Říkají mu Řidič. Přes den je filmovým kaskadérem, po nocích si přivydělává jako nájemný řidič zločineckých gangů. Nezajímá ho o jakou práci ten večer zrovna jde, řítí se nocí s policejními vozy v zádech. Shannon je Řidičovým učitelem i manažerem, který se ho snaží dohazovat filmovým režisérům i zlodějům, kteří za něj jsou ochotni dobře zaplatit. Shannon má v plánu koupi vozu, ve kterém by se Řidič mohl zúčastnit profesionálních závodů. Navrhne, aby se investorem stal Bernie Rose, místní boháč s pochybnými zdroji příjmů. Samotářskému a ze svého dvojího života značně rozpolcenému Řidiči zcela změní život náhodné setkání se sousedkou Irene, se kterou tráví stále více času. Vše se však změní když je z vězění propuštěn Irenin manžel Standard. Řidič se s ním domluví na poslední loupeži, která Standardovi umožnit splatit dluh, kvůli kterému ho vydírají gangsteři. Ukáže se však, že šlo o nastraženou past. Vše se začíná komplikovat a aby Řidič ochránil sebe i Irene, musí udělat to, co umí nejlépe – řádně šlápnout na plyn. (oficiální text distributora)

crjules

Vykradeny Driver Waltera Hilla, ktery pro mne narozdil od teto divne nudy cool byl. Tady se vzal namet dobreho filmu, dej se poopravil, nabalila vata a podkreslilo hudbou. Nechapu, z ceho je vetsina lidi tak v prdeli /prominte/. Najednou se tady opevuje The American, byt je tady na CSFD modry a tohle se k nemu prirovnava?! Z ceho se mam posadit na zadek?? Nejsem zadny vedec ,ale taky nejsem utrzeny za zelena a neco uz jsem skouknul a vsechno, vsechno uz tu bylo, ale tady to na me pusobi lacine, jako fake. ()

AweDuckling

Temná atmosféra, tak hustá, že by se dala krájet. Samotářský, ale naprosto suverénní Řidič Ryan Gosling. Pár dokonale melodických písniček na soundtracku, které mi ještě dlouho budou znít v hlavě ... (včetně mojí oblíbené Nightcall). Skvělé překvapení, 90%. A kdyby nebylo těch pár explicitně krvavě brutálních scén (klidně bych je oželela), mohlo to být 100%. ()

vetsinezobri

Moc nechápu to skvělé hodnocení. Rozhodně to není špatný film, ale za celou dobu se mi nepodařilo vybudovat k hlavní postavě nějaký vztah, takže mi bylo vcelku jedno, co se s ním stane. Rozhodně bych přitlačil na akčních scénách, když už tam je tolik těch syrových, kdy se chce člověku odvrátit zrak. Soundtrack mě taky neuchvátil. Velké plus je tu Bryan Cranston, jehož obsazení do role ne zrovna vychytralého majitele autodílny je po Breaking bad zajímavá změna. Čekal jsem to lepší. ()

Černákočka

Čtyři hvězdy jako vyšité, opravdu zajímavý film, od podmanivé (povětšinou) líně plynoucí atmosféry až po skvělého Ryana Goslinga. Rozhodně mi jenom tak z hlavy nevypadne. ()

štófy

Opravdu zajímavý snímek.Po celou dobu se měnil styl.Na začátku film s dobrou atmosférou a akcí,kde se Gosling ukazoval jako tvrďák a profík,kterého nic nerozhodí.Po téhle části přišla část romatická,milá,ze které se ale vyklubal klid před bouří.No a finále filmu je drasťák,kde přichází ty pravé dramatické emoce a hutná atmosféra graduje.Bohužel tyto přechody mezi částmi filmu mě trošku zklamaly.Gosling se mi ze začátku moc nelíbil,ale jak minuty ubíhaly,tak mi připadal pořád zajímavější a tajemnější než na začátku.Celkově skvělé překvapení. ()

starfisch

Tenhle komentář je velice čerstvý, cca hodinku po shlédnutí filmu ... Hudba a Ryan a auto v němž v seděl (jakékoliv).. magická směs, která doslova přikovala moje oči na plátno .. je neuvěřitelný, jak moc dokážou ty dlouhý záběry (moc se v tom nevyznám, ale asi režisérův rukopis) ... tenhle snímek by mohl být právě jen o hudbě a Ryanu Goslingovi jedoucím v autě a přesto bych se na to vydržela koukat dvě hodiny... ()

emjey

Opravdu, opravdu, opravdu neobyčejný film. Má neskutečné kouzlo podtržené geniálním soundtrackem. Závěrečná scéna, kdy Driver sedí v autě, zapadá slunce, a začíná hrát song od College - A Real Hero, je pro mě vrcholem filmového impresionismu! Jednu věc ovšem musím vytknout. Prvních třicet minut mi Driver už lezl s tím svým dlouhým rozmýšlením, co vlastně říct, pekelně na nervy!!! ()

dydl1

Moc pěkný snímek,kde snad všechny důležité věci řekne mimika protagonistů.Pomalý filmeček s nádechem retra,který má možnost stát se kultovním filmem.Jo a nevím proč,ale nějákým zvláštním způsobem mi Drive připomínal Léona s Jeanem Reném.Ale to bude asi hlavním hrdinou(tichý,kladný zločinec),kterému převrátí rutinní ikdyž nebezpečný život vyvíjející se emoce k někomu kdo mu vstoupí nečekaně do života.Váhal jsem jestli nedám nejvyšší hodnocení,ale bylo tam zbytečně moc krve,což filmu tohoto druhu trochu uškodilo. ()

nicneznam odpad!

Refn má zajímavý režijní styl, který by v budoucnu mohl skvěle zúročit. Kdyby byl celý film o skrývání se před policajty ve stylu nějaké pc hry, možná bych tomu dal 20% a pak si tu hru zahrál. Tím chvála končí, takže budu pokračovat podle svého klasického mustru. V tomto případě pozitivní názory většiny hovoří za vše a po zhlédnutí si je užívám daleko víc, než bych si vůbec dokázal představit. Někdo poprvé viděl málomluvný film, je to geniální. Hlavní hrdina nemluví, je to na oscara (O kterého se bude dělit asi s Hardym). Je to brutální, čili je to skvělé. Je tam netuctově znějící soundtrack (i když naprosto nudný), je to opět geniální. Chlap se podívá na ženskou - no to úplně řekne všechno. Vlastně se na ní ani nemusel koukat, to by bylo ještě geniálnější a intenzivnější. Možná kdyby byl hlavní hrdina ženská, no to bych nespal. Zkrátka si pár lidí řeklo, že je opět načase pochválit nějaký ten film, který někdo označil za artový a dal mu plný počet, protože proč to neudělat? Když jsme projednou přesedlali z těch stoprocentních stále stejných romantických komedií se stále stejným průběhem, je opravdu vhodné ukázat, že dokážeme ocenit geniální kamerový úhel, neuvěřitelné nasvícení, dechberoucí atmosféru a pomalý děj. Ano, milujem rychlé piráty, roboty, komiksové kašpárky, takže když někde vidíme jak někdo jde zpomaleně po chodbě aniž by střílel, hláškoval nebo nechal něco vybuchovat, zjistíme, že to je artový, nemainstreamový, noirový, hypnotický a osvěžující. Další z filmů, který napodruhé musí diváka zabíjet. Nestyďte se časem razantně měnit hodnocení, já se za to taky nestydím :) I když těmto poblouzněním se snažím maximálně předcházet. Po dlouhé době jsem nenapsal spojení "nechápu tak vysoké hodnocení". Já ho totiž po nastudování vzorku komentářů asi chápu. Tím nechci říct, že by byly blbé a že bych jimi pohrdal, ale obávám se, že jsem blbý já. No bez nenormálních extrémů by holt neexistovalo nic jako normálnost. Takže normálním divákům schopným ocenit tento kousek gratuluju k novému přírůstku do top 1000. Hlavně se neperte s fanoušky Taxikáře, ono je to všechno geniální stejně. ()

RajCZitko odpad!

Zklamání, jedno velké zklamání. Po celkově velkých řečích, jak je tento film dokonalý atd atd, jsem čekal opravdu něco nářezového. Jenže zázrak se nekonal. Téměř 2 hodiny absolutně žádného vzrušení, navození atmosféry, či jakéhokoli pocitu jiného, než že bych to měl už sakra stopnout. Možná jsem nepochopil "uměleckou" stránku filmu, ale promiňte, to nechápu ani u černého čtverce na bílém plátně. Mno každopádně bych mohl pokračovat dál a dál, co se mi na tom nelíbilo, ale to je zbytečné pitvání. Příště se tomuto filmu radši vyhnu obloukem. ()

godspeed

Jeden z nejlepších filmů viděných letos. Audio vizuální orgie, hypnotizující atmosféra snímku, strohé dialogy, zdánlivě pomalé tempo, herecký minimalismus v podání hlavní postavy = vynikající mix. Gosling neuvěřitelný!! Film stojí a padá s ním. ()

celticek

Gosling je můj nej z newcomers, takže jsem se těšil. Je to dost zvláštní film a asi ne pro každého. Pro mě ale funguje. Vyzdvihl bych atmosféru, která prostupuje celým filmem a geniální hudbu (bez té by to asi nefungovalo tak,jak by mělo). KAVINSKY rules... ()

LakiyL

Film vcelku jednoduchý a predsa tak krásny. To, že Ryanova tvár je väčšinu filmu kamenná, je to čo ho robí takým dobrým (samozrejme okrem štýlu akým je film natočený a vcelku zaujímavým soundtrackom). Veľmi silný filmový zážitok, ktorý Vám buď sadne, alebo nie. ()

Shredder

Som skor fanusikom tradicnych pribehov, nez melancholicko-poetickych story, kde kazdy pohlad trva 5 minut a slov je menej ako safranu. Nemozem vsak Driverovi upriet, ze podmaniva hudba a atmosfera ma vtiahli viac nez Scorseseho Taxikar. Samotny pribeh nie je nijak extra vynimocny, iba solidne filmarsky spracovany a je velka skoda, ze vrcholom filmu je uvod, ktory uz Refn po zvysok filmu nedokazal prekonat. ()

Lukaso1

Jednoznačně skvostné dílo a opravdový filmový zážitek. Očekávání bylo na základě hodnocení vysoké, ale rozhodně ne tak jako samotný film. Je to boží, být více podobných tak rozhodně kina nezeji prázdnotou. ()

Gac

Po dlouhém přemýšlení musím dát 5 hvězd... jinak bych se musel stydět. Gosling to hraje výborně, a to nemusel ani moc mluvit. Opravdu nevšední film s výborným soundtrackem a s náznaky násilí z filmů od Tarantina. ()

boo-boo

Takto vyzerá artový akčný film. Kostra banálneho príbehu zabalená v hypnotickej atmosfére nočných ulíc predkladá hrdinu, ktorý je tichý, sebavedomý a odhodlaný. A to vlastne aj stačí. ()

brigante

Tak takovej film tu ještě nebyl. Nebo byl, ale já ho neviděl. Absolutní dokonalost v každém detailu. Ok, možná jeden záběr mohl být o trochu kratší :). Ale jinak ? Naprosto parádní sladění obrazu a zvuku ( hudby ). Zkrátka , při úvodní loupeži jsem otevřel pusu a zavřel jí až při závěrečných titulcích. Tak hypnotické to bylo. V tomhle filmu je asi tak pět scén , tak silných promakaných, emocionálních a kdoví co ještě , že většina režisérů něco takového ve svém filmu nemá za celý život. Ústřední dvojici nešlo vybrat lépe : úžasně krásní a zároveň skvělí herci. A ta brutalita ? Éňo, ňůňo, takhle to má vypadat. ()

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Ryan Gosling režíruje fantasy

Ryan Gosling režíruje fantasy

25.11.2012

Ale nečekejte hobity, elfy, čaroděje a meče. Režijní debut čím dál populárnějšího a uznávanějšího herce (brzy jej uvidíme v krimi The Place Beyond the Pine) je popisovaný jako „pochmurná moderní… (více)

Refn a Gosling ještě brutálnější

Refn a Gosling ještě brutálnější

29.03.2012

Nemusíte „melancholický thriller“ Drive považovat za nejlepší loňský film. Neupřete mu ale, že šlo o pozoruhodný počin, který měl odvahu nabourávat žánrová pravidla (však se i dočkal v Americe žaloby… (více)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky