Karanténa

Karanténa

Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 2008, 86 min

• korbitch22

remake španělského hororu rec,není ani originální ani strašidelný.zasraná americká kopírovačka.američani budou tenhle film brát jako svůj,ve svojí nadutosti,omezenosti a buranství totiž originál určitě neviděli,a kdyby ho pře jen viděli tak budou řikat že ten jejich je originál.zasranci.navíc je to naprosto trapný a o nějakym pocitu strachu při sledování,nemůže být ani řeč.odporně,odporně hnusný film.(26.10.2008)

Tak neviem, či bol španielsky originál na tom tak zle, alebo to Amíci znova tak pos*ali. Filmová politika je teda neúprosná, ale filmovému laikovi, ktorý ani len netuší, že nejaký pôvodný film existuje, je to úplne jedno aj keby to vedel. Človek sa naľaká pomerne veľakrát (a celkom slušne), ale sú to len bezduché momentové pocity strachu, žiadna atmosféra, počas ktorej by mi mráz behal súvisle po chrbte sa nekoná. Našťastie je to rýchle, dobre zostrihané a divák sa nestihne nudiť. Len škoda Jennifer Carpenter je čoby herečka na tom naozaj zle a dobre idú jej len vystrašené a vrešťacie scény, podobne ako to vidno na plagáte. Škoda, veľký boom sa nekoná, ďalšia špongia na peniažky. 65%.(8.12.2008)

• mm13

Nesympatická hlavná hrdinka pôsobí ako (nepodarená) karikatúra svojho španielskeho predobrazu, až som jej už v prvých minútach prial, aby spadla z tej požiarnej tyče a polámaná zmizla zo scény. Vôbec celé je to také neisté a nervózne, akoby vedomé si faktu, že kvalít originálu nejde (kopírovaním) dosiahnuť. Neviem, aký by bol môj dojem bez skúsenosti s REC, túto preľaknutú napodobeninu bez štipky dôvery v samú seba som ale nedokázal dopozerať.(17.4.2009)

Rozpočet $12miliónovTržby USA $31,691,811Tržby Celosvetovo $41,319,906Tržby za predaj DVD v USA $13,183,807 //počet predaných kusov 686,387║ Tento remake Španielskeho horroru [Rec] , kopíruje samozrejme všetko rad radom ale je to bez kúska hútnej atmosféry, celé to vyznie hrané, pozor hrané! ako z amatérskeho naivného divadla, takže autentickosť nulová a roztrasená digitálna kamera tu je tiež v pase, skoro nič tu nefunguje na rozdiel od originálu, veľké sklamanie, ktoré každou minútou narastá len na otravnosti. /20%/(3.2.2010)

• Vyrida

Asi se nevyhnu srovnání toho to amerického coveru a španělského originálu, když jde prakticky o totožné filmy a oba dva jsem viděl. Už podle hodnocení by vás mělo trknout, že bych měl vesměs házet špínu pouze jedním směrem. Počítám s tím, že Quarantine dostal a i nadále bude dostávat vyšší známky od diváků, kteří doposavaď neměli možnosti zhlédnout REC. Hlavním rozdíl vidím ve vyprávění, které je v Quarantine daleko svižnější a tím trpí i atmosféra. Jelikož film posrádá jakoukoliv hudbu, měli by být tyhle záběry točeny zlouhavěji. Jinak je to skoro totožné až na pár odlišností a scénařového zmatku na konci, který jsem nepobral ještě teď. Oukej akce je čistokrevní kopírka konce z RECu, ale jelikož se nákaza vydala jinou cestou, tak to bylo nelogické. Kašlu na to dám přeci jen 2 hvězdy ikdyž byla doba, kdy jsem chtěl nafařit bez keců jednu, aby amíci věděli, že kopírovat se nemá a špatně už vůbec né.(13.8.2010)

• - Natáčelo se chronologicky. (-bad-mad-wolf-)

• - Všechny symptomy ve filmu jsou příznaky vztekliny. (KucC)

• - Film nemá vlastní soundtrack, což je v hollywoodské produkci dost nezvyklé. (-bad-mad-wolf-)