V utajení (TV seriál)

Sleeper Cell

Drama / Thriller

USA, 2005–2006, 16 h 56 min (Minutáž: 51–59 min)

Michael Ealy, Oded Fehr, Henri Lubatti, Melissa Sagemiller, Alex Nesic, Carlos Gómez, James Le Gros, Kevin Alejandro, Angela Gots, Michael Rady, Thekla Reuten, Leilani Sarelle, Sonya Walger, Lydia Blanco, Aaron Paul, Johnny Sneed, David Haley, Joseph D. Reitman, Faran Tahir, Assaf Cohen, Sarah Shahi, Jarreth J. Merz, Yvette Nicole Brown, Saïd Taghmaoui, Pej Vahdat, Yasmine Hanani, Alain Uy, Ntare Guma Mbaho Mwine, Michelle Pierce, Kinsey Packard, Grant Heslov, Noel Gugliemi, Ana Alexander, Billy Brown, Taylor Nichols, Austin Stoker, Aasif Mandvi, Albert Hall, Malik Barnhardt, Ariana Delawari, Eduardo Yáñez, Anthony Azizi, Max Greenfield, Heather Chase, Melody Zara, Wes Chatham, Alveraz Ricardez, Scott Lawrence, Navid Negahban, Vinicius Machado, Brad Greenquist, Emily Liu, David Grant Wright, Rizwan Manji, Luis Chávez, Julie Michaels, Lou Richards, Omid Abtahi, Nasser Faris, Ron Yuan, Jay R. Ferguson, Luke Baybak, Nayo Wallace, Brian Silverman, Bertila Damas, Sarah Sido, Stephen Mendel, Scott Vance, Patrick St. Esprit, Mikael Sharafyan, Stacy Hall, Laura Ortiz, Anna Khaja, Noora Albright, Burt Bulos, Mike Batayeh, Wolf Muser, Anthony Molinari, Michelle Wolff, Ghassan Mashini, Julie Ariola, Tonya Pinkins, Michael Desante, Megan Ward, Jhoanna Flores, Ally Walker, Dan Martin, Franklin Dennis Jones, China Jesusita Shavers, Soledad St. Hilaire, Michael Cudlitz, Nick Chinlund, Peter Woodward, Chris Mulkey, Eli Danker, Aharon Ipalé, Daston Kalili, Daniel Kash, Charles S. Dutton, Mark Harelik, Sergej Trifunovič, Dorian Harewood, Heather Storm, Christopher John Fields, Josh Clark, Bob McCracken, Danny Mora, Ismail Bashey, Mel Fair, Bill Parks, William Jones, Eden Rountree, Alison Moir

Prvni sezona je skvostna, druha o neco slabsi, i tak bych moc stal o treti...(27.12.2012)

Sleeper cell je serial z prostredi tajnych sluzeb, teroristu, islamu... Cesky nazev V utajeni napovi o co sa jedna. Proste chlapek infiltruje teroristickou organizaci a zaroven pracuje pro FBI! Prvni sezona byla odvysilana v brutalne kratkem case od 4 do 18/12/2005, tema je to kontroverzni, tak mozna kvoli tomu to tak ponahlali ;-). Zatim jsem videl necelou prvni serii a zatim to vypada na normalni prumernou podivnou :-/(6.5.2006)

Pohled do jedné teroristické buňky na území USA očima agenta v utajení. Velké plus seriálu je v aktuálnosti tématu a hlavně v "kontroverzi" kolem charakterizace postav. Nejde o nikterak černobílou záležitost - každý má své důvody proto co dělá. Na druhou stranu je seriál zajímavý hlavně díky svému tématu, ze kterého se nedaří zcela vytěžit potenciál, který skýtá. A právě nebýt tématu a postav, tak Sleeper Cell nemá moc co nabídnout, jelikož ve všech ostatních ohledech je dosti průměrný a tradiční.(20.8.2006)

Tento serial pro mě byl velkým přínosem, dozvěděl jsem se z něho hodně o islámu. Charaktery postav byli velmi různé, zajímavá a dodávali seriálu to pravou jiskru.(5.1.2008)

Slušně zpracované téma teroristické buňky. Seriál se snaží být absolutně objektivní, což se mu víceméně dáří. Největším plusem seriálu je samotné téma, dobře rozpracované charaktery a příběhy jednotlivých postav. Kromě skvělé omáčky okolo však seriál nakonec nabídne i strhující děj, 2. série je snad ještě o kus kvalitnější než ta první. Pro mě jeden z nejlepších akčních seriálů, který poraží snad jen 24 a možná Prison Break. (85%)(16.7.2009)