Karanténa

• Austrálie

Quarantine

Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 2008, 86 min

Další americká kopie zahraničního originálu, tentokrát téměř doslovná, jen s několika kosmetickými úpravami. Jedná se ovšem alespoň o kopii důstojnou a kdybych před necelými dvěma měsíci neviděl "[Rec]", považoval bych "Karanténu" za výborný horor. Takhle lze jen doufat, že se Dowdle vrátí k vlastní tvorbě, protože soudě podle tohoto snímku má na víc, než jen napodobovat cizí vzory.(9.5.2009)

• Xmilden

Jelikož jsem byl nadšený z REC a ve své podstatě odmítal kouknout na americkou Karanténu, nakonec přece jen zvítězila zvědavost. Mé resumé: Američani ani nepřičuchli k atmosférě španělského nekompromisního majstrštiku, kde každá scéna je dotažená až za neunosnou mez napětí. Tady se sice Jennifer jako reportérka snaží sebevíc, ale už to nikterak nepůsobí na diváka. Také si troufám říct že Španělština padle hororu o dost více než Angličtina. Některé inovace v podobě rozšlápnuté krysy, psů a výtahu tady divák najde. Ale pokud bych měl někomu doporučit opravdové hororové inferno tak neváhám [REC]!!!!!!!!!(20.4.2009)

Keďže originál Rec som videl asi pred rokom ,so zhliadnutím tohto remaku som sa neponáhľal, pretože Rec mám v živej pamäti.Napriek tomu ma dráždilo pokušenie, ako si s remakom američania poradili.Pozitívne je ,že v deji nezmenili prakticky nič,pridali možno pár záberov a efektov navyše.Vadilo mi ,že si tvorcovia mysleli ,že môžu pridať aj viac tmy a kamerou triasť ešte viac.To už mi nesedelo. Originál sa mi zdal rozhodne prehľadnejší a aj strašidelnejší,hoci chápem ,že to bude aj tým ,že som už originál videl.Myslím ,že by sa v mojom hodnotení nezmenilo nič aj keby som videl filmy v opačnom poradí .Rec jednoznačne víťazí.Kto nevidel ,musí byť aj s touto kópiou spokojný,ale my ostatní máme bližšie k originálu.Ja určite.Vzájomnému porovnávaniu týchto filmov sa nedá vyhnúť,pretože tak do bodky urobený remak sa len tak nevidí.Stále ale platí ,že ak dvaja robia to isté, nie je to, to isté. Rec-100%.Karanténa 70%.(16.11.2009)

• Renton

Scénář: John Erick Dowdle, Drew Dowdle .. S kopírákem zázraky nemožné. Klad oproti předloze je pouze v tom, že mi utekla poměrně svižněji, možná také proto, že na průvodkyni Jennifer Carpenter se mi dívá o něco lépe.(29.1.2009)

Těžko hodnotit remake, který je v nevýhodě - jednak proto, že originál je bezvadný a jednak proto, že byl natočen tak brzo po něm. Podle mě však bohužel úplně na nic, protože se srovnáním s REC, je Karanténa samozřejmně slabší a ničím Vás nepřekvapí. JENŽE... Objektivním pohledem je to i tak dobrý film. Stejně jsem se bál, herci hráli skvěle a když si odmyslím to, že jsem nikdy žádný REC neviděl, tak řeknu, že Karanténa je bomba. Bohužel (bohudík) JE to remake, který byl v tuto chvíli natočen zbytečně, ač je to filmařsky dobré (ale stejně zdaleka né tolik jako originál) a ostudu nedělá...(13.6.2011)

• - Projekce pro americké kritiky se nekonala. (-bad-mad-wolf-)

• - Nakrúcalo sa v 3-poschodovom dome, ktorý si Američania postavili v ateliéri, zatiaľ čo pôvodná španielska verzia hororu [Rec] bola nakrútená v skutočnom činžiaku. (Tolf)

• - Všechny symptomy ve filmu jsou příznaky vztekliny. (KucC)