Mladá televizní reportérka Angela (Jennifer Carpenter) se svým kameramanem natáčí noční pořad o hasičích, a když zazní poplach, dvojice spolu s nimi vyjíždí na místo, odkud přišlo volání pomoc. Hrůzu, jež tam na ně čeká, však nikdo nemohl předvídat…  Když se televizní reportérka Angela Vidalová (Jennifer Carpenter) a její kameraman vydají natočit akci odvážného týmu hasičů v Los Angeles, nikdy by je nenapadlo, že první noční volání o pomoc může být i poslední. Právě díky němu se ocitají v pasti obytného komplexu, který je bez varování zapečetěn a neprodyšně uzavřen. Je vyhlášena karanténa, telefony, internet, televize i mobilní telefony přestanou fungovat a zachránce bez možnosti úniku obklopí vystrašení obyvatelé budovy, kteří jsou zřejmě infikováni jakýmsi smrtelným mutujícím virem. Co se za zdmi budovy dělo dál, je známo jen díky později nalezenému natočenému materiálu... Karanténa je americký remake úspěšného španělského hororu, který měl premiéru v listopadu 2007. (oficiální text distributora)

kishi_SO

bez debaty povodny Rec je ovela lepsi, ked sa zobere uz natoceny film, prehodia sa herci, poamericani sa a pridaju sa nove sceny dostanete celkom zaujimavu kompilaciu. Lakacky fungovali skoro rovnako ako v spanielskej verzii, len tie postavy nie a nie hrat! 4* kvoli neoriginalite. ()

halberdier

[REC] patří mezi mé oblíbené horrory. Nápad natočit americký remake nemusel být úplně špatný, pokud by se nejednalo defacto o úplně stejný film. Být Karanténa film původní, určitě by se jednalo o nadprůměr na poli horroru. Ale jelikož jde o remake podobný originálu jako vejce vejci, chvílemi s jsem u něho nudil, protože jsem přesně věděl, jak se bude film dále vyvíjet. (7/10) ()

mantisak

Neni to špatny Remake, ale v podstatě je to kompletní kopie Rec... stejné scény, stejné dialogy... a to mě přivádí na otázku proč byla Karanténa natočena? :) stačí se podívat na Rec, který má mimochodem lepší po všech stránkách... a jako by jste viděli oba tyto filmy ... ale jelikož Rec je opravdu mistrovský, tak této kopii dávám 4* ()

vofo

Nebýt to US remake Španělského RECu, tak je to za 5 hvězd, ale takhle jenom za 3. REC je jenom jeden. ()

Tomko87

Otrocky okopírovaný remake R.E.C. A tým myslím (až na pár detailov) až príliž doslovný. Ešte že tam je Jennifer Carpenter :) ()

luk4ss

Keďže som videl najskôr pôvodný REC, až neskôr Karanténu, tak tento film ma jednoducho nemá čím zaujať a prekvapiť, pretože je to takmer úplná kópia originálu. Navyše v REC mi prišla atmosféra desivejšia. ()

sibskyn

Úplně celé zkopírované a špatněji natočené, naprostá ztráta času. Nejde mi do hlavy proč to, tohle ty potvory z USA, vůbec udělaly? Nebylo by snažší jen REC předabovat? Dementi. Sláva pro REC tohle a ať tohle lidi rychle zapomenou. ()

Catella

Není to špatněj film, to vůbec ne. Naopak je to docela povedenej horůrek, JENŽE, je to kopie RECu. Bohužel. Film z mého pohledu naprosto totožný, jen s jinýma hercema a i když se mi ve finále Karanténa líbí víc než origoš, tak se domnívám, že filmařina by neměla být o tom, že jen vezmu to, co už existuje a natočím to na chlup stejně (a teď nemluvím o remake nějakého filmu třeba po 10letech, protože tohle bylo natočený rok po RECu, takže je to prostě kopie a tečka). Nicméně za sympatický herce (sympatičtější než v RECu) dávám aspoň 3 hvězdy. ()

Ponocnej

je to jeden z mala remaku co prekonaji orginal ale u rec to zase neni az takova vyzva pribeh je sice stejny ale kamera je o hodne mene chaoticka ackoliv chaoticka je trochu take jinak pribeh sem si konecne vychtunal jen skoda ze toto neni orginal ale remake, dale kdyz ukazuji zleho psa ze vzteklinou ktery pousti hruzu tak ze vrti mocne ocasem tak to zkratka z pribehu vyrusi protoze je to do oci bijici ()

Vital

Je jasné, že živá kamera je ve stylu Blair witch,a i když jsem na začátku filmu si říkal,že to je zase nějaké trapné kopírování,tak po chvilce mi to už vůbec nepřipadalo,ba naopak autentičnost byla mrazivě dokonalá a výkonny ječících herců vražedně dobré.Já neznám originál,ale úplně mi stačila tato kopie a nebudu shánět REC,ačkoliv jsem fanda hororů,tak mi toto jednou zcela stačilo... ()

koff

nejzbytečnější film roku a celkově docela slabota. samotná předloha nebyla kdovíjak inteligentní dílo (chlápek schovává v pronajatém bytě, kde se ukáže jednou za půl roku, ňákou posedlou holku? ale c´mon), forma jejího zpracování je v dnešní době už docela laciná, ale jedno jí upřít nelze. ke konci docela funguje. což se v případě americké verze v mém případě říct nedá. sice jsem netrpěl nudou (za což dávám dvě hvězdy), ale víc si tenhle opis stejnopisu prostě nezaslouží. sorry dextrova ségro... ()

Yeah(c)

Film který jsem moc nepochopil. Nejedná se o remake ale o kopii relativně originálního a povedeného "horroru" REC, ovšem naprosto totožnou kopii až na herce. Ten film je úplně naprosto dokonale stejnej jako jeho o rok starší předloha, tak nějak nechápu důvod jeho vzniku. Osobně se mi předloha líbila víc, řekl bych lepší herecké obsazení, nebo zahrání herců. ()

LordMalak

Španělského předchůdce jsem neviděl, takže se vyhnu porovnávání. Bavil jsem se, lekal jsem se. To je asi u hororu hlavní. Faktem je, že některé postavy mi přišly lehce "toporné", ale jakmile se začne něco dít, zapomenete na to a sledujete film. Samozřejmě za předpokladu, že máte všechna světla zhasnuta. Jako u správného hororu. ()

josmart

Proč američané nejsou schopni dívat se na evropské filmy a musí si točit jejich kopie? 1. Je tam málo afroameričanů na to, aby to bylo politicky korektní. 2. Nevidí-li průměrný americký divák známé herce, nestráví to (pokud zná Ally McBeal a Dextrera, bude spokojen). 3. Tento divák nemá rád tajemno, film je potřeba doplnit vysvětlivkami ---- REC je výborné, toto nestojí za komentář. ()

luckylittl

Ještě jsem neviděl původní předlohu REC, ale zatím mohu říct, že se mi horor velmi líbil a zdál se být autentický. Možná v budoucnu změním hodnocení po shlednutí toho španělského originálu. Zatím ale 3* ()

Tealc_EU

Reportérka Angela Vidal (Jennifer Carpenter) a její kameraman Scott (Steve Harris), kteří natáčejí reality TV show o lidech pracujících v noci, jsou přiděleni na noční službu se dvěma hasiči na služebně v Los Angeles. V průběhu noci se nic zajímavého neděje, dokud neobdrží telefonát z malého činžovního domu na okraji města. Tam se setkají s policisty, kteří přijeli kvůli děsivým výkřikům z bytu ve třetím patře. Angela a Scott, kteří mají konečně možnost natočit něco zajímavého, jsou odhodláni udělat pro své natáčení cokoliv... ()

Martens14

Podivný film. Škoda, že jsem předtím neviděl originál. Kdyby to bylo točené klasicky, soustředěně a ne s třepetající kamerou, dal bych víc hvězd. Dvě hvězdy za dobrý výkon Jennifer Carpenter ale stačí. ()

Ajfist odpad!

Rec byl skvělý a tohle je obyčejná průměrná vykrádačka,tak jak to američané umí zprznit,tak to také zprznili.To co se v Rec povedlo,to bylo v podání americké produkce bída s nouzí.Ovšem jako obyčejně,když se v USA pokusí natočit nejaký remake dobrého filmu z Evropy,dopadne to většinou bídně. ()

Luciaaas2

Vydařený remake, který doslová kopíruje originál. Jediná změna je, že Američani zvolili oproti originálu rychlejší tempo. Vůbec to není na škodu, nebýt originálu, dal bych možná i za plný počet. ()