Na texaské střední škole ve městě Odessa začíná trénink hráčů amerického fotbalového týmu Permian Panthers. Obyvatelé městečka očekávají od mladých fotbalistů, že nadcházející sezónu vyhrají. Největší hvězdou týmu je Boobie Miles, který si ale hned v prvním utkání ošklivě zraní koleno. V dalším zápase to s týmem vypadá špatně a na trenéra se ze všech stran valí kritika. Krátce nato ale začnou chlapci vyhrávat. Miles doufá, že během tří týdnů znovu začne hrát. Jenže lékař v nemocnici mu oznámí, že má zpřetrhané vazy v koleni a v této sezóně si už nezahraje. Miles trenérovi zalže, že je v pořádku. Při následujícím zápase je ale sražen a ze hřiště odnesen na nosítkách. Všem je jasné, že tuto sezónu už nenastoupí. Hráči, kteří zatím stáli v pozadí, si při zápasech hodně věří a vyhrávají jeden zápas za druhým. Dostanou se až do finále, tam je ale čeká mimořádně těžký soupeř - tým Dallas Carter High School. (TV Nova)

majo25

Ničím jedinečný, povedal by som až príliš typický film s tematikou amerického futbalu, a všetkými klišé, ktoré to bohužiaľ obnáša. Spracovanie a hlavne kamera boli dobré, hudba mi však vadila, rovnako ako niekoľko preemotivovaných scén, ktoré to fimu, ktorý sa chce predať svojou atenticitou nepatria. Za veľké pozitívum však považujem zábery so zápasov am. futbalu, síce strihovo premrštené, ale celkovo vydarené. Hodnotenie: 65% ()

Radiq

Co to jako mělo být? To jako že kdo nehraje amer. fotbal, tak je v Americe hovno? Vůbec bych se nedivil, oni jsou na to blbí dost. Mají pokřivené hodnoty. Myslí si, že jsou to moderní hrdinové. Ale co je to za hrdiny, když si žijou v přepychu a můžou si dovolit se takhle stupidně bavit? Co by asi tak dělali v Africe? Strkali by si klacík do nezhojenejch ran? Tenhle film nebyl o herectví, byl o hraní. O hraní americkýho fotbalu, o kterým většina lidí z Evropy nemá moc potuchy, o co tam jde. Z tohohle filmu to nepochopíte. B. B. Thornton tam snad taky ani nehrál, protože kamera byla tak často střihlá do jinýho záběru, že ani nemohl herectví ukázat. Kamera byla celou dobu hodně dynamická a děj se taky tvářil tak, aby to vypadalo, že se tam POŘÁD něco děje. Na mě to působilo spíš jako dvě hodiny vysokoškolské matematiky v kuse s páprdou ve zvonovejch gatích s pukama, flanelovou košilí, brejlema jak popelníkama a nepochopitelnou látkou a vy ho musíte sledovat najetej ve špatným tripu roztěkanýma očima přes pravítko nebo s křídou na sítnici. Prostě nuda, žádné napětí. Bylo mi to fuk. A říkal jsem si, že ti červení ve finále hráli líp (hráli líp = byli brutálnější = bylo to zábavnější). A jestli těm bylo 17 let, tak já jsem andělem všehomíra. ()

okkac

Velmi pěkně natočený film o sportu, který mne vůbec nezajímá a tudíž i osudy postav jsou mi lehce lhostejné, takže pouze za 3*. Sorry. ()

Tommy.D

Přestože obecně sportovní filmy nemusím, Friday Night Lights jsem si docela užil. Určitě k tomu přispěl i výborný hudební doprovod od Explosions In The Sky. ()

vadic

Hned ze startu je třeba zmínit, že soundtrack od Explosions In The Sky, který mi mimochodem místy připomínal Elfmanův soundtrack z The Kingdom, byl na celém filmu nejlepší a definitivně této bandě vygeneroval dalšího celoživotního fanouška...Všechny filmy o americkém fotbale jsou asi u evropského diváka apriori ve velké nevýhodě. Je tomu tak kvůli absurdnosti tohoto sportu a omezenosti většinou jižanského obyvatelstva, které si na mladých hráčích a trenérech kompenzuje šedivost svého vlastního života. Avšak Bergův dynamický styl vyprávění doplněný o spoustu kamerových majstrštyků se prostě musí líbit. Navíc ti hráči, kterým se věnuje větší prostor, jsou velmi dobře obsazeni a uvěřitelní. Ale jak jsem zmínil na začátku - Explosions In The Sky, kámo. ()

Mrkvič

Uplakaná nuda. Spousta nakousaných témat, kdy je ale rozvedeno snad jen to, jak je vyvíjený tlak na středoškolské hráče a jejich trenera. Jinak je ale mrtě moc podobných filmů podle "skutečných" událostí, které mají nějaký zajímavý děj. No a sportovní stránka filmu? Spousta střihů a nesmyslů. Takže se ve filmu může dít cokoliv, co se řekne, protože to stejně nikdo neodkáže zobrazit. ()

Koocik

Mám rád americkej fotbal a na filmy s jeho tématikou se vesměs kouknu mile rád. Ovšem co se týká tohoto snímku, tak to byl opravdu zážitek prvotřídní. Prvotní očekávání bylo to, že se zase bude jednat o ten bláhový americký sen, kde když budete věřit a poctivě plnit, lze dosáhnout všeho. Neříkám, že to je špatný sen, přeci jen každý z nás by jsme měli něčemu věřit, ale hlavně je těžké to natočit do té podoby, aby vám to samo o sobě nelezlo na nervy. A ono ejhle, tady ani žádný sen snad není. Nebo možná je, ale přes všechny ty hovna co se vám snáší na práh a řada těch neustálých neúspěchů to bere i z pohledu, že k dopracování onoho snu nevede jen ta zlatá cesta. Zákon padajícího hovna je častějším vyobrazením než ten dokonalý život. Najde se tu řada různorodých osobností, ke kterým si člověk během celého filmu najde cestu a s některými se dokáže třeba i stotožnit. Ať je to neskutečný talent, jehož budoucnost mu zhatí zranění; hráč, na kterého je kladen největší důraz, protože je synkem místní fotbalové legendy, a proto není lehké vyrůstat v jeho stínu a nakonec třeba nejdůležitější postava celého mužstva, naprosto uzavřený quarterback, který žije se svojí nemocnou matkou. Herecké obsazení vám tehdy skoro nic neříkalo, ale na to, že to byla banda úplných nováčků, to zahrála více než úctyhodně. Hudba skvělá, ty dramatická vyvrcholení ještě lepší a celá ta kombinace všeho je naprosto perfektní. A do toho ještě ten pocit, že se jedná o skutečně životopisné dílo. Úžasné a nebojím se tvrdit, že je to vůbec sám o sobě dokonalý snímek, který by nemohl být už za žádné situace lepší. "MOJO Panthers!!!" ()

Pavlínka9

Amerika a její americký fotbal :) Na filmu se mi líbila nejvíce kamera, která je rychlá, svižná a zachytává obličeje, výrazy a detailně se zabývá tím, jak je daná situace náročná, intenzivní a většina z herců se soustředí urputně na danou situaci. Film jsem sledovala sama v situaci, kdy jsem byla po zlomenině, takže jsem k tomu měla trošku jiný vztah, než před úrazem. Byl to pro mě docela veliký problém vidět ty nárazy a tu rychlost a pády, kterých je ve filmu ukázáno opravdu mnoho. Tento film má něco do sebe. Je neskutečně poutavý a i když to bylo trošku jinak než byla realita, tak mě to nevadilo, ale je to jeden z nejsvižnějších filmů o americkém fotbalu, který jsem viděla. Je tam vynikající hudba a ta atmosféra je pohlcující. Herecké obsazení - neskutečně různorodé, tudíž každý si tam najde toho svého oblíbence. ()

bobby_jean

Ja už naozaj neviem koho ten stokrát dokola ohraný formát ešte zaujme. Po úvodných stratégiách, hráčskej tragédii a samozrejme vrcholiacom motivačnom prejave trénera, modlitbe hráčov a slow motionu na záver sa opäť pri športovom filme nedá ísť vyššie (česť výnimkám napr. I, Tonya, ktorá je ale skôr osobným príbehom). Podpísané, podčiarknuté. Športových klišé stačilo. Pôjdem si zajtra zabehať. ()

Timak

Skutečně mi to přijde, že se Peter Berg snažil udělat druhé Any Given Sunday. Měl se spíš snažit, aby to bylo první dokonalé Friday Night Lights. Dokonce závěrečná motivační řeč z úst B.B. Thorntona byla dosti podobná jako od Al Pacina. To bylo tak evidentní. Ale B.B. prostě není pan herec Al Pacino. Ukázal nám to horší co v něm je. Mno neurazí, ale určitě neoslní tak, že bych tomu dal víc jak poctivý 3* ()

VanTom

Na kost ohlodaný sportovní film o jedné sezóně středoškolského týmu ve státním mistráku Texasu, který měl v základní části problémy a přišel o svého klíčového hráče, aby pak v play-off dokráčel až do finále (neuvěřitelné, tohle že se opravdu stalo?!? a vyhrál, nebo po heroickém úsilí nejtěsněji prohrál? ;-)). Prostě dokonale předvídatelný, klipovitý a patetický (17tiletí kluci holt zápasy prožívají). Mimo stadión se skoro nepodíváme, přesto nejzajímavější (resp. nejděsivější) bylo pocítit ten tlak a očekávání okolí, které americký fotbal (cituji: nejlepší hru na světě) ustanovilo jediným náboženstvím, tématem hovorů, výchovnou metodou či školním předmětem. ()

JohnSmith

Jeden z lepších filmů o americkým fotbalu.Přijemný retro bez přehnaný klipovosti jako ve Vítězích a poražených.Příjemná oddychovka ()

svobik

Fantastická podívaná, která s dalšími zhlédnutími zraje jako víno. Neskutečná nálož emocí, prošpikovaná parádním vizuálem a výbornými herci na konci každého totálně rozseká neuvěřitelným způsobem, ač by se to z premisy zrovna nemuselo zdát. Fenomenální výpověď o dospívajících amerických středoškolácích, jejichž jedinou náplní života je americký fotbal. Berg na vrcholu. ()

darwin

Skvělý film z prostředí amerického fotbalu a texaského maloměsta. Kvintesence americkosti, amerického stylu života a mentality ve věrném podání Petera Berga. ()

Kuny27

velmi dobrý film, sice jako ostatní filmy o americkém fotbale, ale nejlepší byl konec... rozhodně změna od ostatních. Jsem rád, že jsem to viděl. Velmi dobrý film. Doporučuji. ()

Cracker

Bergove filmy mám veľmi rád a vzhľadom k tomu že ide o športovú drámu nemôžem dať menej ako 5 hviezd. Pre tieto filmy mám jednoducho slabosť, vždy sú plné emócii, nájde sa tu kopa napínavých momentov a samozrejme tie najlepšie športové okamihy ;) ()

iXtr3m3

Trošku preceňovaný film, ale len v tom zmysle, že je vynikajúci, ale určite nie legenda, to je výsada božstiev typu Wa Are Marshall, The Express a hlavne Remember Titans. ()

honzii

Nejsilnějším zážitkem z filmu je konec, na který nejsme úplně zvyklí. Jinak jde o skrz na skrz typický sportovní film plný klasických témat jako ambice hráčova otce, zranění, tým v nesnázích atd. Nevyhneme se zde typickým patetickým proslovům, hecování, zlým protivníků ani vynervované manželce sledující zápasy v televizi.. Je to takové moc chtěné, hudební dramaturgie tlačí až moc na pilu a vizuálně se to vehementně hlásí k Any Given Sunday, které je úplně někde jinde. Přesto je to jeden z těch lepších sportovních filmů. ()

cab

Brilantni sportovni film o hracich americkeho fotbalu a jejich ceste se zapalenym trenerem "skoro" az na vrchol v lize, jez muze byt to posledni, co bude v jejich zivote stat za zminku. Zalezi samozrejme na nich, jak se svym budoucim zivotem nalozi. 80% ()