Mladá televizní reportérka Angela (Jennifer Carpenter) se svým kameramanem natáčí noční pořad o hasičích, a když zazní poplach, dvojice spolu s nimi vyjíždí na místo, odkud přišlo volání pomoc. Hrůzu, jež tam na ně čeká, však nikdo nemohl předvídat…  Když se televizní reportérka Angela Vidalová (Jennifer Carpenter) a její kameraman vydají natočit akci odvážného týmu hasičů v Los Angeles, nikdy by je nenapadlo, že první noční volání o pomoc může být i poslední. Právě díky němu se ocitají v pasti obytného komplexu, který je bez varování zapečetěn a neprodyšně uzavřen. Je vyhlášena karanténa, telefony, internet, televize i mobilní telefony přestanou fungovat a zachránce bez možnosti úniku obklopí vystrašení obyvatelé budovy, kteří jsou zřejmě infikováni jakýmsi smrtelným mutujícím virem. Co se za zdmi budovy dělo dál, je známo jen díky později nalezenému natočenému materiálu... Karanténa je americký remake úspěšného španělského hororu, který měl premiéru v listopadu 2007. (oficiální text distributora)

Trailer 2

Djkoma

Co psát ke Karanténě? Šlo by sem prakticky okopírovat komentář k [Rec], jednomu z nejlepších hororů poslední doby. O rozdílných kvalitách se těžko polemizuje, už jen z faktu, že Karanténa je skoro doslovně okopírovaný film. Jedna možná dvě scény, které kluci z ameriky vymysleli, nestačí pro pocit z nového filmu. To platí dvojnásobek u hororu, který se pak stává nesmyslně předvídatelným a tím mizí velké kouzlo. Pokud však Karanténu vidíte před jejím španělským dvojčetem, budete určitě spokojeni. Vše je zasazeno do Amerického prostředí, takže místo japonské rodinku tu jsou černoši apod. . Nedostatek invence a snahy překvapit jinak než okopírovaním však film v podstatě odrovnala do průměru. Přesto všechno, Karanténa je dobře udělaný film, který mě i v podstatě napodruhé (pocit deja vu zde je po celou dobu, snad kromě krysího útoku...) a celková pointa filmu mi přišla možná o krapet lepší než ve španělské verzi. ()

J*A*S*M

Kdybych neměl k remakeování nových filmů takovou nechuť, dal bych čtyři hvězdy, protože jsem se u Karantény bavil až překvapivě dobře (vzhledem k tomu, že REC jsem viděl třikrát). Vyčítat si to mírné podhodnocení ovšem nebudu, protože narozdíl od španělského originálu je Quarantine hrozně sterilní, neautentické a bez té děsivé atmosféry, kterou REC oplýval v míře větší než velké - což mě ale vlastně vůbec nepřekvapilo... ()

Isherwood

Jeden velký paradox, který stojí/padá na divácké znalosti španělského originálu, který v mém případě vyhrává – i důsledná kopie totiž může ztrácet na drobnostech, kterými jsou v tomto případě ne-až-tak-dlouhé ‚steady-cam‘ záběry a to jiskření odříznuté skupinky lidí nezažehává až tak velký flame, jako ve žhavé Barceloně. Na druhou stranu, méně výřečný konec není úplně na škodu, byť snímek zanechává ve vodách vědy namísto religiózního běsnění, což přičítám tomu, že Dowdle je ‚pouze‘ slušný řemeslník, kdežto Balaugeró cynický provokatér. A co se týče hlavní postavy – Jennifer Carpenter je stejně sympatický čumáček jako její blonďatý předobraz, proto zde volím smírnou remízu. Přesto, tohle si mělo dát dva-tři roky načas, pak bych si to užil víc a za předpokladu, že by se jednalo o originál, byla z toho totální bomba, takhle… okolí pravdu dí – zbytečný film. Škoda! 3 a ½. ()

T2

Rozpočet $12miliónovTržby USA $31,691,811Tržby Celosvetovo $41,319,906Tržby za predaj DVD v USA $13,183,807 //počet predaných kusov 686,387║ Tento remake Španielskeho horroru [Rec] , kopíruje samozrejme všetko rad radom ale je to bez kúska hútnej atmosféry, celé to vyznie hrané, pozor hrané! ako z amatérskeho naivného divadla, takže autentickosť nulová a roztrasená digitálna kamera tu je tiež v pase, skoro nič tu nefunguje na rozdiel od originálu, veľké sklamanie, ktoré každou minútou narastá len na otravnosti. /20%/ ()

• Všechny symptomy ve filmu jsou příznaky vztekliny. (KucC)
  • Film nemá vlastní soundtrack, což je v hollywoodské produkci dost nezvyklé. (-bad-mad-wolf-)