Noc drůbežích mrtvol (festivalový název)

Poultrygeist: Night of the Chicken Dead

Komedie / Horor / Muzikál

USA, 2006, 103 min

Komedie/Horror/Muzikál. Aneb spousta krve, slizu, exkrementů, hnisu, hnusu, nějaké ty prsa a roztomilé songy - to vše v přesném poměru a dávkování. Narozdíl od spousty zdejších, nelibě hudební složku nesoucích komentářů, pro mě vrcholné body programu - a to muzikály opravdu ze srdce nenávidím! A Hummusa je moje hrdinka, hned od zítřka se dám na islám ... no ... možná od pozítří.(10.3.2013)

Úchylárna...výstižněji to snad ani nejde popsat...všechny myslitelné tělní tekutiny tady tečou proudem, lidé proměňující se v kuřecí zombie žerou ty, kteří se ještě proměnit nestihli, hlavy padají, varlata se smaží na plotně, kuřecí hlavy se mixují v mlýnku atd. atd...občas je vše ještě proloženo lehce erotickým vtipným muzikálovým číslem...ale jinak nic pro slabé povahy. PS.: Myslím, že se vám nějakou dobu nebude chtít do KFC :-).(26.7.2010)

Společnost Troma a většina jejich filmů je určena převážně (nebo hlavně) pro ty diváky, kteří mají rádi fekální humor plný sraček, morbidních situací, bizarních postav a hlavně ujetého gore. Což je přesně můj případ a i proto mám kousky od TROMY tak rád. Lloyd Kaufman je pro mě opravdu frajer, který i z hovna (v tomto případě pořádného gejzíru fekálií) dokáže udělat nezapomenutelný zážitek. Lámat si hlavu nad kvalitou scénáře – potažmo celého obsahu tohoto filmu je zbytečná ztráta času, protože tohle prostě jen tak někdo nenatočí a hlavně Kaufman rozhodně netočí své filmy pro peníze, ale pro uspokojení svých bizarních choutek. Černá komedie, hororový muzikál, splatter – opravdu vzorový příklad (směsice) ujeté podívané zaútočí na bránici každého fandy této zvrácené show, která nemá absolutně žádné zábrany a především jejím úkolem bylo udělat si legraci z fastfoodů, které jak jistě všichni víme, jsou z hygienou i kvalitou svých produktů dost často opravdu na štíru. Vyserme se ale na morální hledisko, protože já si tenhle film užíval hlavně díky všem těm sračkám, které na nás doslova stříkají ze všech stran, pěkně ujetým postávám, jejich úchylkám a především již několikrát zmíněné bizarnosti tohoto filmu jako celku. Samozřejmě nesmí chybět ani nahota, která je zde navíc dobře propojená právě s muzikálovou vložkou. Kaufman umí skutečně slušně zpívat – to jsem až doteď netušil. Nasraná kuřata sice vypadají dost pochybně, ale svůj morbidní účel splnili. No a gore? Zařadit ho do nějaké kategorie prostě nejde – tohle je prostě TROMA a ta má svou vlastní stupnici kvality. Pokud bych tohle měl hodnotit jako neposkvrněný divák, který od nich nikdy nic neviděl, asi bych tomu vlepil ODPAD a označil to za nehoráznou sračku, ale jelikož já tuhle zvrhlou podívanou miluju, nemůžu prostě jinak než tomu pořádně „osolit“ procentuální ohodnocení. 70%(25.10.2017)

Dodíval jsem si říkám si průměr, takovej extra humus od Tromy (asi zrovna ten největší). Ale projedu ještě některé scény a zjístím, že to bylo vážně skvělé a hodně nabouchané vtipné gore horové béčko s poťouchlým Jasonem Yachaninem, který byl strašně vtipný. Někteří to tu přisuzují k braindead, není to opravdu mimo mísu. Kdyby se například Lloyd Kaufman a Peter Jackson (když začínal nejlépe) dali do kupy tak by se okamžitě zrušili žebříčky nejprasáčtějších a nekrvavějších filmů, protože tihle dva by vytvořili utlimatni masakr.(26.6.2011)

Někde jsem kdysi četl, že po skončení předpremiérového promítání filmu --Vymítač ďábla-- producentům, jejich šéf řekl : "Co jsme to sakra viděli?". Já se musím zeptat : "Co jsem to sakra viděl?" Vždyť je tam třeba chlap, co sedí na záchodě. Na velké potřebě. A on tu místnost normálně vymaluje hovnama a doslova se "vysere z podoby". Chápete prostě, celej film je totální humus. Ale taky je to zábava; já se smál pořád. No pokud vám nevadí buranské komedie, tak si to budete užívat. A moc inteligentního humoru nečekejte. Ono se to neustále točí kolem tělních tekutin všeho druhu a jako každý správný moderní film má taktéž řádnou dávku sexu, brutality a nechutností. Jo a jako muzikál mizerné, ale taky okouzlující. Svým způsobem. KFC - death tastes great !(3.10.2009)

• - Scény odehrávající se v restauraci se natáčely v prázdné prodejně McDonald's. Vše ostatní se natáčelo ve starém kostele, kde také sídlil štáb. (HellFire)

• - Hlavní hrdinové procházejí celým filmem prakticky nezašpiněni. (L_O_U_S)

• - Arbieho (Jason Yachanin) tričko s nápisem „I love monster“ a obrázek Toxiho odkazuje na sérii filmů Toxický mstitel od společnosti Troma. (FMJ)