Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Cintoríny a pohrebiská sú posvätné a nedotknuteľné miesta. Práve na pôde, kde kedysi stávalo indiánske pohrebisko sa reťazec fast-foodov rozhodne vybudovať nový stánok na ukojenie, hneď po sexe najzákladnejšieho pudu typického američana: hladu po kuracích krídelkách a stehienkach. Lenže dovtedy sa chodí s krígľom po pivo, dokiaľ sa nerozbije... a usmrtené a skonzumované sliepky sa vracajú na tento svet aby rozpútali najväčší gore masaker, aký kedy Tromaville zažil. Grill-boyom a hosteskám neostáva nič iné ako poslať pápernatce späť na onen svet, skôr ako všetkým vydzobú oči a genitálie, čím zasýtia hlad po pomste. (Slavomír)

(více)

Recenze (140)

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Kaufman je prostě borec a tohle je asi jeho nejlepší TROMA-film. Brutálně ujetý a nechutný, Kaufmanův fetiš "jídlo" zde zabírá v podstatě hlavní část filmu. Vše se točí kolem žrádla, hamburgrů, kuřat, americké McDonaldovské ekonomiky atd. Ale v podstatě jde zejména o opět neuvěřitelný ultra humusácký a brutální masakr, který v některých částech dosahuje i ultimátní míry v podobě nepřekonatelného splatteru Braindead (1992). Jenže nejen těmi nechutnostmi je film rovnoměrně zaplněn, ale taky perfektním humorem, několika muzikálovými "představeními", narážkami snad na všechno, Kaufman se opravdu nesere s nikým, s žádným tématem a drtivě sráží a stírá všechna možná témata od rasismu po samotného Ježíše. Dočkáme se i nějakých koziček a docela neotřelých nápadů. Jinak hektolitry a stříkance všech možných tekutin, příšery a rozšmelcovaná těla jsou samozřejmostí. Plus docela sympaťák hlavní hrdina a hrdinka, a hlavně sám Kaufman v jedné z vedlejších rolí ... Je to výborné, ovšem pořád je to TROMA a plný počet dát prostě nemůžu. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Očekával jsem od svého prvního tromáckého filmu takřka cokoli a hrozně moc jsem se na něj těšil. Bohužel jsem jím opravdu výrazně zklamán, takovou samoúčelnou odporností nejvyššího kalibru jsem byl vážně nepříjemně překvapen. Ba co víc, ten film není ani trochu vtipný (o to vydatněji je trapný), což mě kvůli obecným názorům na Troma filmy naprosto ohromilo. Poultrygeist tak může zaujmou snad jen (asi) typickou krvavostí, úchylností a ztřeštěností, nebo množstvím přemrštěného gore (jde to spolu ruku v ruce). To mi rozhodně nestačí, a tak se radši nejspíš do dalších výtvorů tohoto studia pouštět nebudu. Kde se berou ta pětihvězdičková hodnocení nechápu, to se vám to fakt tak líbí? :-0 ()

Reklama

ricci.s 

všechny recenze uživatele

Samozrejme je to úplná blbosť, ale tak neskutočne vtipná, zvrátená, krvavá, brutálna, originálna, šialená a výborne natočená, že ju musím pochváliť. Ináč mi to trocha pripomenulo tohtoročný kraťas Brutal Relax, a tomu som dal plný počet. Hviezdičku strhávam za prvú nudnejšiu polhodinu. Ale ten masaker v druhej polovici, to bolo niečo neskutočné! Jednoducho vydarená krvavá jazda. ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

[TROMA] Konečně pořádný kuřecí masakr! Poloviční blbeček Arbie se připlete do demonstrace proti otevření nového kuřecího fast foodu v Tromaville. Že stojí na starém indiánském pohřebišti právě kromě demonstrantů nikoho nezajímá. Arbie tam narazí na svojí ex-holku ze střední, která je momentálně lesba a spolu se svojí lesbickou přítelkyní zuřivě protestuje. Tak se náš brýlatý hrdina (mimochodem náctiletá verze Kaufmana) se naschvál nechá zaměstnat ve fast foodu a už to jede... Výstřední spolupracovníci nezdráhající se třeba strčit koště skrz prdel, nezdravě oslizlý vejce, černoch vedoucí, zlatá trojka kečup-hořcice-sperma, kozy, a tak dál. Do toho přijede samotný šéf celého řetězce restaurací - The General (sám vypadá jak kuře), který se ze všech sil snaží všechny přesvědčit, že rozhodně nemají proti čemu protestovat (do you want a quality, or do you want it fast?). Ale brzo se mu to vymkne z rukou, s živou kuřecí smrtí totiž nepočítal... A to už se film nezadržitelně blíží do blití, zabíjení, sraní, šukání kuřat, vyhonění kuřete a nevím čeho ještě - no prostě Troma. Přece jen mám pocit, že je to o něco menší bláznivina než Toxic 4 nebo Terror Firmer, což já osobně chválím, protože to má blíže k filmu než k totálnímu chaosu. Je tu ale jedna doposud nepříliš vídaná věc a tou je muzikální složka, přičemž je asi jasný, že muzikální v uvozovkách bude lepší označení. Spíš mě to štvalo, ale to je asi věc názoru. Každopádně aspoň uvidíte, čemu se říká antichoreografie. Jinak s efekty jsem spokojený, zvlášť ty kuřecí masky vypadají nářezově. Takže, není to žádný zázrak, nemuselo se na to čekat dva roky, ale kokodáááák! ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Troma byla vždycky jenom o sračkách, úchylech, sexu a zvráceném humoru. Tenhle kuřecí burger s názvem Poultrygeist se tak směle řadí mezi její "nejčistější" dítka, hned vedle Toxic Avengera a Terror Firmer. Všechny jejich nutné ingredience tu zastupují drtivou většinu 100-minutové stopáže. Z prdele cákající průjem, masturbace a výrony spermatu, spoustu teploušů a lesbiček, ztvrdlých bradavek a toho nejfantastičtějšího gore, jaké kdy lidské oko může vidět. Moje hlava chvílemi skutečně nepobírala, kam až Kaufman je ochoten zajít. Pro něj zkrátka neexistuje tabu, je to úchylák, provokatér a v neposlední řadě i osobitý filmař, který svou práci dělá hlavně pro sebe, diváci jsou až na druhém místě. Poultrygeist však obsahuje taky řadu muzikálových čísel, a ty Bloody zkrátka nepřekousne. Kvok, pardon, to bylo to KFC, co jsem měl právě k obědu. Nějak mi nesedlo... po těle mi nabíhá husina, z rukou raší peří a z prdele zase pětikilové vejce. Prostě úlet, ale Toxieho mám stejně radši. Kvok, kvok... ()

Galerie (22)

Zajímavosti (4)

  • V pokoji Wendy, když si to rozdává se svou novou přitelkyní a sledují je při tom ostatní děvčata, je vzadu vidět plakát Tromeo a Julie (1996). (Sticks)
  • Scény odehrávající se v restauraci se natáčely v prázdné prodejně McDonald's. Vše ostatní se natáčelo ve starém kostele, kde také sídlil štáb. (HellFire)
  • Hlavní hrdinové procházejí celým filmem prakticky nezašpiněni. (L_O_U_S)

Reklama

Reklama