Mladá televizní reportérka Angela (Jennifer Carpenter) se svým kameramanem natáčí noční pořad o hasičích, a když zazní poplach, dvojice spolu s nimi vyjíždí na místo, odkud přišlo volání pomoc. Hrůzu, jež tam na ně čeká, však nikdo nemohl předvídat…  Když se televizní reportérka Angela Vidalová (Jennifer Carpenter) a její kameraman vydají natočit akci odvážného týmu hasičů v Los Angeles, nikdy by je nenapadlo, že první noční volání o pomoc může být i poslední. Právě díky němu se ocitají v pasti obytného komplexu, který je bez varování zapečetěn a neprodyšně uzavřen. Je vyhlášena karanténa, telefony, internet, televize i mobilní telefony přestanou fungovat a zachránce bez možnosti úniku obklopí vystrašení obyvatelé budovy, kteří jsou zřejmě infikováni jakýmsi smrtelným mutujícím virem. Co se za zdmi budovy dělo dál, je známo jen díky později nalezenému natočenému materiálu... Karanténa je americký remake úspěšného španělského hororu, který měl premiéru v listopadu 2007. (oficiální text distributora)

Flopik

Parádny filmový zážitok.Hnusná atmosféra od tej chvíle ako vstúpia to toho domu.Síce som to už raz videl ale nepamätal som si celý priebeh filmu a preto ma občas aj myklo.A na konci som bol fakt napätý no zbytočne. Toľko ma pripravovali že sa tam niečo stane až ma to ani skoro neprekvapilo . Ale aj tak myslím že to je slušný horor ktorý nesklame a poteší. ()

Silviaxx

Opäť film pozretý dávnejšie a pre osvieženie pamäti zopakovaný. Karanténa je celkom zaujímavá a svieža. Zápletka ohľadom besnoty je zaujímavá a hlavne jej rozuzlenie v posledných minútach. Zo začiatku sa to trošku vlečie, ale aj táto pasáž je doplnená aspoň o pár vtípkov. Keď sa už dostaneme priamo do bytovky tak film naberá rezké tempo, prichádzame do kontaktu s nakazenými, pri čom ten kontakt je fakt super. Následne sa buduje slušné napätie, stupňuje sa bezmocnosť a uvedomenie si situácie, čo vôbec nie je príjemné. V posledných okamihoch mi síce Angela kvalitne kazila dojem z filmu, ale radšej to odignorujem a prikláňam sa k 4*. ()

Money_too

Hnusný vykradení originálu [Rec].. Tím, že do toho dají víc peněz a ustálej kameru neznamená, že to bude lepší. Jde vidět, že američani dlouho nenatočili prolomovej horor. Remakovat v podstatě novej film??!!K smíchu... ()

KOZEL84

Nejde o to že by film byl tak špatný.Jde o to proč točit doslovný remake půl roku starého filmu.Aby američtí tupci nemuseli číst titulky?Nejzbytečnější film všech dob!Rozhodně se radši podívejte na španělský originál REC. ()

fisus

Jakmile se ve světě objeví úspěšný film,netrvá dlouho a amíci si hned udělají remake.Španělský REC se své USA-kopie dočkal hned po roce.Karanténa není špatný film,jenže to bylo,jako sledovat REC přes kopírák,jen s jinými herci.Originál je originál a tak prostě nelze dát lépe než 3*. ()

Mania

Chápu smysl 'remaků' pokud jde o znovuoživení díla, které již upadlo v zapomnění, nebo téma v něm obsažené není úplně aktuální. Tady my smysl nějak uniká. Jennifer je pochopitelně skvělá a mám jí daleko raději než blondýnu z originálu. Ale to prostě nestačí. Frustruje mě, že se dvakrát dají peníze do něčeho stejného, když je tolik skvělých předloh, které ještě nikdo nezfilmoval... ()

kamigava

Totální replikace originálního RECu až se mi Karanténa znechutila! Koukněte se stopro nejdřív na REC, který má nezapomenutelnou hororovou atmosféru. Na Karanténu je už pak úplně zbytečné se dívat, akorát budete znudění a naštvaní z toho opovážlivého kopírování scény za scénou. Závěr je také v podstatě identitický a hlavní hrdinka Angela se mi nelíbila. Lepší byla ta Španělka z RECu. ()

jamesjimbo

pro divaká, který nepřišel s RECem do styku to bude velice působivý zážitek a určitě se bude líbit, místy mi karanténa přišla i o něco dynamičtější než původní REC, ale přece jen, originál je originál... ()

Fredy176

[REC] byl horor u kterého jsem se po dlouhé době bál, a když jsem četl chvíli po vydání [REC] že američani se ani ne po roce chystají na remake jen jsem se smál stejně jak při sledování filmu, který je dle mě na chlup přesný jako předloha, čekal jsem alespoň nějaké americké vylepšováky (kterými by film spadal do Horor / Komedie), ale vono ho**o. ()

fixaman

Celý tenhle film u mě skončil na jedné věci.. Hlavní hrdinka je extrémně nesympatická a ať by se jí stalo cokoliv, bylo by mi to fuk. Celkově film, ačkoliv okopírovaný z originálu prakticky doslova, působí poněkud více sterilně a méně věrohodně.. Pár drobností mě nutí dát místo 5 hvězd u originálu pouhou jednu u remaku.. A to jen za to, že je to podle REC ;-) ()

Trešlson

Kdyby to byl originální nápad, tak dám 4*, ale proč hodnotit doslovnou kopii výborného filmu stejnou známkou jako originál? Není jediný důvod. Navíc rychlost zremakeování je v tomto případě závratná a jsem zvědav jestli se dočkáme opět doslovné kopie španělského pokračování, které jsem zatím neměl možnost vidět a možná, že u nás americká verze vyjde na DVD opět dříve než originál. ()

DHDV

Oproti španělské verzi je tato o minutu delší, a to je jeden z důvodů proč se nepovedla dobře. Nevybudovalo to takovou atmosféru, jak jsem čekal. Tento horor se táhne už z hasičské základny až do konce- nemá to takový náboj energie jako původní verze. Ale musím uznat, že zápletka se vzteklinou je hodně dobrá, možná lepší jak ta Španělská! ()

fr3ak odpad!

Tohle jako má být co? Záběr pozáběru vykrást REC, dát tomu jiné jméno a pustit to ven? Tahle móda mě už pěkně sere a s tímhle ať jdou do prdele! Edit: Sakra ono se to i rýmuje :D ()

Olík

Doporučuji nejdříve zhlédnout španělský originál REC (r.2007), který je o poznání kvalitnější!!!!!!!!! ()

SidneyP odpad!

Prosím, může mi někdo říct, proč vznikl tento film? Vždyť je to TOTÁLNÍ vykrádačka jejího španělského bratříčka! Pardon, ale jak můžu ohodnotit toto zcela okopčené dílo jinač než odpadem? ()