VOD (1)

Byli odsouzeni k trestu smrti, teď však dostávají možnost vybojovat si svůj život. Džungle jednoho tichomořského ostrova se stane záhy krvavým bojištěm. Tato drsná vybíjená má být prostředkována celému světu pomocí internetu. Nikdo ale netuší, že jeden z aktérů této plánované show je vycvičený člen amerického námořnictva... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Trailer

Deimos

DVD/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 8/10 Efekty 8/10/// +dobrý výběr postav, plno adrenalinového napětí, hustých scén -přidal bych ještě více postav/// Zabij nebo budeš zabit je takové nenápadné Battle Royale po americku. Což mě velice příjemně překvapilo, protože jsem dlouho vyhlížel, jestli tento námět někdo znovu zpracuje. Jediný rozdíl ční v tom, že tady se spolu nestřetnou studenti z jedné třídy, ale prozměnu kriminálníci odsouzení na smrt. A přesto že je to béčko jak vyšité, jsem nadmíru spokojen. Dlouho jsem nezažil ve filmu takové napětí a adrenalin. Přitom vše, od výběru postav, přes zápletku až po samotné souboje patří k tomu lepšímu co v takovýchto filmech můžete vidět. Jediné výtky směřují na to, že některé postavy to celkem rychle zabalí (vzdají), přesto že by stále mohli mít šanci na výtězství. Navíc jich není mnoho (jen deset), takže tu není možnost z pozice filmařů se ještě více vyřádit a předvést ještě více situací a soubojů. Naštěstí konec tento nedostatek trochu napravuje, takže snad brzy bude něco dalšího, protože tento námět se ještě nevyčerpal./// Celkem 78%/// ()

DaliX

Desať väzňov bojujúcich v krásnom tropickom prostredí na život a na smrť a to všetko snímané online kamerami, ktoré to v priamom prenose servírujú na internete po celom svete. Stačí mať iba kreditku a zadať číslo účtu. Aj keď ide o béčko a to podotýkam brutálne a surové béčko predsa len je to lákavé.Ono je to v podstate celkom dobrá zábava ak teda pristúpite na fakt, že ide o akčnú jazdu, ktorá ponúka brutálne súboje, exotickú pastvu pre oči a celkom zaujímavý story, ktorý príjemne odsypáva (jednoducho od začiatku je jasné o čom to je a ako to asi aj dopadne). Steve Austin je charizmatický zabijak, ktorého by ste zrejme na pustom ostrove nechceli stretnúť a Vinnie Jones je mu plnohodným súperom. A keďže protiklady sa navzájom priťahujú, je radosť sledovať ako to medzi nimi iskrí. P.S.Niekedy som mal pocit, že je tej brutality v pästných súbojoch až príliš (o chaotickom zostrihaní nehovoriac). ()

Bauer

Ostrov. Pár lidí, kteří se mají navzájem zabít a jen jeden může přežít. Něco podobného jsem už viděl. Od vynikajícího Battle Royalu, až po nudné Hunger Games. Tento film je naprosté béčko, jenže velmi zábavné bečko, kdy něco kolem 100 minut uteče jako voda. Je pravda ale, že první hodina mě opravdu bavila hodně. Po té hodině však tempo začalo značně upadat a tudíž i můj zájem. Vrcholem byl konec (přesná rána do helikoptéry), který je strašně debilní a řekl bych, že tvůrci nevěděli, jak film ukončit, tak něco narychlo vymysleli. Dalším problém jsou akční scény. Vzhledem k hodně roztřesené kameře nemá divák možnost něco pořádně vidět a tak jsem slyšel jen rány a občas jsem viděl komu ta rána padla. Mám rád drsné filmy, ale tohle bylo někdy až moc! Především scény obsahující násilí na ženách mě donutilo odvrátit hlavu. Steve Austin mě svým výkonem příliš neoslovil. Jeden výraz ve tváři, žádné emoce. To už na mě udělal lepší dojem wrestler John Cena. Nebýt té kamery a debilního konce šel bych možná i na 4*, takhle je to obyčejný průměr, na který se ještě někdy určitě podívám, protože se jedná o dobrou zábavnou akčňárnu! ()

Cervenak

Prekvapilo ma to. Po tunajších komentároch som čakal totálny humus, ale dostal celkom slušne fungujúcu béčkovú mlátenicu, ktorá mi nezabila priveľa mozgových buniek. Možno k mojej spokojnosti prispelo to, že ma dianie pred monitormi bavilo viac než dianie pred kamerami. Iste, samotné súboje nie sú veľmi zábavné, pretože wrestlerská "bojová choreografia" je vrcholne nezaujímavá, ale Vinnie Jones to celkom slušne osolil a Steve Austin je so svojím civilným vystupovaním ("hranie" by som to asi nenazval) nečakane sympatický a človek mu nakoniec naozaj začne fandiť. Slušná jednohubka - a vedľa novších filmov JCVD či SS úplné veľdielo. ()

tron

„To nie je vojna. Je to televízia. To je komplikovanejšie.“ Alibistický milionár chce byť miliardárom a tak vyhodí na opustený ostrov desať krvilačných zločincov, ktorých mu darujú riaditelia väzníc Tretieho sveta. Na ostrove je vybudované centrum, z ktorého sa bude vysielať na internet najbližších tridsať hodín živého prenosu. Počas nich si VyVolení pôjdu po krku – živý a bohatý sa z ostrova dostane len jeden z nich. Prípadná spolupráca je vylúčená bombami na členkoch, ktoré po uplynutí limitu (alebo nešetrnej manipulácii) explodujú. Ak mávneme rukou nad obalom á la Nezvestní, ťažšie sa bude mávať pri spomienke na japonský kúpeľ BATTLE ROYALE a britský survival PUSTATINA, ktoré v štúdiu Lions Gate (séria SAW a iné) ukradli a ešte mali odvahu prihodiť dialógy o zmanipulovanej realite a výčitkách svedomia. Našťastie, ZABI, LEBO BUDEŠ ZABITÝ sa snaží kopírovať 80. roky, takže je to špinavý, nekorektný a nepáčivý drsný akčniak s otrasným scenárom (ani oveľa menší ostrov by sa nedal kompletne vybaviť takýmto dokonalo fungujúcim kamerovým systémom) a hercami, u ktorých stačí mať svaly a nepozerať do kamery. Tento návrat k „starým“ a priamočiarym 80. rokom je dopadol lepšie ako DOOM, ale slabšie ako T3. Aspoň starí borci nesiahajú po lietajúcich autách (SMRTONOSNÁ PASCA 4.0). Lenže ak vezmeme do úvahy, že ROCKYMU BALBOAOVI stačil jeden začmudený výčapný pult... ()

• Ve scéně brzy po začátku filmu, kdy strážce otočí klíčkem v zámku, je možné poznat, že zámek byl odemknut již předem. (slatkac)
  • V jedné ze scén Jack bodne nožem protivníka do břicha. V dalším záběru má však nepřítel nůž v hrudníku. (Sydney008)
  • Při pohledu na monitor, kde jsou fotografie všechn vězňů společně s vlajkami zemí, ze kterých pochází, je možné vidět, že u Rosi (Dasi Ruz) a Paca (Manu Bennett) je vlajka italská. Jména jsou však španělská, v úvodu filmu Conrad (Steve Austin) poděkuje Pacovi španělsky „gracias“ a Rosa mluví v průběhu celého filmu španělštinou. (Sydney008)

Související novinky

Jednooký králem... akce

Jednooký králem... akce

22.03.2008

Režisér příjemně tradičního westernu 3:10 Vlak do Yumy James Mangold se z Divokého západu přesune do blízké budoucnosti a kolty vymění za tu nejšpičkovější bojovou techniku. V adaptaci komiksu… (více)