Mladá televizní reportérka Angela (Jennifer Carpenter) se svým kameramanem natáčí noční pořad o hasičích, a když zazní poplach, dvojice spolu s nimi vyjíždí na místo, odkud přišlo volání pomoc. Hrůzu, jež tam na ně čeká, však nikdo nemohl předvídat…  Když se televizní reportérka Angela Vidalová (Jennifer Carpenter) a její kameraman vydají natočit akci odvážného týmu hasičů v Los Angeles, nikdy by je nenapadlo, že první noční volání o pomoc může být i poslední. Právě díky němu se ocitají v pasti obytného komplexu, který je bez varování zapečetěn a neprodyšně uzavřen. Je vyhlášena karanténa, telefony, internet, televize i mobilní telefony přestanou fungovat a zachránce bez možnosti úniku obklopí vystrašení obyvatelé budovy, kteří jsou zřejmě infikováni jakýmsi smrtelným mutujícím virem. Co se za zdmi budovy dělo dál, je známo jen díky později nalezenému natočenému materiálu... Karanténa je americký remake úspěšného španělského hororu, který měl premiéru v listopadu 2007. (oficiální text distributora)

Laboun

Jedna hvězda hlavně za nápad. Co to má za smysl, zkopírovat špaňelský obsah a natočit film znovu rok po originále v americkém znění? Snad v domění dalšího úspěchu? Tohle je dle mého hloupé a hlava mi to nebere... ()

Kyblik78

Úplná, ale doslova úplná kópia španielskeho filmu REC. Prebraté texty, situácie, to isté len iný herci. Ak ste nevideli REC tak zabudnite na tento film, je to isté. Ak ste nevideli (pridajte dve hviezdičky), tak odporúčam, je to dobý zombie horror, s dobrou atmosférou. ()

papinak

Amíci si zřejmě museli natočit vlastní verzi REC jen proto, aby nemuseli číst titulky. Jinak si to nedovedu vysvětlit. Kdyby předabovali originál, tak je to mohlo vyjít levněji. Naprosto zbytečné. Pouhé kopírování se prostě nedá hodnotit. Jednu hvězdu tedy za práci, ale i ta balancuje nad odpadem, jelikož kdyby to byla kopie 1:1 tak dejme tomu, ale toto připomíná 150 x zkopírovanou kazetu VHS, kde z původně skvělého originálu zbyde jen srač.. bez původní kvality. ()

rotas

španělská verze je téměř k nerozeznání,ale byla tady dřív, takže kdo viděl originál, je pro něho toto ztráta času ()

Aceboris

V tomto pripade som vedel co mozem ocakavat, kedze som o tomto filme uz nieco pocul, takisto co sa tyka jeho predchodcu. Zial nevidel som original [Rec] , no mozno to bude pre mna vyhoda, snad neskor sa dostanem aj k predoslej verzii. Zaciatok filmu je cisto o reportazi zo zivota hasicov v Los Angeles. Nic vynimocne, reporterka spoveda rad radom toho kto jej padne do rany a sucastne veri, ze sa jej podari dostat na nejaky ten vyjazd spolu s poziarnikmi. Zrazu je spusteny poplach a moze sa ist na vec, spolu sadaju do auta. Dostavaju sa pred dom kde uz stoja policajti. Vyzbrojeni technikou vchadzaju dnu a za pomoci susedov sa dozvedaju o co vlastne ide. Tu zacina celkom vydarena akcia, ktora nabera na obratkach. Dej Vas bude stale drzat v napati aj ked miestami si pomyslite, "to by uz hadam stacilo" nie nestacilo dej Vas bude tlacit dalej. Hrozu, ktoru zazivaju obyvatelia tejto bytovky je len velmi tazke opisat. Tak ako v kazdom horore aj tu sa mnohopocetna skupinka najomnikov dlzkou filmu bude pomalicky stensovat az sa strati, ale nie to uvidite na konci. Urcite tak ako ja, ktori Ste nevideli original po zhliadnuti tejto kopie, zatuzite po Spanielskej verzii, kde si jednotlive veci budem moct porovnat. U mna bol tento film prijemnym prekvapenim tak ako vykon Jennifer Carpenter , ktora je predovsetkym znama ako Dexterova sestricka. ()

Ros_tik

Neviděl jsem originál a musím říct že dívat se na ten film byla ztráta času. Styl jedné roztřepané kamery je pěkný, to se musí nechat. Ovšem samotný film se mi zdál dost nelogický, dost průhledný atd. atd. atd. Začátek byl zajímavý, od klidu po zajímavé napětí......všechno to ale vyústilo ve klasickou vyvražďovačku kterých je dnes tolik že už člověka ani nabaví na ně koukat. Chtěl jsem dát jednu hvězdu, ale dám dvě za povedený konec. ()

bocy odpad!

Tak toto bol brutálny blud. Neschpopná herečka plus rozum sa mi zastavoval pri výkonoch kameramana, ktorý až do poslednej chvile behal s kamerou....takúto krávovinu si môžete kľudne nechať újsť. ()

dc

Neovlivněn originálem nemohu než dát 4 hvězdy. Atmosféra filmu je dostatečně děsivá, většina zúčastněných se chová logicky, co více si od hororu přát. ()

JohnyPine

Říkejte mi filmovej barbar, ale mě se to líbilo víc než originál. Možná to bude tim, že jsem se na to díval před originálem a až tady se dozvěděl, že je to vlastně kompletní předělávka. Karanténa má oproti REC víc scén a celkově mě děsila víc. ()

Isfio odpad!

Urobiť remake na úspešný film rok po vydaní pôvodnej verzie je strašne svinstvo. Vlastne to ani nie je remake, oni skopírovali celý film, scénu za scénou !!! ()

Luposos

Stokrát ohrané téma nakažlivého viru, který působí lidem nehezké věci.. Ale v tomto případě velmi dobře zpracované dokumentaristickým způsobem a se skvěle vygradovanou atmosférou. Zpočátku vlažný rozjezd se vystupňuje až do strhujícího závěru. Zároveň musím vyzdvihnout skvělý herecký výkon hlavní hrdinky, která působí až neuvěřitelně naturalisticky a její emoce a strach prožíváte zároveň s ní. A taky musím poznamenat, že pouštět si tenhle film před půlnocí a sám v prázdném domě, nebyl zrovna nejlepší nápad. :) ()

Figuto

Americká verze Rec. je lepší. Uvěřitelnější pohyb kameramana a snímání scény, zlo má reálnější podobu ve formě rychle se šířícího druhu vztekliny, reportérka není tak nepříjemná jako v orig. a dobře předvádí hrůzu, lidi se nechovají jak vylízanci, u lekaček jsem se skutečně lekl. To co mi vadilo na španělském originále se tady zlepšilo. Mohla by být i dvojka... 8/10 ()

Saran

Kdo viděl REC nemusí se koukat na tohle a naopak, kdo viděl toto už se nemusí koukat na REC. Karanténa je 98% kopie svého předobrazu, takže vás ten druhý film už ničím zásadním nepřekvapí. ()

P/\/EL

ježiš..sem netušil.....no, to je ale fejk.....nej nesmysl zrovna tohle remakovat....by mě zajmalo, co tam teda udělali líp, či, co přidali navíc...happyend? No, Dextrova ségra, teda žena toho herce, co hraje..................blabla....jo, a umí hysterčit..emoce......ale....určitě to bude šit... ()