Sonny Crockett a Ricardo Tubbs jsou nejlepší detektivové v Miami Vice. Mají nejmodernější zbraně, rychlá auta i čluny a všechno to se nebojí použít v boji s organizovaným zločinem. Rico je ten mírnější s poklidným životem a ženou, kterou miluje. Naopak Sonny je jeho pravým opakem. Jsou informování o úniku velmi citlivých dat, který vedl k masakru dvou federálních agentů a rodiny přítele jednoho z informátorů. Budou pracovat v utajení a vyšetřování je zavede přímo na práh brutálních zabijáků a do spletité sítě mezinárodních drogových překupníků. Ale jejich téměř rutinní práce je narušena ve chvíli, kdy se záletník Sonny zamiluje. Jeho láskou se totiž stala Isabella, žena obchodníka se zbraněmi a drogami. Pro Crocketta a Tubbse začíná hra na ostří nože. Oba jsou postupně tlačeni ke zdi a rozdíly mezi policajty a lumpy se nebezpečně stírají. (TV Nova)

Balu...

Hrálo si na víc (dle místních příspěvků) než nemuž nakonec dostálo. Jamieho Foxxe mám příliš zafixovaného z dramatu Ray a jako taxikáře z Collateralu, než abych mu přes jeho vypracované tělo uvěřil roli "Johna McClanea". Farrell si fousama jak vodník z "Žertů s Hastrmany a Čerty" od Jaromíra Jecha u mě taky reputaci zrovna nevylepšil. Ehm; osobně mi tam chyběla druhými vychvalovaná atmosféra.. ()

Rssa

Tento film ma v sobe zvlastni magii, ktera vas i pres notne klise pribeh, donuti zirat s otevrenou pusou. Je jen dobre, ze byl natocen digitalni kamerou. Je uplne jiny nez ostatni krimi, a to je dobre. ()

Hopper

Tak trochu rozporuplné hodnotenie. Miami Vice ma zaujal a nenudil som sa, ale tá pecka od režiséra Collateral to nie je. Nosnú časť príbehu si pre seba urval Farrell spolu s Gong Li a nie som si istý, či to je to pravé orechové. Z thrilleru sa stala takmer romantická dráma, samotná zápletka sa takmer stráca, niektoré prvky ostanú tak nedopovedané, až si človek myslí, že pokračovanie príde o rok. Ciarán Hinds je tu bohužiaľ prakticky zbytočný, Foxx viac-menej len pricmrndáva a všetko zachraňuje najmä kamera, hudba a niektoré okamžiky z filmu. Hm, bude to pokračovanie ?? ()

Paity

Dávám 3* za zpracování a atmosféru protidrogových zásahů. Jinak pro mě bohužel Colin Farrel není herec a Jamie Foxx se mi líbí tak v jednom snímku z devíti. Tohle spojení podle mne prostě nefunguje, tak jak by mělo a výsledek není proto nijak závratný. Pro jedno skouknutí ale proč ne. Už jen kvůli "zajímavé" Li Gong. :-) ()

Ripley

Jak většina ví,původní Miami Vice byl seriál a film na mě působil jako dražší a delší díl seriálu.Tvůrci přistoupili k filmu s tím,že divák seriál zná a zná tak i charaktery hlavních postav.Já ne.Takže koukám na film,vím kdo jsou hlavní postavy,ale nevím o nich vůbec nic,krom toho že jsou policajti.Hodně uživatelů tu chválí Gong Li a závěrečnou přestřelku.Já se připojuji,ale s tím rozdílem,že pro mě tyhle dvě záležitosti byli to jediné co se mi ve filmu líbilo.Především nezajímavý,neoriginální a zbytečně zamotaný děj dělají z tohoto filmu věc na jedno zkouknutí.Vím jistě,že se k tomuto dílku už nevrátím.Scénář se Mannovi nepovedl.Zato Collateral to bylo jiné kafe.Nelítostný souboj jsem zatím bohužel neviděl. ()

Hanys_

Kaju se, že jsem tuhle Mannovu pecku zhlédl až teď. Chvilku jsem si sice zvykal na tu akční kameru, ale bez ní by asi ta parádní atmosféra byla poloviční.. 9/10 ()

Anderas

Miami Vice se jako poctivá, surová a realistická krimi, nijak se divákům nevnucující jakoukoliv samoúčelností zařadila mezi filmy kterým dokážu jen velmi těžko nečo vytknout. Je sice pravda, že jsem měl z žánrové stáje doposud co dočinění pouze s klony Kobry a spol. ale ať už je to jakkoliv, považuji Miami Vice za film dokonale zdařilý. Vážně nemám co vytknout, tentokrát se mi narozdíl od Collateralu i konec dosti zamlouval. Tedy vlastně jedna drobná výtka přeci jen bude, občas mi výběr hudby nesedl k použitým záběrům, někdy se prostě tvrdší rock k záběrům na vodopády nehodil. Ovšem ten zbytek muzikální složky na obraz pasoval více než dokonale. A ještě něco. Přesně takto jsem si film představoval ve svých nadšených fantaziích. ()

Drc

Průměrná akční kriminálka, od které jsem čekal trochu více. Prostředí tajných agentů je jistě přitažlivé, ale taky značně nepřehledné (někdy včetně vizuální stránky), zejména ze začátku. Příběh v první půlce rozvleklý, v druhé je to již lepší, chtělo to trochu zkrátit. Vyzvdihnul bych několik vyjímečných momentů, ve kterých hudba, zvuky i dění na obrazovce/plátně vytvářejí mrazivou atmosféru. ()

Ezekiel1

Od tohoto filmu jsem si nic moc nesliboval, ale nakonec jsem příjemně překvapen. Pro prostředí Floridy typická a stylová krimi-rychlá auta, pěkný ženský, moře a obchod s drogami. Jamie Foxx je bohužel nevýrazný, nemá zde tolik prostoru jako Farrell. ()

blues

tohle mi moc podarene neprislo. bylo to od pocatku zmatene a chaoticke, nez se clovek rozkoukal, pulka filmu v prcicich. V druhe pulce uz se jen ceka na final fight, který opravdu přijde a nepřekvapí. Jako samostatný film těžký průměr, Farrel je děsný, Foxx nevyužitý... ()

Standito

Po Collaterali ma môj obľúbený režisér opäť oklamal takouto plytkou blbinkou. Hlavný problém však bol v tom, že "ich" vzťahu a hlavne "jeho" pohnútkam som neveril ani na sekundu. Priznám sa, neviem čo mi týmto filmom chce Michael povedať, ak to má byť milostný vzťah bez budúcnosti, ten už bol spracovaný viackrát a lepšie. A to, že sa postavy snažia byť cool a drsné ako šmirgeľpapier, u mňa hodnotenie nenavýši. Režijne mi Mann sedí, ale scenáristicky ma nedokáže vždy uspokojiť. ()

Jorge-Z

V pohodě kriminálka od Michaela Manna. Příběh je okoukaný a nepřináší zas tak nic nového. Colinu Farellovi to tenkrát vůbec ale vůbec neslušelo, vypadal jako ucho. U Li Gong to bylo naopak. ()

Hyb_rid

Chtělo by se mi dát i lepší hodnocení, ale bez nějakého představování hlavních hrdinů vůbec nezafungovaly emotivní momenty. Což je na druhou stranu jen malá vada na kráse, protože hudební doprovod je skvělý, film nenudí i v té ohromné stopáži a tolik grainu jsem viděl naposled v nějakých dokumentech za což má Mann u mě plus. ()

lucijelucije

Bohužel pro mě zbytečně dlouhé. Spoustu pasáží, které mi přišly úplně ale úplně zbytečné. Akorát tím ztrácely na čase. Nezačalo to nejhůř, ale potom se tam pletlo jedno přes druhé, a místy mi to teda připadalo až moc poameričtěné, přesto, že se na natáčení Miami Vice podílelo více zemí. A ten konec tomu dodal korunu. Nene, nic pro mě. Scénář o ničem. ()

Hadriel

Mann mě neomrzí. Ne moc akce, spíš krimi drogovej thriller. O to je to ale lepší. Skvěle zvolený soundtrack, který už od začátku jede na plno. Několik opravdu výborných záběrů (většinou lodě). Foxx s Farrellem jsou skvělá dvojka a uvěřitelně se doplňují. I zbytek osazenstva je v pohodě. Mannova oblíbená 360 stupňová závěrka s vysokým šumem skoro neruší. Za mě prostě výborná věc. + Miami! + Další (GTA: Vice City) povedená inspirace 80tkovou (také dost paradní) televizní klasikou. ()

Paldiny

Zápletku infiltračnú aj tú romantickú už poznáme z Torretovej bandy, takže žiadna originalita. Navyše tá romantická mi prišla viac uveriteľná tiež odtiaľ. Borci z Miami však neboli márni, malo to svoj pouličný nádych realična, s ktorým nie tak celkom sedeli naivné rozhodnutia aktérov. Pošlem zajatca, ktorému sa nedá veriť, aby skontroloval zásielku? Čo mi tak povie, navyše je jasné, že ho budú tí druhí kryť. A takto sa záporáci pripravia o výhodu, pričom ich klaďasi v ten večer raz prečúrali. Ako pilot k seriálu by som to ale bral, hudba bola fajn, herci tiež, otázkou len zostáva, kde sú potom ďalšie diely. ()

Strandmon

Nejsem příliš velký fanoušek Mannových snímků a z jeho filmografie mě pořádně bavil asi jen Nelitostný souboj. Miami Vice bohužel není vyjímkou. Ne, že bych úplně očekával nějaký akční blockbuster v podobě Mizerů, protože režišéra znám, ale čekal jsem, že se tentokráte opravdu pokusil o nějaký akčnější kousek s rychlým spádem, ale opak je pravdou. Miami Vice má už od záčatku opravdu pomalé tempo a za mě nefunguje, ani to co dokonale fungovalo v Nelitostném souboji a to jsou dialogy. Nezáživné povídaní o ničem. Stále dokola kšefty, drogy a dokonce ani jediný náznak vtipu, který prostě u takovéto dvojice hlavních hrdinů očekavám. Colin a Jamie sice nehrají špatně. Hodně fajn jsou také soundtracky a závěrečná přestřelka (jediná akce v celém filmu) je super (to Mann umí). Ovšem i přesto to u mě nedá na více než průměrné hodnocení. ()

Michael Mann natočí svůj vysněný film

16.05.2021

Více Miami? Miami Vice

Více Miami? Miami Vice

13.05.2006

Společnost Universal Pictures si jednoho dne uvědomila, že Miami Vice byl v osmdesátých letech zatraceně úspěšný detektivní seriál navíc oceněný mnoha cenami a že když něco fungovalo už u filmu… (více)