Karanténa

Quarantine

Horor / Thriller / Sci-Fi

USA, 2008, 86 min

• Carol Pifková

Tento remake ma teda fakt vôbec nebavil. Vlastne takmer to isté ako REC ale horšie a nudnejšie.. neviem čo viac k tomu dodať. Celý film som pozerala na hodiny, že kedy sa to už bude končiť. Možno to bolo práve preto, že originál som videla a okrem besnoty mi film nič nové neponúkol, teda okrem nesympatických hercov. No a najviac z celého filmu som zľakla tej hodenej stoličky alebo čo to bolo. Proste jedna veľká nuda. Keď si to tak zhrniem tak titulky boli pre mňa ako vykúpenie.(24.3.2013)

• Marsik

Španělský originál REC mě absolutně neoslovil. Čekal jsem, že se s nápadem Amíci poperou líp, ale bylo to v podstatě naprosto stejný. Zmutovaní lidé běhající po baráku, roztřesená kamera, prázdné a nic neříkající záběry, atd. Zkrátka věrná kopie originálu. Ale dávám o hvězdičku víc než u REC, asi proto, že angličtina lahodila mejm ušim víc:) 40%(28.12.2010)

Rozpočet $12miliónovTržby USA $31,691,811Tržby Celosvetovo $41,319,906Tržby za predaj DVD v USA $13,183,807 //počet predaných kusov 686,387║ Tento remake Španielskeho horroru [Rec] , kopíruje samozrejme všetko rad radom ale je to bez kúska hútnej atmosféry, celé to vyznie hrané, pozor hrané! ako z amatérskeho naivného divadla, takže autentickosť nulová a roztrasená digitálna kamera tu je tiež v pase, skoro nič tu nefunguje na rozdiel od originálu, veľké sklamanie, ktoré každou minútou narastá len na otravnosti. /20%/(3.2.2010)

Keď niekto rozpráva ten istý vtip druhý raz, tak sa väčšinou ľudia smejú už len zo slušnosti. To platí aj v prípade tejto prerábky. Budem sa opakovať, ale neodpustím si kritiku ku kamere, ktorá tretinu filmu sníma steny, tmu a rozmazané "akčné" zábery na nohy a nakoniec to celé vyzerá akoby videoamatér točil dedinskú svadbu po polnoci. Moc to u mňa na atmosfére nepridalo, len ma z takéhoto štýlu bolia oči. Celkovo ale chválim príjemnú atmosféru strachu, ktorú som naposledy zažil pri hraní "Condemned".(23.4.2009)

Originál som nevidel, asi bude veľmi podobný, ale to je úplne jedno. Quarantine je kvalitný nízkorozpočtový hororík, pri ktorom sa budete báť, nebudete sa nudiť a pochválite tvorcov za kameru, masky a niekoľko solídne natočených scénok. Je to taký nezávislý indie horor, z ktorých sa dnes už stáva pomaly mainstream. Ako v Amerike, tak v Európe. Chcel by som dať 4 hviezdy, ale záver mi úplne nesadol a privítal by som prepracovanejšie rozuzlenie.(25.6.2012)

• - Projekce pro americké kritiky se nekonala. (-bad-mad-wolf-)

• - Natáčelo se chronologicky. (-bad-mad-wolf-)

• - Nakrúcalo sa v 3-poschodovom dome, ktorý si Američania postavili v ateliéri, zatiaľ čo pôvodná španielska verzia hororu [Rec] bola nakrútená v skutočnom činžiaku. (Tolf)