Znuděný k smrti (TV seriál)

Bored to Death

Komedie / Romantický / Krimi

USA, 2009 - 2011, 10 h 2 min (Minutáž: 24x21–29 min)

Tvůrci:

Jonathan Ames

Vanja Cernjul

Pat Irwin

Jason Schwartzman, Zach Galifianakis, Ted Danson, Heather Burns, Olivia Thirlby, Oliver Platt, Bebe Neuwirth, John Hodgman, Kristen Wiig, Trieste Kelly Dunn, William Hill, Sandrine Holt, Jim Jarmusch, Denis O'Hare, Zoe Lister Jones, Romany Malco, Parker Posey, Peter Hermann, Branka Katić, Geoffrey Cantor, Anthony DeSando, Miriam Shor, Kevin Bacon, Reyna de Courcy, Mary Kay Place, Zoe Kazan, Kristen Johnston, Jessica Hecht, Domenick Lombardozzi, Amy Spanger, Allyce Beasley, Richard Masur, F. Murray Abraham, Kate Micucci, Ajay Naidu, Sarita Choudhury, Olympia Dukakis, Frank Wood, Jim Gaffigan, John Rothman, Jenny Slate, Josh Gad, Isla Fisher, Jim Norton, Vanessa Ray, Ashley Bates, Patton Oswalt, Rene Auberjonois, Fiona Dourif, Jessica Blank, Ranjit Chowdhry, Zach Woods, Michael Chernus, Ashlie Atkinson, Emily Wickersham, Dan Bittner, Samrat Chakrabarti, Michael Potts, Kimberly Magness, Todd Barry, Laila Robins, Marlyne Barrett, Finnerty Steeves, Marc I. Daniels, Laverne Cox, Glenn Fleshler, Richard Short, Alex Ziwak, Samantha Bee, Amy Stiller, Angel Pai, Danny Hoch, Sarah Vowell, Natalie Kim, Peter Anthony Tambakis, Brett Gelman, Alex Wyse, Joe DeRosa, Cindy Cheung, Courtnee Draper, Lev Gorn, Harrison Holzer, Jonathan Ames, Lenny Venito, Julie Atlas Muz, Chris R. Notarile, David Rasche, Halley Feiffer, Frank Pando, Dick Cavett, Robert Mitchum (a.z.), Mary Steenburgen, Sarah Silverman, Casey Wilson, Stacy Keach, Chris Elliott, David Patrick Kelly, Wass Stevens, Lynn Cohen, Pippa Pearthree

Původně jsem úplně náhodou viděl na HBO jeden díl a zrovna k mému štěstí končil "to be continued". No jako fanoušek dvojepizod jsme se hned musel podívat na celý seriál a rozhodně nelituju. První řada se sice trochu rozbíhala a chvíli trvalo se naladit na humor seriálu. Navyklý pak už první sérií jsem si pak druhou neskutečně užil a třetí nápodobně. Škoda zrušení a toho relativně otevřeného konce. nejlepší epizody: 1x06 - The Case of the Beautiful Blackmailer, 2x03 - The Gowanus Canal Has Gonorrhea!(13.12.2010)

Trošku Woody Allen, trošku noir, trošku střelená komedie, trošku drama, trošku ze života, trošku stylizace... a dohromady to až překvapivě dobře funguje. I když je to natolik specifický seriál, že nepřekvapivě ne na každého. Já si však každý díl užíval (zatím tedy z 1. série). Za jeden z největších kladů považuju jakousi bezprostřednost, kde díky tomu, že se jedná o seriál z produkce HBO, si scenáristi asi nemusí moc dělat velkou hlavu s nějakou umírněností, takže občas je nějaký vtip pořádně černý, občas dokonce přijde i nějaká ta sexy nahota a drogy jsou zde zobrazovány realisticky - občas si tam prostě zahulí a pak teda mají nějaké ty normální stavy, ale víceméně dal fungují. A příběhy sice nejsou námětově bůhvíjak originální, ale nádherně se vyhýbají klišé (mnohokrát třeba očekáváte ten a ten trapný moment nebo ten a ten zvrat... a on se prostě nedostaví). Tenhle seriál pro mě je osvěžující tím, že se nemusí držet žádných škatulek a jasných ohraničení, a že ukazuje, že je zábavný seriál ani nepotřebuje. // Po poslední řadě zvyšuju na pátou hvězdu, protože tak skvělý feel-good seriál se jen tak nevidí. A konec seriálu je pořádnej úlet. (9/10)(5.9.2014)

Bored to death je taký kvázi nezávislý seriál bez výraznejšej zápletky a smerovania. Dejové línie sú častokrát príliš jednoduché a málokedy invenčné. Ale akýmsi zvláštnym spôsobom sa mi to dostalo pod kožu. Trojica hrdinov Schwartzman, Galifianakis a Danson ťahajú z filmu len to najlepšie. Ich humor, fajčenie trávi a popíjanie alkoholu je v mnohých smeroch najsympatickejšou vecou celého seriálu. A to ešte nesmiem zabudnúť na cameá rôznych hercov a Jima Jarmuscha. Stopáž nie je prehnaná a aj keď viem presne, prečo už nebudú ďalšie časti seriálu, musím povedať, že som si to užil. Niektoré diely boli silnejšie, niektoré slabšie, ale charaktery boli veľmi dobre napísané aj zahrané a práve preto mi bol seriál veľmi sympatický, aj keď by ho väčšina asi označila za priemer. A dozrieval podobne ako víno. 1 séria 70%, druhá séria 80%, Tretia séria 80%(22.7.2012)

8/10 Nový seriál z dílny HBO postavený na silné ústřední trojici a příjemně nevtíravém humoru. Mě si Bored To Death získalo skvěle napsanými dialogy a castingem. Zejména Ted Danson ukázal svůj cit pro tento typ humoru, hltal jsem každou jeho větu. Líbí se mi taky, že seriál nezapadl do rutiny co díl, to nezávislý detektivní případ, naopak případy jsou spíše na pozadí a pomáhají nenásilně dokreslit interakci mezi hlavními charaktery. Určitě vyzkoušejte, je to moc příjemná oddechovka.(11.7.2011)

• KarelR

Pilot: Rozjezd tak za tři hvězdy. Schwartzmanovy detektivní patálie jsou relativně zábavné, pokud ale chtějí být hodny noirového odkazu, měly by v budoucnu přidat především na atmosféře a hraní si s filmovými odkazy. Jestli v dalších dílech přijde vodopád osudových žen, Galifianakisových hlášek a promyšlených zápletek, nemůže být zle. #2: Takhle nějak jsem to myslel. Filmový svět potřebuje víc rolí pro Kristen Wiig! :) #3: Přesně takhle jsem to nemyslel...(15.9.2009)

• - Úvodní znělku k seriálu nahrál a nazpíval představitel Jonathana Jason Schwartzman společně se svou kapelou Coconut Records. (josieaddms)

• - Hlavní postava se jmenuje stejně jako autor seriálu - Jonathan Ames. (Brousitch)