Rosalinda

Ale no tak čekala jsem to horší. Film nestojí za nic, o tom bez debat a je zcela zbytečný. Další z nekonečné řady podobných sr..., který zapadne do pohřebiště dějin, aniž by někoho víc oslovil, oslnil nebo alespoň zpříjemnil část večera. Nuda, nuda, nuda a pitomost čišící na sto honů. Nicméně hudba dobrá a s kamerou jsem také neměla problém. Jean Reno sice nemá skoro co hrát, ale jedna hvězdička navíc za snahu a za to, že to přežil. Ne Charly Matteï, ale Jean Reno osobně. Snad si pro příště vybere lepší projekt. Pevně doufám... Kdyby to byla sr... americká, tak neštěkám, ale moji "Francouzové"? Z toho bych si nakonec snad taky dala králíka na hořčici. Jo a slyšet hned za čtyřmi různými osobami Bohdana Tůmu, to je na panáka k tomu. Na čtyři... panáky. ()

Skip

Vyřizování účtů mezi marseilleskými mafiány je slušně krvavé. Film to není bůhvíjak skvělý, ale s jistou dávkou nadhledu se dá zkouknout, aniž by měl člověk nějaké blbé pocity. Prostě taková tuctovka, která je ohraná, ale přesto to není úplný shit. ()

Dubro

To som bol tento víkend očumovať ten veterný mlyn či čo to tam na tom všivavom Moulin Rouge majú a o pár metrov ďalej, v nejakej zapľuvanej štvorke, som natrafil na Richarda. Sedel v kúte, psie oči, ksicht ako kýbeľ smetí a vedľa neho tri voľné stoličky. Tak som jednu z nich obsadil svojim zadkom a objednal si pastis. Richard smutne popíjal vínko od Jana Rena a sem tam si oživil tvár cigaretou. Mu hovorím, že bratu netráp sa, bude aj horšie. Síce sme už vtedy mali asi tak dva promile, no jeho slová si pamätám. Povedal: Vieš čo, bratu? Minulý mesiac si môj sused obstaral kocúra a pomenoval ho Berry. Zakaždým, keď sa vraciam domov, on vybehne von s tým kocúrom na rukách, vyhodí ho na dvor a kričí po ňom: „Berry, nešpekuluj, buď sa budeš hrať, alebo budeš chytať myši, ty babrák!“ Som objednal ďalšie kolo, akože chápem a sľúbil som mu, že vzhľadom na dlhoročné kamarátstvo a pre Janka Rena, mu to ohodnotím na CSFD na štyri hviezdy. Ožil a pili sme do rána, bratu. ()

dyfur odpad!

Ani Jean Reno,ani samoúčelná brutalita,ani kameraman zrejme s Parkinosonovou chorobou nedokázali z ničoho urobiť niečo. Pozitivum:film som pozrel zdarma z internetu a dokázal som ho dopozerať. Zhodnotenie? ....nebudem,len povzdych-kam to ide francuzska kinematografia.Ak porovnam filmy od Gabina,Delona,Belomonda...ale čo porovnávam neporovnateľné. Odpad event.jedna hviezda za J.Rena ()

fmash

Reno by si mohl podat ruku s Willisem, oba už mají role svých stárnoucích drsňáků tak nacvičené, že si vlastně chodí do práce odpočinout. Film je doják o vysloužilém mafiánovi, který je na stará kolena ukrutně hodný úplně na všechna zvířátka a dětičky, čímž je samozřejmě velice sympatický. A taky asi o tom, že kdyby byli všichni organizovaní zločinci tak zoufale neschopní amatéři jako ve 22 výstřelech, podobné filmy by vznikaly pouze jako nostalgická vzpomínka na časy, kdy ještě existovaly mafie. Esteticky celkem vydařená podbízivá pitomost. 1¾. ()

Axis

Jsou v tom přesně ty nelogičnosti, které jiným filmům vytýkám, ale tady mi prostě stačí nasranej Reno, pořádná porce francouzské brutality a je mi to jedno. 7,5/10 ()

Hennes

Hodně průměrný mafiánský snímek z Marseille. Už ten začátek, kdy je Reno roztřílen 22 kulkami a přesto přežije (a je zcela bez následků), mi napověděl, že to bude trochu přitažené za vlasy. Tři kamarádi kteří si přísahali věrnost. Jeden chce ukončit činnost v mafii a žít klidný život, druhý jde naopak tam, kam ten první nikdy nechtěl a to je obchod s drogami. Třetí se potácí mezi věrností k jednomu či druhému. Samozřejmě vše končí krvavou pomstou nejen hlavního hrdiny, ale i vyšetřující komisařky za smrt svého manžela. Že mezitím proběhl únos dětí a jejich záchrana je už jen perličkou. ()

M.i.k.e

Ve chvíli kdy nic nečekáte,můžeté být pouze překvapeni a v mém případě se tohle otřepané klišé projevilo právě u 22 výstřelů.Syrový a poměrně drsný příběh o pomstě,který sice nedisponuje zběsilým tempem,ale mě osobně to vůbec nevadilo.Po všech těch víceméně záporných reakcích sem čekal ještě méně akce a větší rozvlekost,ale skutečnost je naštěstí někde jinde.Jean Reno sice má svoje nejlepší léta za sebou,ale role unaveného mafiána v penzi mu celkem slušela.V rámci francouzské kinematografie,která poslední dobou prochází podobnou "krizí" jako ta česká je to nadprůměr a já jsem spokojen...80% ()

Martin741 odpad!

Reziser Rychard Berry /Tais Toi/ natocil priserne nudny film. Film, v ktorom su priserne herecke vykony, samoucelna akcia a samoucelna brutalita. Jean Reno funguje len ako prazdna navnada na fandov, aby sa chytili. 0 % ()

Vojťas

Vůbec nejde o špatný film, ale 4* si opravdu nemohu dovolit dát. I přes (po dlouhé době) skvělého J. Rena je snímek (bohužel v rámci své škatulky) nepřehledný ba dokonce místy nudný, a proto ani není možné být plně pohlcen. Jednoduše řečeno: ryze mafiánský film, který bohužel nevybočuje z řady svých kolegů, ale který se spíše lehce dostává pod tuto úroveň a který pouze sází na herecké umění mafiánských představitelů - což zde nestačí! ()

bourec

To je tak, když se cpe slovo akční do každýho filmu, kde držej herci v rukou zbraň. Protože tohle je čistokrevnej thriller, šmrnclej kriminálkou. Sice začátek dost zdlouhavej, a když začne samotná odplata, byl sem dost zklamanej, že je to nějak jednoduchý, ten tlusťoch na hřbitově si pro kulku doslova přišel. Ale pak se to docela rozeběhlo, a film měl takovou tu francouzskou drsnost, jo líbilo se mi to. A třaslavá kamera? Na tu sem dost háklivej, a nesnášim jí ,ale tady to bylo v pohodě, nic tak hroznýho to nebylo. Sem spokojenej. 80%. ()

Angelopul

Bohužel, frantíkům v poslední době už nějak pif paf filmy nejdou. Přikladem může být 22 kulek, zcela podprůměrná gangsterka, podivně slepená z provařených klišé žánru. Nemluvě o plochém ztvárnění postav, chybějící logice, plytkosti děje a čpícím patosu. ()

mortak

L´immortel testuje vaši lásku k žánru "polar". Jede totiž přesně podle známého scénáře, tj. máme tu dobrého mafiána-kmotra, který než aby se špinil drogami, odejde na odpočinek, jenže je z něho vyrušen špatným mafiánem, který nectí stará dobrá pravidla, a tak musí kličkovat mezi těmi zlými a taky mezi policisty, protože všichni ho chtějí dostat. Hlavním rozdílem mezi polary s Belmondem (Muž jménem Rocca, Borsalino, Práskač...) či těch mnoha s Delonem (Gang, Cikán, Osudový kruh...) či těch s Gabinem (Sicilský klan), je přenesení schématu na skutečnou válku tureckých gangů v Marseille. Sledovat Belmonda v gangsterském retru je nostalgie, zatímco tady máme žhavou současnost naroubovanou na romatické schéma a tak je velmi těžké si vytvořit k postavě Jeana Rena nějaké sympatie. Je to totiž stejný řezník a zabiják jako ti ostatní. Stejně tak je těžké přijmout happyend, který zde stojí jako obžaloba rozpadu západní rodiny. A říkat si s režisérem, že to jsou zabijáci, ale žijí pro rodinu, to je na pováženou. Belmondo či Delon skoro vždy za všechno to zabíjení zaplatili vlastním životem. ()

Noviik

Na to, že tohle natáčel Jean Reno v 61 letech a po infarktu, tak klobouk dolů. Jeho výkon byl skvělý a předvedl přesně toho starého týpka z Ronina a podobných filmů. Prostě role, která mu byla ušitá na tělo. Ostatní herci mě také potěšili. Škoda jen té režisérské stránky, která byla trochu rozpačitá a místy nudná. Každopádně v poslední době jeden z nejlepších francouzských akčních filmů a za to díky. ()

okkac

Druhého Leona jsem nečekal, ale mohlo to dopadnout lépe, takhle je to takové nudné a monotónní. A Reno už je ve věku, kdy si podobnou roli už asi nezopakuje. Škoda. ()