Znuděný k smrti (TV seriál)

Bored to Death

Komedie / Romantický / Krimi

USA, 2009 - 2011, 10 h 2 min (Minutáž: 24x21–29 min)

Tvůrci:

Jonathan Ames

Vanja Cernjul

Pat Irwin

Jason Schwartzman, Zach Galifianakis, Ted Danson, Heather Burns, Olivia Thirlby, Oliver Platt, Bebe Neuwirth, John Hodgman, Kristen Wiig, Trieste Kelly Dunn, William Hill, Sandrine Holt, Jim Jarmusch, Denis O'Hare, Zoe Lister Jones, Romany Malco, Parker Posey, Peter Hermann, Branka Katić, Geoffrey Cantor, Anthony DeSando, Miriam Shor, Kevin Bacon, Reyna de Courcy, Mary Kay Place, Zoe Kazan, Kristen Johnston, Jessica Hecht, Domenick Lombardozzi, Amy Spanger, Allyce Beasley, Richard Masur, F. Murray Abraham, Kate Micucci, Ajay Naidu, Sarita Choudhury, Olympia Dukakis, Frank Wood, Jim Gaffigan, John Rothman, Jenny Slate, Josh Gad, Isla Fisher, Jim Norton, Vanessa Ray, Ashley Bates, Patton Oswalt, Rene Auberjonois, Fiona Dourif, Jessica Blank, Ranjit Chowdhry, Zach Woods, Michael Chernus, Ashlie Atkinson, Emily Wickersham, Dan Bittner, Samrat Chakrabarti, Michael Potts, Kimberly Magness, Todd Barry, Laila Robins, Marlyne Barrett, Finnerty Steeves, Marc I. Daniels, Laverne Cox, Glenn Fleshler, Richard Short, Alex Ziwak, Samantha Bee, Amy Stiller, Angel Pai, Danny Hoch, Sarah Vowell, Natalie Kim, Peter Anthony Tambakis, Brett Gelman, Alex Wyse, Joe DeRosa, Cindy Cheung, Courtnee Draper, Lev Gorn, Harrison Holzer, Jonathan Ames, Lenny Venito, Julie Atlas Muz, Chris R. Notarile, David Rasche, Halley Feiffer, Frank Pando, Dick Cavett, Robert Mitchum (a.z.), Mary Steenburgen, Sarah Silverman, Casey Wilson, Stacy Keach, Chris Elliott, David Patrick Kelly, Wass Stevens, Lynn Cohen, Pippa Pearthree, Jacob Ming-Trent, Socorro Santiago, Victor Verhaeghe, Antonique Smith

Náhodou je to dobrej nápad, takovej ťunťa, co si hraje na Phillipa Marlowa v dnešním NY. Dostává se fakt do komickejch situací a je to inteligentní a vtipné a taky se tam hodně hulí tráva. Odvážně svýho hlavního hrdinu nazval Jonathan Ames, což je taky jméno chlápka, co to vymýšlí. Jason Schwartzman byl dycky můj oblíbenej herec a sem se vyloženě hodí. K tomu ňouma Zach Galifankis, jehož postava pořád řeší něco tělesnýho nebo sexuálního, chch. Ted Danson mi zas připomíná mýho šéfa, kterej sice není tak ulítlej, ale mluví skoro stejně a má podobný gesta a grimasy, takže tím se taky bavím. Dokonce jim tam zahrál malou roličku i Jim Jarmusch! No tenhle seriál je prostě fajn a po první sérii su fakt pobavenej...(4.10.2013)

8/10 Nový seriál z dílny HBO postavený na silné ústřední trojici a příjemně nevtíravém humoru. Mě si Bored To Death získalo skvěle napsanými dialogy a castingem. Zejména Ted Danson ukázal svůj cit pro tento typ humoru, hltal jsem každou jeho větu. Líbí se mi taky, že seriál nezapadl do rutiny co díl, to nezávislý detektivní případ, naopak případy jsou spíše na pozadí a pomáhají nenásilně dokreslit interakci mezi hlavními charaktery. Určitě vyzkoušejte, je to moc příjemná oddechovka.(11.7.2011)

Vlastně jsem teprve včera viděla poslední díl. Mám silnou slabost pro Jasona Schwartzmana, a vlastně i to byl důvod proč jsem celý seriál sledovala, a musím říct že jsem se na něm docela chytla. Musím říct že Schwartzman a Danson skutečně váleli, co se týče Galifiankise v téhle roli mi úplně neseděl. První série byla úplně nejlepší, druhá byla trošku slabší než první, nicméně třetí byla nejslabší. První sérii jsem si hodně užívala, bylo tam hodně vtipů, a hodně neotřepaným situací. Ale co musím celém seriálu vytknut, je kromě mnoha dost stupidních vtipů, i dost nahých scén, které si teda skutečně mohli odpustit. Jinak jsem samozřejmě jako divák ocenila všechny narážky na Beat Generation a na Woodyho Allena. Třetí série už tak trochu pokulhávala, a měnili se trochu charaktery hlavních postav, což je ta věc kterou na seriálech moc nemusím. Jinak jsem se docela bavila, a myslím si že to stejně byla myšlenka celého seriálu. Pár věcí bych upravila, ale celkově to nebylo špatný.(1.12.2011)

Hodnocení PO PRVNÍ SÉRII: Po čtvrtém dílu jsem chtěl seriál zavrhnout, pač mě to moc nebavilo a chvílema mi to dokonce lezlo na nervy, ale jsem klučina vytrvalá a tak jsem nakonec viděl všech osm dílů. No, rozhodně to není nic světoborného a nikomu to nejspíš doporučovat nebudu, na druhou stranu když si člověk zvykne na ty poněkud ujeté postavy, tak se to docela i dá a ten závěrečný dvojdíl byl vlastně celkem fajn. Přesto tomu chybí trošku větší náboj, obsahově je to strašně plytké a hlavně dějově se to nikam neposouvá. Ale vzhledem k rozumné délce jednotlivých dílů (zhruba 28 minut) se to jako prostředek na zabití chvíle volného času využít dá.(7.12.2010)

Trošku Woody Allen, trošku noir, trošku střelená komedie, trošku drama, trošku ze života, trošku stylizace... a dohromady to až překvapivě dobře funguje. I když je to natolik specifický seriál, že nepřekvapivě ne na každého. Já si však každý díl užíval (zatím tedy z 1. série). Za jeden z největších kladů považuju jakousi bezprostřednost, kde díky tomu, že se jedná o seriál z produkce HBO, si scenáristi asi nemusí moc dělat velkou hlavu s nějakou umírněností, takže občas je nějaký vtip pořádně černý, občas dokonce přijde i nějaká ta sexy nahota a drogy jsou zde zobrazovány realisticky - občas si tam prostě zahulí a pak teda mají nějaké ty normální stavy, ale víceméně dal fungují. A příběhy sice nejsou námětově bůhvíjak originální, ale nádherně se vyhýbají klišé (mnohokrát třeba očekáváte ten a ten trapný moment nebo ten a ten zvrat... a on se prostě nedostaví). Tenhle seriál pro mě je osvěžující tím, že se nemusí držet žádných škatulek a jasných ohraničení, a že ukazuje, že je zábavný seriál ani nepotřebuje. // Po poslední řadě zvyšuju na pátou hvězdu, protože tak skvělý feel-good seriál se jen tak nevidí. A konec seriálu je pořádnej úlet. (9/10)(5.9.2014)

• - Úvodní znělku k seriálu nahrál a nazpíval představitel Jonathana Jason Schwartzman společně se svou kapelou Coconut Records. (josieaddms)

• - Hlavní postava se jmenuje stejně jako autor seriálu - Jonathan Ames. (Brousitch)