Cesta bojovníka

Pathfinder

Cesta bojovníka

Pathfinder

Válečný / Drama / Akční / Dobrodružný

Kanada / USA, 2007, 99 min (SE: 107 min)

Abych pravdu řek, tak pro mě trošku zklamání, sice sem nečekal nějakej převratnej film, ale ono mi to bohužel ani nenabídlo to, co sem od toho nejvíc očekával a to skvělý a drsný souboje, ve výborný temný atmosféře a hlavně aby to bylo dynamický a svižný. Což o to, temný atmosféry je víc než dost, ale ty souboje, to je bída, pár jich je sice slušnejch, ale přišlo mi to málo zaměřený na ně, málo zvládnutý, prostě takový celkově dost slabý a hlavně mezi soubojema dost rozvleklý a neni to vůbec svinžný a hudba stojí jednim slovem za hovno, bejt u toho Basil, tak to bylo asi trochu o něčem jiným. Bohužel ani ty drsný vikingové nejosu nic extra, sou sice drsný, ale přišli mi takový dost lacinný, ostatně jako celej film. Ono hlavně angažování jednoho z nejlevnějšich herců na trhu, Karla Urbana, byla už od počátku cesta do pekla, to fakt neni akční borec, i když se snažil seč mu síly stačily, ale nestačilo to. Škoda no, mít Nispel k tomuhle filmu o něco kvalitnější herce a lepší hudbu, tak z toho moh vykouzlit slušný dílko, ale takhle moc šancí neměl a bohužel se to projevilo(29.6.2007)

V podstate jsem dostal to, co sem cekal, jednoduchouckej pribeh se smesnejma dialogama, kterejch tu je ale minimum a hezkou, spravne krvavou akci. Navic lokace jsou fakt uchvatny, pri bitkach neni nouze o useknuty koncetiny a to vse v zeleno-hnedo-cernobilym odstinu, jiny barvy se tu snad ani nenachazej, ale me to k tomuhle druhu filmu presne sedlo. Ale pak tu jsou i naky ty zapory. Celej film je krapet stereotypni, hlavni hrdina je sice slusnej herec, ale zase nema moc charisma nebo svalu, hudby tu je malo a nic moc a oba narody jsou vykresleny dost stroze. Vikingove jako ohromny zabijaci, ktery rozsekaj cokoliv na hadry, ale na druhou stranu, kdyz maj slusnyho protivnika, tak nic moc nezvladaj. A indiani jako totalne vymasteny vagusove, co nemaj sanci preprat ani vetev, natoz vikinga a ktery klidne vsichni najednou chcipnou. Skoda, ze tu neni vic bitek a lepsi hudba, pak by to bylo na vic, takle jen dobry 3*. Tak po druhym skouknuti rozsireny verze hvezdicku pridavam, mozna to bylo nizsim ocekavanim, ale tentokrat me to bavilo o poznani vic.(21.6.2007)

• PROROK14

Nepáčilo sa mi to. Bolo to rozťahané ako sople. Tie bojové akčné scény boli také jak by ... neviem načo toľko spomalených záberov. Už dosť dlho som sa tak nenudil. Vo filme sa objavujú tri, maximálne štyri farby. Celé sa to točí okolo vikingov čo naháňajú jedného človeka. No je mi to len namakaný príbeh fakt. Takže ako oddychovka mi to fakt nesadlo a ľutujem že som to vôbec pozeral.(25.10.2008)

• Ilicka

Kdyby to alespoň bylo vtipné a nejen hnusné... Ten film je jak kocovina. Svět viděný přes filtry dané množstvím vypitého alkoholu, v puse pachuť, a především lítost (a v případě kinoprojekce i sebelítost). Litovala jsem Karla Urbana, že se nechal do takové kraviny ukecat, litovala jsem taky každé minuty strávené s tímto výtvorem (třikrát jsem si odskočila sekat zahradu, jednou uvařit oběd a tak podobně), avšak ani fragmentace tomu nijak nepomohla. Když řeknu, že i u Poslední legie jsem se bavila víc, stačí to jako důkaz sračkoidnosti tohoto projektu?(15.6.2009)

• kitano

Nespocetnymi hlupostami a nezmyslami preplneny film, ktory ako tak zachranuje zaverecna akcna sekvencia. Pani, taku moster vykradacku som uz davno nevidel! Az by som mal chut napisat - to musite vidiet. Dat taketo odporucanie by som sa vsak neodvazil :). Markus Nispel proste nieje vypravac. Pribeh viazne, je doslova len pozliepany zo scien z inych filmov. Jedine co mu ako tak ide je akcia. Zvoleny vizual sa do filmu (presnejsie do indianskeho prostredia) absolutne nehodi, je cisto len pre efekt. A trochu mi je luto Karla Urbana, ktory uz ako rohansky jazdec dokazal, ze ma v sebe tu spravnu charizmu. Zasluzil by si poriadnu rolu. Z pomyslenia na to, ze by som tento "vytvor" videl v kine mi naskakuje husia koza. Radsej si chodte znova pozriet Apocalypto. (2.5/10)(29.9.2007)

• - Aby představitelé Vikingů vypadali mohutněji a hrozivěji, nosili pod kostýmy hokejové chrániče ramen. (-bad-mad-wolf-)

• - Přilby bojovníků se vyrobily ve dvou verzích - gumových a kovových. Gumové se používaly při natáčení akčních scén, jelikož s kovovými hrozilo zranění. (-bad-mad-wolf-)

• - Z časových a bezpečnostních důvodů nebyly domy indiánů postaveny ze dřeva, ale z oceli a pěny, a poté pokryty mechem a kůrou. (Amplifier)