Scary Movie 4

• USA Scary Movie 4 (více)

Co může být ještě neuctivější, vtipnější a děsivější než Scary Movie 3? Samozřejmě Scary Movie 4! Scénárista a režisér David Zucker se znovu sešel se scénáristy Craigem Mazinem a Jimem Abrahamsem, aby v tomto pokračování velmi úspěšné série opět posunul hranice komediálního žánru. Žádný blockbuster ani popkulturní ikona nejsou před jejich zběsilým humorem v bezpečí: oběťmi nemilosrdné parodie se stávají Válka světů, Nenávist, Vesnice, Hra o život, Million Dollar Baby, Zkrocená hora a celá řada dalších filmů... Tentokrát osud zavane naivní Cindy Campbellovou (Anna Faris), která se snaží budovat kariéru v oblasti péče o nemohoucí, do domu podivné staré paní (Cloris Leachman). Jako by nestačilo, že dům je ještě podivnější než ona obskurní důchodkyně a zjevně v něm straší, bydlí hned vedle skvěle vypadající kluk (Craig Bierko) a svět navíc sužuje akutní hrozba globální mimozemské invaze. Neohrožená hrdinka se však znovu vrhá do víru událostí a snaží se rozluštit hrůzné zprávy ze záhrobí, najít lásku na velmi zvláštních místech a zachránit svět před totální zkázou. Během hledání indicií, které mohou zachránit život nejen jí, ale i celému lidstvu, se setká s hrůznými leteckými katastrofami, pozoruhodnými nevidomými dívkami, vesnickými idioty, nedbale oblečenými rappery, psychotickými lidmi, kteří se připravují na přežití globální katastrofy, mimozemskými svěrači a dokonce i s populární televizní hvězdou Oprah! (oficiální text distributora)

Snathoras

Taková blbost, že se člověk musel místy až smát xD co jiného na to říct...Válka Světů a Zkrocená hora byly zparodované skvěle xD ()

GameboyNES

po letech opáčko a musím říct že sem se řezal jak prase, když Cindy umejvala té babce držku hadrem namočeným ve chcánkách. A Carmen Electra jako slepá holka , když sere v tom kostele je taky bomba :) ()

Bullseye

Děs, běs a hrůza.Aspoň ta druhá část kde jsem místo velkého zasmáti jsem si jenom odkašlal.Trapné vtipy,opakování na 3.díl, Scánář hruza,i herecké vykony ktere by meli byt parodováne ale spiš se to jen snazily zamaskovat, ()

Amadeo odpad!

Tak tomuto sa doslova hovorí odpad. Kým bola jednotka celkom slušná paródia, ktorej v dvojke došiel dych, pri trojke trochu obživla , tak pri štvorke vydýchla naposledy. Otrepané gagy boli viac trápne než zábavné, situačný humor zostal len pri slovku situačný k humoru sa ani nedostal. Tie skutočné hviezdy paródií Nielsen a Sheen si len štekli. Od Zuckera by toho človek naozaj očakával viac. ()

LuNaj

Typické Scary Movie se všemi svými klady (vtipnost, ujetost, sladká Anna Faris) a zápory (místy trapnost, někdy až ubohost a sračko-stupidnost). ()

Jaromír

U scény s prezidentem jsem se smál na celé kolo :), jinak nic moc. Parodie na Saw byla fajn. Válka světů je podle mě odpad, i parodie na ni mě moc nezaujala. "urinální", sexistické a homofobní vtípky mi nepřipadají vtipné (nechápu, proč ve filmu vůbec jsou), možná prudérním američanům :) budou připadat kontroverzní a budou se jim smát... Pro mě jsou ale homosexuálové naprosto normální... Film pro američany, liberální čech se mu moc nezasměje. Dělají si srandu z toho, co jim chybí... ()

Prubner

Je vidět, že Zuckerova invence už úplně vyschla. Polovina vtipů ve SM4 je o tom, že se někdo praští do hlavy a druhá polovina jsou vtipy vyměšovací. Ani jeden typ mě nebere. Dobrých fórů je tu minimum. A co hůř: během filmu mě napadala spousta fórů, které by se tam hodily, ale které bohužel Zuckera nenapadly. Jinak řečeno: napsal bych to líp. ()

Christine161

"Lidé umírají tak jako tak, ale ta kachnička se z toho může dostat!" ... "Pane prezidente, já tu knihu četl a ta kachnička umře!" :-D:-D:-D ()

Olafsson

Viděno asi 5krát... Naposledy jsem na SM4 dostal chuť hned po zkouknutí Války světů s Tomem Cruisem... Dobře jsem udělal, byla to velmi příjemná náplast na ránu kterou zanechal Tom svým trapným výkonem... Skvělá parodie obzvlášť na VS ale i na všechny zbývající filmy, miluju scény s Shaquem a Dr. Philem, scénu Ch.Sheena a další... Skvělej byl Craig Bierko a tradičně i Anthony Anderson s parťákem... Anna Faris je, jak už jsem zmínil v komentářích k předchozím dílům, mou oblíbenkyní takže tady nemám co vytknout... Pro mně jednoznačně nejlepší díl série... ()

juditik

Nebyť tej vrcholne trápnej záverečnej scény, mohlo to byť s odretými ušami za 3*....takto sú to ledva, ledva 2* ()

RigorMortis

A neskončí a neskončí... Dočkáme sa aj Scary Movie 10? No ešteže sa stále točia nové filmy, aby mohli tvorcovia Scary Movie stále niečo pridávať do tohto polotovarového gulášu. ()

Havala

Spoustu dobrých filmů ale akorát tak vykradených, nic dobrého z toho nebylo, dabing je otřesný, origo verzi jsem neviděl. ()

Mire odpad!

Jednoznačne sračka. Tak na úrovni dvojky, len s tým že scénach kde sa parodoval Saw som sa aspoň trochu pousmial, ale to je na kladné hodnotenie veľmi málo. Po ako takej trojke opäť pád do žumpy. Odpad! ()

helrohir

Tak pár krát sa na tom dá zasmiať, to by som klamal keby som tvrdil že nie, ale po viacerích zhliadnutiach to človeka už začína nudiť a odpudzovať, podobne ako celá táto séria. ()

kubilov

Na Scary Movie 4 mě především překvapilo to, že se celá "dějová" linie drží v parodování a kopírování Války Světů a do dalších filmů si jen tak odbíhá. Jinak mi přijde jak kvalitativně, tak co se týče vtipů na úrovni třetího dílu, proto stejné hodnocení - 3* ()