Každá noční můra má svůj začátek! V místnostech tvaru kostky se probouzejí lidé, kteří si nepamatují nic ze své minulosti, a jejich jediným úkolem je dostat se z nebezpečného bludiště kostek ven, což ve většině případů znamená jistou smrt. Wynn, který pracuje v pozorovacím centru a má za úkol zaznamenávat chování objektů uvnitř kostky, si všimne krásné Rains. Dívka ho neodolatelně přitahuje, a tak se rozhodne jí pomoci. To se však nelíbí tajemnému vládci celého komplexu, který na Wynna a Rains posílá pološílence Jaxe s jeho dvěma pomocníky... (SPI Film)

Anderton

Je veľká škoda, že záver trilógie obstaral video film. To nevyčítam scenáristom, tí sa držali danej schémy a celkom pekne ju na konci prepojili, ale predovšetkým producentom, ktorí usúdili, že ako kino film by tretia časť takejto série v kinách finančne neuspela. Trpí tým vizuál, ktorý je stopercentne béčkový (hlavne scény z lesa a vojaci sú dosť mimo) a casting hlavného záporáka, ktorý má tendenciu zničiť celý film. Takže postupne klesajúca kvalita trilógie, tri hviezdy si ale O s odretými ušami zaslúži. ()

Carol Pifková

Ježiši kriste to bola zase nuda... to bolo len zase samé bla bla bla ja nechcem umrieť bla bla kocka bla bla máš snáď lepší nápad bla bla BLA... nebavilo ma to ani keď toto pokračovanie začalo všetko poodhalovať a bol tam ten okuliarnaty nerd. A toho starého kreténa s tým okom by som roztrhla ako pitbul. Fuj vyzeral tak slizko a nechutne, že ma striasalo pri pohľade na neho... Nuda ako pri predošlých.. ale aspoň ten koniec za niečo to málo stál... ()

Frajer42

Druhý díl jsem viděl před 7 lety a naprosto nic si z něj nepamatuji. Kostka je dílo, kde byl už druhý díl navíc a jen se chtěl svézt na vlně staršího kolegy. Příběh je zde naprosto žalostný. Postavy jsou krajně nesympatické a marně hledáte někoho, komu byste mohli alespoň trošku fandit a ve výsledku tak pouze doufáte v bolestivou smrt všech zúčastněných. Jednotlivé místnosti a pasti v nich jsou bohužel po chvíli strašně stereotypní a nudné. Dojem zachraňuje několik explicitních záběrů poprav. Film docení pravděpodobně pouze milovníci předešlých 2 dílů. [27 %] ()

swamp

Asi o něco lepší než Hypercube, ale kvalit jedničky nedosahuje. Přesto se na to příjemně nepříjemně dívá. :) ()

Okara

Poměrně povedený prequel Kostky, která nám pomáhá vyjasnit některé nesrovnalosti, které mohli během sledování prvního dílu nastat (u Hyperkrychle to nic nevysvětlí, tam se to ani nedá, to je slepá ulička). Film využívá pravděpodobně posledního triumfu, který ještě šel vymyslet, a to pozorování zvenčí, kde se také odehrává většina děje. Na scénu vstupuje v průběhu množství dalších postav, které parádně zamotávají děj, aby se pak na konci vše krásně vysvětlilo a vše do sebe zapadlo. Velkým mínusem je, že Cube Zero je sice povedený prequel, ale její samotný děj je naprosto o ničem, pastí je minimum, herci sice lepší, ale scénář taky vázne, hlavně na začátku. Lepší průměr. 60% ()

Campbell

Jak udělat pokračování filmu, který prakticky pokračování mít nemůže protože z předchozích dílů bylo mnoho otázek? No tak uděláme začátek jak vše vzniklo. Film samozřejmě na první film nemá, ten byl výborný, ale po sračce jménem Kostka 2: Hyperkrychle to působí skvěle. Gore funguje jak má, příběh je sice takovej nedomrlej hlavně ta pitomost s vojákama, ale je celkem fajn, pocit uzkosti koluje všude a na diváka to dobře působí. Herci působí celkově dobře, jen ten černoch mi tam celkem vadil. Hudba je ze všech dílů nejlepší. No pokud je nuda a chcete vědět jak Kostka vznikla směle do toho. A jestli vznikne další díl jak se jen bude jmenovat? Kostka 3??? ()

silentname

Ako film sám o sebe je tu dosť veci, ktoré nie sú podarené, no rozhodne je to lepšie ako bolo Hypercube. Myslím, že dve hviezdy sú akurát. Je to temnejšie, odhaľuje to veci mimo kocku (aj keď to podľa mňa mohlo byť lepšie), ale je to zbytočný film. Ak chcete vedieť čo bolo pred prvým dielom, môžete sa na to pozrieť. Vysvetlenie východov je fajn, záver je dobrý. A to je asi aj všetko. Ak však máte pocit, že jednotka bola dostačujúca, možno bude lepšie tento film preskočiť. ()

klerik

Nie su dve hviezdy ako dve hviezdy. Kocka nula je béčko ako hrom, ale dá sa na tom baviť. Atmosféra je fajn mrazivá, prostredie drsné, postavy O.K. To, že vidíme ako "funguje" kocka oberá film o klautrofóbiu, ale aspoň je o ďalšieho mega záporáka na svete viac. Záver sa zvrhne na riadnu SF blbosť, ale napriek tomu sú to poctivo odmakané dve hviezdy... Podobne ako u SAW II, len tu nemáte šancu dopredu uhádnuť, čo sa bude diať o chvíľu... ()

SeBig

Určitě lepší než průserová dvojka.. celkem dobré efekty, pár dobrých smrtí i postavy nejsou k zahození.. ()

Crocuta

"Kostka 0" není ani příliš zábavným, ani zvlášť inteligentním odvarem původního nápadu, ale do nudnosti a debility "Kostky 2" má díkybohu ještě daleko. ()

heyda

Tohle je asi nejvydařenější díl z celé série. Konečně se trochu rozjel kameraman, atmosféra tu byla podle mě nejlépe zmáknutá. I herecké obsazení (až na toho s prominutím debila hrajícího si na šéfa) nebylo tak špatné. Ale bohužel jsem zklamaný z některých hoooodně trapných scén jako např. s tím ´´létajícím´´ černochem, ale co je mnohem horší, tak se ZÁVĚREM. Zase ten závěr takhle odfláknout si tento díl nezaslouží. Noo tak či onak, film má své klady a to solidní napětí, herce a kameru, tak i své zápory a to hlavně závěr, zpracování příběhu a taky bych řekl, že celá koncepce snímku (i kostky) je trochu kostrbatá a na to, že jde o 3. díl a 2 předchozí tu koncepci vysvětlovali jinak, tak v tom mám popravdě galimatiáš a s chápáním a porozuměním kostky jsem na tom podobně jako ti co jsou v ní. Přitom bych toho chtěl tooooolik vědět a všemu porozumět....:-((( :-))) ()

SOLOM.

Celý film se natáčel jen na malém prostoru a stačilo pár místností, takže mohlo jít více peněz na speciální triky a efekty. Ty se musím říct celkem povedly a oproti dvojce je vidět velké zlepšení. Jenže na jedničku to opět nemá. Nechci říct, že by tam snad byly mnohem lepší, ale je jasně vidět opětovné kopírování některých scén nebo nápadů. Co se týká charakteristiky a chování postav, bylo to lepší než ve dvojce, ale svého velkého oblíbence až na Erica jsem nenašel. Děj se odehrával spíše v ovládací místnosti než v pohybu postav, což samozřejmě není na škodu, ale tím se trochu vytratila atmosféra a spád jedničky. Jediná větší blbost se mi jevila ta scéna se supervojákem – jinak, když přišel na scénu šílený Jax a jeho dva kumpáni, objevily se znenadání i slušné hlášky. Takže to bylo určitě plus. ()

eraserhead666

Po ultranudné a ultrašpatné dvojce konečně zlepšení. Návrat ke starým dobrým masakrálním pastím, žádná počítačová sterilita. Hodně se mi líbila vizuální zašlost celého systému, pohled i z druhé strany (která ale v podstatě zůstává stejnou stranou mince) a rozvedení příběhu trošku mimo kostku je docela příjemný a zajímavý tah. Konec zřejmě ani jiný být nemohl. Povedený a koukatelný díl série. Jen doufám, že to tímhle skončí ať to neskončí jako Saw. ()

ARI50

Věřím že jednou přijde kostka smrti a potom věřím že scénář bude original že herci budou dokonalý a potom teprve pochválím tenhle nápad a budu rád za jeho tvorbu. ()

becki_tu

Po tragické Hyperkrychli je Kostka 0 ještě celkem koukatelná, méně stupidní, ale bohužel i tady se dost vaří z vody. A i tady platí, že opakovaný nápad už není dobrým nápadem a nemůžu se tak pořád zbavit dojmu, že obě pokračování jsou naprosto zbytečná a tak trochu kazí dojem originální jedničky. ()

JASON_X

Třetí díl Krychle časově předchází dílu prvnímu. Pro jeho sledování však není příliš důležité první (dříve natočený) díl vidět, jedná se o samostatný příběh. Trochu temná a notně bizarní nízkorozpočtová sci-fi oddechovka. Přehnaně zkarikovaná postava hlavního zlouna film spíše než thrilleru přiblížila jakési absurdní grotesce, trochu mi přicházel na mysli Kafka, trochu Gilliamův Brazil, trochu Jeunetovy Delicatessen. Ale divákova latentně sadistická touha po krvi je ukojena několika vytříbeně brutálními pastmi, připomínajícímí ze všeho nejvíc legendární (a mou oblíbenou) sérii Saw, a proto zaokrouhluju nahoru. ()