Pojišťovna štěstí

• Slovensko Poisťovňa šťastia
Drama / Rodinný / Romantický
Česko, (2004–2010), 69 h 4 min (Minutáž: 55–60 min)

Režie:

Jiří Adamec

Scénář:

Eva Papoušková

Miroslav Etzler, Kateřina Brožová, Jiřina Jirásková, Jiřina Bohdalová, Nikol Leitgeb, Igor Bareš, Petr Nárožný, Jiří Dvořák, Vojtěch Kotek (více)

Série(5) / Epizody(73)

Život sa s vami pohráva. Jedinou poistkou šťastia je láska. Všetci ju hľadáme. Pretože ten, kto ju nájde, neprehrá. Najnovší trinásťdielny český rodinný seriál, ktorý prináša TV Markíza, odkrýva príbehy o láske, rodine a o hľadaní šťastia. Dej je zasadený do prostredia poisťovne, v ktorej sa specifickým a často dramatickým spôsobom odohrávajú príbehy hrdinov. Dominantnými prvkami sú predovšetkým medziľudské vzťahy - o partnerstve medzi mužom a ženou, rodičoch a deťoch, nevere i smrti. Diváci sa zoznámia s hlavnou postavou, krásnou Annou Jánskou, ktorá žije v perfektnom manželstve, má šikovného syna a teší sa z bábätka. Ďalšími ústrednými postavami sú atraktívna dizajnérka Dagmar Krausová a jej manžel Tomáš, riaditeľ poisťovne. Seriál priniesol nový spôsob vyrozprávania príbehov. Všetci majú právo na šťastie, ale situácie, v ktorých sa hrdinovia nachádzajú, sa neraz zvrtnú. Nemajú to ľahké, a tým sa približujú reálnemu životu. Pozoruhodné je, akým spôsobom hľadajú riešenie. Každý po svojom, ale nikto sa nevzdá. Zručné pero autorky Evy Papouškovej dokázalo z niekoľkých ľudských osudov stvoriť román, ktorého zápletky sa pretnú na správnych miestach tak, aby zaujali nielen jeho protagonistov, ale i nezúčastnených pozorovateľov. 1. časť: Od začiatku V prvej časti úspešného seriálu sa diváci zoznámia s hlavnými i vedľajšími postavami, prostredím, v ktorom žijú a jednotlivými vzťahmi medzi nimi. Hlavná hrdinka, krásna Anna (Alena Antalová), žije v šťastnom manželstve, má skvelého syna Ondreja (Vojtěch Kotek) a teší sa na bábätko. Navštívi ju kamarátka zo študentských čias, Zuzana (Yvetta Blanarovičová). I keď sa roky neukázala, odhaľuje sa nerada. Teší sa zo stretnutia s Annou a jej rodinnú pohodu jej tak trochu závidí... Šťastné okamihy prežíva aj druhá hlavná postava seriálu Dagmar Krausová (Kateřina Brožová), atraktívna dizajnérka, manželka riaditeľa poisťovne (Miroslav Etzler). Práve docielila to, že sa ich rodina konečne sťahuje do rodinného domu, o ktorom už dlho snívala. Prvá časť nás zavedie aj do Prvej rodinnej poisťovne, ktorá tvorí rámec i základné prostredie príbehu. Čo všetko sa dá poistiť? Čo áno a čo už nie? Na to sa budú pýtať klienti, ale aj jej zamestnanci... V televíznom románe sa život s nikým nemazná a šťastie by si rád poistil každý z nich... (oficiální text distributora)

longercz odpad!

Tenhle výtvor hodnotím jenom jako protest na ultimátně naprosto a nekonečně debilní české seriály o mezilidských vztazích s dobrými herci , kteří z nějakého důvodu ihned co vkročí na plac něčoho jako je toto, zapománají hrát a stávají se z nich trapné náhražky umělců. Bože už NEEEEE !!! ()

Sosak odpad!

Kdo tohle pustí, klesá v mém žebříčku :) Seriál ze života s otřesným názvem a stejně tak i zpracováním. Postavy opět pobíhají a řeší triviální životní osudy, které leckoho nechají chladným a i nadále znuděným. Pak jsou tu i lidé, kteří podobně trýznivé záležitosti nemůžou vystát, jsou jimi přesyceni a už po pěti minutách se jich jímá pocit, že tím nevkusem nasákli - a to je moje kasta. Ovšem musí existovat i diváci, kterým se to nějak zvráceně líbí...proč jinak by neustále tyranizovaly svět podobné záležitosti? ()

HonzaMag

Čistě průměrný a ničím nevybočující český seriál s celkem zajímavým hereckým obsazením. Ačkoliv nejsem jeho fanouškem, musím upozornit, že existují daleko horší skvosty. Jsem trochu překvapený z poněkud příkrého zdejšího hodnocení. ()

hlína odpad!

Nejhorší hříchem této úlysnosti je, že si hraje na něco více než soap operu a umělá Brožová budiž důkazem... ()

waska

Ze začátku jsem to sledoval, pravdu říkajíc, nevím proč, asi jsem od toho "něco očekával". To něco bohužel nebo bohudík nepřišlo a já nemusím trávit nedělní večery u téhle slátaniny. ()

bull!nka

Koukala jsem na celou 1. a 2. sérii, čekala jsem, co z toho vyleze, největší zážitek byla ale Kekulová v podání Jiřinky Jiráskové...bezva se u toho žehlilo ;o) ()

Colour odpad!

Dlho som nechávala 1* len kvôli pozerateľnej prvej série, i keď to bolo dosť podpriemerné. No ostatné série už boli oveľa horšie a keď si tak spätne premietam, na 1* to v podstate ani nemá. Typické telenovelové vzťahy, mizerný obraz života opisovaných rodín. SR a ČR má prax v robení supermizerných rodinných seriálov, obrazov z "reality". ()

FireTight odpad!

Upřímně, první série nebyla zase tak špatná (samostatně bych hodnotil jednou až dvěma hvězdičkami), jenže to všemi milované TV Nova nestačilo a tak postupně nabídla sérii druhou, třetí, čtvrtou,... a já už ani nevím jakou, takže veškerý potenciál nebo dokonce zajímavost seriálu rozdupala. A stejně skončilo i mé hodnocení, z jedné až dvou hvězdiček se nám narodil odpad. ()

Zetwenka odpad!

Co za slůvka napsat k tomuto? Z počátku to vypadalo celkem v pohodě na rodinný seriál se vším co je k vidění v podobných typech (rozvod, dospívání děti, práce a ty starosti všedního dne) této tvorby. Čím déle jsem na to koukala, tím více se mi to tento seriál zprotivil. Ocením hezkou úvodní znělku s písní, některé sympatické postavy ale to nevyváží ty negativa, která jsem si nasbírala sledováním. Na jednoduchém příběhu už posléze parazitovalo spousty nasazených blbinek a přehrávání, zdržování v některých pasážích. Chtěla jsem dát jednu hvězdičku ale za to, že tvůrci nevědí kdy přestat (můj názor - myslím, že vše stačilo na 1 řadu a konec) tak bohužel ani tu nedostanou. Viděno: 1 řada: 13 dílů ze 13 - 2 řada: 13 ze 13 - další řady už ne. ()

KillerZeli odpad!

Po prvnim dilu jsem si říkal jak můžete dávat odpad už teď. Mě to jako odpad vůbec nepřišlo. Ale je to čím dál horší a horší, Hnus a děs... .... Dnes jsem viděl na nově reportáž kde oslavujou Pojištovnu jako nejsledovanejsi serial roku a videl sem na vlastni oci jak tam lidi rikaj ze sou ty skveli atd. - NAS NAROD JDE DO PEKEL!! ()

Lichty

Jasně, seriál je to za vlasy přitažený, trapný a nechutně mi zprotivil zde šíleně špatnou Alenu Antalovou. Každopádně za paní Jiráskovou, která vytvořila nejsilnější seriálový charakter tohoto století (s rezervou). ()

Sandisek

Po první serii to bylo tak na tři hvězdy, ale po druhé a třetí tam je to za nula hvězdiček takže v průměru to udělá jednu hvězdu za snahu hahaha. ()