Reklama

Reklama

Série(4) / Epizody(28)

Obsahy(1)

Když se dají dva dohromady, nikdy v tom nejedou sami. Vždycky sebou, aby se tak řeklo, vlečou "břímě minulosti": své bývalé, své přátele, přátele svých přátel... Ani Steve a Susan nejsou žádnou výjimkou: je tu Susanin "ex" Patrick, je tu Stevova "ex" Jane, jsou tu Susanina nejlepší kamarádka Sally a Stevův nejlepší kamarád Jeff... Je tu samozřejmě ještě mnoho jiných, ale těchto šest k sobě patří téměř neodmyslitelně. Jejich životy se prolínají, jejich cesty se kříží. Navštěvují stejné hospody, dívají se na stejnou televizi, diskutují o stejných problémech, řeší podobné průšvihy... Momentálně třeba zrovna ten, jak přesvědčit Jane, že mezi ní a Stevem je už opravdu a definitivně konec, když zatím každý jejich takzvaný rozchod skončil zcela spolehlivě v posteli... Prozatím osmadvacetidílná britská obdoba Přátel či Sexu ve městě - neboli sitcom, hovořící maximálně upřímně, otevřeně a hlavně vtipně o věcech, jimiž žije dnešní - aby se tak řeklo - začínající střední generace. Všem jeho hrdinům je něco kolem třiceti, všichni mají za sebou dost životních zkušeností s láskou, sexem i přátelstvím a všichni jsou odhodláni vytěžit ze života maximum. Mimořádně úspěšný seriálek získal Stříbrnou růži na festivalu v Montreux a byl prodán do více než dvaceti zemí. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (88)

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Porce kvalitního britského sitcomu o vztazích. Napoprvé mě to nadchlo, napodruhé už míň, ale pořád si to udrželo vysokou kvalitu. Prostě parta lidí, co si to tak vzájemně mezi sebou rozdávají a cedí suchý britský vtípky. S Přáteli to je podobnější než se zdá, charaktery některých postav si jsou dost podobný, ale humor je naštěstí skrz naskrz britský. A krom toho, co by Přátelé za Sarah Alexanderovou dali :-) ()

Gereth 

všechny recenze uživatele

Některé myšlenky přehnané, jak už u britcomů bývá zvykem, ale některé věci, které tahle banda šílenců řeší jsou tak pravdivé a nadčasové, až se člověk přistihne, že jim přikyvuje. 90% všech rozhovorů se točí kolem vztahů a sexu a zvlášťě u vylévacích monologů umístěných většinou někde ke konci, když už toho má některá z postav prostě dost, jsem dostával křeče do břicha. Na druhou stranu seriál má i dost hluchých míst, okoukaných vtipů, které jste už jistě viděli i jinde a občas dost otravnou Ginu Bellman. Stále ale poskytuje dost zábavy na to, aby ho to vyplavilo nad většinu průměrného bordelu. S Přáteli raději nezaměňovat - dost odlišný styl humoru. // Nejoblíbenější postava: Jeff // 70% ()

Reklama

Thomick 

všechny recenze uživatele

Habaďůra. Tváří se jako ze života, ale ve skutečnosti se životu spíš vysmívá. Děsně přepálený charaktery (Sally, Jane), častý přehrávání a ukrutně dlouhý hovory o tématech, který buď sice převážně tabu jsou, ale tim taky zůstanou (deset minut o pornu, při večeři?!), nebo jsou tak běžný, že se musely vyhnat daleko za reálnou mez (viz dohady o prvnim kontaktu s cizí ženskou). Coupling toho zkrátka má dost co sdělit a celkem by i mělo formu (plus casting na mužský straně), zároveň se ale stává poněkud zaslepenym. A tak je to ve finále daleko spíš o tom "jak by svět vypadal, kdybysme neměli pražádný zábrany a soukromí". Čili se s nákym "ze života" laskavě běžte bodnout (a se srovnánim s Friends už tuplem). Ale jinak Coupling lecčim zaujme, to určitě: Jeffovy teorie uměj bejt k popukání a první setkání Stevea s terapeutičkou bylo vážně perfektně napsaný. --- "I was expecting Shadayim!" ()

ladko 

všechny recenze uživatele

Vynikajúci komediálny seriál a škoda, že som videl možno len okolo 15 dielov, ale stálo to za to. Niektoré situácie boli neuveriteľné a smial som sa na nich ešte dlho po skončení seriálu.(keď Jeff predstiera, že prišiel o nohu, aby zbalil ženu vo vlaku:D...) Raz si to budem musieť zohnať celé...Update: Už doháňam všetky diely, je to absolútna bomba. Tak vypointované dialógy i monológy nie sú v snáď žiadnom sitcome.Update č.2: Po dopozeraní komplet dielov som aj trochu naštvaný, najmä odchodom Jeffa v štvrtej sérii(trochu to potom stratilo šťavu a ani pridaním postavy Olivera sa nepodarilo Jeffa nahradiť). Ale aj keby bol celý seriál bez Jeffa, bolo by to za päť hviezd... ()

eye candy 

všechny recenze uživatele

noční sitcom, který s přehledem zadupe do země i o dost známější sex ve městě. No a právě tak jako stojí sex na Jessice Parkerové, stojí párování na Richardu Coyleovi, který zde znázorňuje dokonlého neurotického magora (ano přesně takový jakého vídáte v zrcadle :)) jinak samozřejmě i zde člověk občas narazí na trapárny a debilní džouky, ale převážná většina dílů je opravdu hodně v pohodě ()

Galerie (14)

Zajímavosti (12)

  • Susan se při příchodu na scénu často omlouvá, že jde pozdě. To je opět osobní žertík Stevena Moffata, který tak škádlí svou manželku Sue, která prý chodí pozdě docela pravidelně. (Tom Riddle)
  • Steve je profesí spisovatel (tedy stejně jako jeho tvůrce, na kterém je postava založená). (Tom Riddle)

Reklama

Reklama