Porážka Khana admirálem Kirkem a stvoření nové planety Genesis jsou jen prázdným vítězstvím. Spock položil svůj život pro záchranu posádky a McCoy se nevysvětlitelně stal choromyslným. Náhle na Enterprise přilétá Sarek, Spockův otec, a odhalí neuvěřitelnou věc: McCoy přechovává Spokovu živoucí esenci - katru. Jeden přítel je živý, druhý ne, oba však trpí a Kirk se jim pokouší pomoci. Ukradne Enterprise a poruší karanténu Genesis. Klingoni však o planetě také vědí a chtějí se s Kirkem setkat na vražedném rendezvous. (oficiální text distributora)

dragon94

Vystavět příběh pouze na tom, že lidem chybí Spock, nebyl opravdu dobrý nápad. Krom kráděže Enteprise se zde nenachází ani jedna zábavná scéna. 2* 35% ()

Molir

Vetsna tohoto filmu sice nic extra, ale ten zacatek, ten je temer genialni - Spock v Kostrove hlave, posadka kradouci Enterprise, proste jista davka ztrestenosti, ktera soucasnym ST zel chybi... ()

BMAJTZ

Patrani po Spockovi příběhově navazuje na předešlý film, v tom jediném vidím problém. Protože tohle dílo samo o sobě nikdy stát nemúže (Star Trek 2 třeba navazoval na seriál, ale i bez něj si ho užijete dobře) a musíte se k němu propracovat z předešlého, jinak vám nebude většina děje příliš jasná. Pomineme-li ovšem tenhle aspekt užijeme si poměrně slušné scifi jízdy. Nebudu skrývat, že jsem nadšenec Star Treku takže má hodnocení mohou být mnohdy trošku nadhodnocená, ale tenhle film si to docela zaslouží. Příběh je na tom podobně jak ve ST2, není příliš složitý, ale za to docela poutavý. Přesto za svým mladším bratříčkem trošku pokulhává a široké veřejnosti nenabízí příliš prostoru si ho oblíbit. ()

FIBO

Pro mě osobně nejlepší film s original crew. Spock dokonale režíruje, rodina dokonale hraje, James Horner má dokonalou hudbu, dokonalej děj a zápletka, prostě koncert všeho NEJ NEJ NEJ. Když vidím úvodní retro záběr stylu Spock´s Funeral, následně dokonale provedená (hudebně a kamerově) scéna pohybem kamery po listnaté krajině a zabrousí na rakev a objeví se Star Trek III - The Search For Spock, proběhne mi mráz po zádech a naskočí husí kůže. Záběr proti slunci krz vetřem ohýbané koruny stromů, joj... sekvence "kradení" Enterprise, zadávání autodestrukce, Genesis sundown...atd. atd. Sledování tohoto filmu je srovnatelný se sexuálními zážitky (bez nadsázky!). PRo mě - nejlepší film s původní crew. Space....the final frontier... ()

ZkuKol

Koukám na trekie sérii s 30letým zpožděním, takže bez jakékoli úcty. Návrat Spocka je jasný už na konci dvojky (a taky byl dopředu zamýšlený, jak jsem zjistil). Očividně fanouškům stačilo, že se vrátil jejich hrdina, takže na děj, či dialogy se všichni vykašlali a dali tak průchod Shatnerovo neherectví, jež by málem poslalo toto scifi až do odpadu. Vše zachraňuje výrazný pokrok po trikové stránce, hudba a členové posádky, kteří neexcelují, ale ví že jejich postavy jsou jednoduché a točí se "béčko" tak se raději o nic nesnaží a dobře dělají:-) 30% ()

LuciusWlk

Tenhle díl filmového Star Treku trochu nudí. Druhý díl byl vcelku fajn, ale tady je cítit, že jde jen o jakousi vsuvku, která by klidně stačila jako jeden díl seriálu. Taková rychlovka pro uspokojení fanoušku po spockově smrti. ()

iXtr3m3

Bez zbytočného komentára a vysvetľovania dôvodov prečo také hodnotenie, nikoho nepresviedčam o správnosti môjho názoru, ale patrí to do jednoducho do tématiky mojich naj seriálov a tým je povedané všetko... ()

Hopper

Pomerne ponurý príbeh, ktorý plynule nadväzuje na 2. diel. Dnes už trochu nemoderný príbeh, ale dá sa na to pozerať. ()

DocBrown

Bylo by nespravedlivé tvrdit, že je tenhle film jen o oživování Spocka, což bylo plánované už v průběhu natáčení dvojky. I když je to samozřejmě nejdůležitější "výsledek", stejně velká část je věnována únosu Enterprise na její poslední cestu a posedlost klingonského kapitána v podání (jak jinak geniálního) Christophera Lloyda honbou za stojí hračkou. Třetí díl trpí zdlouhavostí lichých dílů, hlavně na začátku a konci, je určitě ve stínu těch sudých, ale pořád je to velmi kvalitní sci-fi. Oproti předchozím dvěma dílům jsou daleko více využívané digitální efekty, které ale bohužel stárnou daleko rychleji než reálné modely, navíc když rozpočet nebyl úplbě štědrý. Ale Lloyd má pěknou bambitku, vrací se Sarek, Saavik je hezčí než ve dvojce a hlavně, je tu ale nárůst komediální stránky, který pokračoval v dalších dvou dílech. Jestlipak tohle slyšel Arnie? "Wait. You said you would kill me. I lied." 84% ++++ Po pár shlédnutí v originálu jsem se dostal zpět k českému dabingu (Nova 94) a musel jsem se zhrozit jakou příšernost to stvořili. Hlasy nesedí (především Kirk a Kruge, dabér se to snaží dohnat umělým chrapotem), některé překlady jsou šílené (aktivizujte!, Bones zní jako Boris), to že tam dvakrát mluví McCoy Spockovým hlasem úplně uteklo. Hudba a zvukové efekty jsou někdy výrazně potlačené, takže to celé působí jako levné béčko. Jediné plus je Plachý a Švarc, ačkoli pochopitelně bez skotského akcentu. Jeden z nejhorších dabingů co jsem kdy slyšel, to by srazilo hodnocení minimálne o hvězdu. ()

Paity

Přesně, přesně. Jak tu další píší, niuda, nuda, nuda. A to doslova. Bohužel. Spock je mrtvý, fanoušci to ale neunesli. Tak se jim dal tenhle dárek v podobě naprosto zbytečného filmu. ()

provitamin

herci nehrajú, klingónski záporáci sú smiešni, triky nefungujú, avšak tieto staršie sci-fi majú v sebe akési kúzlo, vďaka ktorému sa to väčšinou dá pozerať. a potešila hudba Jamesa Hornera, hlavne tá pri záverčných titulkoch, ktorá mi trochu pripomínala hudbu zo staršej trojice Star Wars. žiaľ ani niekoľko pozitív filmu nepomohlo. záverečný rituál oživenia Spocka u rodných Vulkáncov mi príde ako dosť trápny. ()

Abiosis

*SPOCK ŽIJE? A NECH* Vôbec neprekáža, že tento film nadväzuje tam, kde predošlý skončil. To podstatné - že sa Spock obetoval a umrel - je znázornené hneď v úvode zábermi na umierajúceho Spocka. Nič iné vedieť nepotrebujeme a film následne funguje ako nezáväzná jednotka. Taktiež vôbec neprekáža, že postavu Saavik už nehrá Kirstie Alley, ale Robin Curtis, ktorá sa na Vulkánku najmä tvarom tváre hodí oveľa viac (všetci Vulkánci majú mierne predĺženú tvár a Kirstie Alley tu jednoznačne zaostávala). Prekážajú však iné veci: je to nevýrazný film o hľadaní a záchrane Spocka, avšak táto "odysea" je jednou z tých menších. Plynie beztvárne od začiatku až do konca, bez nejakého prekvapenia, bez nejakého vzrušenia. Divák si je istý už od začiatku, že k záchrane Spocka dôjde a preto v príbehu neexistuje nič, čo by ho mohlo zaujať a k príbehu sa stavia apaticky. Dôsledkom tohto stavu je, že ani pri smrti Kirkovho syna neprichádzajú žiadne emócie. Dokonca i zo samotného nepriateľa cítime, že do príbehu je vložený akosi násilne, len preto, aby sa na pozadí hľadania mohol rozohrávať aj príbeh boja zla a dobra. Posledným negatívnym bodom je pre mňa hudba Jamesa Hornera, ktorý tie sláčiky ženie až príliš vysoko. Vadila už v predchádzajúcom filme a teším sa na štvrté pokračovanie, kde hudbu už zložil niekto iný. Verdikt v 1 vete: Nudný a predvídateľný film o hľadaní a (samozrejme) nájdení. 19.08.2010 ()

TERRORDROME

Pán Spock síce naposledy exol, ale ani to nie je pre tohoto ušatého zelenokrvného vševeda fatálna situácia. Stačilo len preniesť svoje vedomie do McCoya a telo poslať zregenerovať na planétu genesis. Dať ich zasa dohromady však bude ťažšie, Kirk a spol musia za účelom získania Spockovho tela neuposlúchnuť priame rozkazy a šlohnúť Enterprise. Žiadny problém, ale do celej veci sa začnú srať aj Klingoni ktorí chcú získať projekt genesis pre svoje nekalé účely ( a majú naozaj hnusného psa ). Kedysi som mal tento diel najradšej a ani dnes to nebolo márne. Efekty sa od minula o stupeň zlepšili, hrdinovia sa vo filme konečne pobijú s Klingonmi a efektne rozmetajú Enterprise. Sám Spock by síce po logickom uvážení toto všetko iste označil za pomätené šialenstvo, ale nech si kecá, doktor McCoy z toho bude mať radosť ako nikdy predtým. ()

peetriss

Do pozice režiséra se tentokrát posadil sám Leonard Nimoy, u kterého je znát láska ke Star Treku, kterou oproti slabší dvojce mírně pozvedl, i když tentokrát celý děj točí sobecky okolo svého Spocka, jehož zmrtvýchvstání a dění okolo něj budí dojem občas příliš usedlé skoropsychologické sci-fi. Oživujícím přínosem je přítomnost Klingonů v čele s ďábelským Christopherem Lloydem, kteří vnášejí do filmu akčnější i napínavější prvky. Konečně se našel i James Horner se svou hudbou. 70% ()

IvoB

Docela vynucené pokračování, jež staví svou zápletku na dvojce – a působí tak jen jako nepříliš dobré rozšíření. Ani záporák není nijak zajímavý. Takže 3*, i když jsem se možná bavil o fous lépe než u prvního filmu. ()

Rozjimatel

[2,5*]     "Code zero, zero, zero, destruct, zero." "Destruct sequence is activated."     Tak ako v predchádzajúcom diele, aj v treťom prichádza k zmene režiséra, pričom prvý režisérsky pokus Leonarda Nimoya ešte nedopadol ani zďaleka tak skvelo ako hneď ten jeho nasledujúci pokus. Hudba je naopak od toho istého skladateľa (James Horner), opäť veľmi dobrá a opäť tak trochu "williamsovská". Príbeh a ani jeho stvárnenie tu nie sú zďaleka až také pútavé, ako v predchádzajúcich dieloch, ale film určite nenudí a nájde sa tu aj pár dosť pôsobivých scén. Vrcholnou scénou je pre mňa súboj s klingónskou loďou, v ktorom má striedavo navrch raz jedna, inokedy druhá strana, až po zničenie jednej z lodí. Mal som inak taký pocit, že do tohto filmu mierne presakuje svet Star Wars, predovšetkým v scéne v bare so smiešnymi zvieratkami. Sklamanie mi privodilo preobsadenie role Vulkánky Saavik, ktorú som si v minulom diele celkom obľúbil (Robin Curtis je oproti Kirstie Alley dosť slabá). O ďalších negatívach, ako sú trápny blonďáčik-manekýn (Merritt Butrick), či lacný televízny vzhľad planéty, sa radšej ďalej rozpisovať nebudem. Príjemné prekvapenie ma naopak čakalo v podobe môjho obľúbenca Christophera Lloyda ako klingónskeho veliteľa, ktorého som si v takejto role absolútne nevedel predstaviť, ale obstál napodiv na výbornú.     "You, help us or die." "I do not deserve to live." "Fine, I'll kill you later." ()

Movie Gourmet

Třetí celovečerní film počínaje filmem Star Trek: The Motion Picture, který nese název Star Trek III: The Search for Spock není tak zdařilým ve srovnání s prvním filmem. Hudba od Jamese Hornera je sice kvalitní ale ne tak, jako ta od Jerryho Godsmithe z prvního filmu. Příběh je zajímavý leč není tak silný a napínavý jako u prvního snímku. Vcelku ale slušný výkon. Verdikt: 3* a 70 %. ()

Mikino00

Khanův hněv druhá verze. Pokračuje to ve stopách svého předchůdce, do kterého je násilně vsunut příběh o znovuzrození Spocka. Je to stejně přihlouplé a ani na chvíli nad tím nesmíte přemýšlet. Zlatý první díl. ()