Laře Croft (Alicia Vikander) je 21 let a právě zdědila obrovské obchodní impérium. Její otec, bohatý šlechtic a známý dobrodruh, Lord Richard Croft (Dominic West), zmizel beze stopy před sedmi lety, když byla ještě dítě. Od té doby se marně snaží najít nějaký smysl svého života. Když si přečte záhadný vzkaz, který jí otec zanechal, rozhodne se opustit Londýn a vyrazit do neznáma, aby přišla na to, co se jejímu otci doopravdy stalo. Vydá se po jeho stopách hledat legendární hrobku na mýtickém ostrově někde poblíž japonského pobřeží. Tato mise ale nebude jednoduchá – už jen dostat se na záhadný ostrov stojí Laru velké úsilí. Loď, která ji měla dopravit na pevninu ztroskotá v silné bouři a Lara se ocitá sama uprostřed neznáma, vybavená jen ostrým nožem, pevnou vírou a vlastní tvrdohlavostí. Pokud se jí podaří překonat své vlastní limity a přežít toto nebezpečné dobrodružství, stane se z ní skutečný Tomb Raider. (Forum Film CZ)

Dejvecd

Mohol by som sa tu sťažovať na nereálnosť a na to že film je miestami trošku hlúpučký, ale nebudem a úprimne ani nechápem ľudí, ktorí budú, pretože tým pádom neviem čo čakali. Za mňa sme dostali obstojnú video-hernú adaptáciu, ktorá sa nebojí skrývať svoje korene a naopak ich skvelo využíva, keď hlavná hrdinka skáče od problému do problému a pekne si udržuje divákovu pozornosť. Zábavný mix Múmie a Indiana Jonesa s dobrými postavami (hlavne teda s extrémne sympatickou Aliciou Vikander), cool vizuálom, obstojnými akčnými scénami a dejom, ktorý aj napriek veľkej jednoduchosti (podobnú dejovú šablónu máme snáď v každom dobrodružnom filme) pobaví a je perfektne vyvažovaný ostatnými pozitívnymi aspektmi. Skvelá akčná zábava, ktorá si zaslúži pokračovanie. 7,5/10 ()

marek29

Dobrý film a zajímavý děj s průměrnými herci. V týdnu večer na cinemě má jistě místo, ale fanoušek žánru nejsem. Čili si ho po chuti ve volném čase nepustím. ()

ostravak30

Původní film a Angelinou Jolii si pamatuju už jen velmi málo, je to dost let, kdy jsem ho zhlédl. Z tohoto pohledu mi vychází jako ve všech ohledech sympatičtější Alicia Vikander. Jenže zatímco v původním filmu byla Lara Croft archeoložka, hledačka pokladů a cestovatelka, tato slečna se spíše hledá. Vlastně tak nějak i hledá otce. A ani na zdánlivě opuštěném ostrově nenajde nic menšího než novodobé otrokáře a jakousi kletbu. Z té se pak vyklube již obligátní vir v hrobce, což není zrovna nic originálního. Takže vlastně žádné nebezpečí, monstrum či tak všelijak. Nebezpeční jsou si zločinci vlastně sami. K tomu je potřeba přidat pár filozofických řečí o změně řádu světa a bla...bla...bla... Když to namícháte malinkou porcí, ale opravdu malinkou, žijeme ve složité době a šetřit se musí se vším, porcí suchého britského humoru, krásou hlavní představitelky a několika zajímavými akčními momenty, překvapení a otevřený konec mohou být jen třešničkou na dortu. Celkově ale Tomb Raider není zase tak ničím výjimečným. Od dob Indiana Jonese výměna muže za ženu byla to hlavní, co se v tomto archeologicko-dobrodružném žánru událo. Chce to prostě víc. ()

Nathaniell

Dobrodružné nemusím, fantasy to nijak moc není, jako akční se to podrží klasických klišé, ale někomu se to může líbit. Klady? Ústřední představitelka je fakt hustá. Pro mě film na jedno shlédnutí. ()

Eywa11

Mišung Múmie, Indiana Jonesa a Tomb Raidera..... ale rozhodne lepšie ako časti s Angelinou. Aliciina Lara mi prišla oveľa uveriteľnejšia, tým aká bola prchká, krehká, chybujúca....proste ľudskejšia. ()

darkphoenix

Pomalé, miestami až nudné nič. Film nemá vlastnú identitu. Všetko sa prevára z iných (a výrazne lepších filmov). Nie je to nevyhnutne zlé, ale absencia akéhokoľvek napätia, nevydarená hudba a Alicia (ktorá si to užíva, ale ja ju ako Laru Croft vnímať napriek jej kvalitám nedokážem) mi na zážitku nepridávajú. To, že scenár kombinuje zápletku posledných dvoch videohier tiež zamrzí ( v hrách bol dej šťavnatejší. Toto bude v US kinách jeden z najväčších prúserov roka... BTW len na CSFD môže mať takýto film vyššie hodnotenia ako Annihilation. Československá mentalita je mimo. ()

Mograine

Nebudu předstírat, že nemám Laru rád. Však kdo by neměl rád chytrou, kozatou brunetu se zálibami ve vykrádání hrobek, šukání zlých chlapů a střílení padouchů. Tady se ovšem tvůrci rozhodli udělat Laru jinak a to tak, že z ní udělají vychrtlou intelektuálku bez koz a bez záliby ve střílení, šukání zlých chlapů a vykrádání hrobek. Neříkám, že je to špatně. Musím říct, že si nová Lara získala mé sympatie. Alícia není jako naše oblíbená archeoložka vůbec k zahození, hrát umí a kopat prdele taky. Pana Wua mám nesmírně v oblibě a jsem rád, že si ho zvolili i když mohl projevit aspoň víc emocí než jen jeho předinstalované dvě. No a pan Gougins si jako záporák nevede vůbec špatně. Po příběhové stránce chutné, zobrazuje nám to začátky naší oblíbené mrdny. Ovšem výtky by tu taky byly. Tak třeba kameramani by měli dostat 5 let na tvrdo, protože tak zkunděné záběry jsou ostudou a co mě opravdu sejřilo tak to neustálé hekání a kvičení hlavní hrdinky. Ani má bejvalá nekvičela při sexu tak jako ona při bitce v blatě. Zkrátka a dobře, film je celkem solidní pocta pro všechny hry s tématikou naší oblíbené sexbomby a řekl bych, že jsem ji neviděli naposled. Za mě čtyři kule s přehledem. ()

katka74

Začátek v Londýně je hodně v povedený. Alicia Vikander je fakt kočka a maká jako blázen. Věřila jsem jí všechna prostná i cvičení na hrazdě, box i běh džunglí.... Ale jakmile jsme opustili civilizaci a po parádním ztroskotání se ocitli na ostrově, tak je to jen zběsilá akce bez logiky a smyslu. Což je ve hře asi v pohodě. Ale filmu to neprospělo. ()

nixonky

Velice příjemné překvapení, kvalitní začátek nové ságy s Larou (nebo aspoň konec to hezky naznačuje i s pěknou referencí na Laru s Angelinou). Film začíná svižně, pak se lehce uklidní, ale zase nabere skvělé tempo. U filmu jsem se nenudil, soundtrack skvělý, k tomu žádná výtka, ale celkový dojem i přes krásné prostředí a zajímavou zápletku sráží, a proto taky dávám "pouze" 4*, že tomu chybí to tzv. něco co by tě uvnitř vytrhlo... Ale co nebylo teď může přijít v dalším díle. Celkově tedy 4* ()

baclajean

3.4/5, vôbec to nebolo zlé, hoci posledná pätnásťminútovka bola akoby som pozeral Múmiu, Každopádne to, že sa tvorcovia v obsadení hlavnej úlohy nedržali striktnej predlohy a nedali tam herečku, ktorá má "rici aj cici", bol veľmi dobrý ťah. Ďalší značne pozerateľný film s Aliciou VIkander v poprednej úlohe. ()

Matthew00

Mali by sme si uvedomiť, že sa nejedná o reálny film, ale ani o dokonalú adaptáciu hry. Režisér si v tomto asi nevedel veľmi vybrať, keďže je to tak pol na pol. Nádych hry tu však cítiť o tom nie je pochyb. Zranenia z ktorých je hrdinka okamžite v pohode, adrenalín, napätie, málo munície, a aj napriek nepriaznivosti toho dokáže prežiť situácie, ktoré by nedokázal zdolať ani Terminátor. To ale nie je na škodu, pretože tu máme film podľa hry, ktorý konečne stojí za pozretie a nebudete sa pri tom určite nudiť. Sledovať mladú Laru ako bojuje s nepriateľmi a hlavne so sebou samou je fakt skvelé. Úžastná a charizmatická Alicia Vikander dokázala zahrať Laru tak ako by ňou naozaj bola. Záporakovy by som uveril, aj keby mi povedal, že je Boh. Bol natoľko presvedčivý, že priniesol môj zážitok z filmu na inú úroveň. Na pomery akčných filmov je to skôr ale lepší nadpriemer, ktorý celkovo neprekvapí veľa scénami. V Kine si toto adrenalínové šialenstvo určite užijete a neurobíte s tým chybu. ()

wanry02

Film tak nějak splnil moje očekávání. Očekával jsem popkornovou zábavu s alespoň slušným příběhem a to se mi vesměs splnilo. Samotná Lara mě potěšila, že nebyla také jen absolutní terminátor a že schitala i dost ran a její představitelka se zahanbit rozhodně nenechala. Ba naopak, Alicia je pro mě momentálně jednou z nejtalentovanějších hereček současnosti a to potvrdila i tímto akčním snímkem, kde sice není prioritní herecký výkon, ale i tak je pro úspěch filmu zásadní. Ostatní herci předvedli spíše průměr a nikdo mě nijak zvlášť neoslnil. Což se týče efektů, tak občas byla počítačová práce až příliš viditelná (hlavně při skocích Lari), ale i tak jsem si film víceméně užil, takže za mě zasloužené čtyři hvězdy. 70% ()

bruxmeister

Vyrýsovaná Alicia V. dokázala, že aktivní archeologické řemeslo ve stylu Harrisona Jonese stále ještě nevymřelo. Mladičká Lara, která hledá ve svém životě smysl, přitom pracuje jako kurýr a vlastně vnitřně bojuje se ztrátou otce, nemá pro strach uděláno. Jakmile se akční bžunda trochu rozjede with "Fox on the run", Lara šlápne do pedálu, a adrenalin začne stoupat. Film si drží svižné tempo po celou délku stopáže, příběh neurazí a prostředí japonského ostrova spolu hrobkou jsou zpracovány dostatečně přitažlivě. Škoda, že to pravé Tomb Raiderovské charisma se probouzí až polovinou filmu, kdy hlavní hrdinka vyřeší svoje daddy issues. Jako reboot skvěle představeno a Alicia má veliký potenciál si tady vybudovat jméno. Dominic jako záporák funguje skvěle, kdyby do toho přidali trochu té paranoidní psychopatie, tak by to nemělo vůbec žádnou chybu! Skvělý film na zabití pár volných hodin o víkendu. ()

IZFNP

Dobrodružné filmy sú i nie sú môj žáner. Nijak si v ňom nehoviem, ale dobrý dobrodružný film mám rada ako každý druhý. Tomb Raider je dôstojný zástupca žánru, nie nepodobnom klasikám ako Indiana Jones či Múmia. Tým, ako veci zjednodušuje, ako ľahko pripomína rozprávku. Zároveň pridáva moderné prvky a snaží sa nepreháňať. A končí veľmi úsmevne (druhý diel si užijem viac, tým som si istá). Remeselne ale film uviazol niekde v polovici. Soundtrack mohol byť výraznejší, akčné scény lepšie. Kastingovo ide o príjemný počin; Alicia Vikander je v úlohe podivne sympatická, nezamilovala som si jej podanie ikonickej ženskej hrdinky, no ani mi nevadilo. Úprimne, veľa vecí je tu priemerných, ani-ani. Lenže zároveň je to naozaj zábava, ktorá má síce slabšie momenty, ale inak si drží svižné tempo. Takže povedzme triezve 3 hviezdy. ()

The_soloist

Musím se přiznat, že zdejší hodnocení moc nechápu, protože takhle si představuji Laru Croft a myslím si, že se jedná minimálně o dvě třídy lepší film než s Angelinou. V minulosti jsem hrál oba herní díly Lary, které dělají předlohu pro tento film a mohu jedině doporučit, protože takhle si ji představuji .. i přes tu přehnanost se zde nachází špetka reálnosti. Takže vřele vítám další díl... ideálně s Baba Yagou, Sibiřem a sovětskými doly jako v herním druhém dílu, který se mně osobně líbil více. ()

DonBraso

Chtěl bych se především vyhnout slovíčku kdyby.Kdyby místo Alicia to zahrála jiná holka,jestli by to bylo lepší.Já můžu říct,že Alicia měla něco v sobě,která přesně představovala herní Laru.Co jsem doopravdy nechápal,že měla stejný hlas,jak když ve hře Lara různě sténá,pláče či se stokrát o něco praští či někam spadne.Ten zvuk jsem si myslel,že je snad i digitálně upraven jak je přesný.Já si myslím,že dobrá naprůměrná dobrodužná story,která měla ty prvky z herní série.Výhoda je,že když znáte hru,tak víte,že Lara má tak sto životů a i to zde patřičně dostanete.Bohužel od filmu jako takového nic moc extra nečekejte.Digitální akce je spíše vcelku nezajímavou sondou do přestřelky či na lodi s digitální vlnou.Začátek je nejhorší kámen úrazu,protože režisér neví jak hned Laru Croft poslat na cestu,kam jí poslal sám její otec za zahadným vzkazkem na mýtický ostrov.Dominic West je skvělej herec,ale tady to byla malinko utopie,kdy mu absolutně role nesedla a vedle W.Gogginse to byla ještě víc znát a přitom nešlo o nějaký bůhví jaký charaktery v tomhle filmu.Přesto tu máte akční pasáž na kole,kterou uvidíte jednou za rok,vcelku věrnou kopii herní série,protože zde jsou různé jednoduché hádanky,zbraně a slušné prostředí.Režisér mně osobně udělal už radost,když natočil parádní slasher a je vidět,že zvládne i větší filmové kousky z hollywoodu.70% ()

Plaque

Uponáhlané a osekané natoľko, že akcia nestihla byť akčnou, dobrodružstvo dobrodružné a príbeh neodrozprávaný. Miestami som mal pocit, že to chcelo byť epicky veľkolepé a pritom to nemalo poriadny úvod, jadro a ani záver. Prvoplánové zápletky a ešte prvoplánovejšie rozuzlenia. Skutočne zaujímavé to začalo byť až v hrobke a tu by som rád vyzdvihol, že sa to nezvrhlo na paranormal activity, ale udržalo si to svoju úroveň. Na záver teda nemôžem povedať, že by som sa nudil, ale určite som nezostal zaklincovaný v sedačke a tak hovorím - sivý priemer, ktorý rýchlo zapadne prachom. ()

Vary přivítají Alicii Vikander a Ewana McGregora

28.01.2023

Druhý Tomb Raider je mrtvý

Druhý Tomb Raider je mrtvý

29.07.2022

Adaptace herní série Tomb Raider se bude oficiálně znovu rebootovat. Chystané pokračování s Aliciou Vikander (Jason Bourne) se tak bohužel ruší, jelikož studio MGM, které bylo nedávno koupeno… (více)