Zabij, nebo budeš zabit

Zabi, lebo budeš zabitý

Odsúdení

Akční / Thriller / Krimi

USA, 2007, 108 min

No čekal jsem od toho nějakou pořádnou řežbu, ale postupem času se to zvrtlo v místy dost nechutnou honičku za přežitím. Ze začátku jsem na to koukal a říkal si, že to přece jen nemusí být tak špatné. To, jak se vybírali zabijáci a potom, jak byli hozeni na ostrov a začal ten krvavý boj. Potom se ale tvůrci začali vyžívat v brutálních scénách a celkově tempo upadlo a bylo ticho až do konce, kde se zase ukázala jiskřička naděje. Celkově bych hodnotil dvěma hvězdami, ale dvojice Steve Austin a Vinnie Jones (ten obzvlášť) mě přemluvila, a nakonec teda za tři.(21.12.2010)

Multimilionář Breckel připravuje novou doposud nevídanou reality show, již chce vysílat živě po internetu. Je vybráno deset trestanců z celého světa odsouzených na smrt, kteří budou soutěžit. Budou mít třicet hodin na to, aby spolu bojovali, až zůstane naživu jenom jeden z nich. Ten získá svobodu a k tomu navíc pět milionů dolarů. Má to ale háček. Každý bude mít na kotníku náramek s bombou a zařízením, které za oněch třicet hodin exploduje. Mě tenhle dynamický a dobře natočený akční thriller velmi příjemně překvapil. Uměl si výborně poradit s hrozící neoriginalitou a pořád se v něm něco dělo. Když už se film jakoby ubíral odhadnutelnou cestou, tak vždycky zvolil úkrok a nečekané řešení, které mě jako diváka překvapilo. Pěkně drsný film ve kterém snad každý dostal pořádně hustou nakládačku a nějaké to překvapení si schoval až do samotného závěru. Pěkně bombastický a výbušný akční kousek. Mé hodnocení: 100%(26.3.2013)

• Easykk

Zajímalo by mě jestli měl kameraman klepavku, nebo mu někdo držel bouchačku u hlavy a řval mu zblízka do ucha: ,,Třes s tím, dělej, pořádně, to je málo, tak ku*va zatřes ať tam neni v tom souboji nic vidět, dělej šmejde, jestli to nebude pořádně rozplizlý tak rozpliznu ten tvůj mozeq po celý týdle pláži!!!!" - A jak zlý muž řekl, tak se stalo, já jsem z toho tekl a pěkně mě to žralo!(25.10.2010)

Kdo zde čekal něco více než akční vyvražďovačku bez hlavy a paty, tak je truhlík. Steve Austina si pamatuji ještě ze sérií WWE. Nemá cenu rozebírat, jak je ten film dějově debilní, plný naprostých nesrovnalostí a nesmyslů, to musí vidět snad každý. Ale já jako divák co dokáže oddělit fikce od reality vidím ve filmu i druhou stránku, a to stránku zábavy. Film je stále hnán kupředu a pořád se něco děje. A upřímně řečeno, nic víc jsem ani nevyžadoval. Dětem to asi do rukou, či před oči nepatří, může to působit inspirativně. Film však nemá snad ani výrazně hluché místo. A to musím ocenit. Slabé * * *.(16.7.2011)

• maverick10

Na muj vkus az moc mrtvejch. Takove masove vyhlazeni filmoveho stabu Vinniem Jonesem je na me moc. Vubec nechapu k cemu se to Vinnie propujcil. Nebyt toho moralniho smysleni nekterych lidi, dal bych bez mrknuti odpad. Takhle je videt ze to pan reziser nehlta jako Uwe Boll. A ze Uwe Boll je hodne velkej hltac.(20.1.2008)

• - Při pohledu na monitor, kde jsou fotografie všechn vězňů společně s vlajkami zemí, ze kterých pochází, je možné vidět, že u Rosi (Dasi Ruz) a Paca (Manu Bennett) je vlajka italská. Jména jsou však španělská, v úvodu filmu Conrad (Steve Austin) poděkuje Pacovi španělsky „gracias“ a Rosa mluví v průběhu celého filmu španělštinou. (Sydney008)

• - Z Austina a Jonese se stali během natáčení parťáci, často si volné chvilky zpestřovali kanadskými žertíky. Vinnie tak například jeden den našel ve svém karavanu nafukovací pannu a několik desítek podepsaných fotografií Austina, rozmístěných všude možně. (don corleone)

• - Jack Conrad (Steve Austin) použije ve filmu zbraně Jericho 941 F ráže 9x19 mm a Heckler & Koch MP5A3 ráže 9 mm. (dc125)