James Kowalski je bývalý automobilový závodník. Těsně před Velikonočními svátky je nucený na pár dní opustit svou manželku, která je ve vysokém stádiu rizikového těhotenství a odcestovat na druhý konec států. 2000 km od domova se dozví, že manželka je v těžkém zdravotním stavu v nemocnici a hrozí, že ztratí manželku i dítě. James se v zoufalství rozhodne přejet 2000 km ve vypůjčeném autě v rekordně krátkém čase. Hned na začátku ho však zastaví brutální policejní hlídka za překročení rychlosti. Jeho snaha vysvětlit jim vážnost situace mu nepomůže a policajti ho zatknou. Zoufalý James si uvědomí, že když ztratí dny ve vězení, je možné, že svou rodinu už nezastihne naživu. Rozhodne se pro šílený útěk před policií přes celé státy. Postupně se stává slavným a lidé mu drží palce, aby se dostal ke své ženě včas... (oficiální text distributora)

tomeek

Proti originálu HODNĚ slabé kafe. Totálně to postrádá původní myšlenku, která je tady nahrazená "důvodem", aby to i tupější pochopili. ()

Brandon

Zlá americká vláda reprezentovaná FBI jde po chlápkovi, bývalím rangerovi, kterej se chce jen dostat za svoji rodící (nemocnou) manželkou do nemocnice. Na cestě pouštní krajinou potkává indiána se kterým projde duchovní očistou a blondýnku na motorce v bikinách. Veřejností je považován hrdinu. To můžou vymyslet jen amíci :-) P.S. Pozor, vysoká koncentrace dementních hlášek. P.S.S. Na straně uprchlíka je i mně jeden hodně sympatickej moderátor rádia s příšerným knírkem. ()

blackJag

Mortensen je charismatický maník, na mém žebříčku oblíbených herců pomalu stoupá víš a víš, ale ani on nedokázal nic udělat s tupým scénářem, kvantem debilních hlášek a replik a naprostou zbytečností nudných flashbacků. Lacinost televizního zpracování nám tu kouká z každého záběru, snaha o filozofický podtext a morální patos je odpudivá, a jedinou oázu na poušti filmového balastu tak tvoří pár (doslova) pěkných záběrů legendárního auta Dodge Challenger z roku 1970 (opravdu krásný stroj) a dvou pěkných bouraček ("kotrmelec" pronásledovatelů a "konečná" hlavního hrdiny)... Mimo to už jen taková "perverzní" vsuvka - dvěma vedlejšími postavami (moderátor "live free or die" J. Priestley a věřící Kowalského žena Ch. Elise) je zastoupen seriál B.H.90210 :-) 30% ()

mikulem

Není to zase tak špatné, ale ve srovnání s klasickou verzí ze 70. let je to vždy buď stejné, nebo horší. Tam, kde klasika nechává diváka přemýšlet, nám Mortensen rovnou nabídne odpověď. Jasně dané dějové schéma díky tomu postrádá logiku i překvapivost. Pasáž mezi indiány mi připomněla Stevena Seagala v ALJAŠCE V PLAMENECH; ano, dostaneme i dávku indiánského moudra. ()

Aqualung

Nevím, proč se p.Carner pustil do takového počinu.Přežvýkal Vanishing point a to, co vyplivl byla jen poloviční sračka.Ukňourané vzdychání s béčkovou hereckou garniturou. ()

Rousse

Nuda, nereálnost, nesmyslnost. Chlápek se dozví, že má manželku v nemocnici a rozhodne se za 12 hodin ujet 2000 kiláků ve starých Challangeru - hahaha. No takže po hvězdě za ten Challanger (i když americký kraksny moc nemusím, tenhle byl pěkný) a za Vigga Mortensena (PAragona:-). ()

Zemi11 odpad!

Grandiózně kuriozní! Než film skončil, dal jsem mu dvě hvězdičky s tím, že komentář přidám k vcelku pohodovému filmu následující den, protože jsem už musel vypnout počítač. Ale co se nestalo. Naprosto tragický závěr se zasloužil o jednoznačný odpad. Vcelku jednoduchý film s drobnými scénáristickými nedostatky, nad kterými se nesmí přemýšlet. Ale jako jo, na uvolnění proč ne, ale to že ve dvousetkilometrové rychlosti vyskočí Aragon z vozidla, aniž by to nikdo viděl, když okolo stojí dav fanoušků a ta nejlepší sebranka od FBI. No kde to jsme? A vysvětlení záhadného zmizení mi připomíná závěr mé slohové práce v 6.třídě: "Jak se to stalo se už nikdo nikdy nedozví..." Přátelé, kamrádi, takhle tedy ne! ()

cmenda

Původní verze z roku1971 byla daleko lepší po všech směrech tady potřebovali romantickou zápletku a napravenýho hříšníka . Celkově dělat v roce 1997 film ze 70.lel je dost ujetý plus dát tam mobil , rodinu a zbytek nechat podle původního scénáře to je jak stavět sněhuláka v létě. ()

kebom

Na remake veľmi dobre zvládnutý film. Dovolím si dokonca povedať, že "pôvodný" film ma tak neoslovil pre nie veľmi dobré herecké výkony... Pravdou je, že dej by mohol byť prepracovanejší, ale na druhej strane to žiadna nuda nie je a V. Mortensen hrá veľmi dobre. Záver je jedoducho strhujúci... ()

Balet odpad!

20. 03. 2009: Neskutečná hloupost a trapný film. Nevím proč měl někdo potřebu přidávat k původnímu námětu debilní love story. Navíc do devadesátých let se to prostě nehodí (i když se snažili o jakousi historickou nadčasovost, nebo jak to mám říct.). A pasáž s pouštní motorkářkou?? "Na mě doma čeká žena..." ()

smerďakov

Ale jo... navzdory někdy laciné kameře a střihu typu Walker, Texas Ranger. Mně se film líbil. Kowalskiho jsem se snažil pochopit a Viggo mi v tom pomáhal. Původní film jsem neviděl. A konec neberu vážně, spíš jsem si ho pro sebe trochu poupravil :-) Zkuste si taky představit tu čtvrtou hvězdičku s odřenýma ušima . . . ()

Heroine

První půl hodinku jsem myslela že to bude trapná nuda o autech. Příběh se potom ale pohnul trochu jiným směrem, a začalo mne to bavit. S tím že má film dost solidní nápad, a že je Viggo vynikající herec, byla to pro mne nakonec dost zajímavá podívaná. Původní předlohu filmu neznám, takže není s čím posoudit. A závěr mne opravdu překvapil, celou dobu jsem myslela že nakonec dojede. ()

Hapretor

Shodou okolností jsem viděl oba filmy - "obě kopie". A i když remakeům neholduji, musím upřímně říct, že předělávka s Viggem se mi líbila o dost více. Originál je, pro mě, dost nudný - hlavní postava prostě jede, jede a jede někam do prdele, nevim proč, nevim kam, nevim o něm nic, kromě toho, že je bývalý voják a závodník. Na konci to napálí do buldozeru - sorry spoiler! - Nejspíš to blbost dějem i námětem je, ale mě jako větší blbost přijde, že remake má jen 50%, to mi příde nefér. V remaku mám vše jasné, postavy - a to všechny - jsou mnohem více sympatické (např. v originále mi byl hlasatel šíleně protivný, jak se pořád debilně kroutil a třás, no prostě diskant magorskej uřvanej, ženská na motorce nebyla hezká, ten lovec hadů vypadal jak úchyl, a hlavní hrdina nepůsobil o moc lépe). V originále mě vyloženě štvala ta tupá hippies atmosféra - nikdo nic neřeší, proč mít nějaký pádný důvod, dyť jede jen jede, je svobodný a oni ho v tom omezují. Předělávka mi naopak přišla chytřejší, paradoxně, připomněla mi "Ramba I " - vše začíná unáhleným, naštvaným poldou, trpícím předsudky. Pak je to taky akční a např. honička ve skladišti je i nápaditá. Navíc Viggo je sympaťák každým coulem (ehm, kotletou). U mě u tohoto počinu není co dlouze řešit. Remake u mě vyhrál. ()

E lan

Podprůměrnou podívanou, která by mohla mít vyšší ambice, nezachrání ani nečekaný konec, se kterým si nakonec tvůrci nevěděli moc rady. Tak rozporuplnou podívanou jsem už dlouho neviděl. Nazvat to ale totálním béčkem bych se neodvažoval. ()

Patrik200s

Pre milovníkov ,,amreckej sily,, to jest ľudia čo máte radi Dodge Challenger alebo Charger obsahuje tento film všetko čo poriadny film má mať. ()

waska

Nejsem si jistý, jestli by kvůli jednomu řidiči, který jel rychle a který ujel policajtům, pořádala FBI hon po celých státech..A jestli jo, tak je to možný jenom v Americe.. Viggo Mortensen je jinak ale skvělý a bez nejmenších problémů utáhne celý film. ()

Respex

Asi jsem šílenec, ale nyní uvažuji o zaokrouhlení nahoru. Je to opravdu B jako stodola, ale Mortensen není vůbec špatný.... mám pro něj slabost a moje konečné hodnocení je 2.5* ()