchodník s drogami s nedostatkem talentu, ale velkou ctižádostí si mě vůbec nezískal a na konci jsem se přistihl, že mu ty zahradnické práce na vězeňském dvoře vlastně přeji. No nic, počkám si na Killing Pablo s Bardemem. Režisér Ted Demme na place zjevně kázal vodu a pil víno, protože herci museli šňupat sušené mléko a on sám zhruba rok po natáčení zemřel na infarkt, načež mu při pitvě našli v těle zbytky kokainu..(9.11.2009)

 • TeeAge
  ***

  || Scenár: Nick Cassavetes, David McKenna | Hudba: Graeme Revell | Produkcia: Ted Demme, Denis Leary, Joel Stillerman | Distribúcia: New Line Cinema | Rozpočet: 53 miliónov $ | Tržby: 83,282,296 $ || Faktickou suchosťou prerážajúci, no už overene fungujúci schémat človeka stúpajúceho na životnej dráhe drogovej kariéry. Celé to úspešne tiahne Johnny, Penélope sa nanešťastie(?) objaví len neskôr, a poprvý krát ma vo filme výrazne štve - bude to asi tým, že svoju rolu zahrala úplne adekvátne reálu postavy... Ako negatívum by som vyzdvihol opätovné fandenie režiséra svojej hlavnej postave na drogovej dráhe, čo cíti divák skoro počas celého filmu okrem konca, a to môže vytvoriť nemálo zlý podtext pre morálku spoločenstva...(12.4.2011)

 • mysicka
  ***

  Tak film jako takovy mi moc nesedl, ale na Deppa se da koukat vzdycky..(6.11.2003)

 • genetique
  ****

  Od Deppa som zlý výkon ani nečakal, takže prekvapený nie som, naopak ma prekvapila celková herecká výkonnosť ostatných hercov, hlavne Penélope. Skvelo natočený snímok o živote priekupníka s drogami a o tom, že i kokaínová mág môže mať srdce a nezáleží mu len na drogách. Navyše s krásnym záverom. Ale chýbali mi vekové vsuvky v opise života a pomalosť príbehu bola na hranici. 75%.(13.7.2006)

 • molotov
  *****

  Skvělý film s tradičně vynikajícím Deppem.(29.12.2004)

 • hellstruck
  *****

  Neskutečně dobrý film s drogovou tématikou. Díky této roli v mých očích Johhny stoupl ještě o kus výš a Penelope Cruz naopak o něco níže :) Naštěstí se její jméno víceméně pouze šiklo na plakát, protože se na scéně objevila jen občas. Příběh samotný je zajímavý, až mi Junga bylo na konci opravdu líto ( pašerák a dealer drog vylíčený jako hrdina? ale co..). Nenudila jsem se ani minutu, film svižně ubíhal a nakonec jsem byla opravdu dojatá..(13.8.2012)

 • Sarkastic
  ****

  Jo, tohle drama se mi líbilo. Ne že by mě Kokain nadchnul svoji originalitou (to však nevadí vzhledem k tvrzení tvůrců, že je film natočen podle skutečných událostí a já jim ho budu věřit), strhujícím příběhem nebo excelentními hereckými výkony, to ne, ale tak nějak pěkně plynul, nenudil, nabídnul dobrého Johnnyho Deppa (ale slušně zahrál i Ray Litta v roli otce), zajímavý příběh a vcelku dojemný, avšak citově nevydírající konec. Škoda jen, že Penélope Cruz nedostala více prostoru. Viděl bych to na 4*.(12.7.2010)

 • 3DD!3
  ****

  Jak si nědo mohl tak zničit život? Vždyť na začátku to vypadalo tak dokonale. Sem tam to bylo trochu drsný, ale dalo se to zvládnout. Zboží šlo a na odbyt a obchod kvetl. Proč ho přátelé zradili? Pro peníze? Byl to obchod, nic víc? Životní příběh George Junga je poutavý a s blížícím se koncem opravdu smutný. Kontrast bohatství a chudoby je, jak už to u podobných filmů bývá, vyveden perfektně. Navíc Johnny Depp v hlavní roli byl jako vždy skvělý. Zase na sebe strhl většinu pozornosti. Obtloustlého ve světlemodré šusťákovce jsem ho zatím nikde jinde neviděl.(13.7.2006)

 • viperblade
  ****

  Z filmů o drogové tématice je tento snímek u mě výš, než přeceněný Traffic a to dost možná kvůli výbornému Johnnymu. Neříkám to často, ale tady bych klidně snesl i delší stopáž, protože tam, (na můj vkus), bylo strašně málo informací. Být to tak o půl hoďky delší, s tím, že by se ještě více věnovali jeho začátkům a vzestupu, mohl to být plný počet. Jo a Penélope, byla taky skvělá :-)(4.1.2009)

 • Kaka
  ***

  Příliš málo živočišné, příliš vyumělkované a příliš sentimentální. Gangsterka, která je uchopitelnější i pro široké publikum - to zní ovšem nedělá suprový počin, ale přesně naopak.(12.2.2014)

 • castor
  ***

  Bohužel toho není příliš, co bych si z Kokainu chtěl (a mohl) zapamatovat!! Jen chválit Johnnyho Deppa (ostatně jako za takřka každý jeho film) je asi zcela zbytečné!! Stává se z toho velmi příjemná tradice..(21.4.2007)

 • Happykubas
  ****

  Blow jako pomíjivý zdroj štěstí. Dobrý sluha, ale špatný pán by se taky možná dalo říct. Ted Demme celkem výstižně přenesl do filmové podoby příběh jednoho kokainového magnáta, který chtěl víc a víc a slovo poučení se mu jaksi pořád nechtělo vštípit. Johny Depp to zvládl opravdu na jedničku, stejně tak jako okouzlující Penelópe, tatínek Ray Liotta a pár dalších. Film mě od začátku vedl za ručičku a já se mohl kochat jak skvělou hudbou, tak hereckými výkony. Tuto slast mi však krapet překazila scéna s oným výdělkem, kdy se oba obchodníci doslova topili v bankovkách a jakási nedůvěryhodnost se vyhrotila v tu chvíli, kdy Johnny Depp chodil po bytu a přemýšlel kam by asi nacpal tu krabici plnou amerických dolarů. To jsem se neudržel a začal jsem se opravdu smát...No, možná i to režisér zamýšlel. Nicméně, pořád se to nevymyká kvalitě celého zpracování a já nemohu odepřít 80%.(4.1.2009)

 • Spiker01
  *****

  Dlouho se mi Blow pletl s Mexičanem a myslel jsem si, že jsem tuhle rozmáchlou biografii viděl, ale pravdou díž, že jsem nejspíše neviděl dříve ani jeden z těch filmů celý nebo alespoň většinu. Nicméně jsem to teď napravil a Kokain mi neprávem dlouho unikal. Depp spíše než herectvím exceluje svým přirozeným charismatem a alespoň mluvíme o dobách, kdy na sebe nepatlal tlustou vrstvu make-upu. Film nestárne a i dnes z něj mrazí. Podobně jako Obchodník se smrtí klenot žánru, ačkoliv ten je ještě o stupínek výše. PS : na tu scénu s bytem plným krabic s prachama jen tak nezapomenu...8,5/10(8.5.2016)

 • tahit
  ***

  O Johnny Depp se říká, že je schopen zahrát téměř jakoukoli roli, ale zde vložil svou vlastní duši. Není to právě tohle poznání, které odlišuje pana herce od průměrných?(17.6.2009)

 • Xmilden
  *****

  Mistrovská práce, skvělá hudba a úžasný Johnny Depp. Zahrál někdy tento herec špatně?(25.7.2008)

 • Phobia
  ***

  Vzestup a pád drogového magnáta se sladkou tváří Johna Deppa a bujnou kšticí správné máničky. Nebudu zatloukat, že jsem se u fimu kvalitně ponudila, celý průběh mi byl volný asi jako Deppovi hábit Ethana Supleeho. Takže se nebudu zdržovat sáhodlouhým komentářem, třetí hvězdičku do průměru šoupnu jen díky solidnímu obsazení a nehodlám se v budoucnu s těmito kšeftaři s mařkou a sněhem znovu setkat. Nudit se dá i užitečněji - třeba při úklidu kočičího hajzlíku. 50%(9.11.2012)

 • kinej
  ***

  Blow je film někde na zcestí. Některé pasáže jsou natočené výborně, některé jsou kýčovité. Johny Depp v hlavní roli je prostě normální, myslím, že tahle role moc hereckého umu ani nevyžadovala. Podel mého, i když má film nálepku "based on true story" je Blow silně zkreslený. Pašerák kokeše je tady vylíčen vlastně jako dobrák. No ale na druhou stranu v jiných filmech bývají pašeráci vylíčeni, jako ztělesnění zla, takže alespoň nějaká změna.(26.1.2005)

 • paascha
  ***

  Mírné zklamání a rozčarování nad promarněnou příležitostí. Kdyby se autoři jen trochu víc snažili, mohl by vzniknout film na úrovni kmotra. Tkhle je to jen jakási skica ze života dealera, pravda, milá a zábavná, ale jaksi bezkrevná a zmatená. Škoda:-((19.11.2007)

 • ajuska
  ***

  Lehce nadprůměrný snímek o drogovém dealerovi. Víceméně očekávatelný příběh (jinam snad ani šikmá dráha kokainového uživatele a distributora vést nemůže) se standartním zpracováním má dvě velké devízy - nálepku "podle skutečných událostí" a Johnnyho Deppa v hlavní roli.(1.5.2007)

 • gogo76
  ****

  Mám rád filmy, v ktorých hlavná postava prehodnocuje svoj život v spomienkach a prostredníctvom vnútorných dialógov. J.Depp je opäť výborný, ako inak. Je to ucelený pohľad na vzostup a pád veľkého drogového baróna. Pobavila ma scéna, kde Depp nemohol nájsť miesto pre krabicu plnú peňazí. Boli totiž všade okolo neho. Pri pohľade na tú obrovskú kopu peňazí z nich vyšlo: " Viac roboty nám dá to spočítať, ako to predať". Film 80%.(11.4.2010)

 • Hrabka
  ****

  Co k tomu říci. Jedná se prostě o kvalitně natočený film o jednom překupníkovi drog, jehož život ve filmovém podání určitě stojí za zhlédnutí. Johnny Depp to odehrál fakt mistrně a příběh George Junga je velice silný a zajímavý. Můj odpor ke dvouhodinovým a delším filmům se ovšem opět ukázal, takže se našli i slabší chvilky, ale jinak se jedná o velmi dobrý film s velkým množstvím dobrých momentů. Závěr a celkové vyznění filmu dokáže na diváka zapůsobit. 80%(3.10.2011)

 • cheyene
  ***

  Příběh George Junga by nejlépe vystihl svými slovy Tommy Angelo. "Chtěli jsme mít lepší život, ale nakonec jsme skončili mnohem hůř, než většina lidí. Víte, myslim že důležitý je udržet ve věcech nějakou rovnováhu, nějakou míru, jo rovnováhu, to je lepší…to je to správný slovo, protože ten kdo chce příliš moc, může ztratit úplně všechno a kdo chce zas od života moc málo, nemusí dostat vůbec nic." Herecké výkony ve filmu jsou samozřejmě bravurní, hudba a zpracování také, ale příběh sám o sobě mě příliš nezaujal, přestože je podle skutečného příběhu.(18.5.2013)

 • LiVentura
  ****

  Dle reálií docela pěkně zpracováno s lehkým nadhledem, nebo krutým relismem..(6.11.2009)

 • Boogeyman
  *****

  Když to srovnám s Americkým gangsterem, tak je Americký gangster sračka! Johnny Depp předvádí úžasné vlasové kreace a pravé hodnoty, aniž by to jen jedinkrát působilo blbě! 9/10(4.1.2009)

 • Silas
  ****

  Vysoké ambice nejsou naplněny z důvody absence výjimečně zapamatovatelných scén. Ale pocit, že kokain je to nejlepší na světě, chvíli zůstane.(12.9.2009)

 • *CARNIFEX*
  ***

  Nikdy som nebol fanúšik filmov o drogových karteloch, o samotnom biznise s bielym práškom, či na "skutočné" príbehy jednotlivcov, ktorý následne vďaka tomuto hazardu so životom, spadli až na samé dno. Je mi trápne súcitiť s takýmito osobami a tým pádom tak plnohodnotne vnímať takúto story natoľko, aby ma citovo zasiahla. ALE! .. čuduj sa svete, záver ma predsa len mierne dojal. Takže už to len zhrniem. "Blow" z pohľadu kvality spracovania, kamery, hereckých výkonov, proste nemá zmysel zo žiadnej stránky kritizovať. Je to mnou, divákom, ktorý takýto druh zamerania príbehu nevie doceniť a tým pádom tak nedokáže, ako iní užívatelia, úžasom onemieť.(5.10.2015)

 • Pilda17
  ****

  Johnny Depp bezkonkurenčně skvělý herec a do role se hodil víc než na 100%. Jeho herecký výkon byl obdivuhodný. Opravdu dobře napsaný scénář a skvělý příběh o Georgu Jungovi. Blow je založen na skutečných událostech což filmu ještě přidá. Děj si myslím, že byl zvládnut skvěle až na pár hluchých míst. Trošku mi vadilo, že byl film hrozně dlouhý, ale jinak skvělý.. 8/10 = 85%(17.1.2011)

 • Rosaviva
  ****

  Johnny Depp s šílenou parukou a později i vycpaným břichem ve filmu o kokainu a dalších drogách. Ničím to nevybočuje z řady dalších filmů o drogách, ale přesto se mi to líbilo víc než všechny co jsem kdy viděla. I když musím přiznat, že v druhé polovině filmu už jsem se mírně nudila, konec mi to však vynahradil. Další role Johnnyho Deppa, kterou zahrál excelentně a i přesto, že byl drogový dealer nepřála jsem mu nic jiného než aby místo něj zavřeli Penelope a on mohl být se svou dcerou. 4*(1.5.2010)

 • Cappuccino
  ****

  "Ať máš vždycky vítr v zádech a slunce ve tváři a ať tě tvuj osud zavane až přímo ke hvězdám" ..silný zážitok a prúd sĺz pri záverečnej scéne. Odporúčam na 110%! Guilty f*cking pleasure.(16.1.2009)

 • lamps
  ****

  Mám rád tyhle napůl životopisné a napůl kriminální filmy, v nichž sledujeme životní cestu napůl dobrého a napůl zkaženého člověka. I když v tomhle případě se o té zkaženosti ani nedá moc mluvit. George Jung v podání výborného Johnny Deppa vystupuje před publikem jako čistě kladná postava, které držíme palce a prožíváme s ní tu životní horskou dráhu, kdy jednou jseš nahoře a jednou dole, přičemž záleží jen na tobě samotném, jak si to zařídíš. Scénář je skvěle napsaný a se silným nádechem nostalgie, s níž proplouvá americká společnost ve zhulených 60. a 70. letech plných hippies a marihuany. No a závěr snímku je filmařsky opravdu mistrně zvládnutý, silný a dojemný a teprve při něm si plně uvědomíme, jak to měl Ted Demme celou dobu krásně v malíčku a jaký působivý a opravdový příběh vlastně stvořil.(12.8.2012)

 • Jordan
  ***

  až na trochu pretiahnutých záverečných 10 minút naplnených hojnosťou patetizmu a moralizátorstva predošlý zbytok filmu bola vcelku dobre natočená a uhraná životopisná dráma z neľútostného drogového prostredia a zo začiatkov veľkého príbehu dnes úspešnej drogy kokaínu - takže vlastne dvojitý biopic. herca, ktorý hral ústrednú postavu, ja osobne obdivujem a úlohy drogového kráľa sa zhostil s jemu vlastným šarmom a talentom, ostatne, ani peknučká chudučká penelope či stále priberajúci a starnúci Ray Liotta so zvyškom kompanie hercov nezaostávali. Miestami podarená hudba a vcelku nerušivá réžia (+ super plagát) - takže aj keď nie nejak nadpriemerný alebo extra ale zato príjemný a podarený film.(18.6.2006)

 • kingik
  ***

  Nemyslím si, že tvůrci udělali dobře, když ze skutečné postavy George Junga stvořili karikaturu. Nebylo to třeba, protože když už se nechali inspirovat jeho životními osudy, mohli zvolit poněkud serioznější přístup. Depp na první pohled působí jako by podal skvělý herecký výkon, ale ve skutečnosti jen celou dobu prapodivně přehrával. Ti, co byli vedle něj a za ním v titulkách, podali pevné herecké výkony. Film by s přibývající hutnou minutáží mohl lehce sklouznout do prázdné nudy, a ne že občas nesklouzne, ale herci to spolehlivě vytáhnou nad hladinu. Silné téma, ale jak pro koho. Pro mě spíše obyčejný, nevyrovnaný film s dobrými herci. 60%(26.11.2011)

 • misterz
  *****

  Kvalitne natočený film o malom priekupníkovi drog, ktorý sa dokázal prepracovať až na narkobaróna. Deppovi takéto postavy padnú ako uliate, opäť zahral perfektne, podobne ako v Strach a hnus v Las Vegas. Bavila ma každá minúta filmu, a že to nie je vôbec krátky film :). Vo filme je mnoho silných, emotívnych momentov, čo som teda vôbec nečakal, ale bolo to príjemné prekvapenie. Rozhodne tento snímok patrí k filmom s veľkou výpovednou hodnotou a ešte sa aj človek pri ňom dokáže zabaviť a miestami aj emotívne naladiť. Maximálna spokojnosť.(6.12.2013)

 • Fingon
  ****

  Johnny Depp opět dokazuje, že je PAN herec.(27.1.2006)

 • boshke
  ****

  Jak prostě a jednoduše vypadá podle Kokainu "profese" drogového dealera. Stačí mít kamaráda pilota, ukrást letadlo, v Kolumbii vyzvednout pár balíčků kokainu, přistát uprostřed pouště a pak si za odpoledne vydělat pár desítek tisíc dolarů, protože vám každý za trochu "moučkového cukru" utrhá ruce. Pak už vám zbývají jen starosti typu "všechny místnosti jsou narvané bankovkami, kam dáme tyhle tři milióny dolarů?"... Nejsem žádný Deppomil a můj vztah k drogám se určitě nedá označit za vstřícný, ale Kokain se mi prostě líbil. Pochyboval bych o té formulce "podle skutečné události", neb mi řada scén přijde poněkud přitažených za vlasy, ale co, já se bavil... 80%(21.6.2010)

 • dex2man
  *****

  Velmi silný a na reálném základě postavený životní příběh člověka, který jde za svým snem, ale zvolí si špatnou cestu - drogového dealera. Vzestupy střídají tvrdé pády, ale on nedbá varování ani se nepoučí z vlastních chyb dokud nepřekročí hranici, ze které už není návratu a přijde úplně o všechno...Depp je jako George Jung excelentní.(8.8.2010)

 • WANDRWALL
  **

  Názory na kokain jsou právě tak pestré, jaké člověk a lidi jsou schopni vyjádřit. Tento film je důstojným příspěvkem k problematice skrývající se pod pojem - kokain.(13.11.2010)

 • swamp
  *****

  "Danbury wasn't a prison, it was a crime school. I went in with a Bachelor of marijuana, came out with a Doctorate of cocaine." Jeden z mých oblíbených filmů - v době natočení snad patřil mezi mých TOP 5 a já na něj přes prázdniny koukal snad co druhý den. "It was perfect."(23.1.2012)

 • teutates
  *****

  "Blow? wtf? :)" Johnny Depp a jeho svet..! Takéto filmy vážne môžem - skutočný príbeh z prostredia kartelov, dílerov a samozrejme drog! V mojích očiach skvelý snímok, ktorý si ma získal po celej dĺžke svojho predstavenia. Ted Demme a Johny dali dokopy poriadny nárez... "Prišiel som ako Bc. a odišiel ako Doc. "Pôsobivé - 5*!(21.3.2008)

 • Tomco
  ****

  Na druhé pozretie to už nestačí na plné hodnotenie, ale aj tak stále nadpriemerná a svieža vec. Depp tradične vždy s nadhľadom. Mám rád snímky, ktoré zaberú životnú etapu nejakého zaujímavého jedinca. Demme asi nemal veľké problémy so vžitím sa do Georgeovej role :). RIP(22.5.2005)

 • nascendi
  ***

  Kokaín je označený ako životopisný film, opisujúci vzostup a pád jedného z pohlavárov narkomafie. Podobných filmov som už videl niekoľko a mám reálny problém odlíšiť jeden od druhého. Takmer všetky majú spoločné, že sú obsadené kvalitnými hercami (Depp, Cruz, Potente, Liotta) a že ukazujú idylický obraz zločincov ako ľudí nadovšetko milujúcich svoju rodinu, priateľských, láskavých, ktorí zásobujú pol Ameriky kokaínom vlastne iba preto, aby dožičili svojej manželke a dcérke slušné živobytie. Ich obchod je vykreslený ako bežné podnikanie bez špinavých praktík, ktoré drogový obchod sprevádzajú. A práve falošné posolstvo vysielané týmto filmom zráža jeho hodnotenie v mojich očiach.(29.12.2011)

 • Kothy
  ****

  Parádní film s Johnnym Deppem a Penélope Cruz. Podle skutečné postavy kokainového dealera. Ke konci šňupe tak 10g. George Jung za to v 70. letech dostal 60 let vězení a 3. června 2014 ho prý pustili...(9.2.2013)

 • FrodoF
  ****

  Mám pro tyhle příběhy slabost, ale na druhou stranu je fakt že sem už viděl nejeden lepší. A úplný konec taky docela slabota, hlavně ten titulek, že ho ještě dcera nenavšítivila. To mně přišlo zbytečný.(4.1.2009)

 • bassator
  ***

  Film pro ty, kteří mají nervy na "příšernou" Penélopku... - Viděno 1x + 22. 3 2010 - 65%(12.3.2009)

 • Bachy
  ***

  Příliš klasického roztahaného mustru utápí i vynikající Cruzovou i pár krásných scén. Vzestup a pád popadesáté a stále téměř stejně.(19.2.2014)

 • klerik
  *****

  Johnny patrí k elite, to je bez debaty. Výborná, skoro až gangsterská dráma, kde sa spôsob rozprávania mení spolu s dejom. Jediné, čo mi vadilo bol distribučný názov, ktorému uplne chýba viacvýznamovosť originálu. Tu nejde o komerciu ani drogy! Je to pohľad na drogového priekopníka, miestami až nečakane mikroskopický...(10.10.2005)

 • Slarque
  ***

  Poněkud rozporuplné životopisné drama o jedné velké rybě ve světě distribuce drog. Johnny Depp (má docela ránu) je jako vždycky perfektní, po jeho boku mě kupodivu víc zaujala Franka Potente v první půlhodině, než Penélope Cruz nastupující po první hodině. On ostatně celý film vypadá podobně. Začátek výborný, prostředek slušný, ale do konce to spíš doklopýtá. A závěr, kde hlavní hrdina vypadá jako oběť, je vůbec dost sporný.(21.7.2007)

 • AppleCore
  *****

  K bohatství a slávě je za potřebí vynaložit spoustu energie, ale stačí málo a vše je pryč. BOMBA(15.3.2009)

 • Roman.Ticka
  ***

  Zase jednou předčila forma obsah. Jeden nekončící mejdan a osud feťáků jsou mi v podstatě ukradený. "Víc času to zabere spočítat než to prodat." Forma mě bavila, rejža tomu dal tu správnou šťávu, dějová dynamika filmu hodně připomínala Miami Vice nebo legendární Heat, ale přesto jim byla jen v patách, dál nedosáhla ničím. Zvláště ne herectvím Johnnyho, který prošel změnami leda tak v účesech a hadrech. Svůj charakter postavy nezměnil až do konečné klapky. Typický modelový vzorec rodiny naznačoval jen dvě cesty, buď být stejný necita jak matinka nebo podpantoflák jak tatíček. Dobrák George doplatil na důvěru ke kšeftmanům, vzal si stejnou satorii jakou nenáviděl ve své matce a ženuška tím nakazila ještě i nebohou dcerušku. Napadá mě opět další divná pohádka: Jak Jeníček rychle zbohatl, stejně rychle zchudl a ještě ho zavřeli až zčernal a v té díře patrně bručí dodnes.(27.11.2011)

 • SeBig
  ***

  Fajn hudba, fajn obsazení.. jen ten příběh mi nepřišel nic extra.(4.1.2018)

 • heyda
  ****

  Film se rozjíždí na můj vkus příliš pomalu a je docela těžké u toho vydržet, ale když se dostanete přes první třičtvrtě-hodinku, tak se dočkáte solidního příběhu, perfektního drogovýho dielera Deppa, krásné Penélope, několika dobrých zvratů a konce, který stojí za to a rozhodně nenechá člověka chladným. Vzestupná tendence je zde natolik zřejmá, že jsem se asi ze 2 hvězdiček vyhrabal až ke krásným 4 hvězdičkám a určitě můžu doporučit.(9.11.2009)

 • ork
  ****

  For ME 84%(16.8.2007)

 • Ivoshek
  *****

  Johny Depp je výborný herec a ještě jsem neviděl film, ve kterém by se mi nezamlouval. Kokain není výjimka, navíc se u něj fakt pěkně povedl scénář. Uvidíte tu celou životní cestu od dětství v chudé rodině přes začátky s hulením, první kontakty s Escobarem a vrchol kariéry až po závěr života. Upřímně, beru to jako film, nikoli jako reálnou biografii - dost pochybuju, že takhle reálný George Jung žil (speciálně s poslední třetinou filmu mám v tomhle ohledu trochu problém). Kdybyste se vyloženě o George Junga zajímali, má svoje stránky na Wikipedii .(22.6.2008)

 • Chrustyn
  ***

  Další z filmů podle skutečné události jedoucí po zaběhnutých kolejích žánrově podobných filmů. Johnny Depp hraje muže, který našel smysl života a hlavně spoustu peněz v prodeji drog. Jako každý "správný" dealer začíná od podlahy. V tomto případě od trávy až se postupně propracuje k prodeji toho co je již známé z názvu filmu. Film víceméně ničím nepřekvapí a divák sleduje hrdinovy životní problémy ve kterých nechybí smrt ani časté návštěvy vězení. Depp je ve své roli přesvědčivý a jeho hrdina si snadno získá divákovy sympatie a co se týká ostatních herců tak ti své role zvládli také velice dobře. Film jako takový mě však nechal chladným a bylo zde málo scén, které by se mi vryly do paměti což je u takového filmu škoda. Chvílemi mi film připomínal skvělého Obchodníka se smrtí avšak ten je minimálně o třídu lepší.(19.11.2008)

 • sharky
  ****

  70% Skoro bych se nebál Kokain nazvat výchovným hraným dokumentem vysvětlujícím dětem, že když budou prodávat drogy budou sice hrozně bohatý a užívat si, ale nakonec špatně skončí. Kvůli kvalitnímu obsazení (Depp, Liotta, Cruz) a zajímavým režijním vizuálním vychytávkám se přikláním ke čtyřem hvězdičkám. Scénář ovšem nenabízí o moc víc než soubor klišé viděných v jiných filmech. I film podle skutečných událostí se dá pojmout zajímavě a originálně, to už jsme v posledních letech mnohokrát viděli (např. Chyť mě když to dokážeš, Milujte svého zabijáka)(4.1.2009)

 • Beastmaster4
  ****

  Rozhodně jeden z nejlepších filmů o pašování a distribuci drog. K neduhu proti této činnosti je tady obraz hlavního obchodníka s drogami jako toho kladného. I tak jde o nadprůměrný film, který má svým pravdivým příběhem co nabídnout a obrázek o skutečném G. Jungovi si musí každý udělat sám. Svou délkou je KOKAIN v některých pasážích malinko utahaný, ale ne až tak moc, aby to nějak zvlášť vadilo. Kratší filmy na tom s udržením pozornosti bývají mnohdy o dost hůř. Depp, Cruz, Potente a Liotta perfektní!(22.10.2011)

 • becki_tu
  *****

  Nádherný životopisný film o muži, který chtěl hodně a nakonec mu nezbylo skoro nic. Hlavní roli drogového začátečníka, ze kterého se postupně stane největší dodavatel drog nejen pro Spojené státy, přesvědčivě ztvárnil tradičně skvělý Johnny Depp, kterému později neméně přesvědčivě sekundovala krásná Penelope Cruz. Skvěle vygradovanému příběhu, založeném na skutečných událostech, dávám s nadšením 90%.(19.4.2007)

 • poz3n
  ****

  Klasický a nikterak nevybočující film z kategorie kvalitních gangstersko/drogových vzestupů a pádů. Trochu mě zmátl plakát, který mi podstrkoval Penélope jako hlavní ženskou hrdinku. Ta však, vyjma první über sexy scény, ve které se objeví, hraje vedlejší housle. Pointou celého filmu tak pro mě zůstává fakt, že Johnny Depp byl před svou životní, transexuálně dementní, proměnou v pitvořivého idiota obrovsky nadějným a neuvěřitelně charismatickým hercem. Velcí herci obvykle věkem zrají, je velká škoda, že u Johnnyho Deppa tomu je naopak. 7/10(2.11.2015)

 • Kailo
  ****

  Kokain je klasický snímek kde vidíte jak se z obyčejného chlapa stane tzvn. "Big Fish". Výborně odvyprávěné/odehrané drama z podání Johnyho působí smutně a človek se při něm i zamyslí. 75%(14.10.2008)

 • PROROK14
  *****

  Fakt že sa jedná o skutočný príbeh mi nedovolil nevyroniť slzu. Podľa mňa na city hrajúci záver filmu. Prosťe skvelý film. Ja dávam 90%(26.4.2008)

 • rikitiki
  ***

  Udělat z drogového dealera skoro mučedníka, věčně zrazovaného a přicházejícího o své lásky, je husarský kousek s dost nemorálním nábojem.(27.11.2011)

 • BoPo
  ****

  Veľmi kvalitný film. Drogy sú špatné. Áno. Ale filmy na toto téma NIE. A Kokain patrí k tým naj.(15.9.2009)

 • Anderton
  ***

  Blow sľuboval strhujúcu životopisnú drámu z divácky veľmi atraktívneho prostredia. Lenže Demme nevložil do filmu žiaden autorský vklad, skladá za sebou rutinne udalosti z Jungovho života, nedokáže vytvoriť sugestívnu atmosféru a tak mu to zachraňuje hlavne Depp. Niektoré scény sú vyložene zle natočené, predovšetkým tie sentimentálne, kde máme ľutovať drogovo závislého gangstera zato, že si zpackal život aj potom, čo dostal viacero šancí na zmenu životného štýlu. Najviac ma iritovala režijne, ale aj herecky nezvládnutá sekvencia v Mexiku, kde dá Molla zbiť podrazeného Deppa. Na De Palmove alebo Scorseseho životopisné majstrštyky to ani náhodou nemá, ale za zhliadnutie Blow stále stojí.(7.11.2012)

 • korbitch22
  ****

  Dokud Depp obchoduje s trávou a baví se životem,je to sranda,když ovšem dostane od osudu na prdel a z lochu přejde ke coxu,atmosféra hodně zhoustne a film dostává grády,jakmile se na plátně objeví Penelope Cruz,jde všechno do hajzlu.Díky týhle roli tu herečku nesnášim a film začne mít až moc iritujících míst a hlavně postav a ono se moc dobře nekouká na drtivý pád vašeho oblíbeného hrdiny.. proto jen 4*.(25.5.2007)

 • ARI50
  **

  Není to špatný film ba naopak umí zaujmout, koutky na tváři dokáže roztáhnout herecky slušně překvapit ale samotný film nebavil celou dobu ale jen pasáže dokázaly zaujmout což je největší škoda.(8.10.2018)

 • Richie666
  *****

  Snímek o životě překupníka, pašeráka a dealera drog dojemný stejně jako Forrest Gump. Pro mě nejlepší Johnny Depp vůbec. Geniální film; navíc podle skutečných událostí.(1.12.2006)

 • maseer2
  ****

  damn cool Johnny Depp v roli ambiciózního George Junga, který se z pouličního prodejce marihuany postupem let vypracoval na kokainového krále.. jenže nevěděl, kdy přestat, a taky měl trochu smůlu..(19.11.2012)

 • Listeroman
  **

  Jednoduše mě to nebavilo... když to tak nějak porovnám s Vlkem z Wall Street, kde se jedná o velmi podobný příběh, tak musím říct, že ty 3 Scorseseeho hodiny mě zabavily o dost víc než 2 hodinový Kokain. Strašně se to vleklo. Nic se pořádně nestalo a samotný příběh nebyl nějak zajímavý, nebo aspoň v tomhle podání ne. Johnny Depp se mi nikdy moc ve vážnějších rolích nelíbil a ani tady mi jako drogový dealer nepřišel zrovna přesvědčivý. Možná to bude u mě tématikou, protože ani například seriál Narcos o Escobarovi mě podobně nedokázal vůbec zaujmout. Víc mi sedí částečně smyšlený Trainspotting nebo třeba Scarface.(26.1.2017)

 • 902 10
  ****

  prijemny a snad az prekvapive komorni zivotopisny snimek, ktery potesi zejmena priznivce johnyho deppa a tvrdych drog. kdo ceka dalsi scarface, bude zklaman.(20.1.2009)

 • Johny_fork
  ****

  Hezky odvyprávěný příběh se sympatickým Deppem, kterému jsem upřímně fandil a na konci mi ho bylo strašně líto.(4.1.2009)

 • Frajer42
  odpad!

  Obrovská nuda a jeden z nejhorších filmů s Johnny Deppem, co jsem kdy viděl. Nějak mi prostě Johhny Depp do role George Junga, drogového překupníka, neseděl. Totálně jsem mu to nevěřil. Celý film je hrozně dementně a nudně zpracovaný. Totálně o ničem. Osudy všech postav jsou vám naprosto lhostejné. O emoce tady nezavadíte. Naprosto nechápu důvod zdejší oblíbenosti i hodnocení tohoto nesmyslu. Musím prostě dát jednoznačný odpad.(17.3.2012)

 • Terva
  *****

  Lehce sjetý filmeček.(7.2.2009)

 • Torision
  *****

  "Denberry nebylo vězení. Byla to škola kriminálníků. Nastoupil jsem tam jako bakalář marihuany a odcházel s doktorátem z kokainu" Damn good movie!!! Já si teda na mafinánský filmy tolik nepotrpím, zkouknu jeden za čas, protože ne pokaždý je nálada. Zrovna teď jsem ji našel a po dlouhym přemáhání se kouknul i na Kokain a musim říct -> paráda. Dějová linie rozdělení v podstatě na několik částí. Plná zvratů, podrazů, euforie, enthuziazmu, neštěstí, deprese a snad všech ostatních emocí, který můžete v rámci koukání na film naleznout smíchaný dohromady a "voalá" ono to poskládaný dohromady fakt funguje skvěle. Chválu na Deppa, Cruz nebo Liottu snad ani netřeba připomínat. Pokud se mi nepovede stát se transformerem, tak chci bejt aspoň prodejcem drog.(5.5.2012)

 • schizmo
  ****

  Nemůžu si pomoct, ale tyhle životopisný kriminální dramata mají něco do sebe! Kokain je vedle Amerického gangstera, Veřejného nepřítele, Veřejných nepřátel dalším strhujícím snímkem, který ač přesto magicky odpuzující slůvko "životopisný" vás nenechá ani na minutu vydechnout a v táhne vás do děje takovým způsobem, že tomu odmítáte sami uvěřit. Parádní masky (paruky :D), výprava, scénář a především opět famózní Johny Depp a já se biju do hlavy za to, že jsem se tomuhle filmu tak dlouhou dobu vyhýbal!(14.1.2013)

 • spaceboyCZ
  ***

  Tri hvezdicky za Deppa a Franku Potente. Nebyt jich, davam dve.(17.6.2006)

 • mis-ko
  ***

  Ku koncu som takmer začal Geroge Junga ľutovať, keď bol permanetne vytrhávaný zo svojich predstáv o živote ideálneho otca. Žiaľ, mohol si za to sám a keď si k tomu domyslím, koľkým ľuďom jeho "biznis" zničil život, tak na ľútosť môžem kľudne zabudnúť. No a film je to dobrý.(18.6.2006)

 • Krissty
  ****

  Fantastický film, u kterého si vůbec nejsem jistá svým hodnocením.. Johnny Depp byl vynikající a zahrál postavu drogového dealera neuvěřitelně věrohodně. Stejně tak Penelope Cruz, nikdy jsem ji nevnímala jako nějak výjimečnou herečku, ale touto rolí mi potvrdila, že výjimečná je.. Příběh je zajímavý, zčásti i poučný, závěr je skvělý a úžasně zpracovaný! Na druhou stranu mě to chvílemi, nechci říct nudilo, ale prostě si mě to nedokázalo udržet.. Nevadilo mi kdykoliv film stopnout a jít dělat něco užitečnějšího.. Neznám pravý důvod, je to úžasný film a byla bych i schopná mu dát 5*.. No možná své hodnocení zvýším po dalším shlédnutí, zatím zůstávám u velmi silných 4* :)(16.3.2012)

 • baribal
  ***

  Syrovosti a skvělému Deppovi chybí silnější příběh, dvě hodiny se film točí na místě a bez výraznějších dějových zvratů plyne ke konci.(12.11.2012)

 • sta
  ***

  Depp je skvělej - 3 a půl*.(24.3.2005)

 • Hannibal92
  ****

  Je až neuvěřitelné že je to opravdu podle pravdy, člověku se tomu až nechce věřit. Peněz tolik že už je doma nemáte kam dávat, holek tolik že nevíte kterou si vybrat, Kokainu a trávy tolik že by vám stačila pro 10 generací. Možná pro někoho ráj, možná peklo. Každopádně pokud budete chtít všechno, nebudete mít nic. Nemůžu si pomoct, ale já prostě v Deppovi vidim Williho Wonku a tak už to asi zůstane. Mam Deppa jako herce opravdu rád a tohle dlouhovlasé "provedení" je na jedničku.(29.4.2010)

 • LV.Helter
  ****

  Blow je viac než len film, je to genialne odvedene filmove remeslo a zatracene výborny príbeh, ktorý ma tu najsilnejšiu vec- srdce. Johnny Depp stvarnil nového Tonyho Montanu a jeho výkon by sa dal nazvať ako "fuckin perfect"... A jednoznačne Demme do neba sa ide s tým najlepšim!(14.1.2013)

 • Tommassi3
  ****

  "Danbury nebylo vězení, byla to škola kriminálníků.. Nastoupil jsem tam jako bakalář marihuany a odcházel s doktorátem z kokainu.." ;)(11.6.2016)

 • SOLOM.
  ****

  Jo to byli časy. Začneš s málem a chceš stále víc a víc. Jen si musíš dát pozor na fízly, kámoše, konkurenci i starou. Johnny Depp pobavil, ale už jsem ho viděl zahrát i mnohem lépe. Nicméně si to viditelně užíval a dodnes se tento film těší docela slušné oblibě. On celkově styl vypravování tohoto příběhu byl zajímavý a líbila se mi ona kombinace dramatu, akčnosti, emocí a šibeničního humoru. Nicméně jsem tu narazil i na několik dost vleklých pasáží, které mě trošku nudily. 70%(19.6.2018)

 • Asgy
  ****

  Tony Montana ve Scarface byl sice větší machr, ale George v podání Johnyho Deppa má zase mnohem "lidštější" charakter. No jinak bych tenhle film se Scarface nerad srovnával, téma je sice podobné, ale každý z těch filmů je dost jiný. I když věčně sjetá Penelope Cruz se může s Manželkou Tonyho Montany s klidem měřit, a musím říct, že jí tahle role krásně sedla. Parádně byly vykreslené charaktery Georgeových "kamarádů", na nich bylo krásně vidět obecná pravda, že peníze kazí lidi. Čtyři hvězdy jsou jasné, k té páté ještě trošku chybí.(4.1.2009)

 • MIG29
  *****

  Pre mňa je KOKAIN jediný životopisný snímok ktorý ma ani trochu nenudil. Ukazuje nám vzostup Georga Younga na vrchol a jeho rýchly pád, stratu rodiny, peňazí, kamarátov a všetkého čomu bolo blízke. Pašovanie drog síce vynáša veľký obnos peňazí no vždy to skončí rovnako - väzením. Jedná sa o určite jednu z najlépších Deppových úloh a všetky ostatné úlohy sú skvelo obsadené a, aj zahrané, soundtrack obsahuje samé klasické rockové pecky. Jasných 5*(3.3.2012)

 • Marek1991
  *****

  Vynikajúci film podľa skutočnej predlohy o dílerstve, užívaní drog a najmä celého spôsobu fungovania mafie v začiatkoch okolo týchto zabijakov ľudstva. Na obsadenie nemám námietky, ba naopak najviac zaujal hlavný hrdina Johnny Depp, ktorý z toho spravil umelecké dielo. Tak nádherne stvárnené, tak presvedčivo, až pomaly nechápem, že mu chýba za to nejaká z väčších cien. Je to plné perlí, občas sa človek aj zabaví, občas zas len neveriacky čumí. Je to jeden z najhodnotnejších nástupcov starých známych mafiánskych a kriminalistických filmov. Tým, že ma okamžite zaujal, odštartoval moju cestu k nim.(25.9.2012)

 • NinonL
  ***

  Při sledování filmu Blow jsem si vzpomněla na Scorseseho Casino z roku 1995. To byl životopisný majstrštych, ve srovnání s Demmeho Kokainem. Johnny Depp hraje dobře, ale děj není nic moc. Tak nějak šel život drogového mafiána a tak nějak se to i dalo předpokládat. Nic, čím by mně zaujal, rozesmál, rozplakal. Zkrátka takový obyčejný životopis muže, který likvidoval životy ostatních tím, že jim dovážel drogy. Ani ponaučení z filmu neplyne, bohužel, George Jung vždy lituje jen sám sebe.(19.3.2017)

 • Korbitch
  ****

  Že Johnny táhne další film, je patrné už od první chvíle. Film vás vtáhne svou syrovostí a máte pocit, jako byste se koukali na něco, co se opravdu děje. Že je vše zfilmováno dle skutečných událostí jen podtrhuje sílu toho snímku. HLÁŠKA: Hej, kam mám dát těch pět milionů? Koukni se do koupelny, jestli je tam ještě místo. Ne, není. Sakra potřebujeme něco většího.(6.4.2008)

 • speedy3
  ****

  Johnny Depp opětovně ukazuje, že se dokáže vžít do jakékoliv role. V roli narkokrále působí naprosto věrohodně. 4*(3.1.2009)

 • SaNcHeZ_cz
  ****

  Příběh o vzestupu a pádu drogového krále ve filmu Kokain, je krásným příkladem skvěle zahraného, dobře zrežírovaného a do podmanivých vizuálů zabaleného autobiografického snímku.(6.12.2010)

 • Laxik
  ****

  Už jsem fandil ledajakým zmetkům, ale tohle je myslím poprvé, kdy šlo o drogového dealera. Pardon, o narkobarona. Nebo spíš narkobarůnka? Gagarina v distribuci mariánky a koksu v USA? To je jedno, hlavní je, že i když jsem si několikrát vzpomněl na o něco známějšího, mnou o mnoho oblíbenějšího, ale o něco méně skutečného dealera zbraní z Malé Oděsy, Yuriho Orlova, pořád jsem se bavil, přál hlavnímu hrdinovi jen to nejlepší (a nejčistší) a nevěřícně kroutil hlavou nad tím, jak že se dalo snadno v sedmdesátkách vydělet na drogách, aniž by se jeden musel ohánět kvérem. (I když s heroinem v NY kšeftujícíí Americký gangster by mohl nesouhlasit.) Časy se holt mění.(1.7.2012)

 • Lacike
  ***

  Videl som tento film pred rokmi a pripadal mi to ako dost nudny zivotopis jedneho slavneho priekupnika s kokainom. Po druhom pozreti sa na tom vela nemeni. Ale serial Narcos, ktory som nedavno videl tomuto filmu predsalen trochu zvysuje kvality, lebo sledujeme osudy cloveka, ktory mal spolocne obchody s legendarnym Pablom Escobarom a distribuoval jeho produkt v USA, comu sa serial Narcos nevenoval. Wikipedia je sice informacne ovela obsiahlejsia ako tento film, ktory sa az prilis venuje rodinnym vztahom Georga Junga, ale stale to za jedno pozretie stoji vdaka skvelym vykonom Raya Liotty a Rachel Griffiths v ulohach Jungovych rodicov. Pre mna tu je plus aj obsadenie vedlajsich postav mojimi oblubencami. Takze keby sa to viac venovalo pasovaniu drog a menej rodinnemu zivotu, tak to mohla byt skvela gangsterka. Takto je to len priemerny rodinny film z netradicneho prostredia s nevyraznym Johnny Deppom, ktoremu civilne postavy nejdu a vynikne len v komickom prehravani ake ma v poslednych rokoch vo zvyku. 5/10.(11.10.2015)

 • luka4615
  *****

  Johny Depp na svém hereckém vrcholu.(24.10.2015)

 • adamo_znk
  ****

  Johnny Depp je jako obvykle skvělý a je velmi výrazným hlavním hrdinou snímku, který, ač podle pravdivé události, není zcela originální. To ale rozhodně nesnižuje kvalitu. Ostatní postavy filmu v průběhu děje ustupují do pozadí a nastupují nové. Jo a velmi příjemně mě překvapil Ray Liotta jako fotřik.(19.3.2007)

 • esopesokeso
  *****

  Prvá polovica filmu je veľmi motivujúca.V duchu som si povedal : "wauu, zoberiem nejakú partičku chuligánov, skočíme za nejakým Pablom Escobarom a rozbehneme kšeft.Budem sa tváriť ako Johnny Deep a váľať sa v šťastíčku.." Ale nabralo to potom nepríjemný spád, čo by človeka malo dohnať k úvahe, že skákať na trampolíne s rozbitým sklom vedľa nie je moc dobrý nápad. Kokain, cz dabing(20.1.2013)

 • jajinka
  *****

  Výborný film a opět skvělý Johnny Depp... Sice mafiánské filmy a drogové podsvětí mi není nikterak blízké, v tomhle snimku ale šlo o zajímavý příběh s něžně vloženými humornými prvky... Prožitek filmu umocňuje navíc to, že jde alespoň z nějaké časti o skutečné události...(7.9.2005)

 • Vojcl
  *****

  Zatraceně povedený snímek popisující život největšího překupníka drog v historii.. Ačkoli má film přes 2 hodiny, ani na chvilku se u toho člověk nenudí, scénář vcelku objektivně popisuje události v životě tohohle kontroverzního člověka a už kvůli excelentnímu hereckému výkonu Johnnyho Deppa bych to doporučil úplně každému!!!(10.1.2006)

 • kobejn
  *

  neuvěřitelně nepovedený a naivní film, to jsem si říkal, když jsem ten film viděl někdy v tom roce 2001 nebo tak...co bych si říkal dnes to nevím, ale dost možná, že to samý...(24.2.2007)

 • nirvanafan
  *****

  Parádní životopisné drama o tom, jak se dá rychle dostat nahoru a stejně rychle při troše neopatrnosti spadnout dolů. Ovšem bez Johnnyho Deppa by to možná šlo o hvězdičku dolů, jemu sežeru cokoliv. A ten závěr mě dojal. Jenom ještě jednu připomínku! Proč sakra postaršujou herečky tím, že jim nasadí příšernou blonďatou paruku?! U Penelope to teda ještě docela šlo, to Anne Hathaway měla ve Zkrocený hoře větší ránu, ale stejně...No nic to bylo jenom tak bokem. Jinak skvělej film a skvělej Johnny.(4.1.2009)

 • Othello
  ****

  Taková smůla na ženský se jen tak nevidí -)(23.11.2010)

 • JASON_X
  ***

  Tak tohle je pro mě asi ten nejnezáživnější film o světě drog, jaký jsem kdy viděl. Už poprvé kdysi dávno mě nijak neoslovil a zapomněl jsem... Teď před časem mi ho připomněl jeden můj zdejší kámoš, já mu dal šanci podruhé a... a zase nic. Tedy po filmařské stránce je Blow skvělá práce, o tom žádná, i většina herců je fajn, ale ten děj... ne-e. Film se zpočátku tváří jako teenagerská rádoby cool oddechovka o partě rádoby hippie studentíků, kteří prodávají travku a vydělávají prachy na mejdany, pokračuje jako jakýsi nestvůrný slepenec gangsterky, frašky a životopisáku, aby potupně skončil jako středoproudově rozplizlé a ufňukané rodinné drama. Jděte se vycpat, to jsou mi milejší lobotomické béčkové kriminálky. Řekl bych, že pan Jung napsal knižní předlohu v první řadě pro svou dcerku a v druhé pro prachy, nebo naopak, jen nevím, proč se ještě navíc musel točit tenhle podivný film. S velkými rozpaky dávám třetí hvězdu za tu pohlednou formu, ale do třetice už si Blow určitě nepustím.(23.11.2014)

 • gegina31
  ****

  No ty jo, člověk by toho zmetka skoro i litoval. Tak samozřejmě, taky jsem mu přála šťastný a spokojený život, ikdyž zahltil téměř celé USA kokainem. Ale zase, kdyby to neudělal on, tak by to stejně udělal někdo jiný. Každopádně film byl super. Většinou mi životopisný připadají zdlouhavý, ale tenhle teda odsejpal. Bylo tam i pár úsměvných momentů. Co mi vadilo bylo to, že na konci napsali málo o tom, co bylo dál. Tak o něm téměř neměli co, ale byly tam i jiné postavy. SPOILER: Jsem ráda, že jsem se na wikipedii dočetla, že rok po zveřejnění tohoto filmu ho ve věznici konečně navštívila jeho dcera.(14.6.2016)

 • CageDepp
  *****

  Johnny Depp a Penélope Cruz to by byl slavnej páreček.(15.7.2008)

 • blackrain
  ****

  Georg Jung byl hodně podnikavý chlapík. Řídil se svým předsevzetím, které si dal jako malý kluk, že nikdy nebude chudý a držel se ho do poslední chvíle. Na konci filmu mi bylo George skoro až líto. Nikdy jsem si nemyslela, že budu sympatizovat s pašerákem drog, ale stalo se. Johny Depp se role Goerge Junga zhostil na výbornou. O jeho výkonu je naprosto zbytečné déle mluvit. On dokáže zahrát cokoliv.(18.3.2011)

 • Dont
  ***

  Johnny Depp se snažil, seč mohl, ale s tím blonďatým přelivem na mě působil spíše komicky. Penélope Cruz se objeví až později, krásná jako obvykle, jenže hrát už jsem ji viděl i lépe. V roli otce zahrál výborně Ray Liotta a také výkon Franky Potente potěšil. Nejvíc mi na tomhle snímku neseděl styl vyprávění. Z dramatického hlediska je pro mě snímek nečitelný, nedokázal jsem se naladit na vlnu drogového dealera. Snad kromě vězeňské procházky mě osud George Junga nechal naprosto chladným, svůj pád si přivodil sám a vědomě. Nakonec mohl dopadnout ještě hůř, vězení bylo spíše vysvobozením z drogového světa a balancování na hraně života.(20.6.2013)

 • YURAyura
  ****

  Pekna historka z podsveti, ktera je bohuzel kapku romanticky okorenena a dela z bad guys good guys....(19.9.2005)

 • PogoJoe
  **

  Celý film jsem se konstantně mírně nudil u tohoto hluboce neoriginálního životního příběhu drogového dealera, který nezachránil ani jako vždy výborný Johnny Depp. Tento neosobní, neslaný snímek mě zklamal.(25.7.2007)

 • Skip
  ***

  Johnny Depp byl bezesporu dobrý v roli Bostonskýho George, ale celkově byl ten film příliš rozvleklý a až moc plný hlušších a hluchých míst.(10.2.2010)

 • MATADOR
  *****

  Ani nemusí být na obalu napsáno, že je to natočeno dle skutečné události. Poctivá filmařina, spojená s perfektním příběm a skvělými herci se prostě nemůže přehlédnout. O Kokainu jsem tu toho přečetl až, až. A dostal jsem se k němu úplně náhodou pod anglickým názvem, takže jsem ani neměl páru, že se jedná o tento film. Po celou dobu jsem ten příběh žral. Nenasytnost a vidina peněz je prostě mnohdy lákavější, než cokoliv jiného. Perfektní film s perfektní atmosférou a perfektními hereckými výkony!(5.9.2010)

 • René.girl
  ****

  Pohádka o tom, jak zase jednou jednomu kriminálníkovi nešlo o nic jiného než o jeho milovanou dcerušku - no a jelikož je Johnny Depp naprosto bravurní herec, tak mu to nakonec sežerete i s navijákem. 80%(20.8.2012)

 • de_FACTO
  ****

  On je to veskrze klasický drogový příběh (vzestup-žena-pád) a vlastně i vyprávěný celkem civilní formou, ale jsou tu aspekty (Depp apod.), který z toho dřou emoce jak jen to jde. A ty emoce fungují.(30.3.2013)

 • willow666
  ****

  No jo, já prostě miluju Johnnyho Deppa.(25.3.2008)

 • Katarine
  *****

  Johnny Depp opět perfektní. Penélope Cruz mi sice dost vadila, ale i tak zajímavá podívaná. Pokud jde o děj, skvěle to vystihla ve svém komentáři uživatelka Galadriel. Jinak, škoda, že tohle byl poslední počin režiséra Teda Demme. Kdo ví, čeho jsme se ještě u něj mohli dočkat.(5.1.2009)

 • Chrysopras
  ***

  Na Johnnyho se dá koukat vždycky, ale jinak mi to přišlo dost průměrný. Prostě jak dealer-feták na mizinu přišel. I přes punc " podle skutečné události " mi nepřijde dějově hlavní postava moc zajímavá. Je tam klasickej oblouk od neideálního dětství přes kariérní vzestup atd. abych nespoiloval. Filmařsky jde ovšem o promakanou záležitost a některý ty outfity byly opravdu neskutečný :-)(5.1.2009)

 • kapsomut
  *****

  85% solidní filmeček na nedělní věčer!(22.3.2010)

 • BitlDjus
  ****

  Skvělý film, kde Johnny schytal opravdu výtečnou roli. Konec byl zdrcující.(10.7.2010)

 • vykur!
  *****

  Life passes most people by while they're making grand plans for it.(17.8.2011)

 • JohnMiller
  ****

  Film mi poradil môj dobrý priateľ že je to výborná dráma o drogách..a nemýlil sa.Film mi sadol asi jediný životopisný film ktorý ma fakt dostal. Johnny Depp ma stále prekvapuje uznávam že na Strach a hnus v las vegas to nemá avšak je to o niečom absolútne inom však ?(18.1.2013)

 • ArsenalEagle
  ****

  Asi nejlepší film z prostředí obchodníku s drogami, vyprávějící o Georgeovi Jungovi, jeho rodině a přátelích. --(Pozor, obsahuje SPOILERY) Mladý George se s kamarádem Diegem zaplete do drog, a převážně obchodování s drogami, hodně to vynáší, seznámí se s Kolumbijským bossem, i se svou přítelkyní (Penelope Cruz) se kterou má dceru - své srdíčko, bez kterého nemůžeš žít. Jenže idylický život se změní v peklo, George je už po několikáté zatčen, jeho žena se s ním rozvedla, ale co je pro něj nejhorší je, že sklamal svou dceru-- Svou postavu stvárnil Johnny Depp neskutečně, z vytálního mladíka až po přitloustlého vrásčitého muže. Skutečný příběh skutečného drogového dealera.. ****(10.3.2013)

 • kaylin
  ****

  Ano, rozhodně jsou zde momenty, které jsou silné, momenty, které vás vezmou za srdce, ale celkem to trvá, než se snímek zrovna k těmhle momentům dostane. Je to podobné jaké "Scarface", jen to nemá takový drive. Deppův hrdina se vyvíjí jinak, jeho sebedestrukce není tak krvavá, přesto je zajímavý kontrast s úvodem a koncem filmu. Jako kdyby se jednalo o dva různé snímky. Zajímavý příběh, to, že je podle skutečné události trochu podporuje jeho význam.(6.12.2013)

 • milka
  ****

  No jo, to jsou ještě ty doby, kdy hrál Johnny Depp v zajímavých a skvěle zrežírovaných filmech a nehrál v nich úplnýho debila.(23.4.2014)

 • shyster
  ***

  Až moc mi to připomínalo Mafiány od Scorseseho (nejen tim Rayem Liottou). Styl vyprávění, záběry, no prostě všechno. Příběh, který vypráví životní cestu drogového dealera mě nadchnul. Na konci jsem i sympatizoval s nim (i když bych asi neměl), ale obrázek toho opravdového dealera v zavěrečných titulcích mě vrátil zpět na zem (Johny Depp to opravdu zahrál uchvatně, že jsem s nim i smutnil, ale ten opravdový mě jenpřesvědčil, že to byla pěkná svině). Za tu podobnost k Mafiánům bych dal i 4*, ale nepřesvědčivá Penelope Cruz (mám ji pořád zaškatulkovanou jako citlivou a romantickou postavu, možná se to s timhle filmem změní) to sráží na 3.(25.1.2006)

 • marcek
  *****

  Skvělý film s ještě skvělejším Deppem. Od nabídky prodávat oregáno místo trávy, až po světového dealera koksu(14.6.2007)

 • kagemush
  ***

  Johny Deep hezky stárnul a scházel,výborný Liotta, k tomu dobrá hudba. A to je asi tak šecko.(24.5.2009)

 • Attta
  *****

  Můj šálek kávy, takže to nebudu protahovat. Dvouhodinový životopisný zážitek, který se mi určitě jen tak z hlavy nevypaří. Krásný film s vynikajícím rozložením času mezi jednotlivými obdobími. Jonny Depp se mi nejprve na tuto roli moc nehodil, ale každopádně ji zahrál ůžasně a postupně sem si uvědomil, že se na ní hodí perfektně! Film má všechno a navíc úvodní písnička od Rolling Stones tady oravdu sedla jako ještě nikde!(20.3.2012)

 • Eldrick
  ***

  Styl vyprávění okopírovanej z GODFELLAS, ale chybí tomu koule a pořádná dávka cynismu.(31.7.2003)

 • dezorz
  ****

  depp sa sice snazi, ale film je stale len priemerny. nastastie, nemoralituje vobec, na rozdiel od aktualneho lord of war.(25.1.2006)

 • Petoss1
  *****

  Skutočne obdivuhodný výkon Deppa. Film podľa skutočnosti je najlepší a ak dostane schopneho režiséra stane sa klasikou. 90%(16.4.2008)

 • Wormboy
  ***

  Johnny Depp opat predvadza velke herecke solo, avsak tentokrat mu v tom nepomaha v podstate nik iny. Celkovo film je dobry,ale vzhladom na temu mohol byt ovela lepsi...Traffic nadalej pre mna ostava no.1 pri filmoch s drogovou tematikou...(16.6.2004)

 • starbrejkr
  ****

  Kokain víceméně splnil moje očekávání, přestože by se drobné mezery určitě našly, Trochu jsem čekal, že se ponese v podobném duchu jako Obchodník se smrtí, ale za ním dost zaostává, přestože tématika drogových velkodealerů je víceméně podobná jako tématika velkoobbchodníků se zbraněmu. Tady však chybí onen "filozofický cynismus", díky kterému neustále inklinujeme mezi odsuzováním hlavní postavy a sympatizováním s ní. Jde o to, že nám vůbec není ukazován dopad a smysl drog na jejich uživatele. Vidíme prostě jen neustálé vzestupy a pády kokainového krále. Naštěstí ony eskapády jsou velmi působivé a zejména konec s "návštěvou dcery" je výborný. Určitě také překvapí Ray Liotta ve výjimečně kladné roli a Penelope Cruz rozhodně také není onou tradiční tajemnou kráskou....Každopádně se i přes lehounce nevyužitý potenciál (ale holt film jako Obchodník se smrtí vzniká jednou za hodně dlouhou dobu:-)) jedná o výborný, poučný a "worth-watching" snímek.(23.1.2009)

 • eurika
  *****

  Dobre uznávam, že to určite nie je to najlepšie čo som kedy videla, ale nech...(29.1.2011)

 • Amroth666
  *****

  Kruté, pravdivé, dobré! ____ Peníze nejsou hlavní. ____(30.10.2011)

 • joker.george
  ***

  Nevadilo mi zde ani tak to, že to nebylo točeno příliš pompézně, líbivě nebo krásně svižně a cool, vadilo mi, že to vzal režisér Ted Demme příliš rutinně a nevnesl sem něco inovativního a drží se pouze osvědčené metody ,,jednou nahoře, jednou dole'', za to se ale příliš zlobit nemůžu, zvlášť když snímek vykresluje život skutečného hrdiny... Jenže existuje mnohem více filmů na podobné téma, které jsou zdaleka lepší (Casino, Vlk z Wallstreet, Scarface...), takže vedle nich mi připadá Kokain nadbytečný... Vztahy s rodinou byly dobře vykresleny a dalo by se na nich stavět, ale nedostaly dostatečný prostor, to ale nic nemění na tom, že patřily k tomu nejlepšímu, co se ve snímku objevilo. Johny Depp nepatří zrovna mezi moje oblíbence a ani tímhle filmem si u mě pozici nevylepšil...(15.2.2015)

 • Rocky88
  ***

  V první půli se jedná o tuctový příběh mladého loosera, který se stane drogovým kingem. Nutno však podotknout, že je stále na co se dívat a příběh docela hezky plyne. Vše se zvrtne v druhé půli, kdy se na scéně objeví Penelope Cruz. Od té chvíle je příběh velice předvídatelný a hlavně nudný. Z filmu se stane rodinné drama v předu se vztahem otec-dcera, které se k první půli absolutně nehodí a divák kvůli tomu ztrácí chuť se dívat. Co se týče hereckých výkonů, Deppův talent zůstal absolutně nevyužit, překvapil však Jordi Molla, který předvedl výkon o poznání lepší nežli Depp. Hudba byla celkem pěkná, střih film moc neoživuje. Film je plný rozporů, proto i mé hodnocení nebude nijak vysoké.(14.6.2007)

 • exitak
  ****

  Další z vyjímečných dramat, které mě vtáhlo do děje od samého začátku do konce. Scéna jak Kristina čeká na tatínka s růžovým kufrem před domem, že spolu pojedou na víkend do Kalifornie a on mezitím dělá poslední kšeft... Skvělé herecké výkony.(2.3.2008)

 • pufina
  ****

  Depp zahraje všechno, film Kokain není vyjímkou, jen bych změnila hl. herečku (Cruz), která mě moc nepřesvědčila, ale naštěstí se to točí víc kolem Deppa a příběhu George Junga, poutavý příběh.(27.11.2011)

 • SallyZen
  **

  Záčatek a konec celkem povedený, ale ta středová dějová linka byla dost nudná, někdy sice zábavná, jenže víc mě to kolikrát uspávalo. Depp výbornej, ale jinak se mi složení herců moc nezamlouvalo. Určitě to podruhé vidět nemusím. 45%(30.11.2011)

 • applause
  *****

  Dojemný a krásně smutný film. Překvapil mě, nečekala jsem to. Od Johnnyho jsem to čekala, ten nikdy nezklame. Film ukazuje, jak se něčeho vzdáme pro rodinu, jenže minulost nás bohužel stejně doběhne, a my děláme rodičům to stejné, to co oni dělali nám. A nejhorší na tom je to, že to děláme i vlastním dětem, ještě, když jsme se poučili z chyb rodičů a říkali, že to dělat nebudeme, stejně s tím nic neuděláme, o to je to ještě horší... Musím pochválit herecký výkon Johnnyho Deppa, který postavu tak dokonale ztvárnil, že jsem chvíli přemýšlela, jestli je to George Jung nebo Johnny Depp.(25.4.2016)

 • blitzer
  *****

  Špičkovej film! Líbil se mi daleko víc než Scarface (i přesto, že tam hrál velký Al). Johnny Depp je prostě mistr svého řemesla, Penélope Cruz si tady vystřihla roli mně dost nesympatický mrchy.(2.9.2006)

 • Ripper
  ***

  No, že by mě to nějak extra chytlo se říct nedá, přesně 3*!(14.5.2007)

 • O´Hara
  ****

  Film podle skutečné události udělá skoro vždy dojem, stejně tak jako teď. Mělo to všechno, co by takový film měl obsahovat. Např: Dobrý děj plný zvratů, dobré obsazení a chytlavou hudbu, tohle vše na mě zapůsobilo...(9.10.2007)

 • wendelin9
  *****

  Wooow! Johnny mě opravu nikdy nepřestane bavit. Tahle kokainová jízda mě vážne chytla!!... Mladík s pár dolary, prodávající marihuanu, sexy kokainový Bůh, obtloustlý taťka na dně a nakonec zoufalý vězeň, který ztratil to jediné správne, co kdy v životě udělala... Jes! jes! jes!.. Prosím ještě jednou, ale tentokrát do levé nosní dírky!!(4.6.2010)

 • chelseaman22
  ****

  "Bez práce nejsou koláče," řekla babička a umřela. Johny pracoval až moc. Kdo má moc, chce mít ještě víc. V Johnyho případě: Kdo má moc, bude za svou nenasytnost obdařen lochem s nepříjemnými zkušenostmi ze sprch (ve filmu neukázáno - nepřekvapivě). A brát si potomka Máří Magdalény v kolumbijském provedení není taktéž dobrý nápad (po bitvě je každý generál, nevyjímaje mne). Co nesmím neocenit, je kůl háro Johnyho (ten fagala Zohan by koukal). A kdo má Johnyho na svědomí? Ano, ano... Drahá matička, která si pak ušila z ostudy kompletní šatník. Jediný otec byl svému synu věrný, stejně jako své ženě (dalšímu potomku výše zmíněné Máří). A pak to dopadá tak, že se Nám z toho Johny úplně celý popletl. Alespoň, že tu svou "zahrádku" má. A proto drazí náctiletý Češi: Nejezděte si plnit svůj americký sen, vzpomeňte na Johnyho... 83%(6.1.2012)

 • necisty
  *****

  Kvalitně natočený snímek s atmosférou jakou to mělo mít. Ani herecké kvality nejde nijak znevažovat, prostě se to povedlo a zase jsme se přitom dozvěděli něco ze života. Už jsem to samozřejmě viděl dříve, ale dnes to mělo hodnotu v tom, že ho měli pustit až tenhle rok, no ve skutečnosti ho prej pustili už o rok dřív. Tak by mě zajímalo, jestli do toho zase skočil.(26.5.2015)

 • Doudis19
  ***

  Na můj vkus příliš zjednodušený a stejně tak povrchní pokus o překonání Scorseseho gangsterek. Aby dva nineumělové koupili trávu, prodali ji a tím se stali králi L.A., to není přesně to, co by objasnilo úspěšnost skutečného George Junga. Obchody jsou zkrátka podány příliš amatérsky a Johnyho uhlazená postava do tohoto světa vůbec nepasuje. Nadruhou stranu uvěřitelné vztahy s rodinou, s dcerou i s obchodními partnery jasně ukazují v čem scénárista Nick Cassavetes skutečně umí chodit.(11.5.2013)

 • zette
  ****

  Nerikam, ze se na podobny namet nenatocilo vice lepsich filmu, presto je tema natolik atraktivni, ze Kokain divaka bezpecne zabavi. Potesi i Depp a Penelope Cruz.(24.12.2017)

 • st.jim
  *****

  Je to tak 4 a 1/2 hvězdičky. Excelentní Johny v drogovém filmečku, kterému jsem fandil od začátku až do konce. Nejdříve kouřil "trafku" a pak šnupal "kokču". Pašoval a kokain prodával, stejně byl můj hrdina.(4.12.2008)

 • Kjůkíí
  ****

  Život mafiána se zdá býti tak jednoduchý, ale co člověk všechno musí přežít, to se dozvíme právě v tomto dramatu. Výborný Johnny Depp a hysterická Penélope Cruz jsou zářným příkladem toho, jak z dobrého scénáře udělat dobrý film. Nejlepší scénou je situace, kdy Johnny již neví, kam má dávat všechny ty peníze, co vydělal. Plný barák peněz. To je nejspíš sen každého správného dealera drog, jakých máme aspoň v našem městě víc než dost. Občas se mi zdá, že se každý díval a s marihuanou začal obchodovat právě na základě Kokainu. Skvělý film o vzestupu a pádu bossa kokainového království in Amérika.(4.1.2009)

 • Noviik
  ***

  Šíleně mi tu vadila Penélope Cruz. Herecky vynikající, ovšem příběh mě občas nutil zívat nad chudinkou narkomanem. A na konci mi chybělo to dojetí, které se nedostavilo, bohužel.(4.1.2009)

 • Micro41CZ
  ****

  Johnny Depp, jehož život a úhlavní životní cíl (honbu za penězi) významným způsobem determinují ženské postavy, jež jeho motivy jako by ovládají. Díky majetnické a chladné matce se stal tím, kým se stal, díky umrtí milované první ženy se jeho krize prohloubila a nakonec díky vypočítavě druhé manželce-mrše velmi připománající jeho matku dopadl až na dno s tím, že nedovedl být dobrým tátou své dceři, kterou jedinou (jako manželku, která mu umřela) opravdu miloval. Tím se jeho dcera dostává do role, kdy se nemůže spolehnout na tátu, jakožto on se nemohl spolehnout na svou matku. Kopíruje tak chyby těch, díky kterým se stal tím, kým byl, a kým být nechtěl.(11.11.2009)

 • campix
  ****

  Ze začátku to vypadalo jako jemnější verze Requiem for a Dream a později se zde začíná rýsovat perfektní životopisné drama George Junga. Silný příběh je zaručen, zlatavým pozlátkem nápisu - podle skutečné události. Sledujeme život volnomyšlenkářského a na drogách ujíždějícího chlapce, který v pozdějších letech začne fušovat do řemesla ve velkém. Depp jako vždy dokonalý, zdatně mu sekunduje pro mě padoušsky dokonalý Jordi Molla. Vynikající film, kde se slovo droga skloňuje ve všech pádech.(6.11.2010)

 • Tyny
  *****

  Jeden z nejoblíbenějších filmů vůbec. Johnny Depp, neboli člověk, který má ve filmu mnoho tváří. Absolutně všechno je ve filmu promyšlené, nenašla jsem jedinou chybičku, kterou bych filmu mohla vytknout. Když jsem Kokain viděla poprvé, přála jsem si, aby vše dopadlo dobře a ten konec mně úplně dodělal. Děj filmu, atmosféra, ty místa, kde je film natáčen. Tento film jasně dosvědčuje, že svět není pokaždé spravedlivý. Bomba. "Danbury nebylo vězení, byla to škola kriminálníků. Nastoupil jsem tam jako bakalář marihuany a odcházel s doktorátem z kokainu."(8.11.2013)

 • venison
  ***

  Je to fakt divný, ale k tomuhle filmu s Deppem jsem se dostala až dneska :-) Ono teda není moc o co stát - klasické povídání o tom jak snadno pašovat drogy a jak tvrdé jsou pády, ale v hodně nezáživném tempu, které neosvěžil ani Johnny :-( Hodně průměrný..(4.4.2014)

 • Komprimus
  *****

  Mít tolik peněz, že se vám nevejdou do domu??(4.12.2008)

 • Bobik9
  ****

  Naprosto bezkonkurenční Johnny Depp. Opravdu jsem mu věřil každý pohyb a každou grimasu v obličeji. Jeho výkon v tomto filmu byl jak jinak než excelentní. Celé dvě hodiny jsem opravdu napjatě čekal, jak to celé dopadne. Penélope Cruz byla však také výborná.(1.5.2009)

 • hans500
  *****

  Drogového dealera přesvědčivě zahrál Johnny Depp, kterému zdatně sekundovali další herci (Penélope Cruz, Franka Potente, Ray Liotta a další), vynikající a propracovaný scénář pod dobrým režijním vedením, film má přiměřené tempo. Rozhodně to nejlepší v žánru filmů o drogách.(7.11.2009)

 • swe
  ****

  Viděno u kámoše v komatovém stavu. Pamatuju si jen že se mi to dost líbilo, víc po mě nechtějte...(11.8.2010)

 • Decker
  ****

  Vyfetly Depp s Penelope pusobi velmi dobre :-))(24.8.2010)

 • carlos 2010
  ****

  Johnny v jednej zo svojich normálnych rolí. Zaujímavá sonda do života dílera.(7.2.2013)

 • Martin741
  *****

  Jeden z najlepsich filmov o narkobaronoch, co som videl. Scenar slape naplno, do toho realie sveta narkotik, z hereckych vykonov mi Depp nevadil, ale osobitne by som chcel vyzdvihnut jednu ucebnicovu scenu herectva, ktoru tu podala moja milovana Penelopa Cruz. A to scena v aute ..... nadhera. Plus pochopitelne aj vykony Franky Potente boli na urovni. Najlepsi z celeho Kokainu bol zaporak Pablo Escobar ....... tak ten fakt nemal chyby a vzbudzoval des a hrozu. Rezia Ted Demma len dokazuje vynimocnost tohto filmu. 100 %(13.2.2013)

 • KajusaK
  *****

  Povinně bych to nechala pouštět na školách.Pochvala Deppovi a Penelope za skvělý herecký výkon.(4.4.2013)

 • ProNotor
  *****

  Jak z mála udělat hodně, jen to chce mít kuráž, pár známostí a pak už prostě nevíš co s prachama.(25.10.2013)

 • danoo
  ****

  Johnny Depp potvrdzuje, že je jedným z najvšestranejších hercov súčasnosti. Tentoraz sa vžil do role zločinca, ktorý sa po celý život rozhodoval pre zlo a jeho stroskotanie a osamotenie je len logickým vyústením jeho negatívneho života. Záver sa snaží útočiť na city, lenže ja nemôžem súcitiť s dílerom kokaínu, ktorý spôsobil nie jednu ale tisíce životných tragédií svojich obetí a ich blízkych ....Podľa mňa film na tejto ľútosti padá a ja sa citovo vydierať nedám. 3,5(19.6.2006)

 • Triple H
  ****

  Trošku rozvleklý pohľad do života jedného drogového baróna. Inak, ale príliš výhrad nemám. Depp je ako obvykle výborný, zvyšok ansámblu sa tiež snaží (Ray Liotta ako Jung Sr., Ethan Suplee ako "Tuňák", Jordi Molla...). Za zmienku stojí perfetkná výprava, kde sa obzvlášť kostýmeri vyblbli a potom aj hudba, ktorá je dobre vybraná (až mám chuť kúpiť soundtrack). Srandovné len je ako film prezentuje Junga ako v podstate dobráčiska od kosti, ktorý sa len vplyvom okolia stal dílerom. To len tak na okraj, pretože aj tento pohľad na vec vo filme funguje - a to naozaj len vďaka už spomenutému Deppovi, s ktorým jednoducho musíte aspoň trochu sympatizovať.(19.6.2006)

 • Jazzzz
  ****

  Upřímě čekal sem od toho filmu víc. Moc laciné schéma kdy syn, leč žije zcela jiným životem než jeho rodiče se ke konci dostává na stejnou pozici jako svůj vlastní otec. Leč kruté, ale v devadesáti procentech to tak je vždycky. Penelope podle mě není herečka, měla by se živit modelingem - film jen podráží... Možná by mohla točit porno to by zahrála líp... A Depp je celkem můj oblíbený herec, takže lehčí nadprůměr...(14.9.2006)

 • Tomesh
  ****

  Tady nemá smysl, se příliš rozepisovat. Poutavý příběh drogového dealera, která zásobil v určitém období kokainem téměř celou ameriku a zaplatil za to draho. Tradičně výborný Johnny Depp. Proč jenom čtyři hvězdy? Dva důvody. První Cruz, skutečně škaredá ženská, která hrát neumí a toleruje se zřejmě jen kvůli španělskému přízvuku a tím druhým důvodem je poněkud horší druhá polovina, kde tempo opadá a jede se trochu na city.(31.3.2007)

 • sahe
  *****

  Náhled do světa drogových kontraktů a business... jinak obsazení se povedlo.(23.1.2008)

 • ravalah
  ***

  Stejne jako Lord of War me tento film nijak prilis neoslovil. A prijde mi ze Lord of War se timto velmi inspiroval.(13.10.2008)

 • Danny F.
  ***

  Tak nějak nadprůměrný a i přesto kvalitní film o drogách. 65%(22.3.2010)

 • Blackberry
  ****

  CV by self_made_film_man Johny Depp for the first time ...(16.10.2010)

 • morena.jea
  *****

  "Ať máš pořád vítr v zádech a slunce ve tváři. A ať tě tvůj osud zanese až ke hvězdám."(28.11.2011)

 • LittleJohnny
  ****

  Mám rád životopisné filmy, a tenhle byl opepřen skvělým výkonem Johnnyho Deppa. Vše se zdá tak strašně jednoduché :)(10.2.2013)

 • koxin
  *****

  Velmi dobrý životopisný film, ačkoli netuším nakolik jsou informace podávané v tomto filmu přesné. Můžu ale s jistotou říct, že se jedná o jeden s mých nejoblíbenějších Deppáků. Tato role mu velmi sedla, a stejně tak i všechny vedlejší postavy se mi velmi líbily. Příběh netřeba snad řešit, je to životopisný film, a tak je příběh již dán a netřeba hodnotit. V závěru opět jeden z velmi mála filmu, ze kterých mi ke konci i zvlhne nejedno oko (takových mám méně než 10). Obávám se že jsem neměl na výběr ohledně volby hvězdiček, je to jasná věc.(1.3.2014)

 • Henk123
  ***

  Kokain je super, ale tenhle film teda moc ne, nijak jsem z toho necítil nějaké vtáhnutí do děje a i herecké polo-výkony mi přišly mdlé. Johnyho mam ovšemže rád a s ním jsem byl poměrně spokojen i když na tuhle roli se moc nehodil, dle mého úsudku. Vcelku to zas tak špatné neni, záleží asi holt na vkusu diváka. Kokain je super.(1.4.2014)

 • Timak
  *****

  Co k tomu říci. Asi nejdokonalejší Deppovo herecké umění, i když ty největší trháky ho teprve čekají. Depp zahraje úplně všechno a zahraje to takovým stylem, že se člověk nestačí divit. Tady jednoznačně stojí a padá celý film na jeho osobě. A naštěstí zde pořád stojí rovně v pozoru. Je až neuvěřitelné, jak přesně dokázal vystihnout charakter "Boston George", že i jeho vlastní dcera po shlédnutí tohoto filmu ho šla navštívit s omluvou, že jde tak pozdě. Není to známka kvality? Samozřejmě máme tady ještě silné hráče, které dělají z toho filmu něco speciálního, ne jenom Johnnyho Deppa ... jako je třeba soundtrack. To je prostě pecka. Perfektně vystihuje dobu a krásně dokresluje atmosféru filmu. Já tleskám a klaním se(5.12.2005)

 • zdenny
  ****

  Kdysi jsem tomuto filmu dal jen tři hvězdy. V posledním týdnu jsem ale zhlédl Amerického gangstera, který mi tento film hodně připomněl. Podíval jsem se tedy na Kokain znovu a přesvědčil jsem se, že tyto dva filmy mají mnoho společného. Jinak je zřejmě pravda, že ač drogový dealer, dával každému kus ze svého srdce. Ostatní jej obrali nejen o ně.(21.6.2007)

 • Cedr
  *****

  Tradičně skvělý Johnny Depp a osvědčená story o stylové cestě z ničeho na vrchol drogového podsvětí a neméně stylovém pádu na dno a ještě o kousek hlouběji.(13.2.2009)

 • fefee
  ****

  ,,A všichni byli zhulený..."(21.2.2010)

 • Sfinkter
  ****

  Příběh a Georgeův osud jsou samozřejmě pecky, které musely být zfilmovány. Ale i když má film 2 hodiny, tak jsem si k nikomu nevybudoval hlubší vztah a žádná scéna mě nedokázala plně vtáhnout (na první duševní pohnutí jsem musel čekat až do popravy u Escobara). Takže výborný film, který ukazuje zajímavý příběh - celé to však poskakuje po povrchu a nevtáhne tolik, jak by mělo.(23.4.2010)

 • giovanni3
  ****

  Dlouhý zábavný film o vzestupech a pádech dealera, který se ,,vypracoval,, z prodeje ,,trávy,, na pláži po spolupráci s jihoameričany... Skvělý výkon Deppa, kvalitní námět prostě paráda od začátku do konce. Penelope je sice krásná, ale herecky mne moc neoslovila.. Potěšil i Randy z Earla, No já byl spokojen 4z5 a dost jsem zvažoval 5, ale 4 jsou přesné.(20.4.2011)

 • sheldonka.
  ****

  Johny Depp skvělý jako vždy. Svou roli zahrál opravdu dobře a proto se mi hl. postava (George) strašně líbila, i když bych k ní měla mít asi trochu odpor, protože drogový dealer není zrovna milá postava. Ovšem role Penélope Cruz mi lezla od začátku krkem. Nic to ale nemění na tom, že role byla zahrána taky velice dobře. Kokain je dost zdařilé vyprávění o nevšedním životě drogového obchodníka, který postupně ztrácí i cenu života.(27.11.2011)

 • Koryntos
  *****

  Podle mého názoru jediný film, který by mě přiměl nechtět si vyzkoušet drogy na vlastní kůži, právě z toho důvodu, že se člověku nesnaží vnutit, jak hrozně špatné je braní drog, ale zároveň neříká jak super je si to vyzkoušet, pouze ukazuje to, jak to skutečně je. Nepopularizuje, neodsuzuje, nehodnotí, prostě si jen spolu s hlavním hrdinou tak volně plujete dějem a prožíváte spolu s ním jeho vzestupy a pády. Depp je zde opět výborný.(15.3.2012)

 • C0r0ner
  ***

  Nuda k posrání #48. Viz Osvícení. 50%(1.5.2017)

 • Johnny.ARN
  ***

  Filmoch o Medelíne nie je nikdy dosť, alebo aj hej? Kokain sa do polky drží ako solídny snímok bez zásekov. Potom ale príde jedno z mnohých zatknutí a nejak tak sa celé to tempo a hlavne dialógy rozsypú. Záver je už iba taká dohra bez patričnej iskry, okrem tej emočnej. Film obsahuje všetko, od ako sa dostať z dola nahor, cez rodinné problémy až po vývoj postáv rôznymi smermi. V danej dobe to mohla byť celkom jazda, dnes keď to porovnáte s Barry Sealsom tak bude Johnny (aj keď bol skvelý) ťahať za kratší koniec. Mocné 3 z 5(8.2.2018)

 • Philoun1
  *****

  Příběhy podle skutečných událostí stojí vždy za to. V tomto případě to platí aspoň dvojnásobně. Johnny Depp odvádí standartně dobrý výkon, akorát ta Cruzová mi tam moc nesedla, ale kvůli jedné chybičce se celý film nezhroutí.(20.5.2007)

 • horacko
  *****

  Príbeh jedného z najslávnejších pašerákov drog v histórii v podaní Johnna Deppa....to som proste musel vidieť. Po skončení filmu som už len plesal, aký krásny filmový zážitok som prežil. Najlepšie filmy s drogovou tématikou boli u mňa a stále sú Trainspotting a Reqiuem za sen...no teraz sa pripája k nim aj Kokain.(28.12.2008)

 • BuryGol
  ****

  No tak nějak jsem od toho čekal víc. Ale Johnny to na ty 4 hvězdy utáh. Ukázka toho, že drogy maj světlou i stinnou stránku. Doufám, že se skutečnej George dostane ven živej. Má to už za 5 let.(25.1.2009)

 • Brain-D
  ****

  Opravdu jsem na rozpacích...film byl parádní, ale ke konci jsem si říkal, že bych zvýšil hodnocení (možná až při dalším shlédnutí) Johnny + vlasy + brýle = super styl :)(13.11.2009)

 • mirec88
  ****

  Johnny Depp je ako vždy perfektný, Penelope Cruz zase krásna. Námet filmu je zaujímavý už len preto, že vychádza zo skutočnej udalosti, ale sorry sympatizovať s priekupníkmi drog, tak to nie. Sami si za to môžu, kam sa dostali a tento film mi prišiel niekedy ako by boli neviem akí chudáci. Len vďaka Johnnymu dávam 4. hviezdu, inak by to boli tri. Inak, musím ešte vyzdvihnúť Raya Liottu, ktorý ako milujúci a zlomený otec bol perfektný. Až som mal slzy na krajíčku...(14.9.2010)

 • Jizni Tlapa
  ***

  Životní vyprávění drogového magnáta. Scénaristicky zajímavé. Obsazením perfektní. Kostymérsky pokulhávající a hlavně díky Cruz a jejímu výkonu naprosto vybočující.V celku to ale není ničím výjimečně "originálním" oproti snímkům s obdobnou tématikou... poctivých 70%!(27.11.2011)

 • sator
  ***

  Poučný :)(30.10.2012)

 • Specs
  ****

  Hlášky: George Jung: - "Danbury nebylo vězení, byla to škola kriminálníků. Nastoupil jsem tam jako bakalář marihuany a odcházel s doktorátem z kokainu." & George Jung: - "Oficiální mez obsahu toxickejch látek v těle je u lidí někde mezi jedním a jedním a půl gramem kokainu, záleží na tělesný váze. Já jsem bral průměrně pět gramů denně, možná víc. Jednou jsem šňupnul deset gramů během deseti minut. Myslím, že jsem měl pěknou kliku." & George Jung: - "Zašili mě. Narafičila to na mě FBI a DEA. To mi nevadilo. Narafičili to na mě Kevin Dulli s Derekem Forealem. Šlo jim o kejhák. To mi taky nevadilo. Dostal jsem šedesát let v Otisvill. Ani to mi nevadilo. Ale nedodržel jsem slovo. Všechno, na čem mi v životě záleží, je pryč."(1.4.2014)

 • venca163
  ****

  Nejoblíbenější droga filmových hvězda na čtyry - kokain. Sledoval jsem to se zaujetím, pochutnával si a semtam mě to i dojalo (hlavně ten soundtrack, viď), jen se obávám, že to hrozně stálo na tom, že jsem hltal ten příběh (co se stane dál?) a povícerý už si to tolik neužiju. Deppa mam docela rád a pokud se vám líbila Penelope Cruz ve Vicky, Kristýně i Barceloně, tak vás to její podání afektovaný krávy asi zaujme i tady. Škoda, že se dějová linka netočila ještě víc kolem Pablo Escobara - třeba se mi líbil jeho styl propouštění zaměstnanců a ve filmu ukázali jen 1 jeho variantu =(. Takže filmísek pěkný, akorát se obávám, že se vzpomínka na něj možná časem rozplyne v takovym tom mafiánskym průměru. (80%)(24.4.2016)

 • Nepi
  ****

  Johnny Depp alias kokainový král. Výstředná role jsou pro Deppa to pravé a proto i tady zazářil, jak nejvíc mohl. Občas film dosti pokulhával ve scénáři a nezvládnuté režii, ale Johnny tento nedostatek zastínil svým skvělým hereckým projevem.(10.8.2007)

 • Almásy
  ****

  velky a vynimocny film, po hereckej stranke priam genialne. duo depp-cruz maximalne exceluju a podla mojho tu johnny podava najposobivejsi vykon svojej kariery.(29.12.2007)

 • weselow
  ****

  Déja vu z Mafiánů (ještě ten Liotta do toho). Tohle bylo o kapánek míň srandovní a protože to bylo déja vu, tak i míň překvapivý, ale zase tady je navíc to téma rodiny, který krásně vyzní... Napadlo mě to samý, co LINKINa... i když film asi musel bejt trošku víc idealizující než realita, fandil jsem mu a to setkání s dcerou mu strašně přeju.(3.8.2008)

 • blixadovan
  ***

  Poměrně tradičně natočený životopisný snímek bez hlubšího ponoru do "duše" postav, zejména té hlavní. George Jung je zde vykreslen jako téměř kladný hrdina, kterému ubližují a podrážejí ho a kterému divák snad i fandí a nakonec je mu ho i líto. Proboha, to snad ne, vždyť to byl obchodník se smrtí, který se pořád oháněl láskou ke své holčičce, ale jeho jedinou láskou byl kokain, potažmo peníze z něj tekoucí. Teď už je i taky konečně jasný, odkud okoukal Pavel Nedvěd svůj parádní účes :-) Škoda, že Franka Potente hraje ve filmu cca 30 minut, což je tedy lepší než těch 10 minut v Bourneově mýtu. Děj dobře šlape, ale někdy jsem měl pocit, že nelogicky přeskakuje bez vysvětlení souvislostí.(4.1.2009)

 • Ichabod
  ***

  Vcelku solidní portrét o překupníkově cestě "na vrchol" a strmém pádu. Film si zrovna moc nepotrpí na vytříbený styl a pamatování-hodné scény, ale při sledování si nemohu pomoct, že o mnoho lépe to nešlo, zvláště když scénář je svázán poměrně poctivým přepisem skutečných událostí. A Johnny Depp si opravdu pro sebe ukradl prakticky celý film a už dlouho jeho přítomnost mi nepřišla tak v pohodě... V malých filmech je mnohem příjemnější (viz. Dead man).(23.2.2009)

 • sskrblik
  *****

  Deppova vyjetá role, která není tak šílená jako v Strach a hnus v L.A. naopak mu role předního dealera koksu sekne.(16.1.2010)

 • Sociopath
  ****

  *SPOILER George Jung si prešiel výslním aj hlbokým dnom, zradou najlepšieho priateľa a manželky, opätovnými pádmi a vzletmi, aby nakoniec prišiel na to, že život aj tak stojí za úplné hovno... SPOILER* Herecké umenie Johnnyho Deppa už snáď ani nemusím rozoberať, ja som snáď ani nevidel film, v ktorom by bol prehliadnuteľný alebo vyslovene zlý. To sa ale nedá povedať o Rayovi Liottovi. Ja toho kreténa s umelým ksichtom a teplým výrazom naozaj nemusím a neskutočne mi vie posrať každý lepší filmový zážitok. Herečka, ktorá hrala jeho manželku a Georgeovu matku je na tom podobne. O Penelope Cruz ani nehovorím, nechápem, čo na nej všetci vidia... Potešila ma však minirolička Ethana Supleeho (Tuňák), dobre stvárnený Pablo Escobar, zábavný a vyšperkovaný scenár a hlavne skvelý (i keď smutný) koniec. Srdce mi trhá, ale nemôžem dať plný počet. Niečo mi tu chýba a ja neviem prísť na to, čo to je. Možno neskôr.(1.6.2010)

 • Ravi
  ***

  Jediné mistrovství tohoto filmu je Johnny Deep osobně. Jinak je to prostoduchá biografie jakéhosi člověka, jehož životní příběh mě vůbec nedokázal vtáhnout, zaujmout, ani bavit. Průměrný film s nadprůměrným hlavním hrdinou. Nic víc. Ode mě 55% = 3/5(25.3.2011)

 • Maynard.
  *****

  Senzace. Tento film se jednoznačně řadí mezi mé nejoblíbenější "životopisné". Spád má od začátku do samého konce. A to i přes to, že je od začátku tempo opravdu vysoké. Úžasně věruhodně nám jsou představeny jednotlivé etapy minulého století. Skvělé kostýmy, paruky, muzika a dokonce se dostalo i na mé oblíbené šusťáky :o) No a Johny? Ten mě tímto kouskem totálně odzbrojil. Ještě bych chtěl vypíchnout Johnyho kámoše na život a na smrt, ale taky hóóódně na prachy Diega Delgada. /Další skouknutí/ Blow opět potvrdil, že přesně umí zabrnkat na ty správný struny. Tentokrát sem se o něco víc zaměřil na vztah rodiče vs. synek. A nachly mě rozhovory otce se synem. Prej takový - Tati, v tom co dělám sem vážně dobrej :o). Asi to musí bejt vostrý, když víte, že Váš syn je nejúspěšnější obchodník s drogama. No a jeho povedená matička ho rovnou pro jistotu naprášila míjanům :o). Výlet do Kolumbije za největším kokainovým magnátem, který se s nikým a ničím nes_re, byl fajn. Jojo, ke Kokainu nikdy frňák nestrčím, ale vím, že tenhle film mi zkříží cestu ještě mnohokrát.(27.11.2011)

 • IMPAIRED
  ***

  [ mravoučný metaforický komentář o temném konci každého kdo se rozhodně zahrávat si s tvrdými drogami ] ...se nekoná. Pro lidi kterým to stačí je to určitě super film.(29.12.2011)

 • Lamprea
  *****

  Dojemný příběh o člověku, který mohl být ve všem "nejlepší" a on si vybral že bude prodávat kokain. Měl jsem ten film hodně rád když jsem mladší a tak sem si myslel, že teď už mě tolik nevezme, a že možná pudu s hodnocením dolů. Pletl jsem se. Zase jssm byl na měkko při scéně kdy George nahrává vzkaz na magnetofon tátovi, mimochodem scény s tatou mi přijdou z celýho filmu nejhezčí. Parádní Soundtrack! ----------- "Ať máš vítr vždy v zádech a slunce ve tváři a ať Tě tvůj osud zavane až ke hvězdám"(28.1.2013)

 • ZinedineCR7
  *****

  May the wind always be at your back, and the sun always upon your face, and may the wings of destiny carry you aloft to dance with the stars...jedna z najobľúbenejšich viet vo filmoch. Štyri krát zhliadnutý film o živote drogového dílera. O jeho pádoch, úspechoch a živote, ktorý si užíval vo veľkom štýle, aby to potom všetko išlo do prdele. Aspoň, že sa na jeho radosť blíži rok 2015...(10.3.2013)

 • majo25
  ****

  Veru tak, za chyby sa platí. Za okamihy štastia sa platí dlhoročnou bolesťou samoobviňovania. A blbci platia dvojnásobnú cenu. Takže Georga Junga by mali pustiť v tomto roku. Ak ešte nezomrel, tak by sa to prepúšťanie mohlo objaviť aj v médiách.(4.1.2015)

 • herr_carter
  *****

  Tlesk Tlesk Tlesk ve stoje - k tomuto filmu na stejnou rovinu přiřazuji Vlka z Wall Street, příběh tak idylický, smutný a drsný, až je člověku z té empatie špatně..............moje hodnocení = 9 z 10.(25.4.2015)

 • nevermore
  *****

  SPOILER. Tenhle film dojímá k slzám. Johnny v jeho možná nejlepší roli, výborně hraje drogového dealera. Dostane se úplně nahoru a pak následuje strmý pád a i když se chystá s tím seknout, podrazí ho další přátelé a končí jako ta největší troska. Nejlepší je jeho zpověď na konci. "Já rozdával srdce na všechny strany a teď už mi ho k životu moc nezbejvá. Ale usmívám se neboť vím, že moje ctižádost byla dycky větší než můj talent. Už na mě žádný bílý koně ani hezký dámy nečekaj." 5 hvězdiček jako nic.(17.7.2006)

 • prasacimor
  *****

  Po prvom pozretí som nedokázal naplno ocenit kvalitu tohto snímku, no po druhom som nemohol inak ako zdvihnuť hodnotenie ešte o jednu hviezdičku. Záver jednoznačne zaraďujem medzi moje najsmutnejšie filmové konce.(24.1.2008)

 • Hortenzia
  ***

  johnny depp skvelý,inak trochu nudné,najmä druhá polovica...(1.4.2008)

 • NICOX
  ****

  Johnnymu teda vlastně Georgovi to tak šlo, že sem si ani neuvědomovala, že dělá něco špatnýho. Po filmu sem se podívala do Zajímavostí a ta první (Necelý rok po filmu, na jaře 2002...) mě celkem potěšila. 80 %(4.1.2009)

 • Pavlík
  ****

  03. 01. 2009 (7.); posmutnělý – nevím jestli mám Georga Junga litovat nebo si toho mo nevšímat, ale asi ho nelituji, všechno si způsobil sám.(4.1.2009)

 • sedm.1
  *****

  Další z neskutečných koncertů Johnny Deppa.Film podle reálného života člověka,u kterého jsem pocítil,že sice byl gauner,ale tolik smůly si fakt nezasloužil.Kokain má od prvních vteřin spád,život George Junga byla jedna velká jízda na horské dráze,jednou úplně na vrcholu,podruhé na naprostém dni,ovšem vždy dokázal vstát a za veškerou cenu chtěl svůj život prožít jako Někdo.V každém případě nejde o chatakteristicky jednoduchou postavu,celý život propojil pouze s drogami a tím pádem se zločinem,ovšem dokázal i opravdově milovat,nezradit a být v kšeftu čestný,což ovšem z okolí vůči němu nedokázal nikdo.Jinak Kokain je jak poutavý svým strhujícím dějem,tak velkými emocemi a jako celek jde o parádní film plný skvělé filmařiny a hereckých výkonů(především Ray Liotta mě neskutečně překvapil).Díky Deppovi jsem hlavní postavě docela i fandil(ikdyž bych neměl) a Kokain tím řádím k nejlepším filmů podle skutečných událostí a postav.DOPORUČUJI!(6.9.2009)

 • kamiljanda
  ***

  Bohužel viděno s otřesným dabingem.(30.10.2009)

 • Arius
  ****

  Čakal som väčšiu pecku. Trochu viac dobovejšie trochu viac kultovejšie a aj Deppove výkony už pre mňa nie sú tak dychberúce, aj keď ma pestrú paletu charakterov je čoraz viac okukanejší. Každopádne si Kokaín aj tak udržal veľmi solídnu úroveň, len mierne zaostal za mojimi očakávaniami.(8.11.2010)

 • provitamin
  ***

  dosť dlho to vypadalo na celkom kvalitný gangsterský film, ale nakoniec ma dosť otrávilo a aj som prestal počítať, koľkokrát bol Depp zabásnutý. zistil som, že mi vadia tzv. "based on true story". scenárista je potom obmedzený mantinelmi, ktoré len ťažko môže prekročiť a dosť často to filmu škodí podobne ako v tomto prípade. takže po tomto filme pribudla druhá podmienka na kvalitný gangsterský film: 1.) nesmie v ňom hrať Joe Pesci; 2.) nesmie byť založený na skutočnom príbehu(1.11.2012)

 • voleman
  ****

  Kvalitní životopisný snímek, který nabízí zajímavý příběh, povedenou režii a vynikající herecké výkony. Hlavní hvězdou je samozřejmě Depp, který ztvárnil postavu obchodníka s drogami velmi přesvědčivě a ještě k tomu přidal svoje charakteristické charizma. Začátek byl vynikající a poutavý, ovšem prostředek mi přišel trochu utahaný a celkově slabší. To vše se znovu změnilo ke konci, který byl působivý a emocionálně silný. Podobný film Zjizvená tvář pro mě ale byla přece jen celkově trochu lepší, nicméně 4* si Kokain určitě zaslouží. 80%(19.8.2013)

 • vyfuk
  ****

  Menší pokus o natočení něčeho jako by to chtěl udělat Scorsese, ale Scorsese to neudělal. Filmy jako tyto jsou přesně moje, ale pokud se natočí špatně - je oheň nejen na střeše, ale po celém baráku. Tohle naštěstí nebyl úplně ten případ, ale že bych z filmu nějak extra nadšenej se taky říct nedá. Každopádně se musí nechat, že si režisér s filmem vskutku pohrál a to dokážu ocenit nejvíc.(8.10.2014)

 • agentmiky
  *****

  Skvělý film se skvělými herci,výbornou muzikou a atmosférou a brilantním příběhem podle skutečné události.Docela mě překvapilo,jak Johnny Depp zahrál roli pašeráka kolumbijského kokainu na výbornou.Líbilo se mi i plynutí v čase(nějakých těch třicet let).Tvůrci filmu zachytili vše potřebné,co se k tomuto tématu vztahuje.Herci ve vedlejší roli taktéž výborní,hlavně Penélope Cruz a Ray Liotta.Doufám,že takto skvěle zfilmované životopisné filmy budou pokračovat i nadále do budoucna.Hodnocení:90%(12.10.2015)

 • EKLEKTIK
  ****

  "Co koukáte? Váš syn je taky pěkný kvítko." Jelikož nejsem Hugo Haas, tak mi Kokain nic neřiká. Musím však uznat, že první polovina filmu pro mě byla celkem strhující a líbilo se mi sledovat, jak jednoduché bylo tehdy pašování omamných látek v porovnání se současností, kdy se kolikrát podaří odhalit i rafinovaně ukrytou zásilku. Druhá polovina snímku už bohužel mou pozornost tolik nepřitahovala, ale zase mě na ní zaujala situace hlavního hrdiny z jehož manželky se pomalu vyklubala skoro stejná semetrika, jakou byla jeho matka toužící po bohatství i luxusu a kterou skvěle ztvárnila australská herečka Rachel Griffiths, jejíž tvář mi byla povědomá z komedie "Dohola" s původním názvem "Blow Dry", (došla vám ta podobnost původních názvů?) kde hrála lesbicky orientovanou kadeřnickou modelku s úplně odlišnou povahou.(25.10.2015)

 • Kacounek
  *****

  90% Johnymu Deppovi(11.2.2008)

 • rozbris
  *****

  Škoda, že to tak špatné dopadlo. Po první půli jsem si řekl, že švihnu se školou, prodávat marihuanu na pláži a mít peníze a samá akce, to není špatné, ale pak se to zvrhlo a už nemám žádne pomyšlení. Johnnyho výkon byl geniální a proto nemohu než 5*.(3.5.2008)

 • Honzick
  ****

  Perfektně zvládnutý životopisný snímek který jako tradičně začíná nevinně prodáváním marihuany na pláži a končí zatčením FBI za prodej kokain v hodnotě milionů dolarů. Johhny Depp zahrál opět výborně a Penelopé Cruz byla nádherná takže se opravdu bylo na co dívat. Konec se opravdu velmi povedl takže silné čtyři hvězdy jsou opravdu na místě:)(5.1.2009)

 • wikus
  ****

  Kvalitný film, presvedčivý Johnny Depp.Taktiež si ma svojou postavou získal a dúfala som v šťastnejší koniec. Ale je to presne o tom, že akokoľvek tieto obchody môžu byť ziskové, to riziko, do ktorého sa púšťate,je príliš veľké, aby ste sa do toho dali. George Jung je toho typickým príkladom. Ved stratil aj to najdôležitejšie, vlastnú dcéru...(12.1.2009)

 • bruceman7
  ****

  JD je borec a jeho role mě zatím nikdy nezklamaly. Velmi povedené dílko. 75%(17.6.2009)

 • mohamedsfinger
  ****

  Já mám pro ty kluky za hranicí zákona prostě slabost. Johnny Depp se své role zhostil na výbornou a ani zbytek herců nezaostával (Penelope). A vyzdvihl bych i nádherně zvládnuté prostředí Kolumbie a celkově výpravu filmu. Přesto k dokonalosti tomu něco chybělo, ale Georgova "sympatická" matka se mi vryje do paměti na dlouhou dobu...(22.3.2010)

 • Dromed
  *****

  Deppuv umělecký výkon No. 1. Příběhy co píše sám život jsou samozřejmě nejlepší, ale je velké umění je zfilmovat tak aby to byl také životní zážitek. Tady se to povedlo na plné čáře nebo lajně? ;)(10.12.2010)

 • Mistickzz
  *****

  Skvelo natočený príbeh so skvelým Johnnyp Deppom v hlavnej úlohe. 86%(5.7.2011)

 • -Dawe-
  *****

  Divim se, že jsem na film narazil až teď. Výborný příběh u kterého mě fascinovalo, že je založený na skutečných událostech. Výborný příklad toho, že rodina a přátelé jsou přednější než peníze. Vynikající herecký výkon Johnny Deppa.(28.11.2011)

 • Paity
  ****

  Johny Dpp opět koncertuje před kamerou, tentokrát v podání drogového bigbosse, kokainového krále Ameriky. Člověka zarazí až ta bezstarostnost, se kterou drogový král obchodoval a žil si. Velmi poučné.(5.6.2012)

 • VeverkaLesni
  ****

  Depp vtipny jako vzdy. Penelopu nemusim, ale prvni letuska byla krasna. Jeden z mala veselejsich filmu s drogovou problematikou.(5.5.2014)

 • Autogram
  ***

  Životopis jedného malého drogového hajzlíka, ktorý bol chvíľu dobrý, chvíľu zlý, väčšinou ale zlý. Sľuby nedodržiaval, ku drogám sa vždy vracal, vedel by som si predstaviť aj inú osobnosť, ktorej treba vzdať poctu filmom. A to vypchaté brucho v poslednej scéne filmu bolo ako z nepodarených školských scénok.(7.12.2014)

 • hanagi
  ***

  Jenom mě štve, že na konci by člověk zaplakal nad tím "chudáčkem" drogovým dealerem. Každopádně, první půle mě svým svižným tempem a lehkou ironii hodně bavila.(8.12.2014)

 • JohnSmith
  ****

  Mám rád tyhle životopisný snímky o zločincích. Depp je opravdu výborný a ostatní herci nezůstávají pozadu.(25.10.2015)

 • VanTom
  ***

  Trochu suchý životopis - aneb pašování a prodávání kokainu nikdy nebylo snazší, pohodovější, bez větších zádrhelů a dramat. Až v závěrečné čtvrtině, kdy se impérium zbortilo, jsme hlavní postavě konečně pohlédli do duše. Ale i když měla hezký vztah s otcem a sama se snažila být dobrým tátou, proč bych měl soucítit s člověkem, který celý život dealoval drogy ve velkém a než o všechno přišel, žil si jako král?(11.11.2015)

 • cold
  ****

  Začalo to nevině. Nejdříve složení se s kamarádama na "travku" a pomaloučku a polehoučku se dostávaní k lepšímu a lepšímu zboží. Až najednou člověk zjistí, že je největší dealer kokainu v Hollywoodu. Super kšefty a prachy, ale vše jednou skončí.... nebo , že by ne? Depp září jako ve všem, ale pocitu, že něco tomu filmu chybí, jsem se nezbavil. --- 80%(8.2.2004)

 • Revolver
  ****

  Skvělý ''životopis'' drogového dealera. Na Kokainu je vidět vše co asi takový život dealera obnáší: začíná z lehka(prodává trávu), chytí ho, de dovězení, vyjde z vězení, opět prodává trávu, ale už mu to je málo a přejde na kokain, vše jde hladce, obchody rostou, ovšem časem přijde zrada z vlastních řad, něco se nepovede a jde se opět do vězení. Pak dostává nepoučitelný dealer poslední šanci. Ovšem potřebuje peníze a nemá jinou možnost, než se vrátit do ''práce''. Kokain je kvalitní drama, s jako vždy skvělým Deppem a zdatně sekundující Penélope Cruz.(14.3.2007)

 • eagle-eye
  ****

  Další pádný důkaz o tom, kdo že je v současnosti zřejmě nejlepším hercem stříbrného plátna. Životopisný film sám o sobě je sice zajímavý, ale nebýt brilantního Deppa, spadl by do průměru a do zapomění. Takto si "pan herec" střihl další z nezapomenutelných rolí.(12.6.2007)

 • Bathoryčka
  ***

  Příběh o dealerovi a feťákovi v podání Johnnyho Deppa - moc se mě v téhle roli teda nelíbil!!!(6.4.2008)

 • Hopper
  ****

  Hm, zaujímavý biografický film s trochu kontroverznou záverečnou časťou, ktorá až hraničí s nemiestnym citovým vydieraním a kde nám asi má byť "úbohého" narkobaróna hádam aj ľúto. Filmu, až sa natíska napísať obvykle, kraľuje Johnny Depp ktorý je znovu skvelý. Penelope osobne moc nemusím, ale no, prižmúrme oko, aj keď jej part v iných filmoch už bol stvárnený omnoho presvedčivejšie.(25.11.2008)

 • Káronoš
  ****

  Příběh o člověku, který chtěl vše a skončil s ničím. Když pominu současné odpikávání trestu i fakt, že přišel o lásku své dcery, život Georgeho byl velice pestrý a barvitý, prožil a poznal toho víc než většina "volných" lidí a stereotypní, nudný život (který se mu vždy protivil), rozhodně nezažil, však musel toho obětovat mnoho a zůstal sám, nikým nemilován. Při sledování Georgova příběhu jsem si mnohokrát přál býti na jeho místě a užívat si do skonání duše, ale silně emotivní "dopad" Georgových skutků mě donutil přehodnotit jeho situaci a pochopil jsem, že nezdílí žádné štěstí a zůstal na vše sám, což je snad to nejhorší lidské neštěstí. Kazetová zpráva otci a konečná halucinogenní scéna vyšvihla bio-snímek do velice dobrých kvalit a já slavím spokojení. Ze zahraných rolí stojí nejvíce za zmínku bravůrní Ray Liotta a již tradičně dokonalý Depp. Hodnocení: 7.5/10.(4.1.2009)

 • Lukoboss
  ****

  Johnny Depp je většinou zárukou dobrého filmu. Nejinak je tomu i tady. Pravdivý příběh o dealerovi, který prožívá jak veškeré radovánky, tak i úskalí s tím spojená. Pokud po něm zrovna nejde policie, musí si dávat bacha na konkurenci. Co dodat? Radši se na to dívat v TV než si to sám prožít :)(7.11.2009)

 • Benedygtus
  *****

  Doporucuju originalni zneni, dabing mi opravdu nesedl, avsak to me od filmu rozhodne neodradilo. Dobra hudba doprovazela celym filmem, ktery vypravel pribeh neobycejneho zivota George Junga. Zacatek je krasny, nic nechybi a ne smula, ale prave stesti se mu lepi na paty. Jak postupuje cas, zjistuje, ze chce vic a vic a kdyz uz prijde na to, co doopravdy je dulezite, je konec. Uz nic nejde vratit zpatky, neni to zadna pohadka, "neni to film", aby to slo pretocit zpet, je to natocena skutecnost.(27.3.2011)

 • Koman
  ****

  Výborný životopisný drama, kde začínající dealer trávy přejde ke kokainu, neboli k velmi velké kupě sraček, z kterých má problémy, jak v okolí, tak i v osobním životě. Celý film mně dostal, od začátku do konce.(12.7.2011)

 • jhlahulek
  *****

  Miluju Johnnyho Deppa, miluju Penélope Cruz, miluju téma drog a zbožňuju životopisné filmy, které jsou podle skutečné události...Co to všechno dohromady znamená?...jeden z mých top 10...(13.1.2013)

 • LexBarker
  ****

  Johnny Depp jako George Jung ve velmi dobře natočeném filmu o nejlepší droze na zemi...(22.8.2013)

 • gutshoter
  ****

  Nekonečné rozhodování o tom, zda dát 4* nebo 5* skončilo, jak skončilo. Nic to ale nemění na tom, že snímek byl založen na dechberoucím tempu a ten konec mě solidně rozsekal. Depp strčil všechny do kapsy.(10.8.2014)

 • Radim
  **

  Nemastný neslaný film, který mě ničím nazaujal. Neubránil jsem se srovnávání se "Zjizvenou tváří", tento snímek ale postrádal atmosféru a drive, i když řemyslně byl zvládnutý. Johnny Depp odvedl dobrý výkon, ničím mě však nepřekvapil - mohlo to být ale způsobeno dabingem.(16.9.2006)

 • xmozek
  *****

  Nejdřív jsem se rozmýšlel, jestli tenhle film budu vůbec hodnotit. Nevěděl jsem jakou známku mu dát. Pak jsem si ale uvědomil co jsem viděl a je to jasné. 5 *(29.2.2008)

 • jasiska
  ****

  Tento film som mala nahratý a obchádzala ho asi pol roka. Stále som mala pocit, že to bude zas jeden z tých depresívnych filmov z prostredia drogových dílerov, ktoré tak veľmi nemám rada. Ukázalo sa však, že napriek tomu, že JE z prostredia drogových dílerov, film Kokaín ani zďaleka nie je depresívny (minimálne prvé tri štvrtiny), a že sa mi celkom páči. Niečo s tým bude mať asi aj fakt, že hlavnú postavu hral Johnny Depp:-)(1.5.2008)

 • blues
  ***

  Kdyby jen ten příběh nekončil tak obehraným klišé... Depp nezklamal, ale když to srovnám s Americkým gangsterem, Denzel je jasným vítězem...(4.1.2009)

 • r.deshain
  ****

  Další ze serie dokumentů o zločincích z posledních sto let. Tenhle je ale opravdu vynikající, dokonce lepší než Deppův Dillinger. Příběh je sice obvyklý - rychlý, úspěšný začátek a postupně problémy a vězení, ale řekl bych, že je stále neokoukaný - možná proto, že je to podle skutečnosti:-). A docela překvapí ke konci téměř záporná role Penélope Cruz. Kdo má rád tuto filmovou kategorii, určitě mu film sedne.(13.9.2009)

 • ThomasL
  *****

  Tak krutý konec má jen velmi málo filmů...(16.2.2010)

 • tokyno
  *****

  Nádherně zpracovaný příběh člověka, co si vybral cestu drogového dealera. Myslím, že nikdo by hlavní postavu neztvárnil lépe, než Johnny Depp.(4.2.2011)

 • Mikino00
  ***

  Nevím nějak mi ho vůbec není líto, vyznění filmu je nikdy nevěř nikomu.(25.5.2011)

 • Bohemák
  ****

  S půvabným a úsměvným nadhledem se vypráví o schopném mladíkovi, který se nebál průšvihu, a tak si pěkně vydělal. Už kvůli těm pár scénám ze "zhulené" Californie na Kokain lze hledět jako na poměrně zábavný film.(5.3.2012)

 • Stocki
  *****

  Výtečný snímek s excelentním Johnny Deppem. Nemá smysl se více rozepisovat, to se musí vidět. Buď Vás to nechá zcela chladnými nebo Vás to dostane...(25.12.2012)

 • shimpy(CZ)
  *****

  Skvělý Johnny Depp(16.7.2013)

 • Ollie235
  *****

  Další důkaz toho, že je Depp hercem mnoha tváří. A jako drogový magnát obstál na výbornou. Ale to neplatí pouze o něm - celé herecké obsazení mi sedlo na míru a film jako takový jsem si i díky tomu nesmírně užil. Přispěl k tomu i zajímavý příběh, výborná atmosféra a dobré tempo, díky kterému jsem se ani chvíli nenudil. Opravdu povedený film.(17.8.2013)

 • radektejkal
  **

  Mezi skvělé filmy většinou jižní a středně východní produkce se mi zapletly dva slabší filmy. První od Sama Manderse mě překvapil (hádejte který!), na druhý jsem se už připravil, protože po prostudování čsfd (i přes vysoké hodnocení) jsem cítil průser: připravil jsem si tedy 20 kg jablek na oloupání; při rychlosti 10 kg/hod. mi to akorát vyjde. A skutečně: viděl jsem dobrodružný film o jisté variantě amerického snu natočeného bez jakéhokoli režijního nápadu a s mechanicky agujícími hereckými celebritami v prostředí dávno a lépe popsaném jinde. Ale je to přesto fajn, když dealer, který bere 5 g kokainu s tím nemá žádné problémy: žádné odvykání, žádné absťáky ve vězení, vždycky nad věcí... hlavně, když už doma není žádné místo na další balíky peněz. Břitké a trefné konstatování - viz Gudaulin. první dvě věty recenze.(1.10.2014)

 • skliba
  *****

  ......Luxus...........10/10(4.6.2008)

 • dehlie
  ****

  trochu nevyrovnaný snímok. zaujímavo a pútovo opísané obdobie kokaínového kráľa deppa končí pre mňa až príliš sentimentálne popísanými rodinnými problémami vrcholiaciami odlúčením od dcéri. ale za štandardný johnyho výkon, krásnu mrchu penelope, ale aj franku potente či milého fotríka raya liottu za 4*.(31.7.2008)

 • peetriss
  ***

  Celkem dobrý životopisný snímek, který však - nemohu si pomoci - občas trpí určitou tvůrčí nevyvážeností. Johnny Depp podal jako vždy velice kvalitní výkon, role mu sedla na tělo, velice mě potěšil i Ray Liotta, naopak nějak mi ve své roli nesedla Penélope Cruz. Film v sobě mění odlehčené pasáže s pasážemi tvrdého "obchodního" drogového světa a pasážemi citově velice silnými (především závěr filmu) a to činí Kokain filmem poměrně dobrým, avšak k dokonalosti mu něco chybí. Kvalitativně balancuje někde na pomezí tří a čtyř hvězdiček.(7.11.2009)

 • lukasd
  ***

  Tenhle film je zajímavý hlavně tím, že je v něm distributor kokainu zobrazen jako skrz naskrz kladná postava a samozřejmě účastí Johnnyho Deppa.(6.2.2011)

 • Prochy38
  ***

  Upřímně jsem z tohoto snímku zase tak odvařený nebyl. Trochu mě překvapuje zdejší hodnocení i oblíbenost, ale proti gustu... J. Depp je skvělý, i když ty strašný vlasy fakt musely dát zabrat. Jen jednou mu to slušelo. A příběh? Zajímavý, ale nevím, jestli si drogový dealer zaslouží až takovou pozornost nebo snad i soucit.... To mi asi vadilo jediné...(12.11.2011)

 • vander19
  *****

  Takto to dopadne, keď človek moc zatúži po peniazoch. Mladý George Young nikdy nechcel byť chudobný a keď jeho otec skrachoval a mama sa od nich odsťahovala rozhodol sa, že je mu sa nič podobné nestane. Ale nestal sa burzovým maklérom, ani realiťákom, ale pašerákom. A to nie v malých množstvách....Tento film je životnou cestou jedného mladého človeka, ktorý získal všetko, od peňazí, cez autá, domy až po nádhernú Penelope Cruz, kým bol priateľom Pabla Escobara. Patril medzi nedotknuteľných. Ale všetko má svoj koniec a tak ho mala aj Georgehova kariéra.....jeden z mojich najoblúbenejších hercov a filmov 10/10(6.1.2012)

 • Dzonysek
  ****

  K filmům, které uvádějí, že jsou "založeny na skutečné události", mám trochu nedůvěřivý postoj. Se skutečností totiž tyto snímky mnohdy nemají nic společného. Ale jako fikce mě film bavil. Jednak se věnuje jednomu z filmařsky atrativních témat, v tomto případě drogám. Druhak Johnny Depp je velmi proměnlivý herec. Proto se skvěle hodí jako představitel drogového dealera a jeho osudů od 60. do 90. let. V hlavní roli dokáže věrohodně zahrát proměnu z mladého studenta do stárnoucího a životem zničeného kriminálníka. A zatřetí, Penélope Cruz má v původním anglickém znění strašně fajn španělský přízvuk.(29.8.2012)

 • Santino7
  *****

  V 70. rokoch bol kokaínový trh v Amerike ešte málo rozvinutý. Celé sa to ešte iba formovalo, prichádzali prví odvážlivci, ktorí sa nebáli riskovať a prevážali kokaín z Kolumbie do rôznych amerických miest, kde ho následne predávali. Jedným z nich bol aj George Jung, chalan z malého mesta, ktorý sa dostal do Kalifornie, kde to postupne roztočil vo veľkom štýle. Treba povedať, že ide o film podľa skutočných udalostí, George Jung naozaj existuje a v súčasnej dobe si stále odpykáva trest odňatia slobody vo väzení Fort Dix v New Jersey (von by sa mal dostať v novembri tohto roku). S filmovým prevedením svojho životného príbehu súhlasil a vtipne poznamenal, že keď mu prvýkrát povedali, že ho na plátne stvárni Johnny Depp, odpovedal iba "Who? Who is Johnny Depp?" :-)) .. Ale poďme späť k samotnému príbehu. Ten mapuje Jungov život od 60. rokov, v ktorých sa dostáva do Kalifornie a začína s predajom marihuany, cez prudký vzrast, zoznámenie s Pablom Escobarom, až po tvrdý pád na dno. Musím poznamenať, že film nespadol "iba" medzi plytké drsné žánrovky bez väčšieho významu, pozoruhodná je aj psychológia hlavnej postavy a viditeľné zmeny hodnôt. Johnny Depp v plnej paráde, zvládol aj početné zmeny vo výzore a veku svojej postavy (od mladíka až po štyridsiatnika s rastúcim bruškom), dobrý výkon aj od krásnej Penélope Cruz, ostatní herci sa taktiež nenechali zahanbiť.. objaví sa dokonca aj Ray Liotta, ktorý stvárňuje Georgovho milujúceho otca. Celkovo veľmi dobrý snímok o jednom z prvých kokaínových dílerov, čo to predávali vo veľkom, ktorý mapuje počiatočné éry tejto drogy v Amerike a kultúru s ňou spojenú. Osobne sa už veľmi teším aj na ďalší snímok - Cocaine Cowboys, ktorý bude zachytávať toto obdobie cez iného dílera a pašeráka, ktorého má stvárniť Mark Wahlberg. Uvidíme, kedy sa dočkáme a čo sa z toho vykľuje, Blow však hodnotím na výbornú. 90%(28.2.2014)

 • Movie Gourmet
  *****

  Johnny Deppem výborně zahraný a Tedem Demme(m) dobře zrežírovaný snímek, který zákonitě musí mít i kvalitní scénář. Vřele doporučuji. Verdikt: 5* a 85 %.(21.12.2014)

 • Lukoye
  *****

  Parádní zábava o tom jak dva mladí chlapci z nejakého amerického zapadákova pomalu ochutnávají drogové slasti života v Californii. Z prvu chlapeček hraný Deppem se přes malou distribuci trávy na pláži dostane až k převážení paletových zásilek z Mexika. Po tom co ho chytí a na pár let zavřou se se svým přítelem z basy rozhodnou obchodovat s kokainem. Postupně se vazby mezi nimi a překupníky vyostřují, objevují se podrazy a obcházení, coz Deppa nakonec stojí všechen majetek a doživotní vězení. Dobrá zábava, skvěle natočená s hustym hereckym obsazením. Všichni Deppovi kámoši jsou neskutečný typy, která bych si nikdy nepředstavil. Tady asi Hollywood zavřel oči a producenti najmuli parádní herce. Třeba Tuňáka. Takhle se obchoduje s drogama, žádný narkokartely, ale skupinka kamarádů, který se nebojí to rozjet ve velkym. Chvilkama je film dost patetický, především ve scénách s rodiči, to se dá překousnout. I když bych za to ubral půl hvězdy, dávám pět, pač to chce vidět znova.(17.9.2003)

 • bidja
  ****

  Nebýt výkonu Johna Deepa tak bych ubral, ale on je tak bezprostřední, že mu člověk každou roli věří.(7.1.2008)

 • zdenur
  ****

  Ty věkové rozdíly jsou asi tak pochybné jako Deppovy účesy a hadry. Dá se to samozřejmě nějak přetrpět, protože takhle kvalitně zpracovaný skutečný příběh se jen tak nevidí. Měli by to pouštět na seminářích "Rozjeďte svůj bussiness".(17.4.2008)

 • Pawlisman
  ****

  Docela lehký, zjednodušený a velkou část optimistický film o drogách a dealerech. Tak skutečně v tom kalifornském bezstarostném duchu. Na druhou stranu tak přináší svěsvěží závan, jenž končí v dojemném vystřílzlivění ke konci filmu. Po jedné stránce podprůměrný, po jiné průměrný, za jistých okolností lehce nadprůměrný film o drogách. Koukat se na to ale dá dobře. 7/10(4.1.2009)

 • hellequine
  *****

  Tak tomuto filmu nemám skoro co vytknout. Johnny Depp opět předvedl svůj obrovský talent a dokázal, že zvládne každou roli, kterou mu režiséři a scénáristé svěří. Celý film se vyznačoval perfektní souhrou herců a naprosto si mě získal.Mám jen jedinou připomínku: Jelikož jsem četla knižní předlohu, mohu si dovolit i toto srovnání. Bohužel musím připustit, že z filmu je vypuštěno až příliš mnoho informací a nebýt toho, že jsem Kokain četla, bych se asi v určitých částech příliš nechytala. To je však jen malá skvrnka na jinak slušném díle.(4.1.2009)

 • Barush
  ***

  Filmy s drogovou tématikou nepatří zrovna mezi mé top... S tímhle to dlouho vypadalo, jakože bude další z těch, co shlédnu a brzy na ně zapomenu. Ale pak se něco zlomilo a mě se to najednou začalo líbit. No ale né zas tolik, abych šla s hodnocením výš...(4.1.2009)

 • Ideatore
  ***

  Johnny pěkně, ale ten scénář (kterej se zas na druhou stranu musí aspoň nějak držet tý reálný předlohy) jaksi pokulhává.(6.2.2009)

 • KOZEL84
  *****

  Doporučuju knihu.(7.2.2010)

 • cinci
  *****

  Zezačátku mi to připomínalo Goodfellas...kouknu se a koho nevidím...Ray Liotta. A pak ten příběh...napřed se jim hrozně daří, všechno je OK, frčí si na drogách ale pak se začne všechno kazit. Každopádně skvělý film...85%(28.2.2010)

 • sedlo03
  *****

  Moc se mi líbilo, ústřední dvojice byla famózní...(21.3.2010)

 • El Loco
  ****

  HOW A SMALL TOWN BOY MADE $100 MILLION WITH THE MEDELLÍN COCAINE CARTEL AND LOST IT ALL...Strhujúci autobiografický film (nominovaný na Krištáľový glóbus na filmovom festivale v Karlových Varoch) o šikovnom mládencovi, ktorý svoje životné poslanie našiel v pašovaní drog - či už marihuany alebo neskôr kokaínu. Hlavná postava, sympatický George Jung (ktorého stvárnil herecký chameleón Johnny Depp) si s obdivuhodnou ľahkosťou dokázal vo svojej dobe nájsť taký segment „trhu“, pri ktorom nedokázala chudobná ponuka reflektovať na obrovský dopyt. „Boston George“ sa podobne ako De Palmov Tony Montana rozhodol obísť klasickú hierarchiu a pri obchodovaní sa spojil priamo s prvovýrobcom (marihuana - Mexiko, kokaín - Kolumbia) a kokaínový boom prelomu 70-tych a 80-tych rokov 20.storočia ho tak nenechal nepripraveného. Jungovými prstami v tom čase prešlo neuveriteľných 85 % objemu všetkého kokaínu, ktorý sa dostal do Spojených štátov amerických. S takýmto úspechom prišli samozrejme neskutočné peniaze, ktoré sa v čase najväčšej Jungovej „slávy“ povaľovali v stovkách krabíc v jeho byte, ako aj krásne ženy, z ktorých najvýraznejšie boli hippiesáčka Barbara (Franka Potente) a divoká Hispánka Mirtha (Penélope Cruz). Ako to už ale býva, pýcha predchádza pád, a tak bolo len otázkou času, kedy sa George stane hlavným terčom FBI a DEA, ktorí sa mu časom „dostali na zúbok“ a na konci zostal úsmev na tvári len Paname...Trpkou hrou osudu sa skončil život režiséra tohto výborného filmu Teda Demmea (synovca slávneho tvorcu THE SILENCE OF THE LAMBS a PHILADELPHIA Jonathana Demmea), ktorý 8 mesiacov po jeho premiére skolaboval pri basketbale, na následky čoho aj zomrel vo veku 38 rokov. Pitva preukázala obsah väčšieho množstva kokaínu v tele tohto talentovaného tvorcu.....“I mean, you say that I'm an outlaw, you say that I'm a thief, but where's a Christmas dinner for the families on relief? Huh? You say you're looking for someone who's never weak but always strong, to gather flowers constantly whether you are right or wrong, someone to open each and every door, but it ain't me, babe, huh? No, no, no, it ain't me, babe. It ain't me you're looking for, babe....“ George Jung/Woody Guthrie/Bob Dylan(7.10.2010)

 • Oyer
  ****

  Zajímavý snímek natočený dle skutečné události. Osudový, poutavý příběh člověka, který bude sedět ve vězení - v nápravném zařízení do roku 2015. Johnny Depp tento film doslova a do písmene udělal ! Konečně jsem vyděl tohoto výborného herce v něčem co mě bavilo (i když ta jeho zlatá hříva mi lezla krkem :D). Trochu bych srovnával tento snímek s filmem Lid versus Larry Flint. Podobné protloukání životem... Jeho kvalit to podle mě nedosahuje, pár natáhlých momentů u kterých by se dalo i usnout. Konec filmu výborný ! Takže s chlupem 4*(21.11.2010)

 • Skarface
  *****

  Jeden z mých oblíbených filmů Johnny Depp jako vždy nezklamal a podal dobrý herecký výkon , skvělý smutný příběh natočen dle skutečné udalosti ,mohl bych se dívat do nekonečna(21.1.2011)

 • Ole92
  ****

  Na začátku to byli jenom malí dealeři který si chtěli vydělat pár dollarů. Za pár let měli peněz že nevěděli kam je dát. Krásnej film kterej bych každýmu doporučil se skvělým Deppem v hlavní roli. Scéna jak letuška vozí kufry plný trávy a týpek jí pořád dokola opakuje voz víc mě opravdu pobavila.(17.5.2011)

 • RomanHyde
  ****

  Po druhém shlédnutí přidávám hvězdu. Není to sice čistá čtyři, ale opravdu si ji zaslouží. O drogové tématice byly natočeny lepší filmy, ale tento je přece jen podle skutečné události a to dodává příběhu na síle, stejně jako příjemné obsazení a skvělé výkony Penelope a Deepa. Já si jen kladu otázku, proč to ti lidé dělají pořád dále, když ty konce jsou tak podobné (pokud neskončí vyloženě umrtím). Vždyť už Einstein řekl: "jen blázen dělá to samé pořád dokola a přitom očekává jiný výsledek".(27.11.2011)

 • Xavi6
  ****

  Jednou si dole a jednou na hoře, a tak to i doopravdy je. Nesmírně pravdivý film, který má hodně silný charakter, hlavně díky Johnny Deppovi a Penelope Cruz.(9.2.2012)

 • ChillThomas
  *****

  No tak jak začít jedná se o typ filmu, který vyloženě vyhledávám jak se jedná o mafii, dealery či kokain z Kolumbie :D tak je to ta prává věc na zhlédnutí. Začnu asi brilantním ztvárněním George Junga, který ho zahrál (Johnny Depp). Jakmile hraje ve filmu Johnny tak to nemůže být špatný film .. což se potvrdilo i teď, celkově má film výborný obsazení od otce (Ray Loitta) tak po spolu obchodníka a dealera Dereka, kterýho si zahrál (Paul Reubens) a dalšího jeho kumpána Diega Delgada (Jordi Molla), který se v průběhu filmu pěkně vybarví a dovede to zahrát se vší parádou. Film je celkově servírován jako životopisný drama ale také je ve filmu přátelství, láska, pokrytectví, podrazy, napětí, na konci se i objeví dojemný vztah mezi otcem a synem. Příběh je ze života tak nečekejte šťastný konec, jakmile si někdo zahrává s osudem a zákonem málo kdy na to vyzraje. Ve finále jsem zjistil že výborná práce talentovaného režizéra Teda Demmea skončila stejně smutně jako tento film, o rok později byl nalezen mrtev z předávkování kokainu, což samo o sobě vysvětluje, že práce na tomto filmu byla odvedena s osobními zkušenostmi a nadhledem na danou věc. Chtěl bych více takových filmů, který ze zločince udělají na konci milou osobu, který je nám pak líto Skutečný George Jung by měl sedět do roku 2015 snad se mu podaří zase dostat do normálního života a taky si vyrovnat vztahy se svou dcerou. U toho to snímku není nadále co řešit dávám plný počet hvězdiček. 5*(5.6.2012)

 • piranha
  **

  Jak tady někteří píšou, že je dojímal příběh hlavního hrdiny a drželi mu palce, tak u mě to bylo přesně naopak. Depp mě tam celou dobu šíleně prudil, Penelope hrála podřadnou a nevýraznou roli a klišé v podobě slibu dítěti tomu nasadilo korunku. Díky bohu, že už mám tuto perlu za sebou.(15.8.2012)

 • Heero
  *****

  Amerika začala na počátku 70. let hromadně šňupat kokain a šňupe ho do dneška, Justin Bieber nebo Miley Cyrus by mohli vyprávět. Možná i Sylvester Stallone nebo Barack Obama občas potáhnou lajnu. Whitney Houston a její dcera už odpočívají pod zemí. Zkrátka, pro vyšší společenské okruhy je kokain to stejný, jako pro nás vyčistit si ráno zuby nebo osladit si čaj (samozřejmě kokainem). A jestli chcete v dobrém zpracování vidět jak to všechno začalo, pusťte si Kokain. Jakmile se něco točí kolem drog, tak je Johnny Depp excelentní.(25.10.2015)

 • _mathew
  ****

  Neviem prečo, ale tento film ma oslovil. Asi preto, že Johny Depp je extratrieda a skutočnosť, že je to natočené podľa reálneho človeka, zdvihlo Blow do vrchných poschodí kvality.(23.6.2008)

 • Grafito
  **

  Když byl George Jung prvně ve vězení, začal ostatní trestance připravovat k maturitě.. dílem z historie.. dílem z pašování drog.. a všichni věděli, že je to jen kvůli tomu, aby dosáhl zkrácení trestu.. když byl ve vězení potřetí.. sehnal si režiséra závislýho na kokainu (dá se říct, až za hrob), kterej natočil srdceryvnej příběh o tom, že George Jung byl v podstatě moc sympa chlapík, kterej měl moc rád svojí dceru.. snílek, kterej dojel na svý ošklivý zlý kamarády.. a jak se zdá, jen málokomu tu dochází, že princip je pořád stejnej jako u toho vyučování.. a že jestli Jung dostal 60 let vězení, tak ty co ho do něj poslali, moc dobře věděli, proč to dělaj.. toť k obsahu.. a velký výhrady lze mít i k formě.. přehnaná stopáž.. minimum invence (podobných filmů bylo natočeno nespočet, a že by mi Blow/Kokain utkvěl v hlavě něčím opravdu výjimečným, to teda fakt ne).. poslední půl až třičtvrtě hodina je mazlavá uplakaná nuda..(2.11.2008)

 • fisikk
  ****

  Nejvíce se mi líbila myšlenka, že když nastoupil do prvního vězení tak z něj byl pouze:,, bakalář marihuany, ale vyšel s doktorátem z kokainu. Je zvláštní, že v Americe tohoto dealera nejspíš nenáviděla spousta lidí, ale jsem si jista, že po shlédnutí tohoto filmu na něj změnily názor. Každopádně platí : ,, Někdy jsi dole a někdy nahoře. Když jsi nahoře, nikdy to není tak dobré, jak to vypadá. Když jsi dole, myslíš si, že se nahoru, už nikdy nedostaneš. Ale život jde dál. Peníze nejsou všechno. Jen to tak vypadá, že jsou. Žij každý den jako by byl poslední, protože i takový jednou přijde.(29.11.2008)

 • Vejrrr
  *****

  Velice, velice působivé. Krásně ztvárněný život George Junga od počátků až do jeho smutné současnoti. Ten chlapík si sice užíval, ale za jakou cenu... Nakonec zjistil, že mít beden se stodolarovkama tolik že už je není kam složit přeci jen není to hlavní. Jsem moc rád, že jsem se nedočkal střílečky, ketrá by celej film zmastila... Místo výstřelů z hlavně, který by se zavrtávaly do všech padouchů kolem, jsem se dočkal silného emotivního dramatu, kde zářil Depp i Liotta. Byly místa, kdy jsem přemýšlel že dám hvězdičky tři, později jsem byl přesvědčen o čtyrech a nyní nevím proč nedat hvězdiček pět. Bylo to surové, bylo to přesvědčivé, byla to pravda. P.S. Doporučuji přečíst "zajímavosti"(23.2.2009)

 • crozet
  *****

  Víc než zdařilé filmové vyprávění o životním příběhu jednoho inovátora. Za povšimnutí stojí zvláště pozornost, s jakou se tvůrci věnovali vztahu mezi hlavním hrdinou a jeho rodiči a jeho vývoji - velmi empatické, autentické a tragické; podle mého je zmíněné téma primárním sdělením filmu a jeho scénáře. Nejen právě tato emocionální a sdělná stránka filmového životopisu drogového zločince dílo odlišuje a povyšuje nad kvantum dalších ve svém žánru.(7.11.2009)

 • simply
  ***

  Pro mě celkem průměrný film s geniálním Johnnym Depppem.(8.11.2009)

 • arcticsky
  *****

  Je radost dívat se na tak skvělé herce pohromadě - Johnny Depp, Ray Liotta a Penelopka ( zde v obzvlášť protivné roli ). Celý film je nádherný a ze začátku ( 60. - 70. léta ) i s bezva hudbou. Vrátil bych se k Liottovi - v poslední době jsem ho zhlédl v několika filmech a pomalu ale jistě míří do mé TOP 10. Depp tam již dávno je....(1.4.2010)

 • Akana
  ***

  Projel kolem vlak a nic moc po něm nezůstalo. Neubráním se srovnání s Obchodníkem se smrtí a i když ani toho nepovažuju za geniální dílo, vychází mi jako filmařsky zajímavější, cyničtější a působivější pokus na podobné téma. Kokain má jen toho Deppa, který to sám nezachrání. 70%(16.1.2011)

 • HArna
  *****

  Podle mě nejlepší film od Johnnyho Deppa. I když Penelope Cruz opravdu nemusim, rád se na tenhle film ještě kouknu.(15.4.2012)

 • GOREGASM
  ****

  Od prvního záběru velice svižně podaná žánrovka, která si sem tam zobne ze Scorseseho, se opírá nejen o kvalitní herce, kterým dominuje trojka Depp, Liotta, Mollà, ale především o zatraceně skutečnou story, která si svou faktickou výživností o zfilmování již delší dobu nahlas říkala. Předešlé srovnání se Scorsesem a jeho Casinem, či Mafiány je v kontextu se zvoleným tématem a formou vyprávění naprosto na místě a Ted Demme navzdory nesporné kvalitě Kokainu na mistra Martyho ani jednou kvalitativně nedosáhne. Zásadní problém vidím ve zbytečné zkratkovitosti a tím pádem místy nedostatečnému divákovu "ponoru". Kokainu by vhodně přidaná půlhodina navíc v rámci větší komplexnosti jistě neuškodila. Navzdory všemu zmíněnému jde o povedený snímek, který nepostrádá přes zjevnou inspiraci osobitý rukopis a působivou atmosféru. 75%(4.11.2012)

 • freeze.art
  *****

  “May the wind always be on your back and the sun upon your face and may the winds of destiny carry you aloft to dance with the stars.”(7.11.2012)

 • lubospoti
  ****

  Skvělý film založený na skutečnosti.Depp dokázal i skrznaskrz záporné roli dodat velmi silné charisma.(29.12.2012)

 • Szajter
  *****

  Ačkoliv Deppa nemusím, v tomhle filmu přesvědčil o hereckých kvalitách (pro mě jeho zatím nejlepší role). Jakkoliv můžete být zaujati vůči drogám a dealerům, na konci filmu budete nejspíš brečet jak malí a fandit aby ze všeho vyvázl i když má na svědomí zpopularizování kokainu. *spoiler* nakonec si odseděl jen 20 místo 60 let (pustili ho v červnu 2014) a už je v kontaktu se svou dcerou :)(17.8.2014)

 • shushee
  ****

  Desetkrát lepší než Leonardův Vlk..(27.7.2015)

 • Paldiny
  ****

  Hotová lahôdka popisujúca vzostup a pád ďalšieho drogového dílera. Isteže, osnova je obkukaná zo starších žánroviek, ale ja si skrátka nepomôžem. Tento typ anti hrdinov čo pričuchnú ku hviezdam, aby nakoniec stratili všetko a všetkých naokolo zbožňujem. Johnny Depp výborný, predsa len prechádzal svojim najplodnejším obdobím. Osoba, akú stvárňuje je aj vďaka nemu poľutovaniahodná a to s plným vedomým, že dopomohla zničiť život miliónom deciek a dospelých po celých štátoch. Aj napriek tomu ma už dlho tak neštval právny systém, čo s ním zakaždým vypiekol, nehovoriac o poslednej kamufláži, kedy chalanisko snáď prvýkrát v živote nemyslel iba na seba. Kruté a pravdivé.(29.1.2016)

 • Johnny
  ****

  Taktiež ma postihnla behom filmu oná zvláštna skutočnosť, že (najmä ku koncu) som si hlavného hrdinu dáko obľúbil a aj ho ľutoval. Depp bol výborný...(30.4.2003)

 • Vodny
  *****

  Johnny Depp ve své nejlepší roli (nepočítám zábavné Piráty). Film podle skutečné události je věrnou předlohou filmařů, protože dokáže v divákovi vyvolat emoce dané pravdivostí příběhu. Blow – Kokain je toho jasným důkazem a i když se může zdát, že život největšího drogového dealera 70. a 80. let nemůže v lidech vyvolat jakékoliv pocity, zde je tomu právě naopak. Vděčit za to můžeme skvělému Deppovi a všem dalším hercům, kteří jakoby ani nehráli, ale žili svými postavami. Příběh George Junga, který nechtěl skončit na mizině jako jeho rodiče, který měl sen stát se bohatým a nezávislým (ale za jakou cenu) je zvláště v konečných pasážích srdcervoucí a nenechá nikoho chladným. Scéna, ve které Depp namlouvá do záznamníku vzkaz pro svého umírajícího otce vžene slzy do očí i tomu největšímu drsňákovi, to mi věřte. Jde o poměrně dlouhý film, který i bez akčních scén, hromady mrtvol a vulgárních výrazů dokáže strhnout divákovu pozornost od začátku až k závěrečným titulkům. A velký podíl na tom mají jak herci, kamera a scénář, tak pro nás velmi zajímavé a neznámé téma, kterým život drogového dealera bezesporu je.(28.2.2007)

 • Darkslayer
  ****

  Otrepaný príbeh avšak dobre stvárnený, čo je hlavne zásluhou Johnnyho Deppa.(20.10.2007)

 • robo7773
  ****

  ****(82 bodov zo 100) Celkom slusný filmik. Akoze clovek sa rad niekedy pozrie na to co nikdy nevyskusal, na zivot ktorý je mu uplne vzdialeny. Johny ako stale famozny a este aj krasna Penelope, takze filmove hviezdy maju zastupenie. Pribeh podla skutocnosti, cize parada. Cely film sa len tak vezie, nic struhuje sa nedeje, ale tak patri to k tomu drogovemu opojeniu :)(21.8.2008)

 • Ramone11
  *****

  Krasne zpracovaný autobiografický snimek drogoveho dealera, kde je nam presvedcive ukazano jak muze byt tato cesta sice velmi bohata a vesela, ale pekelne zradna... Mezi klasicky vybornym hernim koncertem Deppa musim vyzdvihnout vykon Ray Liotty, coby starostliveho otce. Zajimalo by mne co by na ten snimek povedel pravy George Jung? A take, jak by rekla moje draha kamaradka ..kam se podel Tučňák?!:)(4.1.2009)

 • klikva
  ****

  Johnny Depp jako vždy super. Jeho Georgovi jsem nemohla nefandit, to prostě nešlo. Jinak super oblečky!(4.1.2009)

 • koniklecka
  ****

  Kdo chce dělat v drogách, nesmí mít ani kouska srdce. Jakmile je v tom ženská, jde to do kopru. S tím, jak George podrazila žena i kamarádi, jsem se v době sledování filmu krásně stotožnila (akorát že mě nepodrazila žena). Film, který si po nějaké době ráda pustím znovu. A samozřejmě bez Johnyho by to nebylo ono :) Song: Blinded by the light - jeden z mých nej.(4.1.2009)

 • mala_kea
  ***

  Johny Depp je hvězda a vše se točí kolem něho. Nebýt jeho, všechno by šlo od ničeho k ničemu. Chudák, táhne to sám. Ani Penelope mu nepomohla. Kdyby se vystřihlo prostředních 45 minut, rozhodně bych se nezlobil. Střed je strašný klišé pořád dokola, bez akce, bezz nápadu. Za shlédnutí rozhodně film stojí, ale 81% ? Lidi, kde žijete ?(6.2.2010)

 • agassi68
  ****

  Bez Deppa za 3..(22.3.2010)

 • TETŘEF
  ***

  Tenhle žánr sám sebe rychle vykrádá.(19.6.2010)

 • Kervorkian
  ****

  May the wind always be at your back and the sun upon your face and may the winds of destiny to carry you aloft to dance with the stars.(11.2.2011)

 • kacirek_
  ****

  Skvělý film a ještě skvělejší Johny Depp (hlavně ty jeho kotlety teda). Životní příběh drogového magnáta mě dostal, že mi na konci i slzička ukápla....(28.11.2011)

 • Iwiiik
  ****

  Jeden z mála filmů Johnyho Deppa, který je opravdu hodně povedený. V podstatě je to velmi dobře natočený, milý příběh o romantickém životě sympatického drogového dealera, kterého však spravedlivá americká justice poslala bručet, protože pokud by byl tímto způsobem vykreslen někdo z dalších tisíců podobných, kterému to prošlo, zdálo by se, že je to vlastně celkem cool. Proto taky životní příběh George Junga směřuje v druhé půli snímku do nevyhnutelné mizérie i když v reálu to bývá spíš opačně. Johnny i Penelopka hrají výtečně a Ted Demme před tím, než se vydal na druhý břeh dokázal, že se v něm skrýval velký režisérský talent. Ale přes to všechno mi poměrně komerční zpracování nedovoluje udělit pátou hvězdu. 85%.(28.6.2012)

 • LudaB1905
  ****

  Velmi dobrý film podle skutečné události, nicméně moc dlouhý a po takové době, už to bylo takové stereotypní....(20.7.2012)

 • costa
  *****

  Exkluzivně natočený. Cejtím z toho zvláštní soudobou, uvolněnou easy katka atmosféru. Tenhle sklizenej a následně prosněženej film mám zatraceně rád. Viděl jsem již třikrát, furt se nemůžu nabažit. Deppovi šitý na míru. Jeden z mých top. Doporučuju.(6.1.2013)

 • JirkaLexa
  *****

  Dost slušný film. Perfektní herecké výkony. Zmínim zejména fenomenální herecké podání ze strany Johnyho Deppa, který je jedním z mých oblíbenců v aktérském poli. Příběh je velmi hluboce pojatý, zasazený do dob, které jsou pro mne zajímavé a dále pak do tématu, které je také nutné zdůraznit. Jelikož jde o kokain. Hodnocení zvedá tedy také tento fakt. Žít v těchto dobách a mít peníze rozhodně bych drogy bral, ne jako feťák, ale jako uživatel (Proč vlastně ne?) - "Live fast die young". Tento snímek v mém pomyslném žebříčku přeskočil nejspíš i ďábelského holiče a možná i Piráty, ale ti jsou pro mne legendární záležitéstí, takže spíše ne. Předloha také určitě stojí za zmínku, dále pak perfektní scénář, který udělal jednotlivé situace a části děje jako vystřižené ze světa (podsvětí) drogových dealerů... 90%(21.3.2013)

 • phoenixer
  ****

  Nechápu, že jsem se na takovou "klasiku" nepodíval už dřív. I přesto jak je film dlouhý mě Johnny bavil až do konce. Děj pěkně graduje a delší střih v některých pasážích opravdu povedl. Nicméně mi tady bohužel nesedla Penélope, ikdyž proti ni nic nemám. Její herecký výkon mě nijak nenatchl. Už v první minutě filmu mě připadla jako by tam vůbec nepatřila a byla jen špatná komparzistka. Absolutně se mi nehodila do role zfetované ženušky v domáctnosti...(25.6.2013)

 • frolish
  ****

  V podstate je to pribeh podla sablony ako mnohe ine, ale pre tento mam slabost. Skoda ze to miestami posobi dost skratkovito (v prvej polovici to filmu ubera na doveryhodnosti), ale posledna tretina nabita emociami, o ktore sa postarali najma vyborni herci, mi to vynahradila. 90%(3.1.2015)

 • Critic
  *****

  Když nepočítám transcendentní roli ve Fear and Loathing in Las Vegas, tak určitě nejlepší role Johnnyho Deppa. Drogy už spoustu let neberu, ale během tohodle filmu musí dostat chuť na koks snad každý. American - DIY- dream.(29.8.2015)

 • hazdrova
  ****

  Johnny Depp ma prekvapil. Film stojí za pozretie. Filmy podľa skutočnej udalosti majú vždy úplne iný odtienok filmárčiny ako tie vymyslené. Snímka bola zaujímavá, ale nepozrela by som si to druhý krát. 4 hviezdy za výkon Johnnyho Deppa.(29.9.2017)

 • plagjoklas
  ****

  Výborný príbeh kde johny depp predvádza svoj talent naplno. Drogy sa tus triedaju s pohodovou atmosférou californie a zase sa striedajú s vezením, prepychovým životom. proste veľmi dobrý film, ktorému však do dokonalosti niečo chýba.(15.1.2005)

 • Indian88
  *****

  Z mého osobního hlediska jde o nejemotivnější film. Dokonalý Johnny Depp dokázal znázornit příběh člověka, který v životě chtěl něčeho dosáhnout. Film dokonale popisuje hierarchii drogového světa. Ve snímku jde vidět i to, že stačí odhodlání k dosažení věci po které toužíte, ponaučení pak plyne z toho, že je potřeba vědět, kdy přestat.(16.6.2007)

 • Axident
  **

  Oproti knize, která má grády a vtáhne 100%, je film naprostá popisná nuda bez koulí. Johnny Depp je můj oblíbenec, jak jinak, ale ani on tuhle nepovedenou adaptaci nezachránil...(30.9.2007)

 • hlína
  ****

  Kvalitní film o tématice drog, který náhrál na exklusivní sólo Johnny Deppovi. Člověk si vlastně musí uvědomit, že sympatie k takovému člověku (hrané roli) by měl držet tak maximálně v idilickém počátku filmu.(4.1.2009)

 • Blaogranas
  ****

  Hm, asi není správné sympatizovat s drogovým dealerem, ale o tom vlastně tenhle film je. Asi každého naštvalo, když ho všichni podrazili, a to několikrát. Ale člověk si musí uvědomit, že je dobře, že ho zabásli. Tolik životní pohled. Co se týče Deppa, byl skvělej. Podobně Ray Liotta, i když hrál jen asi čtvrté housle. Co se myslím hodně povedlo, byly proměny v čase, tedy vizuální proměny jednotlivých postav během děje. Celkově dobře odvedená práce. 75%.(18.7.2009)

 • misa_laska
  **

  Tohle mi teda nějak nesedlo... Pro mě nudný a zdlouhavý.(23.3.2010)

 • truby
  ***

  Trochu slabý soupeř pro podobné filmy z drogového prostředí. Pouhý stín Scorseseho Mafiánů, či Casina. Neopravdové, nedůvěryhodné, thiller pro děti.(7.12.2010)

 • Saur.us
  ****

  Povedený ale na druhou stranu ničím překvapující mafiánský film. I tak parádní podívaná, zvláště díky J. Deppovi.(26.1.2011)

 • hororwatch
  *****

  Beru tenhle film tak, jak je. Nechci tu vytahovat zápory typu ,, Ten film byl pocta kriminálníkovi '' a blablabla. Ten film byl natočen jistým stylem a naplno využíval jeho emoční potenciál. Tři čtvrtě filmu byl dobrej, nic extra ale fungovalo to tak, že to člověka udrželo u obrazovky ( alespoň ty co mají rádi nevšední životní dramata). Když ale v poslední části filmu Deep překročil práh basy podruhé, tak začal emočně dojímavý maratón, který vyvrcholil ( alespoň u mě) v samotném finiši k výbuchu mého vodního zdroje, ikdyž pravda že to vlhlo už při návštěvě ve věznici, kdy mu říkala Penelopa o rozvodu a dcera ho nechtěla znát. Takže na závěr chci dodat, že jsem si vědom toho, co byl George ve skutečnosti zač a ve filmu je to dost jasně naznačené, ale ten film byl tak skvěle udělanej, že nakonec každej snad musel cítit lítost. Za to 5* .(26.6.2011)

 • cerbygerby
  ****

  Filmeček o drogách s Deppem a Cruzovou.. Film dal přesně to co jsem od něj čekal, jak se z malého prodejce trávy stal největší dovozce kokainu. To ze všema podrazama a akcema pro mě stačí jen na slabé 4*(22.8.2011)

 • mourinho
  ****

  Jó je to krásný život, dokud všechno funguje jak má. Jenže nic netrvá věčně a boží mlýny melou. Přesvědčil se o tom i George Jung, drogový dealer a pašerák, jenž se v 70. letech díky kšeftům s kokainem vyšvyhl z chudého dělníka v kápo mafiánského podsvětí. Tento film je velmi přesvědčivou rekonstrukcí jeho pochybného života a zároveň varováním, jak snadné je sklouznout na šikmou plochu. Fenomenální Johnny Depp....až bych ho v závěru málem politoval...(24.12.2011)

 • Hapretor
  ***

  Film, který zabaví, ale nijak nešokuje. Kdo chce vidět J. Deppa jak vypadá ve filmu jak homeless po tělocviku, nechť si toto směle pustí.(5.1.2012)

 • TMontana
  *****

  George, Tunák .(21.3.2012)

 • VerenaLord
  ****

  Další z mnoha příběhů o skutečně existujících lidech. Velmi zajímavé, byť se jedná o mnou velmi neoblíbené téma - drogy.(10.5.2012)

 • Freeky06
  *****

  Pre mňa silne návykový film, ktorý dokážem pozerať znova a znova a to nie len kvôli hereckým výkonom a skvostnému obsadeniu... Perfektne natočený film, ktorý snáď nemá jedinú chybičku! Keby mám klobúk, tak ho pred Tedom Demme určite zložím. Čistá (minimálne ako ten kokaín) filmová mňamka!(9.9.2012)

 • MovieFive
  ****

  Námět ani zpracování není originání. Jediné, co zahraje na city a zanechá tak větší dojem, je, že je to příběh podle skutečné události (ale i takových filmů je spousta). Zvlášť se nevyžívám v krimi filmech o drogách, jsou totiž většinou dost podobné- mladý hrdina, který se po nějaké události z dětství rozhodne, že bude jiný a jde na to ne zrovna legálně, zpočátku je vše jako z pohádky, ale zákonitě musí následovat krutý pád. Koikain je příběh ze života a oblíbenosti bezesporu pomohl Johnny Depp v hlavní roli a později i Penelope Cruz. Depp je výborný herec a má dostatečně velké charizma, aby utáhl celý film a přitom si vás ještě získal, i když je to zločinec. Filmu jako takovému není co vytknout. Nepřekvapil ani nezklamal.(16.12.2012)

 • Silviaxx
  *****

  Pre mňa osobne veľký filmový zážitok ! Z dna vyletieť do absolútnych nebies a následne sa prepadnúť hlbšie ako do najhorúcejších pekiel...(6.4.2013)

 • Octane
  *****

  Tak tahle role Johnnymu fakt sedla! Vynikající životopisný film popisující obchodování a život George Junga. Vůbec nevim co bych tomuhle filmu mohl vytknout, je to parádní dílo. Můžu ho jen doporučit.(10.4.2013)

 • PlutisMovie
  ****

  Aaaaa, životopisný, to bude zase nuda!... Říkal jsem si, když jsem si pouštěl tento film jen pro to, že jsem se nudil a zrovna na komedii jsem neměl náladu. I přes to, že nemusím Johnnyho Deppa se mi tento snímek opravdu libil. Na roli George Junga by se málo kdo hodil víc. Film byl trochu pomalejší, ale jinak pecka! 80%(13.9.2013)

 • heihatchi
  ****

  Svižnej a vtipnej začátek střídá pomalej a bolestivej konec. Tak by se dal popsat jak tenhle film, tak i život toho chudáka Gringa, kterej to myslel upřimně, ale nakonec mu nezůstalo ani to jediné, na čem mu záleželo. Depp hrál dobře, Penelope taky, nicméně na pět hvězd to podle mě nemá.(21.1.2014)

 • Honzeek95
  ****

  Celkem zdařilý snímek. Deppa neuznávám jako nejlepšího herce (což podle csfd je), to ani nápad, ale tady se mi celkem líbil (konečně někde). Vcelku příjemná podívaná s příběhem na motivy skutečných událostí. A některé mravní poučky jsou také k zamyšlení. Jinak taková zajímavost, Junga jeho dcera ve vězení nakonec navštívila - právě rok po natočení tohoto filmu. A Jung byl před měsícem propuštěn na svobodu. Pokud fetoval tak, jak je vylíčeno zde, tak 70 let+ je pro něho opravdu krásný věk.(11.7.2014)

 • helloween93
  ****

  Zajímavý biografický příběh o dobrákovi, kterej kšeftuje s marihuanou a poté kokainem, bohužel pro lidi s dobrým srdcem není v tomhle byznysu místo...Přesvědčivý výkon Johnnyho Depa, perfektní masky a výprava, která mapuje cestu George Junga (Depp) od 60.let až do konce 80.let. 4*(11.10.2014)

 • Fujara777
  ***

  ÁNO: Nevedieť čo so životom, ale vedieť, že v drogách sú prachy a zábava? Môže medzi týmito množinami existovať nejaký prijateľný prienik? Chcete to zisťovať s akciou? Nuž, tak v tom prípade siahnite po hollywoodskom príbehu Georgea Junga. NIE: Vzlety a pády človeka, ku ktorému si niektorí hľadáme cestu len veľmi ťažko. Pre nás je George nesympatický a tým aj celý príbeh je nanajvýš len priemerný.(12.2.2015)

 • figliar
  *****

  Iba Johnny Depp dokáže vo vás vyvolať pocit, že aj keď viete, že rozhodne by ste nemali fandiť narkobarónom, celý film mu aj tak držíte palce a dúfate, aby nakoniec všetko dobre dopadlo. Pekne si spravil vlastnú kariéru, od malého prekupníka, až po samé nebo drogového podsvetia. Takže teraz neviem či tíško závidím, alebo znechutene odmietam. Každopádne film Kokain u mňa v žánre drogového sveta figuruje na popredných miestach.(5.3.2015)

 • Torgal
  ***

  Už som asi videl priveľa filmov o tom istom (mladík sa vrhne na cestu rýchleho zbohatnutia skrz protizákonnú činnosť, chvíľu sa mu darí a na konci mu to spočítajú aj s úrokmi), že tento film ma obsahovo nijak neprekvapil a v zásade ani nezaujal. Formálne je ale natočený veľmi zručne a hlavne v prvej polovici má výborné tempo a je zábava ho sledovať. Akonáhle ale Depp začne padať nadol, tak film padá spolu s ním k priemeru. 7-/10(4.9.2015)

 • Zombo
  ****

  Kdo chtěl víc, nemá nic. Tak by se dala charakterizovat až politování hodná chamtivost drogového kinga G. Junga. Depp ho nemohl zahrát lépe, protože málokdo by asi soucítil s někým, kdo obchoduje s tvrdými drogami a doplatí na to. Poslední scény s dcerkou nebyly sice nutné, ale vynechány být nemohly kvůli dokreslení skutečnému příběhu.(3.7.2003)

 • jda23
  ****

  Dalsi klenot v drogovej kulture. Kokain je uz kult a Depp bol na to stvoreny. Pravdivy pribeh vyfukaneho dealera s nesmrtelnym citom cloveka.(10.1.2008)

 • Poker_Face
  **

  Nudná nuda, porod, přemlouvání a další omyl hodnocení CSFD.(27.11.2008)

 • Astrebleue
  *****

  Shlédla jsem jej na jeden dech a pořád mi Junga bylo líto...Vpodstatě to byl celkem smolař mezi narkokráli, byl dobrák, snažil se poctivě pracovat a každýmu dát správný díl...Na ty poměry byl děsně měkkej a jemnej.Líbila se mi k tomu hudba, mělo to spád.Z této kategorie film, který rozhodně stojí za zhlédnutí.Právě ono založení na skutečném příběhu mě nutí přikreslit zbývající hvězdu do počtu.(4.1.2009)

 • SpeedyCZ
  *****

  Vynikající. Pátá hvězdička je za Johnnyho Deppa.(4.1.2009)

 • smack
  ****

  Ale dyt on to nemyslel tak špatně vzhledem k tomu na kolik let ho odsoudili:((4.1.2009)

 • fandalehy
  *****

  Původně jsem už jen z povinnosti projížděl svých 30 kanálů a s vidinou toho posledního třicátého, jsem se už chystal zalehnout. Pak jsem, ale zahlédl Penelope Cruz, na kterou nedám dopustit ,(:-D) a řekl si, že se jen na chvíli podívám v čem to vlastně hraje... Ta chvíle se protáhla na dvě skvělé hodiny a přesto, že jsem si dal půlnoční dávku kofejnu, nelitoval jsem. Kokain, který jsem viděl teprve nedávno (ostuda, stydím se) mne nadchnul tak, jako v poslední době asi jen famózní Temný rytíř...(6.1.2009)

 • farfalino
  *****

  bomba(6.6.2009)

 • Valentin
  ****

  Film má výborný rozjezd, Johny prochází během děje psychickou i fyzickou proměnou, Penelope vypadá dobře jako vždy. Přesto mě ten film moc nevzal. Ale nemá to společného nic s hereckými výkony nebo režií. Je to tématem. Životopis drogového dealera není zrovna věc, na kterou bych se chtěl dívat. Ale to je jen osobní názor a dojem z filmu, jinak za jedno shlédnutí to určitě stojí.(22.3.2010)

 • Lasombra
  ***

  Dobrá hudba, opět perfektní ležérní Depp a rozevlátá Penélope. Bavila mne první polovina filmu, ta druhá už se poněkud táhla. Ale celkově ucházející na tolik profláknuté téma drogových dealerů.(14.12.2010)

 • Uiboek
  ****

  Opravdu krásný konec...(2.3.2011)

 • balcazar
  ****

  Johnnymu Deppovi ako George Jungovi - mužovi, ktorý pochopí podstatu a zmysel života, až keď je neskoro, ktorého zakaždým zradia tí, ktorým veril, sadla rola ako riť na šerbel. Film prebieha nadpriemerne, ponúka viacero výborných scén(pasáž, kde George už nemal kde uložiť peniaze:), v závere, keď George nahráva do magnetofónu nahrávku pre svojho otca, sa mi tisla slza do oka. Páčilo sa mi aj komentovanie svojho života v podaní samotného Deppa(George), na moje prekvapenie ma to vôbec nerušilo, naopak, pôsobilo to veľmi vhodne. Based on true story - bod navyše.(6.6.2012)

 • danny_21
  ****

  Když se pro životopisný příběh podaří sehnat kvalitního herce, je z půlky vyhráno, což se v případě Johnyho povedlo. protože postavu Junga si střihl s přehledem. Drogy jsou svinstvo a hlavně dobrej business, člověk tam snadno nakoukne, ale i přesto, že jde o kejhák, vyskočit z rozjetýho vlaku už není tak jednoduchý - 80 %(18.10.2012)

 • Brinkley
  ***

  Na Kokain jsem se hodně těšila, pocity však následovaly spíš smíšené. Námět je nosný, Depp celý film táhne s obdivuhodným zápalem, Penélope je neskutečně sexy... a přesto bych svoji reakci v závěru filmu shrnula asi takto "hm, dobrý, kouknem ještě na Requiem for a Dream (přestože Leto rozhodně není mým idolem)?(6.11.2012)

 • Ihuj
  *****

  Imho ještě nikdo nezahrál zklamání tak dobře jako Depp na konci Kokainu. Jeden z mála filmů, co mě skoro rozplakal.(12.8.2014)

 • P.J.2
  ****

  Pro fandy zivotopisnych a krimi pribehu povinost.(25.10.2015)

 • lemonova
  ****

  Za posledný monológ, za vychádzku s dcérou a za úžasného Raya Liottu dávam hviezdičku navrch...(25.3.2017)

 • Stíba
  ****

  Taková drogová oddechovka a mimo některých kratších úseků a závěrečného monologu celkem pohodvý film. Je zajímavé jak se jedno téma i jednen konkrétní příběh dá servírovat mnoha způsoby (Narcos ad.).(26.3.2017)

 • Jarome
  ****

  The official toxicity limit for humans is between one and one and half grams of cocaine depending on body weight. I was averaging five grams a day, maybe more(1.1.2006)

 • destructX
  *****

  8/10(20.2.2008)

 • gemi
  ****

  Skvělý film od začátku do konce. Dějově bohatý, stylový a ani chvilku nenudí. Takový kokainový Forrest Gump. Zcela zasloužené čtyři a půl hvězdy.(4.1.2009)

 • polonius
  ****

  Johnny Depp opět nezklamal.(16.7.2009)

 • Rodin
  ****

  Dávám 4* trochu nerad, ale tři by byly málo, hlavně kvůli Deppovi. Tož - nebylo to špatné, že, ovšem když se scánář rozmělní a režisér (případně studio) není ochoten nebo schopen správným střihem dotáhnout náladu a švih až do konce, je to u mě tak za 70%. Ten závěr byl dost úsměvný. Škoda, že nebyl úplně vystřižen.(5.2.2010)

 • xenopus
  ***

  Bylo skutečně zajímavé sledovat příběh pána, který naučil Amíky na kokain. Johnny Depp se role vžil hodně dobře a zaslouží si ocenění. Oceněníhodná je také první polovina filmu, která hezky odsýpá, a při sledování té druhé si lze říci "Kéž by i tahle odsýpala jako ta první." Je to slušný standard, kvalitně vytvořený, s poselstvím, které je jasné, ale snad proto jde naprosto mimo mě. Nikterak zvlášť mě film nezaujal, na druhou stranu ale taky vůbec neurazil.(26.2.2010)

 • Sollozzo
  ****

  Kokain je stylové nakro drama, které z průměru vybočuje hlavně díky hereckým výkonům snad všech zúčastněných. Příběh je vystavěn klasicky. Takový kříženec Scarface a Carlitovo Cesty. Vzestup, pád, vzestup, pád, zúčtování...no prostě jak na houpačce. Ovšem konec je emotivně hodně silný, skoro až dojemný, že mě to láká dát pět hvězd. Ale zůstanu při zemi. 80%.(8.5.2010)

 • M4rkl4r
  ****

  Co se týče příběhu, tak se nejedná o nic převratného ani originálního. Jde o klasickou sínusoidu - počáteční úspěch, konečný trpký dopad - postava lituje svých činů a jediné po čem touží je nová šance se svojí rodinou. Kdyby se jen autoři nesnažili urputně vyždímat z diváka všechny jeho emoce. Spíše by bylo vhodnější natočit to více z objektivního pohledu, aby si každý udělal vlastní názor na hlavní postavu a ne , že se nám snaží ukázat, jaký je to v jádru skrytý dobrák. I když musím připustit , že vlivem vynikajícího výkonu Johnnyho Deppa mi to tolik nevadilo. 77%(5.7.2010)

 • Shredder
  **

  Neuveritelne nudny a nezaujimavy zivotopisny snimok, ktory tentokrat nemohol zachranit ani Johnny Depp. Proste nemastne neslane a otravne moralizujuce prerozpravie udalosti.(14.11.2010)

 • iKosser
  ****

  Styl tohoto a dalších snímků mám moc rád, ukazují vzestup a pád lidí, kteří měnily dějiny planety. Nenudil jsem se ani na sekundu, kapesník jsem si taky podal a možná i uzpůsobil životní priority? Kdo ví...ale film se mi moc líbil.(17.12.2010)

 • departed
  *****

  I tohle se někde opravdu stalo. Začínal u trávy, dokud neokusil kokain, a nakonec skončil v úplnejch sračkách. Mohl si za to sám, ale sympatizuju s ním jen proto, že to Depp zahrál fakt tak výborně. Jednoduše další snímek o drogách a o jednom chlapovy, kterého ty drogy doslova vyřídily. A i přesto, že ho ke konci své "kariéry" všichni pomalu zavrhli, jeden člověk mu vždycky věřil a měl ho rád - jeho otec.(28.2.2011)

 • PavelH
  *****

  Dám rád filmy o drogách a mám filmy podle skutečnosti... a mám rád i Johnnyho Deppa. Takže se mi nemůžete divit za těch plnejch pět. Vždyť je to pěkný dílko. Ano, možná není z nejoriginálnějších, ale zaručeně vás to udrží ve střehu. Nejsem kritik ani resisér a scénárista, ale když chcete něco dělat věrohodně podle skutečnosti, podle mě vám to prostě trochu svazuje ruce v kreaticitě. Takže příspěvky typu, nenabídlo to tic nového, už jsem viděl lepší... s těma se prostě nemůžu ztotožnit. Mělo to šťávu, mělo to emoce, mělo to skvělýho Johnnyho a já mám tenhle film prostě rád.... "...a všichni byli zhulený." :)(27.11.2011)

 • Neddo
  *****

  Proč nejde dát více, než 5***** ??? Pro mě fenomenální film. Johnny Depp opět nezklamal. Díky tomu, že jde o pravdivý příběh tento film dvakrát podrthává velké plus. Další výborný film o špatných drogách. O době slavného Escobara. Bravurní práce na kterou se minimálně letos ještě 3x podívám!!!(17.1.2012)

 • andulasafarova
  **

  Já a filmy, kde se děj točí kolem drog-to asi nikdy nepůjde dohromady. A nejsou to drogy, s čím mám problém. Herci hrajou tak na půl, v polovině vím konec (tedy alespoň přibližný, to, co přišlo, srazilo hvězdičku-jako vidiny dcery na dvorku takhle podaným patetickým stylem? To mě má jako dojmout nebo co?). Nemohla jsem udržet oči na obrazovce, ve scénách s matkou jsem si trhala obočí, dívala se na strop...(1.10.2012)

 • Dendulkaa_
  *****

  Výbornej film s ještě lepším Johnny Deppem. /Ať máš vždycky vítr v zádech a slunce nad hlavou. Ať tě vítr osudu nese vzhůru a zatančíš si s hvězdami./(31.10.2012)

 • karlee
  ***

  První půlka velmi dobrá, ale mám trochu problém se druhou půlkou, kde se z narkomafiána stává starostlivý tatínek a máme mu fandit. Penelope Cruz je tady neuvěřitelně otravná, ale to patří k roli, aspoň částečně.(8.11.2012)

 • Drakenovec
  *****

  Úžasný film s námětem o drogách a jejich překupnictví. Nejenom tak pro nic za nic je Johny Depp nejoblíbenější herec na CSFD. Jeho herecké výkony jsou prostě famózní a obdivuhodné. Samozřejmě musím ale pochválit i Penélope Cruz, už jenom její španělsko-anglický přízvuk má své kouzlo. No a když se zaměřím na film jako na celek, tak mě nenapadá žádná kritika, ale pouze jenom chvála. Námět je zajímavý, scénář, hudba, herci, atmosféra a všechno ostatní - zkrátka brilantní. Jsou sice určitě lepší filmy než kokain, ale co o to. Film je na hodně vysoké úrovni a mně osobně to stačí k tomu, abych dal plné hodnocení.(5.12.2012)

 • Luisis
  *****

  Kultovní snímek. Žeru jim ten příběh jako kanibal svou kořist po měsíčním půstu. Dal bych i 6 hvězd za to, že je to podle skutečné události a 2016 má jít Jung ven z vězení? Kdo ví jestli ho aspoň jednou jeho dcera navštívila... - 98%(27.12.2012)

 • J*A*M*B*O
  ****

  Počiatočný zážitok bol síce neuveriteľný, ale po druhý krát som na filme veľa slávy nevidel. A takýmto filmom ja hovorím jednorázovky. Škoda, že film stratil svoje čaro. No bohužiaľ neviem čím to vskutku je. Dávam 8/10 bodov.(4.3.2013)

 • 3mates33
  ***

  Nevyužitý potenciál....klasické poučenie...dej priemer...(4.1.2015)

 • ing.man
  *****

  Pepka Lupová je ošklivka... Nejsilnější scény? Když mluví na tom ostrově se zrádcem Diegem a potom ve vězení s Mirthou.(7.2.2018)

 • HonzysKISS
  *****

  Nádherně prožitý film s Georgem Jungem. Málokdy se takhle vžiji do postavy, jako tady, až mi ho bylo sakra líto. Krásně je ukázáno, že když se vám narodí děcko, tak nic jiného není tak důležité. Johnny Depp samozřejmě nezklamal. Díky tomu, že jsem o postavě skoro nic nevěděl, tak jsem si snímek užil sakra pořádně, dalo by se říct až emocionálně. A to se moc nestává.(17.6.2018)

 • papaguy
  ****

  Mám pocit, že tvůrci trochu zbytečně lezli Jungovi do zadku. "Postaví tady pomník jednomu pašerákovi drog.", jak to trefně shrnula přítelkyně. Ale to je asi tak jediná stížnost. Kokain je herecky skvěle obsazený a natočený "soft" film o narkomafiích, na který směle můžete vzít partnerku, aniž by vám vynadala, na jaký krvák jste ji to přitáhli. A po filmu můžete vést akademickou debatu o překladu slova "blow". Mrtvola tam bude jen jedna, a to ještě rozmazaně v pozadí. Dobové ohozy tomu dodávají ten správný šmrnc. První půlka je hodně free, odlehčená, až komediální. Všichni hulí, válí se na pláži a pašování je pro ně zábava, kterou si vydělávají velkou hromadu peněz. Druhá polovina už jede na vážnější notu, ale pořád s lehkostí. Pokud tedy chcete něco o drogách bez hromad mrtvol, Kokain je dobrá volba.(23.9.2018)

 • JardoLe
  ***

  Zivotopisna drama podla skutocnej udalosti o zivote drogoveho dealera,ktora ma velmi nenadchla a aj trosku nudila,Johnnyho Deppa mam rad a je to vyborny herec,ale ani on nezmenil moj pohlad na tento film,ale zachranuje to priblizne poslednych 20 minut,tie sa mi lubili...:-)(30.10.2018)

 • ric
  ***

  Dobrý Deppův výkon mi kazí trošku nudný děj. Ve srovnání se Zjizvenou tváří se to vleče a některé prvky scénáře, i když podle skutečných událostí, jsou lehce ohrané.(30.5.2004)

 • Andrew159
  *****

  Tak toto je jeden z mích nejoblíbenějších filmů, strhující příběh o drogovém králi, který chtěl stále víc a víc až nakonec neměl nic. Je až k neuvěření že se něco takového vůbec mohlo skutečně přihodit, je vidět že Amerika je doopravdy země neomezených možností. Tento snímek musí přinutit každeho kdo ho uvidí sympatizovat s George Jungem i přestože když se nad tím zamyslíme to byl neuvěřitelný prevít co zníčili statisícům možná i milionům lidí život jeho koukainem. Johnny Depp v hlavní roli byl vynikající a vizáž 70tých a 80tých led se k němu opradu hodila. Každému tento film musím doporučit je toskvělí životní příběh který obsahuje vše. Lásku, přátelsví,touhu po moci a penězích, a dále zradu a pošeilství. Životní zvraty George Junga jsou fascinující a neuěřitelné.Škoda jen že režisér Ted Demme tragicky zahynul na selhání srdce v důsledku braní kokainu což je skutečná ironie a nemůže natočit další takto vynikající filmy.Tento film měl všechno co má film mít a tak s radostí a z k památce zasnulému řežisérovi nemohu dát jiné ohodnocení než *****.(15.12.2007)

 • kolik27
  *****

  Velice zdařený snímek z prostředí drog s dokonalým Johnnym. Pro mě nejde jinak než 100%(24.11.2008)

 • ab.dul
  ****

  Tento film jsem viděl podruhé a stále se je na co koukat. Je to velmi zajímavý film s opravdu dobrým hereckým obsazením.(3.1.2009)

 • Cortesz
  *****

  Životopisné filmy nejsou zrovna mým šálkem čaje, protože většinou jsou šíleně dlouhé a také občas i nudné, ale když se to umí natočit tak proč ne. U tohohle snímku se to povedlo na jedničku. Jak scénářem, obsazením, stylem tak vším ostatním, jen se stačí zamyslet nad tím, jak může někdo koukat na film o drogovém dealerovi a ještě mu fandit, to se prostě musí umět. Nebudu vychvalovat herecké výkony, ty jsou na jedničku, jen bych snad ještě vyzdvihl hodně poslouchatelný soundtrack.(4.1.2009)

 • me3x®
  ****

  Nechcem byť krutý, ale z filmu je jasné, že režisér frčí, resp. frčal na drogách. Geoge Jung ako napísal Matty stvárnený Johnym Deppom je skutočne citovým vydieraním. Súcitim s Georgeom Jungeom je nepochopiť film. Respektíve slepo mu naletieť. Film je inak ďalšou perličkou Johnyho dokonalého talentu. Avšak je tu druhá strana mince. Naproti jednej rozbitej rodine dílera, a to nám režisér vôbec neukázal je množstvo rodín, kríz, samovrážd z druhej strany, totiž medzi samotnými užívateľmi drog. Na tú časť sa úplne zabudlo. A Jung si to neuvedomil. DObre mu tak, že ho chytili. Nenaučil sa nič. Posledný záťah. Posledná dodávka. Prečo si nenašiel prácu ako každý normálny človek. Nečudujem sa, že ho jeho dcéra nejde pozrieť, aj keď Johny to zahral tak, že za tú vetu by som si asi zaslúžil gilotínu. Odpúšťať sa má, ale to je naozaj ťažké. Basa, von, drogy, basa, sloboda, drogy, basa... . No kto by sa neuvedomil? Ale s prižmúrením oči nad týmito skutočnosťami bol medzi dílermi dobráčisko, parťák. Nepodrazil nikoho, práve naopak, keď mohol a aj keď nemusel bol fair play hráč. A to sa mu vypomstilo. Preto si zaslúži 4* s čistým srdcom. Myslím že červená na csfd mu rozhodne patrí.(15.1.2009)

 • Pafnuc
  ***

  Málo kung-fu.(22.1.2009)

 • MarkHoppus
  *****

  Johnny Depp předvedl fantastický výkon a myslím si, že co se drogových filmů týče, tak se Kokain může v klidu přirovnávat k takovým velikánům jako je Requiem za sen, nebo Trainspotting, dokonce bych řekl, že v některých věcech je i předčí. Podání Dammea je trochu méně propracované po psychologické stránce, ale zase skvěle vyčnívá výkonem Deppa.(23.1.2009)

 • Mincek
  *****

  Vynikajuci zivotopisny snimok o vzostupe ale aj pade niekdajsieho narkokrala Georga Junga, ktoreho stvarnil jedinecnym sposobom Johny Depp. IMO jedna z naj roli v doterajsej kariere Deppa(11.2.2009)

 • iMilan
  ***

  Docela OK, ale proti vrcholům žánru průměr.(6.3.2009)

 • Soubi
  *****

  Film o velkém vzestupu a velkém pádu. Depp předvádí (jak jsme zvyklí) herecký koncert a ukazuje nám, že je lepší se bílému prášku vyhýbat :)(25.5.2009)

 • stiewe
  ****

  Na začátku sen. Na konci největší pašerák kokainu do Ameriky. Kvalitně natočený životopisný příběh George Junga jenž se z malého obchodníka s marihuanou stal "kokainový bůh" Johny Depp zde zahrál opravdu strhující roli a pochvaly na jeho roli jsou zde naprosto oprávněné. Najdnou se zde i velmi úsměvné scény například když George už nemá v celym baráku místo na uložení peněz a milionů se mu válejí prakticky po zemi. V tu chvíli musel bejt jeho americký sen splněn:)(13.6.2009)

 • Romeroo
  ****

  Pěkné a celkem smutné životopisné drama o překupníkovi drog...holt Kokain je dobrý, Johnny je dobrý...kvalitní zábava na páteční večer...pro někoho srdeční záležitost pro mě nadprůměrný snímek, kterému do absolutní TOP kategorie něco málo chybí...78%.(10.8.2009)

 • Koldyn
  *****

  Zajímavý film s vynikající první polovinou, ta druhá byla již dle mého názoru o něco málo horší, ale i tak je to výborný a nezapomenutelný kousek se skvělým Johnny Deppem v hlavní roli.(7.11.2009)

 • george82
  ****

  Dvojka Depp a Cruzová? Masakr. Sakra těm to jelo. Tyhle dva můžu prostě kdykoliv.(28.4.2011)

 • rob_troy
  *****

  Film nabitý silnou drogovou atmosférou Kolumbie a Kalifornie. Nervy, strach, přátelství, zrada a láska - to vše a Johnny Depp v čele.(12.8.2011)

 • coco.brice
  ****

  zábavne..zajímavé..udrží Vás to u obrazovky...ALE..ty paruky?to je něco příšernýho...:-)(27.11.2011)

 • cress
  *****

  Životopisný príbeh na štýl "from zero to hero", ku tomu drogová tématika a boom...vznikla kombinácia, ktorá ma prilepila na gauč a vychutnával som si tento film ako keby som bol ja George Jung. Záživné, zaslúžené miesto v Top 10.(22.2.2012)

 • Doski
  *****

  Jediné co bych dodal k ostatním komentářům: Výborný soundtrack list. 85%(10.8.2012)

 • Stanix
  ****

  Film se tak trochu otírá a "paroduje" (v dobrém) Scorsesiho gangsterky, což je zábavné, ale přitom je vše zobrazeno z mohutného nadhledu a téměř bez zobrazovaného násilí, což je u příběhu točícího se okolo Kolumbijských drogových kartelů něco jako běh mezi kapkami deště. Nicméně všechno to dohromady sqele "hraje" a Depp nemá nejmenší problém udržet diváka v křesle. Je zajímavé sledovat, jak již po několika málo scénách Johnny běží do šatníku pro nový kus oděvu. Myslím že Kocour z Červeného Trpaslíka by si vedle něho ani neškrt.(18.12.2012)

 • joker30
  *****

  Standartne dobry Johny, je to v podstate uz klasicky pribeh muza mimo zakona , najprv sa dostava na vrchol z ktoreho po case pada, film je to vsak velmi dobre ponaty. 90%(8.1.2013)

 • anyonecek
  ****

  Perfektní příklad jak s těmi drogami prostě nejde přestat. Hlavní hrdina si několikrát řekl "A dost" a nikdy to nedodržel až se mu to stalo osudným a jak on sám říká, největší trest nebyl, že ho podvedli jeho kamarádi a šel sedět, ale že nesplnil své slovo. U těchhle filmů mě vždy neskutečně štvou ty ženy těch hlavních záporáků, dycky mi přijdou takový šíleně najivní a díky penězům si šáhnou až na dno a jen málo těchhle hrdinek to zahraje opravdu přesvědčivě.(25.2.2013)

 • Juwe11
  *****

  Pro mě suverénně nejlepší film v souvislosti drog, který daleko předčil Trainspotting, Requiem za sen a další. Hlavně Johnny Depp tady dle mého podal jeho nejlepší herecký výkon v jeho kariéře.(10.3.2013)

 • noelcoward73
  *

  Na Kokain jsem se koukl jen proto, že jsem si jednou v televizi nevybral nic jiného. Ze začátku to šlo, i když už tady to bylo takové moc rozvláčné. A pokud by si Johnny Depp nechal udělat umělý velký nos a trochu přibral (nebo použil vycpávky), okamžitě by mohl zaskakovat za Gérarda Depardieua a třeba si i zahrát Cyrana z Bergeracu. Několikrát jsem sledování přerušil (nejen o reklamách) a radši si připravil něco k jídlu. Námět je to sice zajímavý, ale podle mě velmi špatně zpracovaný. Bohužel ani herecké výkony nebyly ani průměrné. Ale vina herců to nebyla, vinou byl scénář. Pokud někdy "omylem" začnu podobný film sledovat, tentokrát neodolám a film přestanu sledovat. Nic konkrétního tu už vymýšlet nechci, jedním slovem hrůza.(11.3.2013)

 • HEED
  ****

  Vynikající J.D. Skutečně perfektně zahrané. Penelope jako fetka z hollywoodu, tvoří uvěřitelný pár. Hlavně těch prachů, jak se jim to tam jen sypalo. Skutečně drahý film.(11.3.2013)

 • Bezda22
  *****

  Je to smutnej příběh. Jediný co mi na něm vadí je obsazení role Georgovi matky, hodně nesympatický. Jinak nemám výhrad.(8.11.2013)

 • applestar
  *****

  Začal Pablo Escobar a následovali další. Lišili se tím, jak to dělali, co pro to museli obětovat a kam až hodlali dojít. Johnny to zahrál bravurně a patří mu poklona. K Johnnymu drogy sedí a umí je zahrát (strach a hnus v Las Vegas). Jinak celkově super obsazení. Doporučuji! PS: George Jung byl propuštěn 3.června 2014 a dcera ho navštívila rok po shlédnutí filmu. Takže šťastný konec :)(5.5.2014)

 • Guran
  *****

  Neuvěřitelná Johny Depp stvárnil svou roli naprosto dokonale! Stejně tak i režisér Ted Demme na svém postu udělal dobrý dojem. Zkutečný příběh člověka - drogového dílera, drsný, smutný a vlastně i ze života. Opravdu se mi snímek velice líbil, jenom Penelopé Cruz mi místy přišla ve své roli slabá.(13.3.2015)

 • Vikyy98
  ***

  George Jung (Depp) ve filmu hraje pašeráka kokainu a marihuany, přesto je to jedinej slušnej člověk ve filmu. OK jeho otec je též sympaťák, ale jinak jsou všichni šmejdi. Film podobnej Goodfellas, nebo Vlk z Wallstreet, akorát o hvězdičku až dvě horší. Stále však nadprůměr.(1.12.2015)

 • vipeerr
  *****

  Myslím že tady se Depp našel v mafiánských rolích.(2.4.2016)

 • Maniik88
  ****

  Ďalšé dielo z plejády feťáckych filmov s hlavným hrdinom pologramotným ctižiadostivým debilom, ktorý dokáže presrať 60mil a skončiť na ulici a v base. Ja takéto filmy ale oceňujem. Ponúkajú totiž výborné poučenie hlavne mladým ctižiadostivým debilom, ktorých to môže odradiť od podobnej činnosti. Najlepšia bola záverečná nahrávka pre otca, kde dostal rozum aj taký pako ako bol George Jung. Pre neho bolo už ale neskoro, ale poučenie výborné. Hlavne, že nechcel žiť ako tatko a do domu si doviedol ešte väčšiu čúzu a skončil ešte o dosť horšie. No musí sa uznať, že tak zo 10 rokov si "užíval" ako málo kto. Johny klasicky skvelý, spracovanie výborné a tak odo mňa slušné 4*.(25.10.2016)

 • klukluka
  *****

  Tohle mě nikdy nepřestane bavit. V TOP 10 Kokain nemám, je to moje doživotní číslo 11. Náhradník, který může být kdykoliv povolán do základní/zásadní sestavy.(14.7.2018)

 • Flix
  ****

  Dobře režisérsky i herecky zvládnutý malý filmový epos. S cílem vyobrazit větu" jednou jsi dole, jednou zase nahoře" na postavě drogového dealera jsou také spojena jednotlivá období, ve kterých měly drogy a společnost tu, či onu tendenci. Jednou měl film barevnou, veselou atmosféru, jindy zase napjatou a depresivní. Celkově film působí velmi kompaktně takový jaký má být - autobiografický.(12.11.2003)

 • Bird59
  ****

  Dobré zpracování reálné události s charizmatickým Deppem, který své postavě přidává tolik charizma až mu všichni v sále fandí a proklínají policii, jeho matku a nakonec i tu mrchu co ho prve svedla. Film zpracovává reálnou událost a to celkem podle „realistických pravidel“, někdy je až vtipné sledovat arivistické schéma Deppovy postavy, které je tak hodně značné právě pro realistické období a právě proto musím strhnout jednu hvězdičku, zpracovávání reálných příběhu, i když pěkně, není zrovna mým oblíbeným filmovým tématem ...(17.6.2005)

 • DAF1
  *****

  Jó prachy jsou krásná věc, ale štěstí, to si za ně nekoupíš. Mnozí tvrdí, že obsazení Johnyho Deppa je polovinou úspěchu filmu. Já si myslím, že v tomto případě tvoří nadstandartní výkon tohoto "blonďatého" herce více jak padesát procent. Ač se celý film točí okolo ožehavého tématu, jakým drogy v posledních několika desítkách let jsou, rozhodně nenudí, vkusně vložené humorné prvky a časté užití fotografií, dolaďují pohodovou atmosféru. Ted Demme se podobně jako jeho kolega Andrew Niccol v Obchodníkovi se smrtí soustředil na životní milníky drogového dealera, který v době své největší slávy distribuoval "koks" do celé "Ameriky". Vadila mi snad jen délka, ale pár zahradnických nůžek by to jistě spravilo. 93%(7.9.2006)

 • ewing
  ***

  z mafianskych filmov len priemerny snimok. bohuzial. obsadenim a pribehom mal velky potencial. neviem, kde sa to ce le po....lo. skoda.(16.10.2006)

 • LecoHej
  *****

  Vynikající film s tradičně perfektním hereckým výkonem Jonnyho Deppa.(9/10).(6.4.2007)

 • petz1985
  ****

  drogový dealer, který hraje na kamarádství -slušný film(7.11.2007)

 • samuelsson
  *****

  Blow je film s usmievavým začiatkom, vyzerá to ako bezstarostná oddychovka, dokonca komédia. Naozaj ale iba na začiatku. V skutočnosti je to príbeh o láske otca k dcére, zakrytou hnusnými zradami priateľov, obchodných partnerov a nakoniec aj milujúcej manželky. Johnny Depp tu podal naozaj úctyhodný výkon, len maskéri sa mohli snažiť zmeniť mu trocha imidž. 60 roční dedko s dlhými šedivými vlasmi už nevyzerá nijako sympaticky, hlavne keď sa na tie isté vlasy pozeráte vyše hodiny predtým. Tento strhujúci príbeh, ktorý sa nijak nevnucuje, príjemne plynie, nie je ani príliš rýchly, ale ani natoľko pomalý, aby bol nudný odo mňa získava 5 hviezdičiek.(11.10.2008)

 • Maria-Rosa
  *****

  Jasně – Johnny Depp, jsou lepší filmy!!!! To si možná říká spousta lidí, ale pro mě je ten film hodně dobrý! Za prvé mám ráda filmy, kde hlavní hrdina komentuje celý děj a za druhé mě dostal Johnny jako starší pán ve vězení, když čekal na svou dceru. Je sice fakt, že to byl celkem parchant, ale rodina byla na prvním místě a měly se s ním „holky“ dobře. A ta „větší holka“ byla horší než on sám. Tenhle film mě zkrátka taky dostal!!!!(19.10.2008)

 • Nupaky
  *****

  Krásný, krutý a opravdový !! Tak to opravdu bylo a někde ještě je. Nikdo,nemůže říct, že by Johny nebyl věrohodný, je úžasný a dává filmu ohromnou sílu, jen je škoda, že jsem od začátku tušila, že to nemůže dopadnou dobře! Je to film o drogách, ty nekončí happyendem.(15.2.2009)

 • Plague.
  ****

  První polovina byla opravdu výborná, ta druhá už se přeci jen orientovala více na rozjímání a hodnocení života a byla trochu moc dlouhá, ubrat 20 minut a je to dokonalost (no ještě vyměnit Penelopku). Naštěstí Johnny Depp nezklamal a zahrál naprosto skvěle (jako osattně vždy) a mile mne překvapil i Ray Liotta, kterého příliš v oblibě nemám. Takže nakonec zaslouženě 4*.(22.7.2009)

 • Idealista
  ****

  Nejlepší film T.D který velmi rád používá postupy a prvky z jiných filmů . Kostra filmu je typická pro životopisy . J.D hraje ze všech syl (ale i tak mě zde moc nesedí - prostě nejsem jeho fanda ). Film je "jen" pro fandy Krimi, životopisú a J.Deppa , podle mě mu chybí přesah díky kterému by ho zbožňovaly davy a tak to je u všech snímku T.D ( špičkově natočené ale bez osobní invence ).(3.11.2009)

 • DooFooS
  ****

  Vzestup a pád drogového dealera, kterému budete i palec držet.(7.11.2009)

 • exoomer
  ****

  4,5/5(23.8.2010)

 • Denda3
  *****

  Pokoušela jsem se nebýt ovlivněná v hodnocení faktem, že byl Johnny Depp značnou část filmu opravdu kus, ale alespoň půl hvězdičky mu za to přísluší. Filmy s námětem závislost na drogách se u mě dostali mezi oblíbené a i filmy podle skutečné události mě zajímají. Když do toho všeho zahrnu dobré herecké výkony a síla lásky k dceři, závislosti jak na droze tak na práci dealera, tak nemůžu hodnotit jinak. Naprosto jedinečný snímek o člověku který je jako na houpačce. Chvilku na vrcholu, chvilku úplně na dně. Nemohla jsem hodnotit jinak. Určitě stojí za shlédnutí.(29.11.2010)

 • Looka
  ***

  65%(28.2.2011)

 • Paladin25
  *****

  No ten Johnny to vždy vedel roztočiť vo veľkom štýle a tento film nebude výnimkou. Ukázal nám ako sa dajú otvoriť dvere do sveta veľkého drogového biznisu a čo všetko to môže so sebou priniesť.(28.6.2011)

 • megajalec
  ****

  Lahôdka, nenudil som sa ani chvíľu. Ak to takto aj v skutočnosti bolo, tak potom klobúk dolu. Dobre zahrané, zrežírované, trošku mi vadili skoky v scenári a dosť postáv, mal som občas z toho guláš, ale filmový zážitok mi to neskazilo. Jeden z najlepších filmov o drogách, výpoveď z pohľadu samotného dealera, hrozne ľudské. A určite najlepší film, čo som videl na svadobnej ceste, i keď si človek pozrie tie ostatné (moje nedávne hodnotenia), tak konkurencia nebola až taká veľká :)(14.7.2011)

 • burton-ka
  *****

  George Jung v podání Johnnyho Deppa? A co by jste chtěli jako víc? Naprosto brilátní práce odvedená snad každým členem, každým dílem na tomto filmu o legendě znémé taktéž jako "Boston Gorge". Americký drogový dealer 70.let měl možná štěstí v neštěstí, možné náhody ale to někdy udává směr našeho života. Penelope Cruz jako holka v šustákovce mě dojala svou smyslností, dodnes nevím zda-li jí hraje či prostě taková je, mě odzbrojila. Těžko něco tomuto filmu vytknout, soundtrack je mým dlouholetým přítelem a Johnny Depp je již dlouhá léta mým koněm. Pro mě je to jeden z nejlepších filmů! Takže Enjoy voe .)(12.3.2012)

 • Glukoza
  *****

  Kokain mě dostal, když jsem zjistila, že je natočený podle skutečnosti a že až po jeho shlédnutí navštívila skutečného George Junga jeho dcera. Určitě to nebylo setkání jako jsme viděli ke konci filmu, ale je dobré, když filmy mají takovéhle následky. Mimo jiné vizuálně moc pěkný film i díky té fešné "blondýnce" v hlavní roli(13.5.2012)

 • srncek
  *****

  94%(1.8.2012)

 • FREEWHEELER
  *****

  -„Sometimes you're flush and sometimes you're bust, and when you're up, it's never as good as it seems, and when you're down, you never think you'll be up again, but life goes on.“ Žáner, v ktorom Deppa milujem najviac, veľmi silné a intímne dielo. Niekedy nie je všetko ako v rozprávke a ideály si človek určí až keď dospeje. S ohňom sa zahrávať neradno. Precízne vybudovaná psychológia postáv, doplnená a vyzdvihnutá šľapajúcim scenárom a odvážnou kamerou. A zvláštne je na tom to, že tento dílerský príbeh naozaj dokáže dojať.(12.8.2012)

 • hackstolle
  *****

  "Voz vic, voz vic!" , aneb jak jit s bakalarem v marihuane do lochu a vyjit s diplomem v kokainu. Moc rad se na Kokain vzdy podivam a pokazde se velmi dobre bavim. Snad jen dabing Simony Stasove v roli matky Johnyho Deppa mne prijde trochu nevhodny. Original je ale bezchybny. Takze ***** nebo chcete-li 90%.(7.11.2012)

 • Frog.cz
  ****

  Miluju filmy dle skutečné předlohy a téma drogy je stále aktuální a Johnny Deppa můžu a tuto roli zahrál velmi přesvědčivě a vůbec............80%(22.6.2013)

 • mArtinko5MB
  *****

  Výborný film o drogovom priekupníkovi, ktorému sa na pár rokov splnil sen. Nič však netrvá večne, a to platí aj v tomto prípade. Koniec filmu veľmi silný a dojímavý. Jediné čo mi na tom celom vadilo boli Johnyho vlasy :D OTRAS!. Samozrejme Johny - čerešnička na torte. 85%(17.8.2013)

 • 1mara2
  *****

  Wow. Konečně jsem viděl film, kde mně Johnny Depp opravdu seděl. Nějak jsem ho dřív moc neměl v oblibě, možná i proto jsem oddaloval shlídnutí tohohle filmu...no, jsem rád, že jsem si udělal čas. Hodně silnej příběh, hlavně v závěru, kde se krásně ukazuje ta tolik propíraná relativita peněz. Vydělat cash samo o sobě nic neznamená, ať už jakoukoliv cestou. Barák naplněnej prachama, že už to neni kam dávat, koktejly, bazény, auta, prostě work easy play hard - a i když o tohle všechno přijdete a jste zpátky na nule, přijde mi úžasný, že daleko, daleko víc vám může chybět něco zcela jinýho...(27.12.2013)

 • mira007
  ****

  Docela fajn film na základě skutečného životného příběhu George Junga, který dodnes sedí v kriminále, a býval americkým dealerem Medelínského kartelu, který v dobách slávy dodával 90% kokainu na americký trh. Občas se tam mihnou skutečné předobrazy největích bosů jako byl Pablo Escobar nebo Carlos Lehder, který také dodnes sedí v krimu ( toho ve filmu přejmenovali na Diega ).(26.8.2014)

 • stefanm
  ****

  V první polovině zajímavý a příjemně eskalující film, od druhé půlky zbytečné drama (které s první půlkou moc neladí). Deppem skvěle zahraná postava dealera s děsivým vkusem na účes postupně přestává vědět, kam má strkat bedny s bankovkama a pak se mu to všechno posere. A pak ještě několikrát. K páté hvězdě mi schází alespoň jedna podstatnější a lepší vedlejší role. 80%(3.10.2014)

 • Mouchal
  ****

  Jestli něco nemám rád, tak jsou to ženy z čeledě otravných. Bohužel v tomto filmu se vyskytuje ještě jejich mnohem horší poddruh - zlatokopka otravná a její blízká příbuzná - zlatokopková fetka otravná. Nezachrání to ani svým obličejem nebo tělem Penélope Cruzové, protože toto maskování lze prokouknout u tohoto druhu velmi rychle. Film mapuje kariéru drogového barona a jak už bývá u filmů s tématikou drogových překupníků zvykem, i zde je příběh lehce monotónní. Vždy sledujeme zářivé začátky, kdy dealeři oplývají tunou penízků, praskají jim pod tíhou jejich peněženek jejich zlatem poseté trenky, aby záhy zase o všechno přišli a šli za mříže. A zde se to dokonce opakuje vícekrát než jednou, jen je mariánka vyměněna za kokain, ale zbytek zůstane poměrně stejný. S každým podobným životopisným filmem si jen říkám, kdy budou filmaři za velkou louží epicky zfilmovávat i životní příběh nalitého popeláře. Věřte tomu, že filmaři do hlavní role šoupnou podobného hezounka a lamače dívčích srdcí jako zde Johnnyho a my mu všichni do jednoho odpustíme každou nevysypanou popelnici a každý odpadek, který padne vedle (třeba i na hlavinku roztomilé maličké dívenky). Největší herecké překvapení mě ale zde čekalo v podání jeho otce, který očima hraje naprosto perfektně. Ten by snad zahrál i pohled 30-letého panice při pohledu na první obnažené ženské tělo (kompliment na světové úrovni...). Jen škoda, že vůbec nevypadal jako Johnnyho otec, vzhledem k jejich podobnému věku (u mamky rovněž). Na celém filmu je tak nejzajímavější fakt ten, že režisér po nafilmování Kokainu rok na to zemřel na infarkt a v jeho krvi se našla jako příčina právě Kokain (ty životní paradoxy). V branži drogových snímků trošku slabší počin a slabší 4 hvězdy. 70%(24.3.2015)

 • papadoce
  ****

  Životopisný film jednej fetky. Veľmi dobre natočený so skvelými hercami. Penelopka na plagáte je zavádzajúca, keďže hrala asi 20 minút, ale meno láka ľudí takže zároveň pochopiteľná. Príbeh nie je až taká bomba akoby sa mohlo zdať vzhľadom na tému, ale jedná sa o poctivú filmarinu.Škoda Teda, mohol natočiť ešte skvelé veci, iba žeby nie.(6.1.2016)

 • ČR
  ****

  85%(8.3.2016)

 • subic
  ***

  Slušná podívaná o tom, jak se dostal kolumbijský kokain masově na americký trh koncem sedmdesátek. Akorát že od minule jsem už zapomněl, o čem že to vlastně bylo. 70%(8.7.2016)

 • Jadro
  *****

  Musel som zmeniť hondotenie z jednoduchého dôvodu: len možno 10 filmov celkovo podchycuje takú sebareflexiu, nádej a okrajovo aj zábavu. Taký životný úsek takto spracovať.. A Penélope v úlohe v akej štandardne nefiguruje..(30.7.2016)

 • Jaro.Krafcik
  ***

  Sú oveľa lepšie filmy o drogách, kokaín ale nieje zlý film. Depp tu celkom zažiaril ale je to miestami strašne prázdne a dej je dosť nevyrazný. Obchody s drogami boli dosť chaotické a rýchle. Aj tie 2 hodiny idu pomaly. Ale čo sa týka konca prekvapilo ma že hlavný predstaviteľ podla ktorého je film bol vo väzaní už je na slobode od roku 2015. 3*(8.8.2018)

 • Dextwer
  *****

  Moje hodnocení: 90%(9.9.2018)

 • Funky Figo
  *****

  Skvělý příběh. Johny Depp svoji roli zvládl na jedničku. Snad jenom to břicho, které má s Johnyho udělat taťku, se k jeho mladické tváři opravdu nehodí :), jinak perfektní film, dojemný závěr, navíc ve vedlejší roli,.sice jenom na chvíli, moje oblíbená Franka Potente...5.(14.12.2003)

 • nash
  ****

  Blow je působivou sondou do mezinárodního obchodu s drogami a narozdíl od Trafficu má i smysluplný příběh. Demmeho režie je standartní jako v Nádherných holkách a Johnny Depp jako už tradičně naprosto skvělý. A když mu sekundují Penelope Cruz a Franka Potente, není co dodat.(20.12.2003)

 • Muso
  ****

  Výborný Johnny Depp a hodně dobrý Jordi Mollá v roli vychcaného prekupníka Diega, ktorý mohol dostať hádam viac priestoru. Mne osobne viac sadla druhá sentimentálnejšia polovica, ktorá je zameraná na vzťahy medzi ľudmi oproti prvej, rýchlejšej a vtipnejšej polke. Určite doporučujem každému už len kvoli tomu, že ide o príbeh podľa skutočných udalostí.(14.6.2007)

 • da_silva
  ****

  všichni vychvalujou Deppa (kerej byl bez diskuze dobrej) ale já vyzdvihuju Liottu, kterej je tu úplně skvělej!(7.7.2007)

 • Nefaria
  ****

  Celkom zaujímavý kúsok, kde ma tak troška sklamal Johnny Depp svojim vzhľadom.. Zo začiatku síce celkom obyčajné, no s nástupom Penelope to už naberalo tie správne grády(histerka jej pristane).(21.1.2008)

 • jiricek86
  ****

  Chytlavý příběh o sympatickém drogovém dealerovi. Johnny Depp je skvělá volba do role George Junga. Líbí se mi celkové zpracování a nemám co dodat. Dobře odvedená práce! 90%(1.10.2008)

 • sAreOn
  ****

  Další film o drogách a poněkud méně známější, což je hodně škoda. George Jung, kterého výborně ztvárnil Johny Depp, který jako vždy exceluje, vám prostě tak nějak přiroste k tělu a celý film mu fandíte, i přesto že prodává drogy. Dle mě výborný životopisný film, který má perfektní scénář a je také dobře natočen.(4.1.2009)

 • DonFrolimo
  **

  Velké zklamání.(30.1.2009)

 • Tinaa
  *****

  Tento film má silnou myšlenku a to ještě víc tím, že je to natočené podle skutečného "slavného" člověka George Junga. Ze začátku film působí trochu jako každý jiný laciný drogový film (ale to nejspíš vadí jen, když na to koukáte poprvé), potom se ale postupně dostáváte do děje a začíná to být citově i jinak "hustý". Nevím, u tohodle filmu mám takové výkyvy, pro mě byl moc dojemný, ta jeho dcerka a prostě vše kolem, ale na druhou stranu mě trošku štve, že většina lidí s ubrečenou tváří na konci filmu to zhodnotí slovy "chudák Jung". Ještě když tam píšou, že sedí do roku 2015... Moc krásný film, ale asi bychom si měli uvědomit, že jen hooodně výjimečně ve vězení sedí chudáci.(12.2.2009)

 • tubera
  ****

  příběh velmi dobrý a v začátcích srovnatelný s obchodníkem se smrtí. ale konec filmu mi akorát zkazil náladu..(9.3.2009)

 • MichelG.
  ***

  Na tuten film sem se těšil, protože Depp i Cruz patri mezi moje oblibeny herce, ale asi sem pred tim nemel koukat na Verejnyho nepritele (oba dily) - mozna sem mimo ale neubranim se srovnani. Chvilema mi to prislo skoro jako parodie...Film nebyl nic moc, prumer, ale zase se priznam ze mi udrzel v napeti az do konce jak to dopadne. Johnny Depp i Penelope Cruz to samozrejme zahrali dobre, ale proste mi v tom filmu neco chybelo...(12.6.2009)

 • *Dosis*
  *****

  Není co dodat ! Jeden z nejlepších filmů, co se týče filmů o drogách.. Opravdu "promakané" dílo...(28.10.2009)

 • ZAUME
  *****

  Jeden z nejlepších filmů, které jsem doposud spatřil.. Možná za to může téma, kterým se snímek zaobírá, nebo inspirace skutečnou událostí.. fakt je ten, že Kokain si vždy a rád znovu pustím. Mimochodem Johnny Depp a Penelope Cruz je párek k pohledání.. Kam se na ně hrabou Pitt s Jolie(19.12.2010)

 • Tredi
  ****

  opět úžasný Depp a úžasně nesnesitelná Cruz(30.1.2011)

 • veverysiak
  ***

  Nevyužitá šanca, a to sa snažím odosobniť od mojej averzie voči vážne sa tváriacim filmom, glorifikujúcich zločincov, nenašiel som tam žiadnu pridanú hodnotu, len chronologicky zoradené výjavy zo života jedného drogového dílera, ktorý sa zrejme stal živou legendou vo svojom rezorte, atraktívna téma, hviezd ako maku, ... a dosť, takže 55%.(23.2.2011)

 • Tomasson93
  *****

  Silný zážitek! Komu nebylo na konci filmu George Junga líto? Kvalitní herecké složení, nad kterým ještě vyčnívá výkon Johnnyho Deppa, perfektně zrežírovaný scénář, který napsal sám život. Jasných 5*! "Pro člověka je toxická dávka kokainu 1-1,5g,podle toho kolik váží..já bral 5g denně,někdy víc..jednou jsem vyšnupal 10g za 10 minut,asi jsem byl odolnej.."(31.3.2011)

 • dusa77
  ***

  Tak nějak nic moc. nevim čim to, Depp i Cruz paráda, ale jo, asi ten děravej scénář, srovnat to celé ze strachem a hnusem v L.A tak prostě nemůžu dát vyšší hodnocení. 70%(1.6.2011)

 • Terenz
  ****

  Úžasný herecký výkon Johnnyho Deppa, krásná podívaná na krásnou Penélope Cruz. Vtahující snímek natočen alespoň podle mého laického názoru tak,aby si nikdo nemohl říct,že se tohle nemohlo přeci nikdy stát.(14.7.2011)

 • blondboss
  ****

  Johnny Depp vo vrcholnej forme. Naozaj brilantný výkon, ktorý doplnil už tak precízne natočený životopisný film o dôležitom obchodníkovi s kokaínom v 70. rokoch. Tento film možno okomentovať v dvoch polohách. Prvá polka filmu sa nesie viac v duchu toho, ako George Jung začínal s obchodom s drogami a druhá polka zas hovorí o tom, aké to malo pre neho dôsledky. Stálo to za to? Táto otázka je zodpovedaná v posledných minútach filmu, kedy ostáva sám, opustený a pometený vo väznici. Veľmi sa mi páčil aj výkon Raya Liottu, čo však nemožno povedať o Penelope Cruz. Skrátka solídne natočený životopis s vcelku pútavou hudbou a ľahko dojemným záverom. 80 %(30.8.2011)

 • nightstalker
  *****

  Skvělý film, ať už de o retrospektivní příběh, výkony herců, či o to, že tento drogový král kdysi opravdu brázdil Amerikou.(9.1.2012)

 • EddieIron
  *****

  Jak může dát někdo roli obchodníka s drogami Jonnymu Deppovi a způsobit tím,že fandím padouchovi,který si jinak samozřejmě zaslouží shnít v base?Velmi vydařený film,jemuž bych soukromě vytkl snad jen jedinou věc:Penélope Cruz se mi za normálních okolností nelíbí ale tady se mi nelíbí opravdu hodně.(29.1.2012)

 • donnovann
  *****

  Příběh George Junga je moje srdeční záležitost. Můžu ho vidět znovu a znovu a pořád budu cenit jeho ctižádost s jakou v tomto snímku vystupuje. Johnny Depp se do role drogového dealera hodí naprosto skvěle, Penélope Cruz bych nejradši umlátil krumpáčem, což znamená že svoji roli vystihla taky na jedničku. Skvělá režie a soundtrack, který si pouštím do dneška dělá z tohoto snímku jeden z mých nejoblíbenějších vůbec.(28.2.2012)

 • gezper
  ****

  Podobné téma (či dějová osa) bylo už mnoha různými variacemi tak či onak zpracováno. Ale zde po 101 to překvapivě není úplně špatné a funguje to opět. Ač to není nikterak novátorské v žádném z ohledů. Hlavní hrdina v podání Deppa je klasický kladný záporák -> nejde mu nefandit. Na konci v jedné kratší scéně udělají z páru Depp&Cruz totální socky - oči bezdomovců z hlaváku by zaplesali na oběma modely a módní policie chca necha musí udělit jedničku s hvězdičkou maskérům. [80%](18.4.2012)

 • DansteR
  ****

  "It was the greatest feeling I ever had. Followed abruptly by the worst feeling I ever had."...další důkaz o tom, že drogy jsou pěkný zlo. Když už někdo na tom vydělá a může si žít spokojeně tak prostě do toho zapojí něco jako nepřející osud a ve výsledku ten člověk skončí úplně na dně a v tomto případě si za to může sám. Johnny hraje perfektně, ostatně jako vždy a ten děj působí občas tak nepochopitelně, že je možná lepší se na film mrknout radši dvakrát. Pěkný příběh o tom co dělají drogy za 4*(17.8.2012)

 • blekekeke
  **

  Do půlky jsem to dal, a protože stále nic, tak jsem to vzdal. Z mého pohledu je to takové šedé, neslané, nemastné, bez trocha síly s tím hnout. No, asi tenhle film bez lajny nejde ...(28.10.2012)

 • MFJD
  *****

  Po každom pozretí ma to staršne dojme. Niekedy by som bral, či stál o taký život. Ale na koncí ma to vždy prebere, nie pre Georgov osud, za ktroý si može sám ale preto že konečne pochopil o čom to všetko je. A dúfam že tento pocit sa raz dostaví a pochopím to aj ja. Film má pár veci ktoré sa dajú vytknúť ale posolstvo, ktoré v sebe nesie sa nedá len tak obísť.(6.11.2012)

 • Phlame
  ****

  Příběh chamtivosti a nepoučitelnosti. Příběh o tom, že peníze ke štěstí nestačí a většinou vedou k většímu smutku. Příběh o někom, pro koho byly peníze vším a bez nich nebyl nic, což zapříčinilo jeho pád až na dno, kde si konečně uvědomil, že to jediné, co skutečně chce si už nikdy koupit nedokáže - lásku své dcery. //80%. Neskutečně skutečné.//(10.3.2013)

 • Anikiti
  ****

  Na tenhle film jsem se podívala jen kvůli tomu, že tam hraje Johnny Depp a ukázalo se, že on vás jen tak nezklame. Perfektní ukázka toho, že každá mince má dvě strany! Celý film prožijete se zadrženým dechem a společně s Georgem prožíváte jeho vrchol, ale i pád.(4.6.2013)

 • Delmondo
  ****

  Jednou za mnou přišel kámoš že prej viděl film Kokain kde Depp bere herák, no po tomhle jsem se na to musel kouknout taky a musím říct že sice nevím co všechno tam Depp bral, ale vím určitě že to zahrál opravdu skvěle.(2.11.2013)

 • Phantasmagor
  *****

  Kokaín, kokaín, život můj zastínil. Excelentní film, co více dodat!(28.2.2014)

 • Desmi
  ****

  Neuvěřitelný, co se v 70. letech ve státech dělo.. =) Kolik tam toho Escobar dokázal narvat. To se muselo od čenichu prášit snad půlce Američanů. Neuvěřirelný (neopakovatelný).. film má ale svoje mušky..(7.3.2014)

 • elanista1
  ***

  Už si treba zvyknúť, že glorifikovať najväčších grázlov a zločincov je v Hollywoode vec bežná. Ja hodnotím len film, človek o ktorom bol film natočený je ľudský a morálny odpad.(12.4.2014)

 • darthvader77
  *****

  Aneb další vzestup a pád jednoho z dalších lidí ve střetu se společností. Natočeno poměrně dobře, překvapující je hudba, která je velmi kvalitn(hlavně její tkz. mexické části). Co se týče scénaře, tak nemám výhrad ocenil jsem hlavně, Georgovu né úplně nejspolehlivější retrospektivu a vidíme hlavní poselství ve smutném závěru filmu. Výborný Johnny Depp a Penelopé Cruz.(10.10.2014)

 • TonoM
  ****

  Ten konec dost naštve ..(7.12.2014)

 • zigy
  **

  Na pořádný mafiánský film tomu schází napětí, a na pořádný životopisný film tomu schází sympatie k hlavní postavě. Vždyť je to prvotřídní hajzlík, a má, co si zasloužil. Na tom nic nemění ani působivá závěrečná scéna s domnělou návštěvou dcery ve vězení. Pokud chcete opravdový příběh zločince, který má koule, dejte si Scarface. Tohle nemá žádné grády, dost času jsou to jen kecy o ničem. Legrační je, že v tomhle roce by měl pan Jung vyjít z vězení. K dabingu: Výborný výkon Michala Dlouhého dává podnět k zamyšlení, kdo se na Deppíka hodí víc, on, nebo obligátní Saša R.?(22.1.2015)

 • jessic
  ***

  Ve srovnání s Mafiány a obdobnými filmy velmi průměrný životopisný snímek o obchodníkovi s kokainem. Ničím nevybočující, hollywoodsky sentimentální snímek a překvapivě ani herecké výkony neohromily. Jediné překvapivé na snímku bylo snad to, že dokonce ani Johnny Depp nepředvedl nikterak oslnivý výkon.(21.5.2015)

 • The_Misfit
  *****

  Film je natočený podľa skutočnej udalosti. Jedná sa o veľmi silný príbeh. Osobne si myslím že práve v tomto filme Johnny Depp exceloval svojim hereckým talentom. Ak chce niekto vidieť naozaj kvalitný film, tak je to práve tento.(13.12.2015)

 • tatopulos
  **

  Nechápu tak vysoké hodnocení. Asi do půlky filmu se na to dalo dívat, ale je to jen příběh všedního života dealera a feťáka, jeho konzumních aspirací a o jeho touze po statusových symbolech vyšší třídy. A mocinky plakám nad závěrem, kde si Johnny "Axl Rose" Depp uvědomí ty "správné hodnoty", vskutku sentimentální taškařice. Jen mi tam chyběla Axlova "Don´t cry". Čím více sleduju americké filmy, tím víc vnímám rozporné kvality této kinematografie. Je to náhoda, že tolik amerických filmů má svého Tuňáka ?(26.1.2016)

 • Sharleen
  ****

  Začiatok ma nejak extra nebavil a navyše nikdy ma nenadchýnali filmy z obdobia 70tych rokov, kde sa všetko točí okolo drog prípadne ešte disca a drog. Ale Johnny Depp je Johnny Depp a tak som pozerala ďalej a po (pre mňa) nezáživnom začiatku sa to celkom slušne rozbehlo. Na konci najsympatickejšieho drogového dílera v dejinách filmu nielen ľutujete, ale máte ho aj radi a ani sa nezamyslíte nad tým, čím sa živil.(11.6.2016)

 • pold
  ****

  Příjemný a pěkně plynoucí film. Ted Demme zjevně koksu hodně fandil (když se s ním stihl ufetovat před čtyřicítkou), což se zjevně projevilo v jeho přístupu, kde jsou všichni dealeři vlastně sympaťáci, a celkově nedělají nic špatného, jenom přesunou pár rostlinek přes imaginární čáru na mapě... ehmmm.... takže jako film jo, ale realita nula. Kdo se zajímá o realitu kšeftování s Mendelínským kartelem a Pablo Escobarem, jakož i realitu importu kokeše do US, nechť shlédne Cocaine Cowboys, kde ti hodní dealeři zabíjej celý rodiny bez mrknutí oka - de o kšeft. Případně Cocaine Cowboys II, kde se jasně ukáže, že ten koks není jen sexy bílej prášek, kterej si doprává Paris Hiltonová a Naomi Campbell aby po deseti vodkách byly furt v cajku, ale taky se z něj vaří crack, kterej decimuje Ameriku pomalu stejně jako herák.(25.10.2016)

 • kukkik
  *****

  Je neuvěřitelné, kolik zajímavých životních osudů se kolem tohoto filmu točí. Je neuvěřitelnější, že životní příběh G.Junga nejen že nemá špatný konec, ale ještě stále nekončí! Je šílenou ironií, že režisér filmu zemřel tak, jak zemřel a to dokonce dříve, než hlavní protagonista tohoto filmu... Za film jako takový dávám 4* ale tu jednu za všechny ty náhody, ironie a celkové zmapování životních osudů tohodle "snílka" si tu pátou zaslouží.(12.3.2017)

 • carAnthony
  ***

  Skvelý Depp, no bohužial iba priemerné spracovanie, skoro žiadne zvraty ani nadchýnajúce momenty... čakal som viac! //65%//(21.4.2017)

 • Saxos
  ****

  Johnny Depp v roli blonďaté máničky kalifornského sněhového krále "Boston George". Spolu s Pablem Emiliem Escobarem v čele Medellínského kartelu zaplavili USA kokainem. Na rozdíl od svého drogového šéfa, který se dožil pouhých 44 let, byl George Jung až do roku 2014 umístěn v base. Teď mu je 74 let.(3.6.2017)

 • mrclTV
  ***

  Videl som už aj lepšie filmy s touto tematikou. Tentokrát je to trochu viac rodinná dráma ako gangsterka, ale to nie je dôvod prečo by ma Blow až tak neoslovil. Jednoducho je to hodinu a 40 minút nevýnimočné plíženie dejom. Záver síce zvyšuje hodnotenie, ale na 4* to tesne nemá. PS: A Escobara hraje novozélanďan... aspoň nejakého latino týpka tam mohli dať, ani na sekundu som neveril jeho prízvuku.(12.10.2019)

 • Galadhon
  ***

  Spievať chválospevy na Deppov výkon je zbytočné, milo ma prekvapila Penélope Cruz (v niekoľkých momentoch som mal fakt chuť zabiť ju) , ale žial slabiny scenára ani výborní herci nezachránia.(28.11.2005)

 • Rastamania
  *****

  Johny Depp znovu a znovu dokazuje, že není role, kterou by nezvládl "po svém". Myslím, že kdyby byl obsazen do hlavní role někdo - kdokoli - jiný, bude tento film maximálně zamlženým odrazem tohoto skvostu ... Těch pět hvězd ovšem není jen za herce ... ty jsou za dokonalou atmosféru, kameru, hudbu ... a hlavně za touhu narodit se před čtyřiceti lety za louží ;)(4.10.2008)

 • Kašák
  ****

  Johny Deppa mám rád, Penélope Cruz, ač si ve snímku zahrála hodně otravnou roli, ukrutně sexy. Film táhne jednoznačně Johny Depp, ostatní však zdatně sekundují. Skvělé ztvárnění života jednoho zpočátku nenápadného dealera, který se postupem času dostane na špičku drogové mafie a později doslova padá na hubu.(4.1.2009)

 • Molerat
  ****

  Zajímavý film, ze začátku v duchu šňupacích komedií, ale ke konci již začíná nabírat vážného rázu.Kdo chce víc nemá nic, potvrzuje Johny Depp.(4.1.2009)

 • Tomulka
  ****

  Příběh mi přišel až příliž idilický, ale asi tot ak něják bylo :) každopádně opět vynikající výkon v podání Johnyho Deepa.(26.2.2009)

 • AlBertzap
  ****

  Jak se praví: Ten, kdo chce od života příliš málo, nemusí dostat vůbec nic a ten, kdo chce od života naopak příliš moc, může ztratit úplně všechno... aneb z nuly hrdinou a z hrdiny nulou:)(21.4.2009)

 • panic25
  ****

  Johnny opět nezklamal, jeho přesvědčivý výkon dává filmu to co potřebuje aby se na něj lidi podívali, johnny v podstatě táhne celý film sám konkuruje mu jen penelope, film upozorňuje, že díky obchodu s drogami se mužeš dostat hodně nahoru ale stejně rychle dolů a ztratit úplně všechno dokonce i rodinu(13.11.2009)

 • shinlove
  ****

  Vynikající Johnny Depp, jako vždy! Stačí se mu jen podívat do kamery a hned vydíte všechny emoce...jako třeba když ho zatýkali před očima dcery. Je prostě PAN HEREC!!!! Film byl také skvěle natočený, o tom nebylo pochyb, každopádně na výkonu Johnnyho to celé stálo a padalo. 4*(22.3.2010)

 • SedlikCZ
  *****

  Na životopisné snímky si příliš nezakládám, ale jako každý mladý člověk sem přišel do styku s marihuanou a proto mě začátek filmu velice nadchl. Z názvu mi bylo jasné, že u zelených tyčinek dlouho nezůstane ale: „Jednou sem vyšňupal 10g za 10 min“ bylo opravdu obdivuhodné. Když Goerge prosil svou ženu, aby se jim nestalo to samé, co se stalo jeho rodičům, někdo v tom vidí zbytečné sociální drama, já v tom vidím pouze paradox, vyvolaný z lidské blbosti. Jak se říká: „Jablko nepadá daleko od stromu“.(16.10.2010)

 • LukeN73
  *****

  Existuje hodně dobrých filmů, skvělých i vtipných, ale je jen pár které jsem viděl a s údivem o něm přemýšlel při závěrečných titulkách..a přesně na tyhle filmy bych se díval pořád, na ty snímky co ve vás něco zanechají..byl to zážitek..každý má jiný vkus, můj je tenhle...proto dávám ***** a jsem rád, že jsem po dlouhé době zase viděl něco, co vážně stálo za to...(24.11.2010)

 • DVCAM
  ****

  Myslím, že mi sledování hodně zkazil dabing. Z filmů o drogových dealerech jde určitě o jeden z nejlepších. Soustředí se na génia/smolaře, který nechce být chudý, ale vyhýbá se žánru thrilleru, a to ho dělá výjimečným.(17.3.2011)

 • dejvikpils
  *****

  Jeden z nejlepších filmů co jsem kdy viděl! Výborně zpracovanej film a hlavně fascinující na tom je, že to tak opravdu mohlo být a nebo dokonce bylo, to že se topili v penězích, byť za určitě dost velké riziko. Dávám 10 z 10. Luxusní(9.6.2011)

 • skoky25
  ****

  Cim vyssie sa dostaneme tym vatci bude pad. V tomto filme je to velmi dobre zachytene.(22.11.2011)

 • SeanDevlin
  *****

  Opravdu skvělej film :) Málo kterej film se mi tak moc líbí jako právě tenhle Je snad nejlepší Výborné herecké výkony skvělá kamera všechno(30.12.2011)

 • Leník
  ***

  Johnny Depp je sice jako vždy skvělý, kostýmy a vykreslení atmosféry super, ale strašně mě popuzoval scénář. Hlavní hrdina byl ve skutečnosti nejspíš pěkný zmetek, ale film nás nutí dojímat se nad jeho osudem. Vlastně nedělal nic špatného, jen si chtěl vydělat, a čirou náhodou to bylo obchodem s drogami. Fuj. Pro tyhle hrdiny fakt nemám pochopení, takže na závěr filmu, kdy jsem zřejmě měla být zachvácena soucitem s hlavním hrdinou, který chudák sedí a všichni na něj kašlou, jsem si řekla dobře ti tak, taky bych nepřišla...(9.1.2012)

 • sysoj psojic
  ****

  O Georgovi Jungovi jsem nikdy neslyšel a teprve tento film mě seznámil s jeho zajímavým životním příběhem. Nezdá, že by zmiňovaný byl nějak významným člověkem a tak můžeme jen spekulovat, z jakého důvodu byl Demme rozhodnut natočit film zrovna o něm. Nicméně jeho život skutěčně za zfilmování stál. Johnny Depp je ve vynikající herecké kondici a postavu George Junga hraje se všemi aspekty, ale největší hvězdou filmu je pro mě Georgův otec v podání Raye Liotty. Jeho mimika, jediný pohyb očí dokáže vyjádřit vše podstatné. Tak citlivě zahranou figuru jsem už dlouho neviděl. (85%)(13.1.2012)

 • Sevprince
  *****

  Hodně silný zážitek. Deppa snad ani nemá cenu komentovat, byl vynikající a ani ostatní herci za ním nezaostávali. Všem doporučuju, vážně skvělý film.(1.4.2012)

 • lepinla792
  *****

  Zamyslel jsem se jestli byl "Depp" v porovnání s jinejma drogovejma obchodníkama úspěšnej, nebo ne. Nevím, ale film mě hodně bavil a příběh je z toho, co znám, originální.(4.5.2012)

 • zero_zelo
  ***

  johnny depp dobrej. vlastně je to asi i docela pohodový film o dramatické pracovní přiležitosti, akorát mě ty true stories o dealerech nějak zasádně citově nedojímají, asi beru málo. a nebo moc?(12.12.2012)

 • SzenTi
  *****

  Člověk si dokáže naprosto představit jak se snadno stát drogovým dealerem.. Ať máš vítr vždy v zádech a slunce ve tváři a ať tě tvůj osud zavane až ke hvězdám...(16.12.2012)

 • grandir
  **

  Film nebyl špatnej, ale závěr, kdy George "celej život rozdával svý srdce na všechny strany", tak za to víc jak 2 hvězdy nemůžu dát. Jinak by to bylo za slušný 3.(16.1.2013)

 • peaceices
  *****

  Film, který jsem viděl nesčetněkrát a mohl bych znova a znova. Opravdová špička mezi životopisnými filmy. Výborný Johnny Depp a s ním Penélope Cruz. Neskutečně dobrý scénář, hlavní postavy, soundtrack (!) a hlavně příběh, jeden z nejlepších ve filmu jaké jsem kdy viděl (ano, říkáte si že takovýchto námětů jsou stovky ale zrovna tento mě opravdu dostal). "So in the end...was it worth it?" 95 %(24.2.2013)

 • Mark1983
  ***

  Pohodovej průměr(19.3.2013)

 • B.e.r.n.y
  ****

  Silný snímek plný zvratů, které jsem v určitých pasážích fakt nečekal. Hlavně ten závěrečný mě dost odzbrojil. Film krásně poukazuje na to, že ve světě drogových dealerů si člověk nemůže být jistý skutečně ničím a výkon Johnnyho Deppa nepotřebuje delší komentář. Nicméně první půl až třičtvrtě hodinka mě moc nebavila a pořád jsem měl nutkání od filmu odbíhat. Ale jako celek vše vyznělo skvěle. 76%(3.7.2013)

 • Marnotrat
  ****

  Docela by mě zajímalo co na takový filmy říkají drogový velmoži co si stavěj v Panamě mrakodrapy...myslím že s toho mají strašnou prdel. Film to není špatnej...má co nabídnout a Depp zde mohl uplatnit své zkušenosti.(8.11.2013)

 • Mukade
  ***

  maličká emma roberts :) (prvýkrát videné 2014, emma 1.krát zaregistrovaná 2013) ..........všetky peniaze "diverzifikované" do bánk v počte: 1 , brainiac LOL(9.2.2014)

 • ShortyIC
  *****

  Hustá, zaujímavá, akčná, miestna zábavna drogová jazda, ktorá ku koncu vsadila na emotívny koniec, čo mi vobec nevadilo. Filmy o drogách si pozriem rád a s takýmto hereckým obsadením by bola chyba si ho nepozrieť. 90%(23.2.2014)

 • Elanornegra
  *****

  One man show v podani Johnyho.... jeden z jeho najlepsich vykonov. Film az neprijmne smutne skoncil, hold s drogami je to tak stale. Clovek nevie kedy ma toho dost. Penelope je fakt zmyselna herecka. Ani neviem ci vycitat filmu tu prilisnu realnost, lebo je to pribeh, ktory napisal sam zivot. Niekolko scen fakt velmi podarenych ale fakt ten koniec bude vo mne doznievat este dlhu dobu 95%(23.4.2014)

 • Karolek
  ***

  Filmy o drogovejch dealerech mají jednu diváckou zvláštnost a to tu, že v nich nemám strach o osud hlavního hrdiny, je mi docela fuk, jak to s ním dopadne. Když se nakonec polepší, tak tím líp pro ostatní i pro něj. Příběh drogového dealera jako většina ostatních, tady není ani moc co vymýšlet, prostředí i chování je podobné - kšefty s velkým výdělkem, nenávist a vraždy mezi dealerama, každou chvíli zfetovaný, rodina v rozvratu - a nejvíc na svý rodiče doplácí jejich děti. Když dealera někdo jinej neodstřelí, tak se buď sám ufetuje nebo výjimečně přijde k rozumu.(9.9.2014)

 • Welsiot
  *****

  Perfektní jízda od začátku až do konce!!90%(7.11.2014)

 • james11
  ***

  I když Johnny zahraje George tak, že mu celý film fandíte a litujete ho, jak je celý svět občas proti němu, tak rozhodně nemůžu říct, že to ve skutečnosti tak bylo. Nechápu to okouzlení z Penélope, ani normálně mi moc sexy nepřidá a tady navíc působí skoro jak šlapka...(27.12.2014)

 • Albydeeere
  *****

  Délka filmu 124 min., distributor New Line Cinema, náklady na film 53 mil. USD, otvírací víkend v USA výdělek přes 12 mil. USD. Film pojednává o nejznámějším drogovém bossovi v USA Georgeovi Jungovi známém také jako Boston George. George Jung nar. 06. Srpna 1942 v Bostonu stát Massachusetts se stal od 60. Let 20. století drogovým dealerem resp. marihuany. V 70. letech se stal nejznámějším dealerem v USA lehkých i tvrdých drog. Obchodoval s Medellínským kartelem, kde hlavou tohoto kartelu byl Pablo Escobar. Jung se stal časem členem tohoto kartelu. V roce 1984 byl zatčen a uvězněn na 60 let ve Federální věznici v Danbury v Connecticutu. V této době Jung již šnupal denně dávky kokainu, které by normálního člověka zabily. 02. Června 2014 byl propuštěn na svobodu ve svých 72 let. Po zveřejnění filmu, George Junga jej navštívila jeho dcera poprvé ve vězení. Postavu George Junga hrál Johnny Depp, který se ujal role se vší hrdostí. Penelope Cruz také podala skvělý herecký výkon. Maskérům klobouk dolu, jak se vydováděli při postupném stárnutí Johnnyho Deppa. Děj filmu je rozdělen na dvě části vzestup dealerovské a “závislácké“ kariéry a boj se závislostí a strach o dceru. Děj filmu diváka od začátku až do konce nepřestane bavit. Určitě stojí za to film shlédnout.(2.2.2015)

 • Agnostik
  *****

  Výborný životopisný a výpravný filmek o drogové kultůře 60-70tých let v Americe se skvělou hereckou sestavou a excelentním Johnny Deppem v hlavní roli. 90%!(2.2.2015)

 • kodwin
  *****

  Mělo to atmosféru a bylo tam míň kokainu, než bych čekal, což je jenom dobře. Film, který stojí za to shlédnout i kvůli módním výstřelkům dané doby. Deep v bílém u Escobara a Cruz v šusťákovce na zahradě jsou prostě super. Mám rád životopisné filmy, takže také kvůli tomu pět hvězd, i když slabších.(13.3.2015)

 • sluza
  *****

  Jednoznačně nejlepší film všech dob.Johnny tu ztvárnil postavu legendárního pašeráka všech dob georga junga.Ve filmu se kloubí láska zrada peníze přátelství moc a hodně drog.Film je inspirován podle skutečných události se 60 let a diváka nadchne od začátku až do konce.(25.3.2016)

 • jackalsc
  ****

  Další klasický příběh jednoho z pašeráků drog. Ono to tak většinou bývá, vrchol je velmi rychlý, člověk má vše, ale pád taky. Osobně se mi strašně líbilo ztvárnění Ray Liotty jako otce, hrál to opravdu velmi dobře :)(16.4.2016)

 • gizi
  ****

  Příběh se podařilo velice dobře dostat na filmové plátno, kde nepůsobí ani přehnaně, ani jinak vyumělkovaně. Ano, vše je podáno dost zjednodušeně, ale je to krásně s nadhledem a ono přece ani nešlo o to ukázat detaily pašování a sledování policie apod. Poslední část je fakt hodně na city, a i když si říkám, že si George za vše může sám, stejně citům podléhám. Režisérovi se podařilo opravdu kvalitní dílo. 85%, 11.6.2016.(11.6.2016)

 • Moredogs
  *****

  Práve pre to čo všetko ma tento film tak pre to milujem životopisne filmy.(25.3.2017)

 • teckax
  ***

  Takový to jak formálně nemůžete filmu nic vytknout... skvěle zahraný, natočený, příjemná kamera i hudba, kvalitní střih ... ale prostě celkový dojem je takový to nemastný neslaný "heh". Nebavilo mě to. Asi je to námětem, stopáží, neumím to pojmenovat, nicméně jsem si na zadek nesedla. Možná se ten problém jmenuje "přehnaná očekávání". ... btw zvláštní úkaz ten Johny Deppů, jeho obličej působí někdy tak odpudivě až je zároveň čarokrásně přitažlivý. Krásný příklad významu slova "charisma".(30.7.2017)

 • evita_
  ****

  Johnny neskutočný, Penelopu od pozretia tohto filmu neznášam.(30.9.2017)

 • Alexis
  ***

  Průměrný film jehož hlavní devízou je sympaťák Johnny Depp. Z celého filmu v hlavě zůstane jedna fakt nezapomenutelná scéna - počítání peněz na krabice (když navíc zvážíte, že film je natočen na základě skutečných událostí), jinak se není třeba obávat, že by film zanechal nějaké hlubší následky. Jediné o čem se dá přemýšlet po skončení filmu, je nad upocenou snahou tvůrců přimět diváka litovat člověka, který zásoboval koksem polovinu USA. Nepopírám že filmaři mají právo na svůj úhel pohledu, ale podat George Junga jako tragického hrdinu je až příliš jednostranné(4.12.2005)

 • maart
  ****

  Podobne ako v iných, žánrove podobných filmoch si asi každý nakoniec musí oblúbiť hlavného hrdinu i keď v podstate ide o zločinca. Takže nakoniec by som Georgovi prial aby sa to skončilo inak ale... Film stojí za to si pozrieť i keď sa z námetu asi dalo dostať viac. Johny Deep je opäť skvely ako aj ostatný len Penelope Cruz mi tam trosku nesedí.(21.12.2005)

 • destl
  ****

  Moc se mi ten film libí, ale precejen...neco tomu chybi, aby to bylo za 5*(31.1.2006)

 • shaft
  ****

  Opravdu vydařené drama, které stojí za zhlédnutí nejen kvůli vynikajícímu Johnny Deppovi a Penelope, ale taky kvůli příběhu a atmosféře. Menší roličky jsou taky dobře zvládnuty. Zejména Dulli a Tuňák jsou skvělí. Filmů na podobné téma je spousta, ale málokdy jste u filmu tak napnutí po celou dobu a zároveň tolik sympatizujete s hlavním hrdinou, který vlastně ani moc kladný neni. Doporučuji. 80%(9.9.2007)

 • marocco
  ****

  Príbeh o drogovom dílerovi, ktorému napriek jeho zamestnaniu celý film fandíte a to najmä vdaka výbornému Johnymu Deppovi.(23.1.2008)

 • Iron_Man
  *****

  Myslím, že není co řešit.(18.3.2008)

 • MiriamLef
  ***

  Johnny Depp v netradiční filmové roli a zahrál to perfektně - až moc. Film je velice zajímavý a dala bych mu mnohem vyšší hodnocení, kdybych neměla pocit, že mám soucítit s člověkem, který si svoje štěstí budoval na drogách, penězích, krvi a smrti. Taky mi velice vadilo, že zde nebyla ukázána naplno ta odvrácená strana obchodování s drogami - pouliční války, tisíce narkomanů a tisíce mrtvol. To už by člověk jenom těžce hlavnímu hrdinovi přál vítr v zádech a slunce nad hlavou.(30.5.2008)

 • Vinczent
  ****

  Výborný životopis býválého krále mezi dealery drog v USA je naplněn srandovníma i vážnýma historkama. Dobrý Johnny Depp, pěkná Penelope Cruz a jejich kámoš Tuňák jsou celkem prima parta. Depp hraje výborně a u filmu jsem vydržel sedět od začátku do hořkýho konce a to životopisy nemám rád, ale Depp ty 2 hodiny klidně utáhne. Je to zábava ale na plnej počet to není, to už mám radši Americkýho gangstera(což jsou teda nebe a dudy). btw. Škoda že se Demme ufetoval, mohl natočit ještě pár takhle zábavnejch snímků.(5.6.2008)

 • nehodnotit
  **

  Když se po většinu filmu jen kupuje koks a občas šňupe koks, tak mi pak může být ukradený co se s "hlavním hrdinou" stane. Nevěřila bych, že je to možné, ale nudila jsem se u filmu s Johnny Deppem (!!!).(20.7.2008)

 • kvetazal
  ***

  Setkání v šusťákových soupravách bylo good.(14.8.2008)

 • mr.cube
  *****

  Nemám moc rád životopisné filmy, ale tento v podání Johnnyho Deppa byl vyníkající, ve všem...(14.10.2008)

 • Pavlinkaxx
  ****

  Jonny je vážně skvělý herec...(2.11.2008)

 • Jiesaj
  *****

  Velice povedený snímek o tom, jak snadno a rychle, i když za značného rizika, se dá k nemálo penězům přijít a zároveň o ztrátě toho, čeho si člověk doposud nejvíce cenil. O to silnější zážitek, když víte, že je to založeno na skutečném příběhu. V neposlední řadě výborné herecké výkony Penélope Cruz a Johnnyho Deppa.(4.1.2009)

 • SmoKe911
  *****

  Film je sice dlouhý každopádně mě pokaždé když ho vidím šokuje. Tím jak se z lidí co máte rádi stávají svině. Jak pijavice z vás vysávají peníze a jak jen chvíly si užíváte peněz pokud jste chamtivý.Jeden z hodně mála filmů co upoutá a zobrazí jak se v této době obchodovalo s drogama ;) 85%(4.1.2009)

 • Pattrick
  ****

  Hezký, svižný, skvělé téma a skvěle natočené.. Solidní příběh o tom, jak chceš víc a víc a nemáš nic. Bohužel film ničím novým nepřekvapí a jede ve stejném tempu. Johnny Depp podává skvělý výkon. Rozhodně zajímavý snímek(25.1.2009)

 • bocy
  ***

  A Ďalší skutočný príbeh... To je zaujímavé, že keď pozerám príbeh nakrútený podľa skutočnej udalosti stretnem sa so scénami, ktoré sa mi úplne nepáčia, ale aj so scénami, ktoré sa mi páčia veľmi. Vychádza mi z toho, že taký je život :-)(8.5.2009)

 • Ferrry
  ****

  Velice zajimavy pribeh o tom, jak se z mladeho prekupnika travy stane diky "houzevnatosti" boss, ktery ma pod palcem zasobovani cele severni Ameriky. Navic, jako obvykle, vyborny vykon Johny Deppa!(14.11.2009)

 • Umělec
  ***

  Na mně moc velká limonáda... Drogový dealer, který přehazuje peníze lopatou je vykreslen jako nejčistší duše starající se jen o svojí rodinu. Ani herecké výkony mně nezaujali, od Deppa nebo Penélope bych chtěl víc. Prostě jsem čekal asi moc, výsledek mně zklamal. 60%(19.12.2009)

 • JAzzeURo
  *****

  Opravdu skvěle natočený film. Škoda, že už dneska Johny točí skoro jen dětské filmy, protože jeho výkon byl opravdu skvělý.(4.2.2011)

 • ronin zabak
  ****

  Brutální ukázka toho, jak si užít a pak podělat život. Johnymu role sedla, protože má dobré zkušenosti s drogama. Cruz to tady taky moc slušelo a já se nenudil. Skvělej kousek(15.5.2011)

 • Vindemiatrix
  ****

  Klasické životopisné schéma o chlápkovi, kterého kriminální činnost dovede z nuly na vrchol, jen aby ho čekal o to tvrdší pád. Na rozdíl třeba od Zjizvené tváře či Amerického gangstera neztrácí však hlavní hrdina nikdy svou lidskost a v jistém smyslu zůstává od začátku do konce naivně dobrosrdečný. Víc než na násilí a naturalistický popis světa drogové distribuce se tu hraje na Deppovo fanfarónství a následné emotivní vystřízlivění. Kromě Deppa potěšila i velmi dobře zvládnutá role Raye Liotty.(15.5.2011)

 • Chemik
  *****

  Úžasný film, opravdu jeden z nejlepších, které jsem v poslední době viděl. Johnny Depp ztvárnil úžasnou roli drogového dealera od jeho počátku až k úplnému konci. Film mě zaujal ve všech pohledech. Prostě zajímavě zpracovaný pravdivý příběh, který měl něco do sebe.(19.7.2011)

 • Honey007
  ***

  Pozvolna plynoucí příběh o tom, že prodávat drogy se nevyplácí. První polovina ještě jede ve velmi svižném a vtipném duchu, v druhé polovině se ale bohužel Ted Demme zbytečně nechal unést sentimetnálním tónem. Nicméně díky hereckému výkonu Johnnyho Deppa, který odvedl více než poctivou hereckou práci a George Junga ztvárnil opravdu věrohodně, a Penelope Cruz, která ztvárnila asi tu nejkrásnější hysterickou megeru na světě, film nenudí. Co stojí za vyzdvihnutí je určitě hudba a kostýmy, naopak scénář je zde bohužel slabší. 60%(19.7.2011)

 • Yagooo
  *****

  Jen by mě zajímalo, kolik lidí si po shlédnutí tohohle klenotu dostalo chuť zařádit ve sněhu..(25.7.2011)

 • camomilla
  ****

  Kokain je jeden z mala filmu, kde odbchod s drogami nedoprovazeji strilecky, desitky mrtvych tel a automobilove honicky. Vlastne mi tak trosku pripomina Chyt me, kdyz to dokazes. Elegantni zivotni pribeh par kluku, kteri si chteji privydelat a nejak se jim to "vymkne". Jak uz to ale byva, ucho se utrhne. ------------------------------------- Pokud mate radi takove pribehy, doporucuji autobiografii paseraka travy (po tunach): Phil Sparrowhawk - Trava.(14.8.2011)

 • pikovyeso
  *****

  Elegantní chytrý Antonio Montana. Další z klasických filmů s drogovou politikou. Velmi pěkně natočené, a ještě líp vybraní herci.(15.8.2011)

 • u.mojitko
  ***

  If you want to hang out, you've gotta take her out: cocaine If you want to get down, get down on the ground: cocaine She don't lie, She don't lie, She don't lie, Cocaine.... Clapton mě nikdy moc nebral.(27.11.2011)

 • MrsAngel
  *****

  Úžasný příběh drogového dealera. Velmi zajímavý děj s mnoha zvraty, ty dvě hodiny mi velice rychle uběhly. Johnny Depp podal skvělý výkon, nelze mu nefandit, je to opravdu skvělý herec. Zaujaly mě opravdu nápadité kostýmy i jeho postupná proměna, různé dobové účesy. Též se mi moc líbil výkon Raye Liotty v roli jeho otce. A ten dojemný konec, to mě dostalo...Zkrátka jeden z životních příběhů, ke kterému se ráda vrátím.(27.11.2011)

 • MéďaSV
  *****

  Skvělý příběh (navíc podle skutečnosti), skvělý Depp i Penelope, skvělá kamera i hudba...no prostě nemám co dodat. Moje srdcovka na kterou se vždycky rád podivám. Hlavní postava sice hraje hajzla, ale tak nějak mu musíte fandit jakej je to frajer:-) Když se nad tim zamyslíte víc tak už mu asi fandit nebudete, ale kdyby to nedělal on tak to v řadě čeká fronta dalších takže...?(28.11.2011)

 • RomanHood
  *****

  Pro mě výborná záležitost. Depp je maestro a zahrál perfektně. Vzestup a pád George Junga je skvěle natočená a baví. Lidé jsou nevypočitatelný, zvlášť když jsou závislí na drogách nebo jde o jejich vlastní zadek. Nebezpečí a faleš v této branži zaručena. Bohužel člověk si uvědomí ty důležité věci většinou pozdě.(29.11.2011)

 • karloskiller
  *****

  Dobrý a hodně poučný film, který se mi hodně líbil . Má to hodně dobrý Scénař. A každý hraje a má velmi dobrou roli a mně se to líbilo . OCENĚNÍ ::::- KŘIČTALOVÝ GLOBUS-::: VÝBĚR. A proto jsem hodnotil 5*.(12.12.2011)

 • wiking
  ****

  Výborný film z prostředí drog kde se projevuje klasický syndrom nenasytnosti a poučení. Skvělé herecké výkony Johnnyho Deppa a Raye Liotty. 4*(20.12.2011)

 • Sindibadx
  *****

  Až díky tomuto filmu navštívila dcera svého otce George Junga ve vězení.(16.3.2012)

 • beerlover
  *****

  Pokud bych měl porovnat Kokain třeba s Americkým gangsterem, vyhraje u mě kokain. Výborný příběh o vzestupu a pádu. Super zážitek.(3.5.2012)

 • vhorky
  *****

  Jeden z nejlepších zahraničních filmů posledních let, který mě zaujal hned od prvních minut.(19.5.2012)

 • BubbleGum
  odpad!

  Filmy o drogách a feťácích jsou vždycky na jedno brdo. Z normálního obyčejného chlápka se postupně stává ubohá troska... Ani nevím, jestli nám měl být sympatický, nebo hnusný, nebo jestli nám ho mělo být líto... já jsem k němu rozhodně žádné sympatie necítila, spíš mi bylo dost ukradené, co s ním bude. Což by se asi u filmu nemělo stát. A příběh byl nanic, téma drog ohrané, a Penélope Cruzová až nekoukatelně ošklivá. Pro mě odpad!(6.10.2012)

 • sbinda
  *****

  Oslovil mě podaný styl a barvy osmdesátek. Oslovil mě i eufemismus jakým bylo tohle kokainové drámo odvyprávěno. Plusové body si autoři připsali za reálie a nulové prostoje v ději. Po takovém filmu hned každý fanoušek zagoogluje, aby se o Pablovi, Jungovi a jeho partě dozvěděl víc... 85% sněží snížek sněží.(10.11.2012)

 • papez12
  *****

  Toto je presne tá rola, ktorá najviac svedčí Johnnymi Deppovi, žiadne Burtonove rozprávky, ale presne takéto ,alebo ako v Donnie Darkovi, proste to je ako šité na Johnnyho. Dosť výborný film. Páči sa mi, že to neni žiadny happyend, ale proste krutá realita podľa skutočnej udalosti.(17.11.2012)

 • fifotron
  ****

  Skvelý životopisný film s drogovou tématikou. Tú postavu som Johnnymu tak zbaštil, že som si myslel, či naozaj on sám neobchodoval s drogami. Drogy, ženy, autá sem no za pár rokov skončí tento sen - bohužiaľ skončil aj pre Georga Junga.(2.2.2013)

 • jakuzza
  *****

  Jeden z mých nejoblíbenějších filmu o drogách. Vše má hlavu a patu. Doporučuji ! Tento film nevidím určitě naposledy...(4.9.2013)

 • kamculi
  *****

  Dlouho jsem zvažovala, kdo si zaslouží moje první "hodnocení"- tento film zvítězil. I když někoho zprvu nemusí upoutat příběh drogové dealera z počátku 60. let, měl by ale vědět, že příběh je natočen podle pravdivé skutečnosti. Výkon Johnny Deppa možná není považován za nejlepší, ale i tak klobouk dolů za velmi dobré ztvárnění postavy George Junga. Tento film mě nikdy neomrzí. Doporučuji všem koho již nebaví klasické holywoodské filmy s happy endem.(27.9.2013)

 • swn
  ***

  Príbeh o človeku, ktorý si do 35ky totálne skazil život. Naivne si myslel, že rýchlo zbohatne predajom drog bez toho, aby pár svojich konkurentov z cesty odstránil. Rýchlo zarobil a rýchlo o peniaze prišiel. Bol na výslní a klesol až na dno. To že sprasil život pár tisícom iných ľuďom mu bolo v celom filme (a asi aj v živote) úplne ukradnuté.(12.11.2013)

 • mato.jones
  *****

  Jeden z mojich najobľúbenejších filmov :) Už úvodná scénka diváka navnadí po vizuálnej i po hudobnej stránke (fantastickí Rolling Stones a ich Can't You Hear Me Knocking). Je to jeden z mála filmov, pri ktorých som bol na konci smutný, že už končí. Boston George je sympoš a myslím, že mu budete fandiť a navyše je tu očarujúca Penelope Cruz, ktorá svojími hereckými kvalitami príliš za Deppom nezaostáva, ale Johnny je Johnny :) Pre mňa jednoznačne plný počet :)(21.11.2013)

 • Brain32
  ****

  Skvělý Depp :)(29.3.2014)

 • Nanuk1
  *****

  Dokonalý film. Okrem iného sa v ňom potvrdzuje že za všetko môžu ženy xDD(19.8.2014)

 • Widlicka4
  ****

  Docela zajímavé srovnání, co všechno prošlo v letecké dopravě raných sedmdesátých let versus dnešní přehnané security kontroly... A vůbec celkově zajímavý obraz proměn americké drogové scény. A taky určité naivity drogového bosse, který snad ani nepochopil, o čem všem podobný ilegální obchod vlastně je. Minimálně hvězdičku navíc dává filmu herecké mistrovství Deppa, Liotty a Cruz.(14.12.2014)

 • Mangodjango
  ****

  7/10. Johnny jako George Jung nezklamal, Penélope si zahrála pěknou mrchu, Liotta mi v roli otce moc neseděl a Ethan Suplee jako čtvrttunový Tuňák příjemně překvapil. Když se na film dívám zpětně ani nevím kolikrát byl George za katrem, přestal jsem to počítat a být na jeho místě, asi bych s tim blbým bílým práškem a kufříkama už seknul. Sám jsem párkrát střelil travku, tak alespoň malinko i když velmi omezeně vím, jak se věci mají. Dealerský film je oříšek, hlavní hrdina by měl být sympatickým vychcánkem a možná trochu podrazák, George Jung to první subjektivně splnil, druhého se ale oproti svým "kolegům-přátelům" zdráhal a proto skončil s nikdy nesplněnou vidinou své dcery na asi 150 let vsazenej do záhonu jedný věznice. Mimochodem mne zaujalo i vyobrazení tehdejší (asi i dnešní) špinavé, kruté a nesmlouvavé Kolumbie a neblaze proslulý Pablo Escobar (silný vedlejšák v podání Cliffa Curtise). Přes všechny klady jsem ale očekával trochu rychlejší, přimočařejší a více strhující jízdu (zvlášť s tempreramentem Deppa a Penélope) a více rozvinutou problematiku mezi vztahem nos-kokain-mysl a ZÁVISLOST (jen jedna scéna, kdy nám Jung říká, že odšňupe 10 gramů za hodinu a je to okey) i vzhledem k tomu, že režisér tohoto snímku Ted Demme se upudroval rok poté, co Blow vypustil do světa. Ovšem i tak na svůj poslední snímek o své lásce i zhoubě může být vcelku hrdý.(11.1.2015)

 • BH7
  ****

  Tohle byla pro mě citová bomba! Do první půlky pohodovej filmek bez kdoví jakých zápletek, ale druhá půlka na mě vyvalila jednu vlnu emocí za druhou a než jsem se vzpamatoval, přišel tvrdý realistický závěr, který ve mně nechal opravdu stopy. Až se mě po letech někdo zeptá: ,,Znáš film Kokain?'' , hned si vzpomenu. :)(27.1.2015)

 • Kokotek230mm
  *****

  Zajímalo by mě proč je kokain a ostatní drogy zakázaný? Vždyť je na každým z nás co budeme brát, jak budeme žít a co budeme dělat. Nikdo nás nemá co omezovat a už vůbec né parta buřtů zavřena kdesi v poslanecké sněmovně a určovat nám co můžeme a co nemůžeme. K zblití být člověk.. Raději bych byl bílým veselým práškem co udělá pár nosánkům radost . Kdo zná ten ví a nic nikomu nepoví. Tehle film jen ukazuje jaký nesmysl je boj proti drogám. Něco jako Don Kokot a jeho prdící větrné mlýny. Naprostý nesmysl. Johny Depp je špička a tady to zase jen dokazuje(25.2.2015)

 • pivson22
  *****

  Na tomto filmu mě neuvěřitelně fascinuje příběh. Navíc podle skutečné události. Řekl bych, že je to nejlepší Životopisný film v historii a dlouho i bude! Navíc Deppovi ta role nadmíru sedla.(5.11.2015)

 • Krastom
  *****

  Moc pěkný, kvalitně natočený a poučný snímek. Johnny Depp se do role dealera podle mě dokonale vcítil. Ostatně jako do kterékoli jiné role, je to výborný herec. Od Střihorukého Edwarda po kapitána Jacka Sparrowa, přes majitele čokoládovny nemohu Johnnymu nic vytknout. Škoda, že mu nedopadlo manželství s Vanessou Paradis, tu pěknou francouzskou zpěvačku jsem mu přál, ale nedá se nic dělat. Každopádně z hlediska herectví je to za mě osobně génius. Neznám herce, který i z propadáku dokáže udělat dobrý film viz. počin Devátá brána.(16.12.2015)

 • andy60
  ****

  Strhující příběh s drogovou tématikou, kde hlavní postava - George Jung, je vykreslen tak, že mu celý film fandíte a vůbec si nepřipouštíte, kolik lidských životů měl na svědomí. Ani já nebyl vyjímka, zvlášť ten emotivní závěr mě dostal.(23.12.2015)

 • dasl
  ***

  Príbeh je super ten zvrat mohol napísať naozaj len život . Niekedy je až zvláštne ako ľudia opakujú chyby, Nie a nie sa prebrať do reality . Ale komu niet rady ... Film je máličko nadpriemerný hlavne vďaka obsadeniu preto že ak by tu hrali neznámy herci tak po tom neštekne ani pes .(9.2.2016)

 • D.D.Dees
  ****

  Film bych asi nejvíc přirovnal k Vlkovi z Wallstreet, protože se pořád dokola opakuje to jedno a samé. Chuďas se dostane k drogám, nechutně zbohatne a užije si. Potom se to posere, de do vězení a začíná se znovu s tvrdšími drogy. Do toho občasná obměna postav, ale Johny zůstává. A nejhorší na tom je, že je to skutečný příběh a to, co uvidíte se opravdu odehrálo. Divný je, že se George Jung po tolikáté nepoučil a dělal pořád tu samou chybu dokola. Film doporučuji pokud Vás zajímá drogová tematika, tak jako mne. Kokain je dobře zpracovaný film, který by díky lepším soundtrackům, jako ve Vlkovi, dostal lepší atmosferu a grády, herci hrají dobře, tedy víc než dobře, což Vám v podstatě u Kokainu bude stačit.(26.2.2016)

 • stuj
  ****

  Pěkný film, pěkný příběh. Nevím zda i ve skutečnosti byl George Jung takový sympaťák, ale co. Ve filmu působí podezřele klidně a nad věcí. Žádný drsoň a hustej týpek. Ani když se začne topit v prachách a může mít vše. Furt klídek, emoce pod kontrolou i ve vypjatých situacích. Jakoby to všechno jen pozoroval z dálky a věci fungovaly samy. Zato Jordi Mollà, ztvárňující jeho business partnera, měl pěkný vývoj postavy. Jeho herectví mě vyloženě zaujalo. Dobrý film.(12.4.2016)

 • joffreydepeyrac
  *****

  Výborně odvyprávěný příběh.(16.5.2016)

 • macajonak
  *****

  O vzestupu a pádu jednoho dealera drog, který se z malého překupníka stal špičkou ve svém oboru. Film z období "zlatého věku" kokainu, kdy v Kolumbii vládl narkobaron Pablo Escobar a ve které byl obchod s kokainem denním chlebem pro všechny větší dealery v USA. Johnny Depp svou roli zvládl mistrně, neméně kvalitně mu sekunduje Penélope Cruz. Ve filmu zazní i dobové hity, které atmosféru 70.let a 80.let výborně dokreslují.(24.5.2016)

 • LordLaser
  **

  Nebolo to špatné, ale na dnešnú dobu už dosť pomalý film.(11.6.2016)

 • Darth_Swarm
  *****

  Super film, příjemné tempo, based on true story, prostě pecka. Na to, že Deppa fakt nemusím, tady mu ta role sekla a dost jsem mu ji i věřil.(22.12.2016)

 • Darkshire
  *****

  WOW...Musím povedať režisér Ted Demme to totálne zabil. Kultový film, ktorý je u mňa na najvyšších priečkach a ešte k tomu dokonalý herecký výkon Johnnyho Deppa , Jordiho Mollà (ktorému ste to naozaj totálne žrali , tá scénka na ostrove a jeho pohľad, akoby naozaj vyfetoval 3 gramy koksu naraz a mesiac nevidel postel bola TOP) , vlastne herecké výkony úplne všetkých boli dokonalé. Tak a od roku 2015 je George Jung prepustený, jupí jou a zostal po ňom tento brutálny príbeh . Dávam aj 6 hviezdičiek z piatich.(6.2.2017)

 • Dany17
  ***

  7/10(8.3.2017)

 • ffiikkyy
  *****

  ((95%)) Tento film jsem viděl už asi 12x a stále se ho nemůžu nabažit. Mohl bych ho vidět znovu a znovu a i proto patří mezi mých TOP3! Hned od začátku má snímek rychlý nástup a divák se u něho nemá šanci ani nudit a člověk si George Junga v podání skvělého Johnny Deppa prostě zamiluje. Sice se to kolem něho drogami a špinavým obchodem jen hemží, ale sám Jung (reálný) uznal že se jim stvárnění jeho osoby ve filmu hodně líbilo a neskutečně se mu podobalo. Nejlepší na tom celém je to, že film je podle skutečné události a musím se přiznat, že ani po letech mě nenechá chladným a stále bedlivě sleduji detaily ohledně propuštění G. Junga z vězený, shledání s jeho dcerou, spojením s Pablo Escobarem a jeho dalším pokračováním v už tak pestrém životě. Rozhodně doporučuji shlédnout!(27.3.2017)

 • nawerick
  *****

  Výborný. 4,8 *(26.9.2017)

 • Actias
  ***

  Už je tak trochu tradicí, že film natočený podle skutečného příběhu má pokaždé v bonboniéře o jeden bonbón navíc. Život píše dobré scénáře. Děj je sice předvídatelný, ale o to tady ani tolik nejde. Bohužel už brzy potom co film zhlédnete, může mít tendenci splynout s podobnými příběhy, kde se v hlavních rolích objevují ztroskotanci na drogách. Některé scény ale nevyšumí. Například když malý Depp (co ještě nebyl Depp) poslouchá rozhovor svých rodičů a téměř totožné dialogy se později objevují mezi jím a jeho ženou. Stejně jak ho tenkrát uklidňoval jeho otec, on později promlouvá ke své dceři. Dělal vše proto, aby nikdy nebyl jako jeho rodiče. I když byla jeho cesta zcela jiná, přesto se paradoxně dostává do stejné situace. Vlastně je vám toho dealera až skoro líto. A nejen proto, že je to Depp.(26.2.2018)

 • luboUKZA
  ****

  Pekný životopisno drogový príbeh, ale never nikomu alebo pýcha predchádza pád, poučenie asi z každeho podobného filmu. Oddychovka ktorá nenudí od začiatku po koniec.(1.7.2018)

 • Larikazka
  ****

  Deppa miluju a tenhle pravdivý příběh, kdy kokain George rozhodně neudělá šťastným je parádní. Ukazuje přesně to, co je potřeba.(12.1.2019)

 • lahvi
  ****

  Bejt mi 20 a žít v 60-70 létech v Kalifornii, nezlobil bych se))(17.3.2019)

 • Franki69
  ****

  Kromě dost nepodařeného maskérování Johnyho Deepa na konci příběhu *** spoiler ..když je dealerská dráha George Junga na konci a jde do basy *** je tu z roku 2001 velmi dobře natočena životní story chlápka, kterej chtěl prachy za každou cenu a nakonec skončil za mřížema, kde mu šibalo. Rozhodně doporučuju k shlédnutí. „Kokainový“ filmy v současnosti převálcovala série Narcos, takže už je takový „pamětnický“, ale rozhodně nepatří k snímkům, na které by filmový fanoušek měl zapomínat. Na vyprávění příběhu je znát, že tvůrci byli v kontaktu s jeho hlavním protagonistou, snímek dost jednostranně a trochu „lichotivě“ vyznívá v jeho prospěch. Ale víme jak to chodí. Každý grázl u soudu tvrdí, že chtěl „jen trochu víc, než mu život dal“ a svoje hnusný činy obhajuje. Rozhodně dávám 80%. P.S. Z basy ho pustili v roce 2014.(18.3.2019)

 • F2003F
  ****

  Lepšie než Strach a hnus v Las Vegas, no v porovnaní s filmami ako Vlk z Wall Street alebo Barry Seal: Nebeský gauner sa to ľahko schová pod koberec.(2.7.2019)