Radiq

No ve skutečnosti těch výstřelů bylo mnohem víc. Číslovka 22 neoznačuje výstřely, ale počet kulek, který schytal při tom atentátu. Mnohem výstižnější je originální název Nesmrtelný. Byla to pěkná akční podívaná, fakt mě to bavilo. ()

MJMilan

Trošku nechápu tu nelibost ostatních vůči tomuto snímku. Jean Reno tu hraje celkem dost, navíc to není jen on, kdo tu hraje dost obstojně. Příběh je o mafiánovi, tvrdém chlapíkovi, který si uvědomuje, že motorem jeho života jsou jeho děti a že klid v duši taky není k zahození. Jenže jak se s tím srovnat, když minulost neodpouští? ()

otík

Jean Reno si zase jednou vyzkoušel roli mstitele zabijáka a opět mu sedla. Bohužel jeho hrdina prochází scénářem děravým jak řešeto, často jsou scény docela nesmyslné a bohužel slibný začátek graduje do naprosto trapného a vyčpělého finále. Moderní kamera i střih jsou roztřepané, rychlé a nehezké. Naštěstí roztřepaných záběrů není tolik, aby z toho bolela hlava. Suma sumárum jde o slušný francouzský thriller, který těží z renomé Jeana Rena, bohužel kvality dosahuje jen průměrné. ()

Belbo

Ničím zásadní, ničím výjimečné, ničím urážlivé. Pěkně koukatelná gangaterka se stokrát provařeným schématem antihrdiny, likvidujícího aktem msty své nepřátele. Lepší než sobotní večer s tv Nova. ()

Mrkvič

Čekal jsem něco jednoduchého ve stylu 96 hodin. Bohužel je to děsně přeplácaný, zajímavosti jsou podány kulometem a ve jménech či obličejích jsem se ne moc orientoval, kort když měly titulky hodně velký mezery. Místo toho potom sleduju nic neříkající rozpravy několik minut, kde je zrovna na všechno kladen důraz, i když to nemá žádný smysl. Je tam ale můj milovaný Jean Reno a všechno dopadne, tak jak má. Mohlo to být mnohem lepší, ale s posledními filmy Jeana Rena jsem rád i za tohle. ()

DivX

Jean Reno už není co býval a nedokázal mě přesvědčit k lepšímu hodnocení i když se pro tuto roli hodil! 22 výstřelů je těžce průměrný francouzský thriller o starém mafiánovi, kterého chtějí všichni sejmout. 50% ()

Johnny.ARN

Trochu sklamanie. Keďže to bolo od tvorcov Taken, čakal som lámanie kostí, bojovú techniku, luxusné zbrane a nervy drásajúci boj s časom. Dostal som len tie autá. Žiadny boj, len bezduché prestrelky, "kopanie jedenástok" ( kto videl chápe ), a veľa krvy vytekajúcej z nepriateľov. Reno v poslednej dobe hrá už len úlohy, kde nemusí veľmi používať mimiku, emócie. Tak to aj vyzeralo. Celý film jeden výraz v oblasti tváre, ale napodiv, veľmi mu pasoval. Dalo sa mu to uveriť. Za plazenie sa pod bruno valce má u mňa hviezdičku. Keď si to vezmeme komplexne, atmosféra je jasná. Prevažuje strach, aj keď v danej situácií mal byť vykreslený ešte o 100% lepšie. Roztrasená kamera miestami riadne žrala nervy. Takže dalo by sa povedať, bratranec z druhého kolena Takenu na francúzsky spôsob. 3 z 5 ()

LadyPupu

"Nikdy jsem neměl ve zvyku střílet na neozbrojený, od jistý doby jsem názor změnil". Reno jako bývalý mafián nezklamal. Jako televizní jednohubka to funguje, ale nic víc. ()

viperDavid

Solidní mafiánské drama. Jean Reno je vždycky takvý fajn kliďas. To se mi na něm líbí. Zbytek sebranky byl hnus, co si zasloužil uříznout ucho ()

Jizni Tlapa

Jasná ukázka dokonalého filmu s odfláknutým příběhem a scénářem! je to sakramentská škoda, protože Reno se tváří strašně drsně a kostí jednoho mafiána za druhým, je u toho nasnímanej nesekanou kamerou a choreografie akčních scén je uvěřitelná, stejně jako drsně ustřelené palice zdejších zloduchů! 70 % ()

Micro41CZ

Moje recenze: http://www.topzine.cz/recenze-22-vystrelu-premuze-jean-reno-kajinka/ Úryvek: Jestliže v devadesátých letech Scorsese prokresloval mafiány jako komplikované osobnosti se složitou psychikou i charakterem na pozadí barvitého vyprávění, Berry je (podobně jako Jákl) zplošťuje na natvrdlé figurky plné testosteronu s enormní dávkou agresivity (ano, tahle charakteristika sedí prakticky na všechny gangsterské role Joa Pesciho, ale v jeho podání divák nikdy neví, co se na scéně stane). A tu na plátně naturalisticky prezentuje. Renovi protivníci jsou tak spíše rudými růžemi na střelnici, které mu stojí v cestě a jež likviduje jednu po druhé bez pocitu, že by to nakonec mohlo dopadnout špatně. ()

Beky

Pro mě největší sračka ve smyslu sračka tohoto roku!! Horší film jsem opravdu neviděl, větší nudu snad nezažil!! Akce je mnohem horší než u borců Lungren - Seagal - Van Damme. Nemám slov a zdejší hodnocení je na 22 výstřelů!! Prvních 15min. je atmosféra budovaná pěkně, ale pak se ukáže pravá tvář neschopného režiséra, který tápe a nudí až do konce, samotná zápletka je protkaná horou nesmyslů a kupou zbytečných scén, např. lezení přes ostnatý drát ke konci filmu...to jsem začal pomalu přetáčet dopředu, protože Reno de facto představoval režiséra, pro kterého se stal tento film neskutečným utrpením. Verdikt: Komplexně je film na odpad, jen pár záblesků v podobě scény v garáži a scény někde na smeťáku kde leží jeho kamarád připoután ukazuje na to, že to mohla být velmi drsná podívaná ve stylu Odplaty, nejvíc se mi líbilo jak rejža už ke konci rezignoval na akci a rovnou tam raději střihnul pár mrtvol!! Pěkná podpásovka, díky!!:(...20%...proč je vůbec dávám...??! ()

terunka003

Mafiánské, střílecí, vraždící, brutální, rodinné, mstivé × nudné, pomalu plynoucí, utahané. Film to nebyl špatný, ale něco tomu chybělo. Jean Reno lehce zestárnul a do role mafiánského bosse sice padnul, ale jeho koňské oči vyzrazují víc jeho dobrosrdečnost, než to, že se chová jako mstící se šílený mafián po několika letech v důchodu. Bylo to pár scén, které jsem absolutně nepochopila, třeba umírající první manželku a scéna s drátěnými překážkami mě vyloženě vytáčela. Film možná ani nevidět. .."..svědek potvrdil, že střelec byl pravák.." ()

venison

Na francouzský film velmi dobré, ale pokud hodnotíme v globálním měřítku, tak celkem na mafiánskej thriller nuda.. Jean Reno se tváří pořád stejně drsně :-) Trošku na můj vkus zamotané a nepřehledné.. ()

Trustme

Styl francouzské drsné školy, kde se pro pár rozkopaných obličejů nejde daleko a nikdo není jednoznačně kladný. Nasazení Jean Rena do hlavní role nepřináší až zas takovou euforii, neboť jeho postava je nevýrazná na to jakým životním osudem prochází a téma pomsty je zde klasické, tedy ničím překvapivé. Více prostoru dostává tak nepřátelská strana v čele s obsedantním bossem Zacchiou a jeho manýry, u kterého si nemohou být jisti jeho lidé, kdy je bleskově propustí ze svých služeb (doživotně). Jistý si nemůže být ani divák, než se vyzná ve všech postavách a jménech, aby se orientoval kdo je kdo. ()

zdenny

O tomto filmu buď tvůrci věděli, že nebude moc dobrý, proto ho chtěli zachránit J. Renem. Anebo si mysleli, že dobrý bude a J. Reno bude bonus navíc - taková třešnička na dortu. Zřejmě není pravda ani jedno anebo z každého něco. J. Reno se opravdu na takové role hodí. Film svou účastí ale nezachránil. A co se týče mně, zhlédl jsem jej jen proto, že v něm J. Reno hrál. Hrát tam někdo jiný, ani bych o něj nezavadil. Nemám rád francouzské filmy a to hlavně z toho důvodu, že evropští intelektuálové vystavili francouzskou kinematografii na pomyslné bojové pole proti kinematografii hollywoodské s tím, že ta francouzská je přece umělečtější, lidštější a já nevím, co ještě. Prostě si vybrali jednu evropskou zem, která starý kontinent reprezentuje. Možná kdysi, v sedmdesátých letech - tam věřím, že francouzská kinematografie za něco stála. Dnes jsou Francouzi opravdu dobří v horrorovém subžánru torture. Co se ale týče akčního filmu, to ať nechají Američanům. Ti umí jít přímo na věc, bez veškerých těch příkras a hlavně bez těch filosofických keců. Hlavní představitel je bývalým mafiánem, který ale své řemeslo pověsil na hřebík. Ostatním mafiánům je ale pořád trnem v oku, tak se ho rozhodnou zlikvidovat. On brutální útok přežije a ujme se pomsty. A já se ptám: V čem je lepší přestárlý mafián od ostatních přestárlých mafiánů? V tom, že svou živnost už neprovozuje? V tom, že má syna, kterého chrání i za cenu roztrhání těla ostnatým drátem? (Ten drát mi v tom filmu ale nevadil, zdůraznil otcovu lásku k synovi). Film nebyl ani filosofický, ani pořádně akční (honička na krosce mi připomínala 38 let starou motocyklovou honičku z filmu "Mechanik zabiják" - uvažte 38!!! let). Navíc byl film tak nějak utahaný. "Všechny vás po jednom pozabíjím, nebudete mít klid, dokud budu živ. Za půl roku, za rok, nebudete vědět dne". Super, ale to pronáší člověk, který zůstal sám a chce si pomstu opravdu vychutnat. Nikoli člověk, který ví, že pokud partu musulmanů u stolu nepostřílí hned, budou se mi chtít revanšovat na rodině. Ale na to asi Frantíci zapomněli. Prostě film nebyl prakticky vůbec poplatný svému žánru. Co bylo ve filmu opravdu nádherné, tak to byly exteriéry. Venkovský ráz francouzské krajiny a malebné pobřeží, to bylo to, proč ode mě dostal film dvě hvězdy. ()