Rekviem

Requiem

Rekviem

Drama / Horor

Německo, 2006, 93 min

Ak je príbeh Anneliese Michel na nete popísaný pravdivo, tak to najdrsnejšie začalo asi až po skončení titulkov. Rekviem sa zameriava predovšetkým na samotnú Michaelu ... jej problémy a pasovanie sa s nimi. Tú Sandra zahrala naozaj výborne a vierohodne. Celý čas som si lámala hlavu, kde som ju videla, a ona to je Toniho Erdmanna dcéra. Výprava, kostýmy a hudba tiež slušné.(29.11.2017)

• Chupacabre

Nikdy NEpochopím, jak mohl dostat tento film ocenění a totéž i hlavní hrdinka. Film má pojednávat o vymítání ďábla a posedlostí již zmíněné hrdinky, ale tento příběh je HOLÝ ... BEZ JAKÉKOLIV ATMOSFÉRY NAPĚTÍ A STRACHU ... no zkrátka film BEZ NIČEHO. Patrně to bude asi tím, že pochází z Německého filmového světa.(9.12.2010)

Čekal jsem napínavý film, u kterého se budu bát. Dočkal jsem se pouze pár znepokojujících scén, u kterých jsem alespoň nezíval. Hlavní hrdinka hrála posedlost velmi civilně a věrohodně, a jediná držela film nad vodou. Čekal jsem, co z filmu nakonec vyleze, ale vysvětlení se dá pobrat snad až ze závěrečných titulků. Nudil jsem se chvílemi nehorázně, zkoušel jsem to párkrát vypnout, ale satan mi vždy bolestivě zkroutil prsty, takže jsem to musel dokoukat. Pro mě něco mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami....(14.12.2013)

S nemeckou kinematografiou som na tom ako Tom a Jerry, ale ani táto nepretržitá priepasť mi nezabránila skúsnuť pozoruhodnú drámu z prostredia fanatického rodinkárčenia, ktoré so skutočným kresťanstvom nemá spoločné ani ň. Príbeh nešťastného dievčaťa ma zasiahol a je typickou ukážkou rozbitých rodinných vzťahov, ktorý je presne vyburcovaný a skutočný. Príjemná filmová terapia.(24.9.2009)

Psychologická dráma vykresľujúca príbeh Michaely, prísne vychovávanej mladej ženy, ktorá sa snaží na vzdory svojej chladnej, takmer bezcitnej matky osamostatniť a konečne žiť svoj vlastný život. V 21 roku svojho života je prijatá na univerzitu. Chce sa stať učiteľkou. Michaela však trpí epilepsiou a berie veľmi silné lieky. Jej stav sa čoraz viac zhoršuje. Nakoľko je Michaela silno veriaca, útechu hľadá vo viere a v modlitbách k bohu. Keď však pri nich začína mať vidiny, halucinácie a začína počuť hlasy, ktoré jej cestu k bohu krížia, začína tušiť, že problém ktorý ju postretol má hlbšiu podstatu. Tento film potreboval remake ako soľ. Tomu sa ho dostalo v podobe Exorcism of Emily Rose, ktorý je o dosť napínavejší a rozhodne lepšou voľbou na "nedeľne popoludnie". Strata času to ale nebola ..(19.12.2012)