Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mortak
  ****

  Čtyři hvězdičky jsou snad trochu moc pro tuto přehlídku důchodců, na druhou stranu je tento díl o padoucha lepší než přeceňovaný Khan. Christopher Plummer si svého generála užívá, a příběh sám není tak béčkový jako u druhého dílu filmové ságy. Hlavně na rozdíl od předchozích dílů zabírá celý film, kulminuje, a není jen televizně epizodický.(3.6.2013)

 • RHK
  ****

  Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Nemáme rádi Klingony. A oni zase nemají rádi lidi. Protože si Klingoni nadměrnou těžbou zničili ozónovou vrstvu, pořádá galaktická federace mírový kongres... Z toho plyne: 1) námět je stupidnější než obvykle (ale scénář je překvapivě slušný); 2) mír s Klingony se neobejde bez nějaké té války; 3) Kirk a Enterprise musí být u toho. Shrnuto: Jeden z lepších dílů Star Treku i vzhledem ke dvěma nominacím na Oscary, ale ne špička. Trailer: http://www.csfd.cz/film/16056-star-trek-vi-neobjevena-zeme/videa/(3.1.2011)

 • provitamin
  ****

  rozhodne jeden z lepších filmov Star trek. od chvíle keď sa dvaja členovia posádky dostanú do dilítiových baní a popri tom sa začne vyšetrovanie sabotáže/atentátu a pátranie po vinníkoch, film získa celkom dobrý spád a dá sa považovať dokonca za akčné scifi, čo pri Star treku nebývalo zvykom. hlavnou zápletkou trochu pripomína úvodný film k seriálu Babylon5.(1.5.2013)

 • novoten
  ****

  Politika, nedůvěra, zrada i detektivka. Ze Star Treku se v posledním dobrodružství staré posádky stalo regulérní drama se vším všudy včetně vězeňského asteroidu, melancholické sebereflexe hlavních hrdinů nebo líbajícího se Shatnera. Takový pokus o povýšení série na "důstojnější" úroveň je sympatický o to víc, že parádně nostalgický závěr neměl daleko k nefalšovanému dojemnému happyendu. 70%(12.5.2009)

 • Marigold
  ****

  Nicholas Meyer udělal z umíráčků první generace docela slušnou detekticku, zasazenou do doby, kdy jsou Klingoni donuceni okolnostmi jednat o míru s Federací. A že se do toho nijak zvlášť nehrnou netřeba zasvěceným zdůrazňovat... Vůle však chybí i na druhé straně – sám kapitán Kirk má s Klingony velmi bolestnou zkušenost, která se neopouští. Obětí pletich a manipulací se nakonec stává Klingonský vyjednavač Gorkon, za jehož vraždu jsou klingonskými úřady odsouzeni kapitán Kirk a palubní lékař McCoy. Všechno svědčí proti nim a Enterprise a klíčem jsou dvě ztracené uniformy a dva páry magnetických bot. Roli pána s lulkou zaujímá pan Spock, zatímco odsouzenci se pokoušejí uniknout z nelítostného vězení. Podívaná to není vůbec špatná, jen už trochu důchodcovsky natáhlá a místy nadměrně sdílná. Přesto všechno však napínavá a v závěru správně dojemná i typicky vtipná (zejména Spockova finální hláška stojí za to). Na Khanův hněv to nemá, přesto patří Neobjevená hranice k tomu lepšímu z filmové produkce pod hlavičkou Star Treku.(15.9.2004)

 • - Ve filmu Klingoni citují větu "být, či nebýt" ze Shakespearova Hamleta v klingonštitě: "taH pagh taHbe'". Posléze Hamlet opravdu vyšel přeložený do tohoto umělého jazyka a to i v českém duálním překladu. (Tom_Lachtan)

 • - Na konceptu šestého dílu pracovali Harve Bennett a David Loughery již během natáčení pátého filmu. Jejich původní scénář počítal s titulkem “Akademie Hvězdné flotily”. Film měl pojednávat o Kirkových (William Shatner) studiích a prvním setkání slavné posádky. Mladý Kirk (William Shatner) měl mít dle scénáře vážnou známost, která měla na konci filmu zemřít. (WolfR)

 • - Společnost Paramount z důvodu absolutního neúspěchu 5. dílu váhala s natočením dalšího pokračování. Fanoušci se také domnívali, že pátým dílem vesmírná sága končí, ačkoliv to ve filmu naznačeno nebylo. Událostí, která výrazně přispěla ke konečnému rozhodnutí natočit šestý díl, bylo 25. výročí fenoménu Star Trek. Všichni cítili, že úspěšné pokračování by bylo důstojnou oslavou výročí, a současně by zmírnilo negativní dopad předchozího dílu. (WolfR)