Mortal Kombat je jedna z nejpopulárnějších herních sérií historie. V roce 1995 se dočkala také osobité filmové verze. Její tvůrci se snaží maximálně zachovat styl počítačové hry, a tak je vlastně celý příběh pouze řadou atraktivních soubojů různých protivníků. Na počátku démonický zloduch a polykač duší Shang Tsung různými úskoky přiláká na palubu starobylé plachetnice skupinu bojovníků - mnicha Liu Kanga, který chce pomstít smrt svého mladšího bratra, herce Johnnyho Cage, kterého už nebaví hrát v hloupých filmech, policistku Sonju Bladeovou, která pronásleduje nebezpečného zločince. Loď trojici odveze do jiné dimenze, kde se má na tropickém ostrově celý turnaj konat. Jejich rádcem a duchovním vůdcem se stane mystický Lord Rayden, bůh hromu a blesku. Ten hrdinům odhalí, že jejich vítězství či prohra rozhodne o příští budoucnosti světa, protože nejde o obyčejný turnaj, ale o mystické střetnutí dobra a zla. (oficiální text distributora)

Trailer 2

Isherwood

Nekonečné hodiny prosezené před monitorem a herní potyčky, které se následně přenášejí i do reality, neboť odsednout od této návykové hry byl nadlidský úkol. No brain, no pain. Přesně podle tohoto hesla se řídil i Paul Anderson a natočil po dějové stránce prostinkou řež, která si bez kapky vážnosti utahuje ze zavedených klišé o hrstce vyvolených zachraňující svět. Choreograficky na jedničku zvládnutá podívaná, ve které sice neukane ani kapka krve, ale ve svižném tempu, postaveném na bojové scéně v cca 3-5 minutových intervalech, je to odpustitelné. Úsměvné digitální efekty jsou omluvitelné rozpočtem a datem výroby, naopak potěší opulentní výtvarnická práce na výpravě. K tomu navíc nadupaný soundtrack, Christopher Lambert v poslední pořádné roli své herecké kariéry a divákovi nezbývá nic jiného, než po necelých 100 minut sledovat s přiblblým úsměvem na tváři, jaká to v polovině 90. let byla na poli akčního filmu neskutečná zábava a nostalgicky vzpomínat, že od této chvíle jsme se další pořádné videoherní adaptace nedočkali. ()

Lima

Krystalicky čisté béčko, které si na nic nehraje. Slovy klasika "Je to tak blbý, až je je to krásný". Dokonale odpočinková záležitost, kdy je možno bez obav vypnout mozek a kdyby mi v kině u toho někdo šustil s popkornem a hlasitě fandil, vůbec se nebudu zlobit. Anderson je šikovný béčkař, který mi za malý rozpočet nabídl stominutovou PC hru, převedenou na filmové pásmo, s nulovým dějem a zabalenou do atraktivního obalu. Prostě takovou milou blbůstku pro radost :o) ()

Superpero

Wow Mortal Kombat jsem teď začal znova pařit asi po milion letech, tak jsem se musel zase znova podívat na film a je to NÁŘEZ. Jasně že tam pracuje nostalgie ale prostě se mi to líbilo. Sonya stojí za hovno a Rayden je taky takovej divnej (Lambert!!!!!!!!!!!!!!!!!), ale jinak spokojenost. Robin Shou coby Liu Kaang je v poho, jenže stejně je hrdinnou tohohle filmu Johnny Cage (stejně jako Han Solo je hlavní hrdina Star Wars). Talisa Soto je moc hezká a Cary-Hiroyuki Tagawa je geniální. No a nesmim zapomenout na opravdu cool Sub-zeroa a Scorpiona, který na rozdíl od Gora nestárnou (ano bohužel Goro je v dnešní době namakanejch triků fakt dementní). Co mě překvapilo jsou ty celkem shitovní bojový scény (když jsem byl malej přišly mi cool) no ale už jen kvůli tý geniální titulní hudbě. :-) ()

Dever

Ja si proste nemôžem pomôcť, ale to spracovanie audio-vizuálnych efektov už na rok 1995 je príliš slabé. Ale myšlienka adaptácie tejto dobrej bojovej hry na plátno nebola zlá, no podla môjho názoru s tím mali počkať tak minimálne do roku 2002. Aj na priek niektorým vydareným bojovým scénam, je to len stále priemerné béčko. ()

Djkoma

Nomálně bych řekl, že to je blbost. Blbost kde spolu bojují občas dva,občas víc bojovníku. Blbost od režiséra (přijde mi jako bych byl jeho fanda, když jsem viděl skoro všechny jeho filmy) P.W.S:Andersona. Jenže tento film má jednu výhodu... Všichni totiž pochopili, že jde o béčko, takže 4* si zaslouží ;-) ()

• Sonyu Blade měla původně hrát Cameron Diaz, ale před natáčením si zlomila zápěstí. (HellFire)