Vzpomínky na lásku

(festivalový název)
  • Jižní Korea Nae meorisogui jiugae (více)

Působivý příběh mladé dívky z dobré a honosné rodiny, která se bláznivě zamiluje do jednoho ze zaměstnanců svého otce. Přestože je zklamaná ze svého předchozího vztahu, probudí v ní náhodné setkání s mladým tesařem hluboké city. Zprvu nepřístupný mladík podlehne jejímu nevinnému kouzlu a společně překonají společenské rozdíly, vezmou se a odstěhují se na venkov.

Ačkoliv zní tento příběh jako z pohádky, vyústí do kruté reality. Do reality, kterou připravil osud, zcela nečekaně a zcela radikálně. Ale... i když paměť vypíná, hluboký cit zůstává. Tento silný příběh je nejen o lásce, ale také o obrovské síle a víře. A o tom, že zapomenout se nedá, i když tomu osud chce jinak. (charlosina)

Feri0

Najdojímavejší film aký som kedy videl? Zrejme áno, pretože si nepamätám, kedy ma naposledy nejaký film totálne rozložil v troch rôznych momentoch. Záver je už absolútna extáza, ktorá zrejme nenechá nikoho chladným. Bolo to moje prvé stretnutie s herečkou Ye-jin Son a po tomto zážitku musím uznať, že je ozaj BOŽSKÁ. ()

solisoli

Malá ukážka, čo dokáže viera v niekoho a hlboká bezhraničná láska, ktorá dokáže poraziť aj tú najhlbšiu beznádej. Je to obyčajný príbeh ničím neobvyklý, len z každodenného života. Jeden začiatok o dvoch mladých ľuďoch v romantickej harmónii, kde je predpoklad, že to asi tak vyvíjať nebude, až do konca. Pribúdajúcimi scénami dej, tak hlboko zasiahne ľudskú dušu, že človeka nenechá v pokoji a začne cítiť potrebu zamyslieť sa, či je možne niečo takéto prežiť v skutočnosti na vlastnej koži. Kórejská kinematografia pripravila ďalší skvost, ktorým osloví mnohých divákov, po celom svete, aj keď záver viac potešil a nadchol, ako by to dopadlo skutočne. ()

TonyHawk94

"Sme v nebi?" Áno, bol som aj ja :), lebo inak to skrátka nešlo. A nevyhnutne ukápli aj slzy, a nie raz. Dokonalá a čistá romantika, ktorá je mentalitou, ako aj spôsobom spracovania iná, než na čo sme my - Európania - zvyknutí. Kórejci to skrátka vedia; na poli romantických filmov podľa mňa zdarne vedú, a nie s malým prehľadom - lebo vedzte, že od tohto krajší romantický film ťažko nájdete. Chémia ústrednej dvojice dokonalá, a tak priama a čistá, že tým budete uchvátení - vedzte, že si ich obľúbite, a veľmi, a budete im fandiť. Nad láskavosťou Su-Jin sa budete rozplývať, z obetovasti Chul-Soo-a budete unesení. O hlbokých a priamych (vzájomnych) pohľadoch do očí ani nehovorím (do krásnej Ye-Jin Son sa nejde nezaľúbiť) - veľmi vhodne zvolené zábery kamery. Všetko navyše dotvára veľmi jemná a skvelá gitarová hudba. V dodatku - tento skvost si zaslúži pozrieť si v rozšírenej verzii, ktorá ďalšími scénami (a menšími postavami) dotvárajú už aj tak dokonalý príbeh dokonalými detailami. ()

HanzoBureshi

Nejsem extra velký fanoušek tohoto žánru, ale ta překvapivá čísla mě zaplavily zvědavostí, a po zhlédnutí mám jasno. Pokud se mě někdo zeptá na nejhezčí film, tak A Moment to Remember (Director's Cut) je jasným doporučením!!! Má to opravdu silný příběh, který vykouzlí úsměv a radost, ale také nabídne smutnou stránku, která zná dobrý způsob, jak diváka dostat v oblasti emocí. Herecké obsazení je opravdu bez chybičky. Woo-seong Jeong hrál svoji roli skvěle, ale Ye-jin Son mi sebrala dech a podala opravdu excelentní výkon. V tom příběhu je spoustu kouzelných momentů. Třeba to posezení pod stánkem? Naprosto originální! První polovina si diváka získala kouzlem, druhá polovina donutila diváka držet palce, a být tak naplněn zvědavostí, jak tento příběh skončí. Konečná scéna je emoční granát, který je díky soundtracku hlavně nepopsatelný. Mé hodnocení: 10/10 ()

Doctord

Já osobně musím přiznat, že jsem se poprvé při korejským filmu poměrně nudil. Možná jsem si neměl pouště Director´s Cut. Jak mám rád odlišný způsob asijské kinematografie,tak tento snímek prostě byl pro mne natolik předvídatelný, i když musím přiznat,že závěr byl povodený, v Hollywoodu by to skončilo jinak.SBOHEm:( ()

blackout

Kdyz uz mne spise cynika dojme neco k slzam, tak to ma mit 5*. Zatim se to povedlo pouze dvou filmum a tohle je treti. Dej oproti treba Sassy girl ci Windstruck trocha primocary a spejici k jasnemu konci, ale emoce se z toho daji zdimat jak z nacucaneho hadru. Mozna az prilis dojimave ale presto pusobive. Videl jsem mezkracenou verzi. ()

Infalín

Tenhle film houstne jako krupicová kaše na plotně. Čistota bez saponátových přípravků. Duševní striptýz, který rozpláče i sfingu. ()

redalert21

Nevim no asi jsem citove prazdny : )) co se tyce techto filmu. Rikal sem si nejlepsi hodnocena romantika se preci musi libit i me...no a ne ani Director's cut me nedostal ( P.S. zajimalo by me ktere casti vystrihaly do 117 minutove verze, bo se me zdalo ze tam na vystrihnuti moc neni) ()

Meleth

Vtipný začátek, lehce mdlý prostředek a sladce dojemný konec. Po lepší zážitek říkám raději Ne Director's cut. ()

djrewerz

V prvom rade musim povedat ze nie som fanusikom romantickych filmov takze ich ani moc nepozeram. Ale... pribeh krasny, obsadenie skvele, hudba neskutocna ... Myslim ze korejska filmografia je nieco co budem odteraz sledovat viac. Ale zas nie casto lebo z takychto filmov by som sa utopil v slzach. Keby to malo onieco mensiu minutaz tak je to asi za 5. ()

Stefanoo

omlouvám se, ale prostě mi to celý nějak nesedlo...( a to sem měl vopicy s v a byl sem emocionálně skoro na dně xD ) třeba jindy no... ()

nettopyrek

Co vlastně určuje kvalitu snímku? Formální stránka? Příběh? Emoce? Poselství? Herecké výkony? V tomto filmu je všechno vyváženo dokonale a výsledný pocit je velmi silný. Některé filmy vyšumí za hodinu, některé za měsíc, ale tenhle si budu pamatovat vždycky. ()

RenSen

Tak jsem si taky zabulela. V posledni tretine a pak zhruba cely zbytek dne z dojmu a vseho co ve mne film vyvolal a co se mnou udelal. Vykon hlavni predstavitelky je bezpochyby vytecny. Za nemene vytecny vsak povazuji vykon Woo-sung Jung. Hral nehral, jeho projev byl tak minimalisticky a pritom maximalni, skutecny! Mam rada korejsky filmarsky um. Ma v sobe neco zvlastniho, pro me je to zatim nedefinovatelna odlisnost, ktera je zaroven tak pritazliva a krasna. I kdyz bylo toto podarene dilko plne emoci, skutečných a cistych citu a te nejhlubsi lasky, nemela jsem dojem, ze je to prehnane, ze je toho moc. Neumim si ani predstavit neco podobneho prozit a prezit. The Sassy Girl si s timto snimkem prave v hloubce citu a utrpeni lasky absolutne nezada a nedostihuje ho ani charaktery postav, ktere tak podtrhuji celkovy dojem a ktere byl obema protagonisty tak skutecne ztvarneny. 89% ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz