Rozvedený se závazky

• USA Louie
USA, (2010–2015), 22 h 42 min (Minutáž: 19–42 min)

Tvůrci:

Louis C.K.

Režie:

Louis C.K.

Scénář:

Louis C.K., Pamela Adlon

Kamera:

Paul Koestner

Louis C.K., Amy Landecker, Nick Di Paolo, Danny Burstein, Stephen Root, Hadley Delany, Christine Donlon, Pamela Adlon, Joan Rivers, Jim Norton, Megan Hilty (více)

Série(5) / Epizody(61)

Výrazný stand-up komik Louis C.K., známy predovšetkým zo seriálu Lucky Louie sa znovu vracia so svojou postavou Louieho do televíznych obrazoviek. Tentokrát však nevsadil na žáner rodinného sitcomu, snaží sa skôr čo najviac priblížiť svojim stand-up vystúpeniam. Rozprávanie deja tak strieda hrané príbehy so samotným pódiovým vystupovaním Louieho. Ten vám vyrozpráva, ako vyzerá svet rozvedeného štyridsiatnika s dvoma deťmi. (BigDeal)

skrob

Výborný mix sitcomu a realistických až depresivních příhod ze života rozvedeného čtyřicátníka. Jedinou připomínku mám k českému názvu - seriál DÍKYBOHU - nemá absolutně nic společného s Ženatým se závazky. ()

Diceros

Ztímco u Lucky Louie jsem se bavil s každou vteřinou každého dílu a rád si jej pustím kdykoliv znovu (vpodstatě jej hodnotím jako jeden z nejlepších sitkomů s drsnější srandou), tak tady jsem se nebavil absolutně vůbec. Možná že jsem se za 13dílů dvakrát zasmál ale víckrát ne... Přišlo mě to nudné, prázdné a hůmor byl nechutný a furt se opakující. Ve standup když řekne něco rádoby směšného navíc ještě např s tématikou pedofilie, zoofilie nebo podobné nechutnosti tak to ještě třikrát zopakuje a má to být asi ještě směšnější nebo co. Po několika dílech jsem bojoval s tím jestli si vůbec pustím další díl ale když to mělo jen pár dílů řekl jsem si že to dám. Nicméně mě to přišlo nechutné a nudné. Po Lucky Louiem se se na toto těšil ale přišlo velké zklamání co si u mě nezaslouží víc než 2* a to jsem asi ještě dost hodnej... a vlastně proč bych měl být - dávám 1* ()

monicorn

Po málo dílech Lucky Louie jsem hledala náhradu a narazila jsem na Louie. První dva díly dost slabý, třetí díl lepší a pak klasika. Drsný humor staršího týpka co nemá zrovna výstavní tělo ale o to víc má super hlášky! K pivku či něčemu ostřejšímu, s partou známých, doporučuji jako vhodnou večerní zábavu. ()

IKOLA

Seriál potvrdzuje, že komika, ako taká, častokrát vychádza z tragiky. Niekedy viac smutné, než vtipné. Prevŕtané melanchóliou, sebareflexiou a vedomím, že Louis CK si svoj štandart vždy naplní. A že je to vysoký štandart. ()

dobrey

K tomu aby člověk mohl docenit tento seriál musí holt mít už něco za sebou, nějaké ty kopance od života, prohry a rozchody mu pomohou vžít se do situace Louiho. Výborné, syrové někdy kruté a místy i hluboké. No a le není právě takový život ? ()

mirec2211

Tak som tento seriál dopozeral, ale pôvodný Lucky Louie je omnoho lepší. Toto nie je až tak moja šálka kávy. Sú tam niektoré svetlé momenty a je to občas smiešne, ale celkovo som od toho čakal viac. ()

APLSMLS

Tak v tomhle je to pověstné NĚCO. Seriál je to především divnej a nevyváženej, jedno super vtipný uvolnění střídá hnusná depka, a vlastně celej podmaz a nálada je nevyzpytatelnou kombinací melancholie s úsměvem. Stejně se k tomu rád vracím. Jemný mixování z Louieho stand-upů je parádní třešnička, jeho seriálové dcery moc fajn, naopak bratr a femme fatale jsou na zabití. Občasný rare cameos (Robin Williams, Jay Leno, Seinfeld, Chris Rock) ukazují C.K.ho vliv a dosah na vrchol slávy před tou spíš úsměvnou rádoby Me Too epizodou, která jeho kariéru nekompromisně vrátila do kočovných stand-up vod. Uvidíme, zda napořád? Každopádně tady byla jeho forma na vrcholu, hlavně ze začátku; zdá se, jako by se sám odrovnal vlastním géniem. Trefnost a nadhled z let 2007-2013 střídá zhnusenej unavenej zvrácenej cynik, který už předchozí střípky citu, nadhledu a laskavosti jaksi nerad ukazuje - snad se mu přejedly, snad v ně ztratil důvod a víru? Při jeho povolání a především přístupu k němu to byla jen otázka času, viz následující Horace a Pete, kterej radši schválně obcházim, protože tam nečeká nic než bezpřehej, nihilistickej pesimismus. Louis C.K. jak si ho chci pamatovat to byli jeho vrcholný stand-up speciály a úvodní znělka tohohle HBO díla, kdy mu patřil showbyznys. ()