Motel smrti 2

• USA Vacancy 2: The First Cut
všechny plakáty

Ve filmu Motel smrti 2, který dějově předchází Motelu smrti z roku 2007, se seznámíte s krvavou historií hotelu pana Smithe. V hlavní roli se představí Agnes Bruckner (Vzorek pro vraždu). Caleb, jeho přitažlivá snoubenka Jessica a jejich nejlepší kamarád - sarkastický Tanner neočekávají od motelu Meadow View Inn nic víc, než tvrdé matrace a nevkusnou výzdobu. Nikoho z nich by vůbec nenapadlo, že to ve skutečnosti není žádný obyčejný motel, ale děsivá past. Ubytovaní hosté jsou tu brutálně mučeni a vražděni, zatímco sadistický maniak pan Smith a jeho chtiví kumpáni krvavá jatka za účelem zisku natáčejí. Začíná smrtelná hra kočky s myší, ve které musí tři mladí přátelé bojovat doslova o holé přežití. (oficiální text distributora)

SeBig

Věděl jsem že to bude pruměr přece jenom už to neni tak strašidelný jako první díl protože je to i z pohledu vrahů..a navíc druhá pulka filmu se hraje na schovávanou takže taky trochu natáhlý to je..a ten konec jsem vubec nepochopil neměl správně přežít majitel motelu? ()

eraserhead666

„Ježíš by ty dva pustil.“ „Protože ví, že kdyby ho podřízli, tak za tři dny vstane!“ Sílu prvního Motelu to nemá, navíc to má trochu blbej, nelogickej a při troše zamyšlení i dost nepochopitelnej (s ohledem na první Motel, který na toto navazuje) konec, ale dá se to, je tu pár dobrých scén, nějaké to napětí, krev, humor. Nic extra, ale vůbec nijak to neurazí. ()

SOLOM.

Škoda že se tvůrci asi moc pozorně nedívali na původní film, kterému se rozhodli natočit prequel. Nápad to byl dobrý o tom žádná, ale to provedení….Diváci by se pak nemuseli dívat na tuhle šaškárnu. Jo je zde sice několik zajímavých úmrtí a magor s nožem, ale člověk tu ani o pořádné napětí nezakopne. Těch několik rádoby lekaček asi nikoho nevystraší. Herecké výkony jsou ještě horší než v jedničce a co ten podělaný konec? ()

Karamanlis

Pozerateľný prequel o tom, ako sa z v podstate neškodných voyerov stali maníci z Motelu smrti... aj keď vytknúť by sa toho tomuto filmu dalo dosť... ()

ARI50

Ano je to tady pokračováni s menší návaznosti trocha jiných lidí ale dostaneme trochu více krve, zábavy napínavé atmosféry a opět nebezpečný motel, kde prostě staré vydělávání peněz nikoho nezajímá a tak musíme přidat na větší krvavější úroveň. ()

malylada

Tak na pokračování to není úplná hrůza, ale chybí mi tam nápaditost scén a nemá to ten správný šmrnc. Takový pocit, není to úplně odfláklé, ale nedokáže pořádně vtáhnout.....4/10 ()

Litsarch

Prequel, který mi přijde již zbytečný, ale chápu že si Eric Bross chtěl po 4 TV filmech natočit aspoň nějaký video film. Prequel, který sice narozdíl od jedničky jde hned do akce a divák se nemusí 20 minut nudit, ale zato děj je hrozně natahován. Kluci ušatí totiž zjistili, že natáčení snuffů (reálného mučení a vražd) bude výdělečnější než samotná erotika a tak jdou do akce. Bohužel pro ně v tom jsou ještě nováčci, i když jeden z nich se spíš tváří jak Terminátor, a tak jim to moc nejde. Respektivě ty potvory jim totiž pořád utíkaj. A když dopadnou jednoho, tak ostatní zase utečou a tak dokola. Posledních 20min je toho jasným příkladem. Najdou, uteče jim, najdou, brání se, bouchne je a zas jim uteče a tak dál. Krásná ukázka toho, když jsou vrazi blbější než oběti. Člověk si už pak hraje s kocourem, stříhá si nehty a vlastně o nic extra nepřijde. Aspoň ta atmosféra to trochu zlepšuje, jelikož je podobná té v prvním dílu. Konec už nikoho nepřekvapí a na úplný závěr divákům Eric Bross připravil kamerové tornádo, jehož význam mi zůstává skryt. ()

Terva

Když někam přijedu, chovám se slušně. Ten černoch to nevěděl? Vůbec jsem jim nefandil. A ten konec? No uvidíte. ()

corpsy

Pokračovaniam sa nevyhýbajú ani podpriemerne úspešné filmy. A preto je plusovým bodom takýchto sequelov, že väčšinou nebývajú horšie. A toto určite nieje výnimka. ()

fcreading

Tak velmi by som to nepovažoval za odpad aj keď jednotka bola za 4 hviezdičky, dvojka je na takej istej úrovni len o niečo slabšie 3 hviezdičky. Atmosféra je tu priemerná, herci tu sú v pohode hlavne to dievča, máme tu 3 zabijakoch najhorší z nich je ten ktorý zabije hneď na začiatku jedno dievča a potom sa pripojí ktým dvom a bude im vypomáhať s obeťmi. Nuda tu vôbec neprekypuje čo je len dobré a je to skvelý nástupca po vydarenej jednotke i keď o niečo slabší. ()

Zayl

Už jednička nebyla nic extra a tohle je ještě slabší. Vacancy 2 ničím nepřekvapí a nakonec jsem byl rád, že jsem to ve zdraví přežil. Na hranici 1* až odpadu. Tu hvězdu snad za to, že jsme se dozvěděli jakže to všechno začalo. ()

iolaos

...trochu přechcaný konec, jakoby si tvůrce až na poslední chvíli uvědomil, že prequel nemůže skončit všelijak...chci však zdůraznit jednu věc, v tomto žánru není přece podstatným průšvihem iracionální chování postav.. vždyť i na pochybném počínání charakterů pod bičem teroru se daří vystavět solidní horror...Tím nejvyznamějším debaklem, který jsem na First Cutu spatřil je ona naprostá nevěrohodnost herců.. přece nelze naverbovat takový casting, kterému nevěříte psychické utrpení v situacích, které si panický strach žádají, ... nebo například přeživší slečna si vysedává v antonu s výjevem bez jediného náznaku psychické újmy...no to přeci né... resumé: V2 je slabší flick, který tlačí pod průměr herecké výkony i lajdácky zvládnutá atmosféra...3/10 ()

raimi

Jak já jsem těm "záporákům" celej film držel palce, aby ty nesympatický kretény co nejrychleji voddělali. A to zklamání, když se jim to u všech nepodařilo. ()

beran-ek

Jednička byla vcelku dobrá.. dobrá atmosféra a napětí. Ale tohle.. Zase jen zbytečný dotáčení "toho" co bylo před jedničkou! Prostředí je jiné, což na mě působilo docela divně.. když už to má bejt stejnej motel na stejnym místě.. tak proč není stejnej? ()

AlistairMir

Ve všech směrech horší než jednička, ale pořád celkem slušná porce zábavy. Postavy mi nevadily a dá se i někomu fandit, ale stejně jsem měl celej film pocit, že to prostě jen vykrádá jedničku. Napětí je zde o hodně méně a ta stísněnost jedničky je pro mě osobně pryč. Každopádně věřím, že lidé, co neviděli jedničku budou hodnotit o hvězdu lépe, než lidé, co jedničku viděli, jelikož kdo jedničku neviděl, nemůže být lehce zklamán jako já, jelikož na rozdíl ode mě nebude čekat opět parádní dávku napětí a hutnou atmosféru. Já to však čekal, jenže se asi holt napětí s atmoškou ubytovaly v jiném motelu a díky tomu, se se mnou naprosto minuly a potkal jsem tak jen jednohubkové hororové béčko. ()

Dubro

Video film, ktorý mal čo robiť, aby dosiahol aspoň úroveň svojho staršieho brata. Na pľac poslali hrať nevýrazné „kyslé ryby“ a prvá polovica bola ukážková prácička profesionálnych amatérov. Po polčase sa tá kopa pohyblivých obrázkov aspoň trošku rozbehla, no smerom, ktorým behajú tisíce podobných priemerne podpriemerných "bu-bu" filmov. 49% ()

ilemas

Nebylo to zas tak špatné na tak malé hodnocení. Horory tohohle typu miluji, žádný nadpřirozena. Navíc hlavní představitelka velice krásná. ()