28/28 V době, kdy se hranice posunuly s Přáteli a Sexem ve městě, si jeli britcomy totéž, ale svou vlastní optikou. Coupling je originální v tom, že skutečně řeší jenom vztahy a vysloveně jenom ironickou cestou. Z definice toho, že hlavní šestice nemusí kolem třicítky řešit kariéru, cílí všechny jejich smysly pouze na sex a párování, hnízdění a plánování toho všeho. Důležitá je řeč těla, čtení mezi řádky a prozkoumávání logiky opačného pohlaví na cestě za stejným cílem. 1. série nás seznámila s děvčaty a chlapci, s tím kdo je čí ex, kdo má na koho pifku, o čem by to v budoucnu mohlo být a vyvrcholilo to první vážným vztahem mezi Stevem a Susan. 2. série pomohla děvčatům zkrásnět, hochům si projít nevídanými macho problémy a Jane i v práci uplatnila svou výhodu - prsa. Nyní spějí Steve a Susan ke svatbě. A světe div se, Sally stále ještě nespala s Patrickem a Jeff má holku! Ano, ten Jeff, který mluví rád o tom, jak sbírá části žen do kbelíku. 3. série je naprosto vychytaná, zbožňuju Jane, všechno to do sebe zapadá jako puzzle, vtipy jsou dokonalost sama, často jsem se musela smát nahlas a konečně Sally a Patrick zakládají vztah na znělce kresleného Spider-Mana. Závěrečná 4. série bohužel vysadila Jeffa neznámo kde a tím utrpěla celá harmonie kvality. Jane ztratila svou identitu, Susan a Steve byli těhotní, takže jediní, kdo zůstali kvalitní, byli Patrick a Sally. Jejich náročná cesta ke štěstí byla ale dostatečnou odměnou za jinak celkem pokažený seriál, který měl ještě tolik co nabídnout.(8.7.2015)

Britský sitcom o partnerském životě a hlavně o sexu. V seriálu můžeme vidět pět velmi odlišných charakterů, hlavními postavami jsou však Jack Davenport (Steve) a Sarah Alexander (Susan) jako ustřední pár. Nicméně ostatní postavy jako sexuchtivá Gina Bellman (Jane) prostoduchý, ale na jiném místě přírodou obdařený lamač dívčích a ženských srdcí Ben Miles jako Patrick, nebo excelentní Richard Coyle jako Jeff s jeho sexuálními teoriemi a trapasy či Kate Isitt (Sally), která se bojí stáří a snaží se ulovit pořádného chlapa co nejdříve to jde, hlavnímu páru statečně konkurují a v mnoha případech je dokonce převyšují, obzvláště to platí u Jeffa Murdocka, který v několika dílech strhává pozornost jednoznačně na sebe a ostatní nechává daleko daleko za sebou. 1. série - 60%, 2. série - 75%, 3. série - 75%(18.9.2007)

noční sitcom, který s přehledem zadupe do země i o dost známější sex ve městě. No a právě tak jako stojí sex na Jessice Parkerové, stojí párování na Richardu Coyleovi, který zde znázorňuje dokonlého neurotického magora (ano přesně takový jakého vídáte v zrcadle :)) jinak samozřejmě i zde člověk občas narazí na trapárny a debilní džouky, ale převážná většina dílů je opravdu hodně v pohodě(7.6.2006)

Britcomy jsou u diváků většinou automaticky brané jako jakési VIP sitcomy, mají auru „lepšího“ humoru, než je prý humor americký. Snad proto je paradoxem, že můj nejoblíbenější britcom je svým humorem považovaný takřka za americký. Steven Moffat ve své komediální vztahovce vytvořil šestici kompletně rozdílných charakterů, která má díky svému věku (cca 30) a vyřešeným profesním životům na mysli především kdy, jak a s kým se dát dohromady/usadit. Ve středu stojí pár těch nejnormálnějších, rozumná Susan a správňák/slaboch Steve, k nim se přidává její nejlepší kamarádka, stárnutím a ulovením chlapa posedlá Sally, jeho nejlepší kamarád, o prsou, nohách a uších ódy píšící Jeff, její bývalý, natvrdlý kanec Patrick, a jeho bývalá, výstřední a umanutá Jane. Ti společně tvoří partu, která je přirozenou živnou půdou pro všeljaké vtípky, které se sice z velké části zakládají na sexu a absurditě, zároveň jsou ale mnohdy lidské a pravdivé, a především až neuvěřitelně vypointované. Mnohými oslavované Black Books se svým diskutabilně nejlépe vypointovaným vtipem (víno) se může jít ve srovnání s Moffatovými libůstkami Couplingu bodnout. Když totiž Jeff dostává klíč od bran ráje, Jane halucinuje z prášků proti bolesti, Sally vyznává lásku tomu pravému, Patrick chytá pavouka, a nebo se odhaluje, jak že to má Susan s Australany a Dickem Darlingtonem či Steve s lesbickou pornografií, je do očí bijící, že Párování stojí minimálně o třídu výš než jakýkoli jiný britcom, co jsem kdy viděl.(25.11.2013)

Porce kvalitního britského sitcomu o vztazích. Napoprvé mě to nadchlo, napodruhé už míň, ale pořád si to udrželo vysokou kvalitu. Prostě parta lidí, co si to tak vzájemně mezi sebou rozdávají a cedí suchý britský vtípky. S Přáteli to je podobnější než se zdá, charaktery některých postav si jsou dost podobný, ale humor je naštěstí skrz naskrz britský. A krom toho, co by Přátelé za Sarah Alexanderovou dali :-)(16.7.2012)