Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov. (Warner Bros. CZ)

Bubaak

Těšil jsem se po dlouhý době do kina na kulervoucí sci-fi. Nejdřív sem protrpěl prvních 45 minut reklam, a pak sem hltal prvních 45 minut filmu. Po dalších 45 minutách mi došel popkorn i tekutej černej cukr s ledem, a po dalších 45 minutách se mi začlo chtít chcát. Bohužel co čert nechtěl, ač mám sci-fi převelice rád, posledních 45 minut jsem skoro prospal. Utahanější a nesmyslnější rádoby-pointu která by s digitálkama opravdu nefungovala už by snad nikdo vymyslet nedokázal. S radostí jsem z kina odcházel a děkoval satanovi za to, že to konečně skončilo.. ()

nawerick

Pokud jde o vesmír, rozhodně nejlepší Sci-fi film co je. 5,0 * btw.: mám pocit že by Hans se svou hudbou dokázal udělat kulervoucí dramatickou zcénu i z toho jak si mačkách jebáka na xichtě. GÉNIUS ()

Nawaki

Dle mého názoru zdaleka nejslabší film Christophera Nolana. Dílo, které by daleko lépe fungovalo jako dvojepisoda Hvězdné brány, než jako celovečerní film. Ale abych nebyl příliš přísný - film vykresluje vesmír, který se drží více skutečných fyzikálních teorií, než populárního pojetí, alespoň do finální části, kdy je vše zničeno prostým omnia vincit amor. Kde film trpí nejvíc jsou interakce lidských postav. Bohužel hlavní postavy nemají mezi sebou žádnou chemii, zato dokážou velice hlasitě křičet. Od režiséra jakým Nolan jistě je jsem očekával daleko víc. S klidným svědomím nemůžu hodnotit kladně. ()

Moira

Wau... dá sa povedať, že je to film po ktorom sa na nočnú oblohu už nikdy nebudete pozerať rovnako. Je to síce sci-fi, ale nie ten tip ako Star wars či Hviezdna brána. Mne to jednoducho pripadalo... reálne. Sami by sme sa mali zamyslieť nad tým, či svojim každodenným životom prispievame k zlepšeniu sveta, alebo naopak k jeho zániku. Často si ako ľudia o sebe myslíme aký sme múdri a šikovní, koľko sme toho už stihli vymyslieť a objaviť. Ale stačí si v noci ľahnúť na zem a upriamiť pohľad na hviezdy... a s pokorou si priznať, že nevieme o svete takmer vôbec nič. Že sme len zrnkom prachu v tak obrovskom vesmíre... Ešte dlho po zhliadnutí zanechá v človeku dosť zmiešané pocity. ()

Jackal07

Mistrovské dílo, které vás vcucne, dojme, nechá týdny přemýšlet a pak k sobě znova přitáhne. Doporučuji vidět minimálně 2x, uvědomíte si, jak dokonale Nolan vše vykresluje. Pokud jste jako já otec (několika) dcer, sešrotuje vás to ještě mnohem víc. Scénář, režie, výprava, kamera, hudba - vše plná palba. Bravo. ()

EricNor

Po 3 letech jsem se konečně odhodlal na Interstellar. Jako vždy od Nolana je to zamotané aby to působilo strašně chytře. Nolan se bere hrozně vážně a ty filmy jsou takový akademický, promyšlený a dlouhý. Mě tohle téma zajímá hodně, ale opět tam jsou věci, které pouze slouží Nolanovi k tomu aby nás dovedli tam, kam chce aby nás dovedli. Proč je vlastně červí díra až u Saturnu a ne třeba jen někde blíž, třeba u měsíce nebo někde v Jižních Čechách. Je tam prostě aby se ve filmu mohlo odehrávat to, co Nolan potřebuje a aby se na konci moh zase vráti na začátek. A tak je to s ním u všeho. Kámoš mi řek, že je Interstellar hrozně složitej na pochopení - ha, ha. Bavilo mě to, ale prostě logicky je to bída. ()

kak2s

První polovina filmu skvělá, určitě stojí za shlédnutí, ale ta druhá 1/2 filmu neskutečnej brak, který bych přirovnal možná až k demenci autorů. Stejně jako u "Den Nezávislosti" kdy zemře královna a všichni ti Hi-tech vyzbrojený emzáci se prostě sbalí a odletí, tak stejně uhozená myšlenka vládne i zde, viz konec filmu s černou dírou ... ()

Svatopluk.Vi

Osobně mám rád filmy, které nabízejí širokou škálu podnětů k zamyšlení. A zároveň to nejsou jen strohá fakta vědců. V tomhle filmu se vlastně od začátku do konce line linie osobních pocitů a jednání jedinců proti "tomu, co je správné" tedy Varianta A vs. Varianta B. Navíc je vše umocněno vývojem postav, které nejdříve tvrdí něco jiného (bohulibého a žádaného, za což jsou obdivovány) aby se nakonec ukázalo, že vlastně jednají tak, jak by jednala většina ostatních a nemusí se za to stydět. Jenže to obvykle nemá tak fatální následky, jako tady. Chce se mi říct, že jsme takhle vlastně naprogramování pomoci pudu sebezáchovy. A tohle tak jednoduše nepřeperete. Jistě, třeba Armageddon to má trochu jinak, ale tady je to prostě takto. Ve výsledku je to vlastně film popisující několik charakterů lidí poháněných nějakými osobními zájmy a je docela zajímavé to sledovat. Zároveň si uvědomíte, jak je vaše chování ovlivněno tím, že nemáte dostatek informací a jednáte dle vás nejlépe, jak je to možné. Pro mne osobně je to tak trochu psychologický film s patřičně prezentovanými emocemi na pozadá veděco-fantastického světa hrdinů. A bavilo mne to. ()

°°aPi°°

V tomto filmu není vůbec důležité pochopit, jak to s tou gravitací a teorií relativity vlastně je. Důležité je vcítit se do hlavního hrdiny a užít si vesmírnou jízdu v kombinaci s dokonalou hudbou. Matthew McConaughey je brilantní, hudba Hanse Zimmera dechberoucí. Pro mě je to jeden z nejlepších sci-fi počinů, které jsem kdy viděla. ()

mitrax

S odstupom casu menim svoje hodnotenie z 3 hviezd na plny pocet. Proste to potrebovalo vo mne dozniet aby vsetky diely zapadli na svoje miesto. Dnes sa uz toci len malo takto velmi silnych filmov s myslienkou. Preto ich treba nalezite aj ocenit... ()

za.on

Vlastně ani nevím, čím mě tento film tak oslnil. Ale je to prostě dokonalé! Jeden z největších filmových zážitků, jaké jsem za svůj život zažil. Christopher Nolan JE podle mého nejlepší režisér současnosti. ()

Varanka

Výborné filmové triky, herecké obsazení a námět. Moc mi ale vadily nelogické části v příběhu. Například, proč lidstvo neřeší příčinu zamoření a radějí rovnou hledá jinou planetu k přesídlení. A úplně nejvíc mi vadila scéna, kdy se Matthew McConaughey vznášel za knihovnou a hýbal rafičkou od hodinek. Tyto šílenosti ten film u mě hodně snížily. ()

smutny

Pouze pro milovníky scifi. Tenhle film začne chutnat až po minimálně třetím přehrání a je úžasný, pořád je co objevovat. A výjimečná hudba od Hanse Zimmera, lepší je si ji pustit v té nejlepší kvalitě na CD ()

libi666

Film, na který se budete dívat s otevřenou pusou. Film, co budete chtít vidět znovu. Film, který udrží vaši pozornost od začátku až do konce. Film, který možná ani na podruhé zcela nepochopíte. Filmové sci-fi, které se zanedlouho může stát realitou. Film, který vás donutí zajímat se o fyziku. Film o vesmíru, u kterého budete mít pocit, že tam skutečně jste. ()

Duffman 97

Opět Nolan a opět vynikající film.Nevím jak to ten chlap dělá že každý jeho je film taková pecka.Scény ve vesmíru a na planetách jsou opět precizně natočeny a o skvělé hudbě Hanze Zimmera ani nemluvě.Je dokonalá.Herecké výkony Mathewa MC Conaugeyho,Michaela Caina a Mata Damona jsou skvělé.Scénář také byl slušný.Takhle má vypadat pořádné sci-fi.100%. ()

Jardinnn

Vesmír je něco úžasného. A tento film je úžasný úplně stejným způsobem! Bavil jsem se v kině od začátku až do konce. Nolan + Zimmer , tihle dva jsou opravdu sehraný tým! ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

19.07.2023

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

Oppenheimer a třetí Strážci budou dlouzí

25.03.2023

Trend bobtnajících filmových stopáží pokračuje i letos a po 169minutovém Johnu Wickovi 4 se diváci pomalu ale jistě můžou začít připravovat i na další vydatné kousky. Čerstvě totiž byly odhaleny… (více)