MatoFILM

22x vystrelia do človeka a stále žije ??? Somarina ako hrom. A pritom je to ešte blbé, povrchné a neosobné. Francúzska mafia - nie radšej knihu.... ()

Lefty86

kOCOUR to popsal celkem pravdivě. Nejvíc se mi ve filmu líbila prostřední část kde neváhali rozsekat člověka sekáčkem a dát sežrat psům. Od té chvíle jsem čekal tvrdou drsnou gangsterku, některé scény byli působivé, ale bylo jich poskrovnu, většinou to byla spíš nuda. ()

SpameR

Je to teda přehnaně nereálně (přece jen, přežít 22 výstřelů a pak je postupně všem vrátit...) a také je potřeba celý film pořádně sledovat, jinak se ztratíte mezi postavami kdo je kdo (rozhodně to není film, který si dáte s kamarády někde u piva...), ale stojí to opravdu za to, celou dobu maximální napětí, zajímavé akce a hlavně zvědavost, co se bude dít dál. ()

Strandmon

22 výstřelů se snaží tvářit jako velice propracovaný akční snímek, a to je, bohužel tedy ,jeho největší omyl! Scenáristický paskvil, který mě nedonutí dát více jak tři *. Film je na tom poměrně dobře z akcí, která je velice dobře koukatelná, ovšem celkem na mě toto působilo jako nějaké velké dezorientované drama s třesící se kamerou, u kterého jsem sám nevěděl kde mi hlava stojí. ()

Isobell

Hudba je to nejlepsi z celeho filmu. Soundtrack - 22 skladeb z nichz 14 je dilem Klause Badelta. Na zaver filmu, pri titulcich, uzasny song http://www.youtube.com/watch?v=jCXnNgd2oWY 'Immortal' Laurence Revey ...My love for you is eternal, My tears for you will be mortal, My name will be immortal, My heart will be immortal for you... ()

peto580

ťažký podpriemer ale pozerateľné to bolo. Neviem čo 2* nie su málo ale 3 by asi bolo už veľa. Takže 2,99 :) ()

Santino7

Pomerne vydarená francúzska gangsterka. Začleniť sa do normálneho života, pomstiť sa a popritom to celé prežiť, to nie je nič ľahké. Keď je však pred túto úlohu postavený Jean Reno v jeho typickej polohe muža, ktorý toho veľa nenahovorí, samotný dej viacmenej viete dopredu predpovedať. Alebo nie? To sa ešte uvidí, dôležité je sa k tomu prepracovať. No a táto fáza je pomerne vydarená, má to pekný francúzsky nádych. Štýlový cesta za pomstou. Rodinne založený bývalý mafián Charly jednoznačne má charizmu, to je bez pochýb, no ja osobne by som ocenil trošku viac priestoru aj pre druhú, zápornú stranu. Alebo aspoň lepšie prepracovať zopár postáv, aby to vyznelo napínavejšie. Napriek tomu nemôžem povedať, že by som sa pri tých dvoch hodinách nudil, to vôbec nie... Pretože, ako som už spomínal, forma je spracovaná kvalitne, bez väčších prešľapov. Oceňujem hlavne veľmi vydarenú úvodnú cestu autom s vynikajúcim hudobným doprovodom, ktorý celú scénu posúval na ešte vyššiu úroveň. Ale ako vravím, keby to bolo trošku menej čitateľné, mohol to byť možno aj jeden z vrcholov francúzskej tvorby posledných rokov, pretože potenciál tam bol. 3/5 ()

mira007

Jean Reno jako penzionovaný boss podsvětí Marseille, kterého rozstřílí dvaadvaceti kulkama a on přežije a začne se mstít. Mezi francouzskými temnými kriminálkami dost podprůměr, který ze sebe dělá rambovskou Ameriku. ()

krusty2

Tak toto je pre mna prijemne prekvapenie.Po dlhom case kvalita s Renom.Prestrelky tu stoja za to a paci sa mi,ze Reno sa s nimi nepara. Vyborny gangstersky pocin,ktory mi pripomina Johnnyho To tvorbu. ()

Kratoc

Pro mne trošku zklamání, čekal jsem drsnou akci ve které jsou vlastni všichni ti špatní, přesně tak, jak to ve Francii umí natočit. Bohužel se mi dostalo dvou hodin nudného polemizování o tom, kdo jsme, kam směřuje a jaký je náš úděl v životě, prokládané nějakou tou akcí (asi aby se neřeklo). Jean Reno má rozhodně navíc. ()

Sundance23

Reno má svojí zlatou éru nejspíš už zasebou (Nikita,Leon,Magická Hlubina).Doufejme že se pohrne aspoň do takto nadprůměrných filmů. ()

PhillM.

Mokrý sen nejlepšího ministra financí ve vesmíru pana Kalouska. Penzista se dostává do svízelné životní situace, ale místo toho, aby škrabal na dveře státu a žadonil o pomoc, se rozhodne aktivně podílet na formování jak budoucnosti své, tak budoucnosti své rodiny. Tak to má být. V tomto případě to však neznamená nic menšího, než že se promění v nemilosrdného Keysera Söze (taky pajdá) a rozemele ty, kteří ho nemají rádi. No a když si k tomu přizve pár stejně starých kamarádů s kamerou, aby jeho počínání natočili, vznikne pěkně roztřepaný snímeček, který by mohl být mnohým českým důchodcům inspirací. --- Mimochodem, v ČR je 2,31 milionu penzistů; jestli tenhle film uvidí a opravdu se jím inspirují, tak by si pan ministr možná měl na noc zatloukat okna. ()

Meteorista

Francouzské detektivní thrillery jsou převážně známé svým naturalistickým podáním. Narozdíl od těch amerických, tyto nezajímá, zda padouch zabije dítě nebo starou babču. Je to prostě padouch a taky se podle toho chová. Tento počin mi ze začátku přišel strašně chaotický. Avšak ke konci jsem měl z té nahodile rozházené kupy prádla krásně seřazený komínek, který se leskl, jakoby byl vyprán ve vaniši. V průběhu jsem sice měl problém rozpoznat kdo je na čí straně, ale to v podstatě tak nevadilo, protože když byl někdo zabit, buď byla naštvána jedna, či druhá strana. Celkový dojem z filmu je spíše pozitivní, ale určitě se na něj podívám znovu s dabingem. ()

KoleckoR

Řekl bych, že se zde Reno vrátil k rolím typu Leon, Ronin. Velmi povedená kriminálka, a to nejsem na mafiánské filmy zrovna stavěný. ()

KOZEL84

No tak Renovi tady rozstříleli na sračky spíš auto a následná hláška ''byli to profesionálové'' tomu dala fakt št'ávu ;)).Ty lopaty by netrefily ani stádo mamutů.Stejně mi ale je celkem záhadou proč to tu tenhle film tak schytává.Zas taková hrůza to není a rozklepané kamery sem si skoro nevšiml.Možná byla ve dvou scénách,ale nijak nasírající nebyla!Na druhou stranu je fakt,že emočně to nešlo ani kolem mě.To šlo úplně někam jinam!Kdo tu umře nebo neumře (a mrtvol a skoro mrtvol se tu válí dost) je úplně šumák.Jóó chytnout to du rukou takový Olivier Marchal,to by byla úplně jiná střelba.Pamět' mi to rozhodně zasírat nebude.Lepší 2. ()

TuT

60 %, ze začátku jsem se vůbec neorinetoval kdo je kdo. Chaotický sřih a kamera. Druhá polovina filmu mi přišla o poznání přehlednější. ()