Slunce vychládá, na Zemi vládne krutá zima a lidé se snaží zachránit. Před sedmi lety byla ke Slunci vypuštěna první kosmická loď Ikaros I, která se měla pokusit Slunce opět rozžhavit, mise ale ztroskotala. Nyní tedy letí k dříve zářivé hvězdě druhý Ikaros s osmičlennou posádkou a hvězdnou bombou, jejíž vypuštění má Slunce znovu zažehnout... Fyzik Capa se ještě předtím, než se loď ocitne v mrtvé zóně, loučí se svou rodinou na Zemi a slibuje, že posádka udělá pro záchranu života na Zemi všechno. Členové posádky během letu přemýšlejí, co zničilo Ikaros I. Pak náhle loď zachytí signál z vesmíru: patří právě zmizelé kosmické lodi. Ikaros II může buď proletět kolem, nebo změnit kurz a stále ještě existující loď navštívit, aby případně získal druhou hvězdnou bombu, která by zvýšila šance na úspěch. Capa, kterého kapitán Kaneda pověří rozhodnutím, nakonec přikáže změnit kurz. Další člen posádky Trey ale není dost pozorný a zapomene přednastavit štíty. Ty se porouchají a způsobí nehodu, která se naštěstí obejde bez ztrát na životech. Štíty je ale třeba opravit zvenčí. Do prostoru vychází kapitán Kaneda a Capa. Vzniknou problémy a kapitán posílá Capu dovnitř. Sám štíty opraví, ale zahyne při tom... Brzy se ale objeví další problém: začne hořet kyslíková zahrada, která je nakonec zničena výbuchem, aby se požár nerozšířil. Ukazuje se, že pro sedm lidí není na lodi pro cestu ke Slunci a zpět dost kyslíku, tři lidé jsou „navíc“... Mezitím se loď přiblíží k Ikaru I a čtyři mužští členové posádky ho prohledávají. Brzy pochopí, že loď její posádka zničila úmyslně – byla to sabotáž. Posádka se rozhodla zadanou misi nesplnit. Navíc se ukáže, že chybí palubní počítač. Nebude tedy možno použít její náklad... Mezitím se Ikaros II od Ikara I oddělí a obě ženy, které zůstaly na palubě druhé lodi – Cassie a Corazonová – se pokoušejí dostat kolegy rychle zpět. Muži mají ale jen jeden skafandr, který dostane Capa. Psychiatr doktor Searle se obětuje, aby se zbývající tři mohli vrátit na palubu. Někdo totiž zničil poklop, který on musí otevřít ručně... (TV Prima)

LuNaj

U většiny sci-fi filmů usínám zhruba po 5. minutě. Většinou se na ně dívám kvůli dobrému spaní. Nic mě totiž neuspí lépe. Nicméně Sunshine je jedna ze světlých výjimek (ha- jaké dobré přirovnání). Film byl napínavý, záživný, plný výborných efektů. Herecké výkony byly taktéž skvělé. Kromě tedy té botaničky či co byla zač. Tu jsem nesnášel již od prvního okamžiku. ()

Bonniesgun

Zvučná jména, nadšené recenze i v povrchních magazínech - i když sci-fi nevyhledávám, tohle mě navnadilo! Když už se do nějakého sci-fi začtu nebo zakoukám, většinou mě dostane. Asi hlavně proto, že ty reálie vůbec nechápu. Sunshine byl podle mě průměrně fajn, comixy z „ábíčka“ mě bavily daleko víc. …pak se ale posádka dostala na palubu Ikaru jedna a začal ten pravý „podprahový“ horor!!! Už dlouho mi takhle nebušilo srdce, jako když jsem se vyděšeně snažila stopnout Sunshine přímo v TEN moment!!! Ne maketa slunce, ani krásný modrooký fyzik Cillian Murphy, ale tyhle „zvláštní“ efekty vysloužily průměrnému fantasťáku pět hvězd!!! ()

Kreins

sci-fi žáner v tejto dobe stále rastie a rastie. Hlavne je to touto dobou stále lepších a lepších vizuálnych efektov. Keď k tomu pridáte skvelú potemnenú atmosféru a náhodou sa Vám podarí dobrý scenár (čo žial u tohoto filmu až tak nezavážilo) uvaríte skvelý film, ktorý Vám ostane v hlave min. pár rokov dopredu (ak ho nevytlačí ďalší). Tento film bol silný, hlavne svojou atmosférou, ešte stále nás totiž fascinuje veľkost a tajomstvá vesmíru... ešte stále my, obyčajní ľudia cestujeme po Zemi... možno keď budeme pravidlne lietať linkou ZEM-Mars, ZEM - Mesiac - tak nám takéto filmy zovšednia... a to už bude musieť byť aj lepší scenár ()

Quendi

Tak nějak jsem žila v domnění, že to bude sci-fi katastrofický film, takže jsem se na konci nestačila divit, jaký směr to nabralo. Horory nejsou zrovna můj šálek kávy, ale staví-li na plíživé atmosféře a ne na hromadném odeskávání masa, tak budiž. Mám ale dojem, že jak Sunshine ve své poslední třetině sklouzl k jinému žánru, tak sklouzl i v úrovni. Určitě ho to úplně nezkazilo, ale trošičku pošramotilo. Hlavně jsem ale nepochopila proč vlastně. Celý příběh mohl skončit nějak podobně i bez toho šíleného kapitána. Za kterého jediného dávám hvězdičku dolů, protože hrozně nemám ráda, když se obyčejná postava z masa a kostí musí šestnáckrát zabít a stejně to k její eliminaci nestačí a kromě toho mi tam jeho přítomnost prostě nikdo nevysvětlí. Všechno ostatní - herci, zvuk, napětí, obraz... - už je ale na jedničku. ()

Jaromír

Mrazivé a krásné sci-fi zároveň s perfektní hudbou. Taky jsem si vzpoměl při sledování Sunshine na Event Horizon, je to podobná "vyvražďovačka". ()

Salavard

Možná se nejedná o převratné sci-fi, možná zde není převratná zápletka, možná, možná. Co ale nemůžu tomuto filmu upřít je myšlenka. Ta je zajímavá. Zajímavé jsou i interiéry, krásné exteriéry a kontrasty mezi světlem a tmou. Nádherná je hudba, nádherné jsou vystrašené pohledy Cassie (myslím, že jsem se do ní zamiloval), nádherné jsou i Kappovi oči (ne, nejsem homosexuál), nádherný je závěr i přes zbytečný ústřel s…No to uvidíte sami s čím. Výborně jsem se bavil a i když by se dalo pár věcí vytknout, pořád je to hodně kvalitní sci-fi, jakých zas tolik není a to říkám jako fanoušek žánru. ()

RobbieM@N

Dechberoucí sci-fi žranice, Boyle dokázal přenést na plátno neuvěřitelnou atmosféru a tolik velikolepnosti za málo peněz až se tomu nechce věřit, Sunshine míchá to nejlepší, co se kdy na poli velkofilmu a sci-fi objevilo, všechny zvraty, události jsou neskutečně intenzivní, navíc nikdy nespadává do vědecko-směšně-vypadajících dialogů a logických děr je hodně pomálu, pro mě naprostý král mezi novodobými sci-fi velkofilmy a Chris Evans tady je v nejlepší formě. ()

Davisek

Ke pěti hvězdičkám mě vedlo, že film ve mě zanechal velmi dobrý dojem. Dobrý scénář, film na mě působil velmi klaustrofobicky, působil na mě stísněným dojmem. Výborné efekty na rozpočet 25 mil. liber. Parádní scénky např. s Merkurem, který zrovna obíhal mezi Sluncem a Icarem II. To vše s výbornou hudbou. Dlouho mě tak nějaký film neuchvátil. ()

kabul

Priemerný katastrofický film s jasným výsledkom, príbeh nič moc, celkovo moc nezáživné. Ale katastrofické filmy patriak mojim obľúbeným, tak mi je ľúto dať menej ako 3*. ()

Saul_Hudson10

Vizuální orgie. Nápaditý příběh. Výtečný výkon Ciliana Murphyho. Fantastická režie Dannyho Boylea. Jedno z nejlepších sci-fi vůbec. Pět hvězd. ()

Elegnor

Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko.. :) Teď vážně, je to hezký, pěkně udělaný, ale atmosférově mi to valnou část filmu připomínalo Horizont Události nebo třeba Kouli.. Nemůžu říct že by mě to nějak zvlášť (i přes tu spoustu světla) pohtilo.. ()

HarlanWade

Danny Boyle se snaží, jak může a své režijní umění v mnoha scénách nezapře, ale celkově jsem si připadal spíš jako v luxusním, nápaditém a docela vysokorozpočtovém sci-fi béčku. Můžou za to nedodělané charaktery postav, může za to nic nového nenabízející postup děje. Může za to fakt, že předem předvídatelné vyvražďovačky se dneska ve filmech nenosí. 70%. ()

migele

pro mne nudný film,tolikrát jsem se přemáhal se na to podívat do konce a nikdy to nevyšlo. :( ... jak zmiňuje Mi Nü-Chai" špatný pokus o smíchání Horizontu události a Vesmírné odysey. ()

pekas

No za jedno shlédnutí to snad stálo, ale i přes účast známých herců to zase takovej trhák nebyl. Žena ten film vůbec nepochopila, já ho chápu jako poctu členům posádky, kteří přes všechny trable udělali vše pro to, aby zachránili lidstvo. Ano, ten pěkný pocit, jak se jeden po druhém obětovávali (i když někteří ne zase tak ochotně) pro záchranu planety a života na ní, ten ve mně zůstal. Bohužel to je tak vše a na vyšší hodnocení nedosáhne. ()

Vikinec

Tomuto režisérovi jsem dal už prostoru dost a dost. Trainspotting jsem viděl ještě jako příznivec lehkých drog a nelíbil se mi. Pláž a 28 dní poté nic moc. V Milionáři z chatrče mě nasral posledními titulky tak, že jsem chtěl dát odpad, no a tohle? Když pominu nesmysl celého projektu, když si nekladu otázky typu, proč tam letěli lidé (na tomto stupni rozvoje) a jak to, že tam letí 3 roky a když se nedívám na věrohodnost postav (měl někdo přes třicet?), musím se nakonec ptát na samou podstatu filmu a to je děj. Do chvíle, než se na lodi objevil kapitán té druhé rakety, jsem byl schopen vše jakžtakž odpouštěl. Potom ale film velice ubral na přitažlivosti a zjevnou dějovou a scénaristickou impotenci v poslední třetině se pokusil nahradit jakýmsi podivným žaludek zvedajícím vizuálním průjmem, který ke všemu ne a ne skončit. Nakonec však slunce rozsvítili a Kjótský protokol opět slavil vítězství. Na tebe si dám hochu (Boyle) příště větší pozor... ()

Romeroo

Celý film jsem čekal na nějaký pořádný rozjezd filmu, ten se aspoň pro mě nekonal...ale i přesto si film vyžádal mojí pozornost...dokonce se v nějakých částech dostavila malá husinka...kdyby měl film větší energii a ještě víc dokázal diváka jako jsem já zaujmout tak neváhám vytáhnout 4 nebo dokonce 5 *. Takhle pro mě 65% a 3***. Ehmm zapoměl jsem na skvělou hudbu..třeba hvězda přibude po další projekci..jestli nějaká bude...edit 8.3.2010 po další projekci a jedna * navíc...trocha více energie se dostavila a hlavně jsem film " vnímal" trocha odlišně než při první projekci. ()

columbova

Atmosferou mi to pripominalo The Moon. Pre mna najmrazivejsia scena je, ked palubny pocitac oznami, ze kyslika pre styri osoby je dost, ale na lodi su piati.... Este teraz mam zimomriavky na chrbte. Na druhej strane vybrat strach nahanajucu scenu nie je problem, pretoze ich je v celom filme pre mna zalostne malo. ()

Britští záporáci ztratí jizvy

Britští záporáci ztratí jizvy

02.12.2018

S poněkud zvláštní novinkou přišel minulý týden Britský filmový institut (BFI). Organizace stojící například za snímky Králova řeč, Sunshine nebo 28 dní poté oznámila, že přestane podporovat filmy,… (více)

Natalie Portman čeká Anihilace

Natalie Portman čeká Anihilace