Griffin a Phoenixová

(TV film)
  • USA Griffin and Phoenix: A Love Story (více)
všechny plakáty

Sedmatřicetiletý Jeff Griffin (Peter Falk) se od lékaře dozví, že má rakovinu a před sebou maximálně dva roky života. Opustí rodinu s hašteřivou manželkou a protivnými dětmi, odhodlán zbývající čas maximálně využít. Na přednášce o umírání a smrti se seznámí se sympatickou Sárou Phoenixovou (Jill Clayburgh), která se stejně jako on baví názory přednášejícího. Dobře si rozumí, začnou se nezávazně scházet a dohodnou se, že zkusí udělat něco, po čem vždy toužili, ale k čemu nikdy nenašli odvahu. Po hlavě se vrhají do bláznivých dobrodružství, ať už je to pokus dostat se do kina bez lístku nebo vylézt na vodárenskou věž. Jenže jak se jednoho dne nečekaně ukáže, má i Sára jedno bolestivé tajemství. (nash.)

duddek

3,5*. Spíše takový sled výjevů ze života, jednotlivé scény na sebe bezprostředně nenavazují. Pro mě byla nejpůsobivější scéna s dopisem a ta závěrečná se zaparkovanými auty. ()

neneka

Jsem ráda za tuto původní verzi... mám ji radši než tu z r. 2006. A pravda, Peter Falk překvapivý... nebo alespoň pro mě. ()

ddf76

Tak tento film me vazne dostal. Klobouk dolu pred herckymi vykony Petera Falka a Jill Clayburgh. Hodne emotivni a smutny pribeh. Zijes jenom jednou !!! ()

Jeremiah

Pokud nemám co ztratit, začnu dělat věci, do kterých bych se normálně nikdy neodvážil pustit. Pokud tyto věci začnu dělat, zjistím, že jsem je měl udělat již dříve. V tento okamžik se mě opět začne líbit žít, ale ... . Krásný a hluboce smutný film o lidech, kteří poznali lásku, ale čas jim nedovolil si ji prožít až do konce. I přes to nalezli více než většina lidí. Silné 4 *. ()

Rathalos

Tak pri porovnani s remakeom z roku 2006 je toto velmi slabe,az podpriemerne,absolutne to vo mne nevyvolalo ziadne emocie,ani slza mi z oka nevypadla,herecke vykony ubohe,Jill Clayburgh totalne nesympaticka,liezla mi na nervy,nechapem tych 89 percent tu na CSFD,ale moje hodnotenie pojde smerom dole...:⁠-⁠) ()

Rodin

Neznám lepší roli Petera Falka, než je tato. Asi i proto, že je jednou z mála těch opravdu dramatických. Přiznávám, je to v podstatě doják, jenže postavený jako hledání toho pozitivního, co ještě v životě na smrt odsouzených zbývá. Jill byla více než důstojnou partnerkou a tenhle kousek prostě ani na chvilku nesklouzl do lacinosti a klišé, tak obvyklých pro obdobné americké filmy konstruované jako nákladné spektákly dojící slzy z co nejširšího spektra diváctva. Snad i proto, že film byl nízkorozpočtový a původně televizní. ()

matow

Silný príbeh a skvelé herecké obsadenie.Falk exceloval v roli Griffina a počas filmu ma presvedčil že vie dokonale zahrať aj inú rolu ako detektíva v ošuntelom baloňáku,.....(pritom Columbo je môj oblúbený serial:)...a ten pôsobivý záver tu spomína viac uživatelov,môžem potvrdit . ()

wick

Skvělá klasika....ze 70.let v době, kdy se točily dojemné filmy jako Love Story. Tento k nim patří a i když jsem ho viděl už před dlouhou dobou, často si na něj vzpomenu. Naposledy při zdařilém remaku. ()

Kozlowski8

Milostný příběh dvou lidí, kteří si užívají života, jehož čas se, vinou zákeřné nemoci, velmi rychle krátí...Dojemný, emotivně silný film, přitom prostý laciných výjevů a klišé. Naopak - hutnou, depresivní a emočně vyčerpávající náladu prokládají odlehčenější a vtipné pasáže a všechno to spolu hezky sedí a souzní. Souznění a chemie neuvěřitelně krásně funguje i mezi ústřední dvojicí. Jill Clayburgh i Peter Falk mne svými projevy nadchli. Zvláště Falk potvrdil své komplexní herectví v roli ze zcela jiného ranku, než jsou všichni od něj zvyklí. 85%. ()

Stealth2

...no tak na tenhle film mám legrační vzpomínky, pozval jse svou budoucí manželku na prvním rande na tento film do kina.....je jasné, že tohle jsem rozhodně neměl dělat....ani jeden jsme neměli kapesník......skvostný film !!!! ()

vlkcz

Romantika až na dno, ale nenechala vydechnout. Výborný (a nezvyklý) Peter Falk i Jill Clayburgh. Kéž by se objevovalo víc takových TV filmů. ()

vladous

Nádherně smutný film. Vzpomněl jsem si na něj v souvislosti s umrtím Falka, kde potvrdil, že není předučen jen pro to, aby hrál Colomba. ()

Sejkorka

Tady píšou TV film, ale já to viděl v kině, je to ono ? Nebo jsem mimo mísu a fakt to bylo v televizi ? No, to je asi dnes už jedno. Má to 89 %, na rozdíl od remaku z roku 2006 (71%). Takže do toho se pouštět nemusím, i když by mě to lákalo kvůli Amandě Peet (Můj soused zabiják). ()