zdenny

O tomto filmu buď tvůrci věděli, že nebude moc dobrý, proto ho chtěli zachránit J. Renem. Anebo si mysleli, že dobrý bude a J. Reno bude bonus navíc - taková třešnička na dortu. Zřejmě není pravda ani jedno anebo z každého něco. J. Reno se opravdu na takové role hodí. Film svou účastí ale nezachránil. A co se týče mně, zhlédl jsem jej jen proto, že v něm J. Reno hrál. Hrát tam někdo jiný, ani bych o něj nezavadil. Nemám rád francouzské filmy a to hlavně z toho důvodu, že evropští intelektuálové vystavili francouzskou kinematografii na pomyslné bojové pole proti kinematografii hollywoodské s tím, že ta francouzská je přece umělečtější, lidštější a já nevím, co ještě. Prostě si vybrali jednu evropskou zem, která starý kontinent reprezentuje. Možná kdysi, v sedmdesátých letech - tam věřím, že francouzská kinematografie za něco stála. Dnes jsou Francouzi opravdu dobří v horrorovém subžánru torture. Co se ale týče akčního filmu, to ať nechají Američanům. Ti umí jít přímo na věc, bez veškerých těch příkras a hlavně bez těch filosofických keců. Hlavní představitel je bývalým mafiánem, který ale své řemeslo pověsil na hřebík. Ostatním mafiánům je ale pořád trnem v oku, tak se ho rozhodnou zlikvidovat. On brutální útok přežije a ujme se pomsty. A já se ptám: V čem je lepší přestárlý mafián od ostatních přestárlých mafiánů? V tom, že svou živnost už neprovozuje? V tom, že má syna, kterého chrání i za cenu roztrhání těla ostnatým drátem? (Ten drát mi v tom filmu ale nevadil, zdůraznil otcovu lásku k synovi). Film nebyl ani filosofický, ani pořádně akční (honička na krosce mi připomínala 38 let starou motocyklovou honičku z filmu "Mechanik zabiják" - uvažte 38!!! let). Navíc byl film tak nějak utahaný. "Všechny vás po jednom pozabíjím, nebudete mít klid, dokud budu živ. Za půl roku, za rok, nebudete vědět dne". Super, ale to pronáší člověk, který zůstal sám a chce si pomstu opravdu vychutnat. Nikoli člověk, který ví, že pokud partu musulmanů u stolu nepostřílí hned, budou se mi chtít revanšovat na rodině. Ale na to asi Frantíci zapomněli. Prostě film nebyl prakticky vůbec poplatný svému žánru. Co bylo ve filmu opravdu nádherné, tak to byly exteriéry. Venkovský ráz francouzské krajiny a malebné pobřeží, to bylo to, proč ode mě dostal film dvě hvězdy. ()

Danny F.

Takovéto role a podobné sedí Renovi jako ušité a umí v nich ''chodit''. Pomsta byla celkem solidní, kulka do hlavy a srdce. Ale přežít 22 výstřelů? No, nějak to začít muselo. 60% ()

MIGHTTREE

Zajímavé scény: nemocnice rengenový snímek, výslechy, návštěva s granátem a další druhy vendety. + Ostnatý drátěný plot. Lokace: hřbitovy, opuštěná místa, restaurace ...... Jean Reno v roli zabijáka, kde krev teče proudem a kde už nejde o pár životů. Průměrné a krvavé. Neurazí a nic výjimečného nečekejte. ()

VanTom

Uvedení do marseillského mafiánského koloritu, tzn. atentát, přežití 22 zásahů, zopár flashbacků, vlezlá policie, zotavování a hledání pachatelů mě hodně vtáhlo, no po odkrytí karet nastartovala dosti klasická "revenge", občas hodně banální v dialozích (rodina nade vše, relativizace zla) a pitomá v rozklepaných akčních scénách (třeba honička na motorce, kde kaskadér v žádném ohledu nemohl být považován za Jeana Rena). ()

lykan9

Celé se mi to zdálo takové hektické a až moc přeplácané. Zejména začátek na nás chrlí spoustu informací a člověk si pak musí dávat dohromady, kdo, co, jak, kdy, kde a proč. Postupně se ale tempo zmírní a začne jít o slušné mafiánské krimi. Jean Reno je jako obvykle skvělý, je tu spoustu střílení a krve a místy jsem se i usmál. Pes závislý na alkoholu mě dostal. Ve výsledku se jedná o slušný lehce nadprůměrný film. ()

blackJag

Tématicky obehraná píseň, nádavkem zbytečně přetažená. Koncept postupné pomsty nedává ani v rámci příběhu žádný smysl a v náladě nesmyslna pokračuje tak snímek až do úplného konce. Reno vypadá chvílemi až komediálně a někteří další gangsteři jsou na tom podobně, ne-li hůř. Film ještě tak zachraňuje řemeslná stránka - nedokáži si třeba vůbec představit, jak by taková břečka dopadla v rukou českých patlalů. 40% ()

R1CH1E

Začátek to do mě napral stejně jako oněch 22 výstřelů do Rena.. a pak vlastně už nic. Zase jeden z filmů, kde by neuškodila o hodně kratší stopáž, protože díky ní je tu spousta hluchých míst. Scénář taky nebyl nejlepší a ze začátku jsem v tom měl občas i zmatek. Akční scény byly otřesné.. Chápu, že francouzští kolegové se chtěli co nejvíce podobat američanům, ale proboha kdo se má dívat na roztřepanou kameru, u které ani nevím, jestli sleduju týpka na motorce, nebo listí, které se válí po cestě? 2 hvězdy dávám jen díky Renovi, který tenhle film vytahuje aspoň trochu z nudné šedi akčních béček.. ()

Kosmik 1

Překvapilo mě nízké hodnocení, ale sto lidí sto názorů. Já se nenudil a ikdyž jsem taky kroutil hlavou nad tím, jak mohl Charly přežít takový masakr, tak blízko a ještě z brokovnice, tak i přesto se mi film líbil a bavil jsem se (člověk prostě občas musí brát něco i s nadhledem a příliš nepřemýšlet :-) ). Je pravdou, že na akční scény se snadno zapomene, nebylo v nich nic co by člověku utkvělo v paměti. Na druhou stranu Jean Reno opět nezklamal, podal solidní herecký výkon hodný jeho jména a právem se tento film zařadí mezi kvalitní gangsterky. Některé drastické scény jsou obzvláště peprné a pro slabší povahy nedoporučuji. A averzi k třesoucí se kameře já nemám, takže tohle mě míjí. Proto dávám 75%. ()

Roseinka

Moc fajn film Rena. Jeho výkon je zde opravdu nadprůměrný. Příběh zaujal. Hezky se na to koukalo. Jak se tu často píše o drastičnosti scén. Asi už jsem tak otrkaná, že normálně musím přemýšlet nad tím, co tam vlastně bylo tak drastického. Nic mě nenapadá. Asi na tenhle film časem zapomenu, ale líbil se mi. 7/10 ()

Autogram

Mafiána Charlyho rozstrieľajú na kašu, ale keďže je (podľa originálneho názvu filmu) nesmrteľný, tak sa pozbiera a pomstí sa aj s jednou funkčnou rukou. Protistrana mafie je bezcharakterná, hlúpa až smiešna, tak to ide ako po masle až do určitého momentu filmu, ktorý keby neprišiel, bolo by to až fádne. Polícia je len do počtu, vo filme je veľa drsných scén, veľa mŕtvol, a veľa nudných kecov. ()

zolo23

Keď som si prečítal komentár od môjho obľúbeného užívateľa Enšpígla o tom, že ho z filmu bolela hlava z neustále sa trasiacej kamery a následného ohodnotenia filmu veľkým ODPADOM, bol som rozhodnutý, že si 22 výstrelov nepozriem. Ja tiež nemám rád tento "nový" fenomén, ktorý sa používa v kinematografii čoraz častejšie a doslova kazí pôžitok z filmu. Česť výnimkám (Cloverfield ,Trolljegeren, Blair Witch si to však z pochopiteľných dôvodov vyžadovali). Lenže v L,Immortel som tento trend až tak nepostrehol (určite to nebolo také hrozné), takže nechápem čo mohlo až takto Enšpígla rozčúliť...možno pár scénok bolo roztrepaných, ale všetko v norme..Viac mi však vadil nekvalitný strih a možno hlbšie oboznámenie sa s hlavnými postavami. Tých pár flashbackov bolo jednoducho málo. Vôbec by mi neprekážalo keby film trval 3 hodiny pretože sa bolo na čo pozerať. Mafiánskych filmov je ako šafránu a človek ako ja som vďačný za každý kúsok. Výborné scény, dialógy, brutalita ako sa patrí, k tomu starý dobrý Reno ktorý už ani nemusí hrať..stačí sa pozrieť do jeho "smutných psích" očí a každému musí byť jasné, že On je Šéf :) Mojim očiam a duši rejžo ulahodil, čím mu patrične ďakujem. Film 85 % ()

jenik71

Hned v úvodu je mafián Jean Reno provrtán 22 kulkami konkurenčního klanu. Naprosto stupidní je, že tuto palbu přežije (a to nemá na sobě ani žádnou vestu !!!), bleskurychle se zotaví a může se tak věnovat nutné pomstě. Nebýt tohoto dementního začátku, asi by to bylo mnohem lepší. Udělit tomuto akčnímu thrilleru jenom dvě hvězdy mi přijde docela přísné. Takže dávám tři a budu doufat, že až v létě do Francie vyrazím (mimo jiné také právě do Marseille), tak tamní podsvětí bude mít dovolenou stejně jako já a že jejich zbraně zůstanou ukryté v mafiánských sídlech. ()

Fox85

Další z hereckých veteránů v akčním filmu, na cestě za pomstou a nalezením klidu, aby se již nikdy nemusel ohlížet za sebe. ()

Soweek

Zatímco si Sylvestr Stallone poklidně natáčí svoje akčňáky v kabátu osmdesátých let, po jeho boku vzniká v posledních letech nový druh akčních filmů, kde stejně jako v osmdesátkách se celkem kašle na zápletku, ale kvalitu zde nahrazuje adrenalin, který z filmu dělá nepřetržitou akci a divákovi tak přináší zcela jiný zážitek (Running Scared, Crank, Taken atd.) Immortel je právě jedním z těchto filmů a Jean Reno je podle mne výborná volba. Moc bych si přál dát víc hvězd, jelikož Jean je prostě špičkový gangster, který má zásady, cítíte z něj respekt na míle daleko, ale zdravý rozum mi říká, abych nahlédl i za toto krásné pozlátko a porovnal tento film s jeho výše zmíněnými kolegy a těm se bohužel nevyrovná. ()

Šakalík

Tak už tradičně se příliš neshodnu se zdejším hodnocením, protože mně se tenhle akční thriller vcelku líbil. Jean Reno se do role mafiána v důchodu docela hodí, ačkoli uznávám, že tento námět je poněkud přitažený za vlasy. V tomto případě si ale myslím, že to filmaři vzali za správný konec, protože se ve filmu v rozumném poměru kombinuje napínavá, akční i konverzační složka, takže ve výsledku je to film, který dokáže bavit celé dvě hodiny. Kromě Rena, který jako obvykle hraje hlavně očima a charakteristicky nachraplým hlasem, zaujme postava úhlavního záporáka Zacchia, protože takhle nějak si já doopravdy představuju moderního gangstera. No, ono už bylo na čase, aby Reno zase začal točit normální, koukatelné filmy a tohle je myslím krok správným směrem. ()

Lukoboss

Nějak to není úplně ono a něco tomu chybí. Jean Reno je dobrej herec, ale tady to stejně nedotáhne na vyšší hodnocení. Jeho postava tentokrát není ani úplně kladná, ani záporná, stojí tak nějak uprostřed jako hodnocení, který dám. Chybí tomu větší spád, aby to diváka víc bavilo a vtáhlo do děje. ()

DavidS.

Nesnáším, když ze mě dělají tvůrci blbce...Nelze natočit dobrý film, pokud ho uvedete tak neuvěřitelně zpackanou popravou...A pomstít se neznamená jen vstát z postele, párkrát někam ledabyle nakráčet a zmáčknout spoušť...Rozhodně ne, pokud to diváka má zajímat...Jean Reno již po několikáté v řadě nevýrazný... ()